Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Olumlamalar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/olumlamalar/)
-   -   Söyle bir kuantum düşünceme olumlama bana yardımcı olurmu (http://www.hayatimdegisti.com/forum/olumlamalar/614632-soyle-bir-kuantum-dusunceme-olumlama-bana-yardimci-olurmu.html)

MMSI 13-08-2010 02:04 PM

Söyle bir kuantum düşünceme olumlama bana yardımcı olurmu

Ben sağlıklı ve mutluyum. Kullandığım psikolojik anti depresan ilaçlar bana fayda veriyor beni tedavi ediyor.
Sorunlarım yok.
Takıntılarım yok.
Yaşamda her zaman doğru adımlar atıyorum. Her deyimden yalnızca iyilik ve yarar kazanıyorum. Büyümeyi seçiyorum. Tüm eski sorunlarımı kolayca çözümlüyorum. Yaşam benimle barış içinde. Yaşamın her anında söz konusu olabilecek tüm yeniliği kolayca benimsiyorum. Herşey yolunda yaşamı kolayca içime sindiriyorum..

bir arkadaşın imzasından (ç)aldım y789yarısını girlhaha

Bunları nasıl söylemem gerekiyor yada bana bu gibi olumlama tavsiyesinde bulunurmusunuz..

Bunları hayatıma geçirmem için neler yapmam gerekiyor neleri araştırmam gerekiyor ? hangi adımları uygulamam gerekiyor.

RenaC 13-08-2010 02:09 PM

Cevap: Söyle bir kuantum düşünceme olumlama bana yardımcı olurmu

Evet öncelikle olumlama yaparken olumsuz sinyaller gönderme beynine.Şöyleki sorunlarım yok.yok olmayacak olmadı gibi olumsuz kelimeler ve cümleler beynine olumsuz sinyaller gönderirler.Sen problemlerini ve isteklerini olumluya kaydırırsan daha etkili bir olumlama olur.

Sorunlarım yok yerine

Sorunlarımla baş edebilecek güce sahibim en kısa zamanda bunların üstesinden gelerek zihnimi rahatlatacağım

Takıntılarım yok yerine

Takıntıları takıntı dediğim şeylerin ne olduğunu biliyorum takıntılardak uzak yaşamayı seçiyorum.Takıntıları uzak tutarak beynimi ve düşüncelerimi rahatlatıyorum.

Bunun gibi cümleler.

Umarım anlatabilmişimdir

master8566 13-08-2010 02:13 PM

Alıntı:

mmsi Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 762076)
Ben sağlıklı ve mutluyum. Kullandığım psikolojik anti depresan ilaçlar bana fayda veriyor beni tedavi ediyor.
Sorunlarım yok.
Takıntılarım yok.
Yaşamda her zaman doğru adımlar atıyorum. Her deyimden yalnızca iyilik ve yarar kazanıyorum. Büyümeyi seçiyorum. Tüm eski sorunlarımı kolayca çözümlüyorum. Yaşam benimle barış içinde. Yaşamın her anında söz konusu olabilecek tüm yeniliği kolayca benimsiyorum. Herşey yolunda yaşamı kolayca içime sindiriyorum..

Bunları nasıl söylemem gerekiyor yada bana bu gibi olumlama tavsiyesinde bulunurmusunuz..

Bunları hayatıma geçirmem için neler yapmam gerekiyor neleri araştırmam gerekiyor ? hangi adımları uygulamam gerekiyor.

Olumlu anlamda yardımcı olmaz... çünkü ilk kural, olumlama cümlelerinin "olumsuz" mesaj-kelime içermemesi gerektiğidir.
"sorunlarım yok, takıntılarım yok" gibi mesajlar, negatif mesajlardır, bilinçaltı bunu "yok" diye algılamaz, neye dikkat edersen hayatında o olur prensibi işler.
sorunlarım yok yerine mesela, şunu yaşıyorum ve bu harika bir duygu veya böyle yapıyorum ve bu harika birşey vb pozitif cümleler kurmalısınız...
Bu konuda bu forumda çok güzel konu başlıkları ve mesajlar var, lütfen kolaycılığa kaçmayıp önce onları okursanız çok yararlanırsınız gibime geliyor...

Işıldayan Safir 13-08-2010 02:13 PM

Alıntı:

mmsi Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 762076)
Sorunlarım yok.
Takıntılarım yok.

Güzel ama içinde eksiklikleri var bence. Üstelik de önemli boyutta.

Anti depresan ilaçlar bana iyi geliyor, tedavi ediyor demişsin. Ama bu onlara seni daha da bağımlı yapabilir gibi geldi bana.

Sorunlarım yok, takıntılarım yok kısmında da değişiklik yapılmalı. Olumlu cümleler kullanmayı tercih etmelisin. Eğer oldukça uzun bir metin olsaydı sorun olmayabilirdi. Ama böyle kısa metinlerde kullandığımız cümlelere aşırı özen göstermemiz gerekir.

Bana göre var olan sorunları ve takıntıları kabul edip onlardan nasıl kolayca sıyrılabileceğini anlatan cümleler kullanırsan daha doğru olacaktır.

Evren böyle olumsuz cümleleri ayırt edemiyor çünkü. Bu cümlelerle verdiğin mesaj aksine sorunlarım var, takıntılarım var mesajıdır.

Geri kalan kısımda herhangi bir uygun olmayan durum göremedim kendimce.

Sevgilerimle.

RenaC 13-08-2010 02:21 PM

Az öncede yazdığım gibi herkesin görebilmesi için konu olarak açtım

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...tml#post762083

Burda güzel bilgiler var faydalanabilirsin.

inferius 13-08-2010 02:37 PM

arkadaşlar bu blgiler çok güzel banada çok faydalı oldu
çok teşkkrler ::)

karavan 13-08-2010 02:46 PM

[quote=Zerynthia;762082]Güzel ama içinde eksiklikleri var bence. Üstelik de önemli boyutta.

Anti depresan ilaçlar bana iyi geliyor, tedavi ediyor demişsin. Ama bu onlara seni daha da bağımlı yapabilir gibi geldi bana.

Sevgili Zerynthia,

Benden önce sen yazmışsın.

Bu konuda sana tamamen katılıyorum.

Ben ilaçlarla düzelmeye kesinlikle karşıyım.

Bu kardeşimize ilaçlar olmadan ve hatta onlardan kurtulması için de gereken olumlamaların tarif edilmesinden yanayım.

Ben bu konuda kendimi şimdilik yetersiz gördüğüm için sizlerden bu konuda yardım etmenizi diliyorum.

İyiki varsınız.

MMSI 13-08-2010 03:02 PM

Teşekkürler serdar abi. Diğer tüm arkadaşlarımada teşekkür ediyorum iyi varsınız sizinle olmaktan mutluluk duyuyorum.

MMSI 13-08-2010 03:04 PM

Alıntı:

RenaC Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 762078)
Evet öncelikle olumlama yaparken olumsuz sinyaller gönderme beynine.Şöyleki sorunlarım yok.yok olmayacak olmadı gibi olumsuz kelimeler ve cümleler beynine olumsuz sinyaller gönderirler.Sen problemlerini ve isteklerini olumluya kaydırırsan daha etkili bir olumlama olur.

Sorunlarım yok yerine

Sorunlarımla baş edebilecek güce sahibim en kısa zamanda bunların üstesinden gelerek zihnimi rahatlatacağım

Takıntılarım yok yerine

Takıntıları takıntı dediğim şeylerin ne olduğunu biliyorum takıntılardak uzak yaşamayı seçiyorum.Takıntıları uzak tutarak beynimi ve düşüncelerimi rahatlatıyorum.

Bunun gibi cümleler.

Umarım anlatabilmişimdir

Görmemişim çok teşekkürler..

Takıntılar düşünceler gelincede seni dipsiz kuyuya atıyorum diyorum.
sizin daha iyi çözümleriniz varmıdır?

Birde olumlamaları hangi sıklıkta tekrar etmeliyim olumlamaları tekrar mı etmeliyim yoksa düşünmeliyim mi ? Dikkat etmem gereken nelerdir. Kısaca açıklarmısınız.

MMSI 13-08-2010 03:17 PM

[QUOTE=karavan;762090]
Alıntı:

Zerynthia Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 762082)
Güzel ama içinde eksiklikleri var bence. Üstelik de önemli boyutta.

Sevgili Zerynthia,

Benden önce sen yazmışsın.

Bu konuda sana tamamen katılıyorum.

Ben ilaçlarla düzelmeye kesinlikle karşıyım.

Bu kardeşimize ilaçlar olmadan ve hatta onlardan kurtulması için de gereken olumlamaların tarif edilmesinden yanayım.

Ben bu konuda kendimi şimdilik yetersiz gördüğüm için sizlerden bu konuda yardım etmenizi diliyorum.

İyiki varsınız.

Keşke böyle bir olumlama olsaydıda bende ilaçsız bütün takıntılarımı atlatabilseydim.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:44 AM.