Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Nlp (http://www.hayatimdegisti.com/forum/nlp/)
-   -   NLP’nin Temel İlkeleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/nlp/1308-nlp8217nin-temel-ilkeleri.html)

hayatimdegisti 15-05-2007 09:18 PM

NLP’nin Temel İlkeleri

NLP’nin Temel İlkeleri

1 - Harita bölge değildir.
2 - İnsanlar ihtiyacı olan şeylere sahiptir ya da yaratırlar.
3 - Başarısızlık yoktur. Yalnızca sonuçlar vardır.
4 - Birisi istediğimiz bir şeyi yapabiliyorsa biz de onu yapmayı öğrenebiliriz. Hatta başkalarına öğretebiliriz.
5 - İlgi neredeyse enerji oradadır.
6 - Her sonucun bir yapısı vardır.
7 - Zihin ve vücut aynı sistemin bir parçasıdır.
8 - İnsanlar kendileri için doğru kararları verebilirler.
9 - Olumsuzlukların altında olumlu nedenler vardır.
10 - Yaptığın işe yaramıyorsa başka bir şey yap. Çünkü ihtiyacın olan kaynaklara sahipsin.
NLP, (Sinir Dili Programı) "bireysel mükemmelliğin bilimi ve sanatı" olarak adlandırılmaktadır. Bulunduğunuz durumun kaderiniz olduğuna ve kaderinizi değiştiremeyeceğinize ne kadar inanırsanız inanın, yanılıyorsunuz. Sinir Dili Programını (NLP) uygula***** tutum, davranış ve alışkanlıklarınızı değiştirip yaşamınızı geliştirebilirsiniz. Çoğumuz yaptığımızdan daha fazlasını başaracak kapasitedeyiz ve hayatta birçok şeyi, kapasitemizin altında olan işleri yaptığımız için kaçırırız. Sinir Dili Programı (NLP) uygula*****, başarı yolunda öncelikle atılması gereken dört adım vardır, buna başarının formülü de diyebiliriz.

-İstediğiniz şeyin ne olduğunu belirleyin.

-Harekete geçin.

-Attığınız adımları kontrol edin.

-Davranışlarınızda esneklik geliştirin

Hedeflerimizi gerçekleştirebilmek için NLP tekniği aşağıdaki yolları önermektedir

Karar ver: Ne istediğini bilmek, hedef belirlemektir. İnsanın doğal hedefe ulaşma eğilimi, çok büyük bir potansiyeldir. Bu potansiyelin harekete geçirilmesi için bilinçli bir şekilde kullanılması ve insanın istedikleri üzerinde yoğunlaşması lazımdır. Öncelikle ilk adımı atın, hedefinizi belirleyin, kararınızı verin. Ardından hedefinizi gerçekleştirdiğinizi önce zihninizde canlandırın. Ancak bir şeyi arzu etmekle gerçekten istemek farklıdır. Gerçekten istemek doğru olanı yapmaktır. Doğru neyse onu yapmak için eyleme geçmek ve tutarlı olmak gerekir.

Eyleme geç: Hedeflere ulaşmanın ve onu kontrol altına almanın yolu girişken olmaktır. Hedef ne kadar muhteşem ve belirgin olursa olsun, eyleme geçilmez ise asla sonuca ulaşılamaz. Bir işi başarmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri yapın. Eğer kursa katılmanız gerekiyorsa istediğiniz kursa katılın. Konuşmanız gereken biri var ise ona ulaşın. Bilginizi genişletmeniz gerekiyorsa okumanız gereken kitapları okuyun.

Sonuçları değerlendir: Hedeflere ulaşıncaya kadar bir çok kez sonuçları değerlendirmemiz ve nerede olduğumuzu bilmemiz gerekmektedir. Bütün gelişmeler ölçülüp değerlendirilmelidir. Bulunduğumuz yerle olmak istediğimiz yer arasında önce zihinde bir yol oluşturmalı, sonra da gerçek hayatta o hedefe doğru yürümelisiniz.

Esnek ol: Denemeler sonuç vermez ise başka yollar deneyin. Unutmayın ki her zaman başka bir seçenek daha vardır. NLP ye göre başarısızlık yoktur.

25emel 16-05-2007 08:16 PM

Ynt: NLP’nin Temel İlkeleri

bunu platonik aşkımda da uygulasam sonuc verirmi acaba utananadam su anki en büyük isteğim bu ağla

tresor 16-05-2007 08:29 PM

sevgili 25emel.. bence hic durma ..ise yarıyor y789 tecrubeyle sabıttır art56art56

25emel 16-05-2007 08:49 PM

smil56 tammm....

LioN 08-04-2008 07:04 PM

Herşeyin başı beyne olumlu enerjiyi aktarabilmek

kürşad 17-04-2008 01:24 PM

merhabalar
Ben ilk üye olduğum günlerde bir çok kişisel gelişim yöntemini denediğimi söylemiştim bunlrın arasında nlp de var ve ben nlp yi uygulayarak hayatımı bir sisteme bağladım yani her işimde yapacaklarmı önce bir kağıda yazıyorum başlangıç ve bitiş tarihlerni belirliyorum bu tarihler arasında hangi işlerin ne kadarının bitirildiğini vs görmek kolay oluyor ve şimdiye kadar da (nlp ile tanıştığımdan beri) çok şükür bir zaman belirleyipte bitiremediğim bi iş olmadı bence nlp yi iyi öğrenmek ve hayata empoze etmek gerekli zaten iyi öğrenince ister istemez hayatınıza empoze ettiğinizi göreceksiniz kısaca telkinler gbi herkese saygı ve sevgiler

cezerye 23-04-2008 06:09 PM

hangi isteğimden başlasam nası yapsam da olsa düzelse herşey uffff çok karmaşıklaşıyo iş idea3

sempatik200 10-02-2009 10:19 PM

tesekkür ederim en kolay hedefimden baslamak bana daima güç verecektir

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:14 PM.