Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ne Zaman Dinlemeyi Bırakmalıyım? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-zaman-dinlemeyi-birakmaliyim/)
-   -   Telkinler ve Bisiklet Benzetmesine Devam (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-zaman-dinlemeyi-birakmaliyim/484-telkinler-ve-bisiklet-benzetmesine-devam.html)

hayatimdegisti 13-12-2006 02:57 PM

Telkinler ve Bisiklet Benzetmesine Devam

Dört tekerli bisikleti sürerken hazır olunca tekerleri çıkartır ve yolunuza devam edersiniz..
İşte telkinlerde böyledir.Hazır olunca arka tekerleri çıkartıp yolunuza devam edebiliyorsunuz.

Kimin ne zaman hazır olacağı kişiden kişiye değişiyor...

Yaşamınızda olumlu düşünmeyi içsel konuşmaları alışkanlık haline getirebiliyormusunuz.Asıl önemli olan budur?

Haydi o zaman tembelliği bırakıp içsel olumlu konuşmalar egzersizlerine ağırlık verelim. actionsmile

sihirbaz 01-04-2007 05:28 PM

Telkinler ve Bisiklet Benzetmesine Devam

Evet bisiklete binmeyi öğrendikten sonra ya da yüzmeyi öğremdikten sonra 10 yıl bu eylemleri yapmasanızda 11. yıl yine yapabilirsiniz zira bunlar üstün öğrenmelerdir ve asla unutulmazlar zaten unutulan şeyler asla öğrenilmemiş olan şeylerdir gerçekten öğrendiğimiz şeyleri unutmayız bununla birlikte o konudaki performans ve kendine güvende azalmaların olacağı aşikardır bu nedenle ben acizane derim ki telkinleri öğrenip uyguladıktan sonrada belirli aralıklar ile dinlemede yan i tekrarlamada fayda var.

exceed 17-09-2009 12:32 AM

Cevap: Telkinler ve Bisiklet Benzetmesine Devam

uygulamada bir zaman sonra içsel olarak şartlı reflekse dönen telkinler var.koruma kalkanı buna örnek olabilir..dinlemeseniz bile ister istemez sıkıntı veren bi durumda sıyrılıp kaçıveriyor insan.
ama her zaman söylenilen istikrarı yakalamak gerçekten önemli..
benbazı telkinlerin etkisini görmek için 2-3 gün ara veririm..öncesi ve sonrasını karşılaştırmak için iyi bir zaman dilimi..eğerki telkin etkisini kaybetmiş ve ben eskiye dönüş sinyali vermişsem hemen listeme alırım..
deneme yanılma ile isteklerinize çözüm bulabilirsiniz..

sevgiler..

fgceker 17-09-2009 01:44 AM

Cevap: Telkinler ve Bisiklet Benzetmesine Devam

Alıntı:

exceed Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 476657)
benbazı telkinlerin etkisini görmek için 2-3 gün ara veririm..öncesi ve sonrasını karşılaştırmak için iyi bir zaman dilimi..eğerki telkin etkisini kaybetmiş ve ben eskiye dönüş sinyali vermişsem hemen listeme alırım..
deneme yanılma ile isteklerinize çözüm bulabilirsiniz..

sevgiler..

Çok haklısın exceed;

Deneme yanılma yöntemiyle herkes telkinleri kendisi için en verimli şekilde dinlemeyi öğrenebilir.Çünkü herkes birbirinden farklı bir birey ve herkesin yaşanmışlıkları tamamen farklı.Bu yüzden bende öyle yapıyorum...girlhaha ve çok ama çoook güzel sonuçlar alıyorum.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:17 AM.