Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ne Yapmalı? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-yapmali/)
-   -   Zihnimizi susturmak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-yapmali/9456-zihnimizi-susturmak.html)

hadiya 30-05-2008 07:14 PM

Zihnimizi susturmak

Arkadaşlar hani meditasyon veya konsantrasyonumuzu artırmak istediğimizde diyorlar yaa şunu yapın bunu yapın vs... veee en sonunda da zihninizi susturun işte ben bunu araştırdım zaten rahatlamak kolay zor olan zihni susturup düşünceyi o şeye (her neyse düşündüğünüz )odaklamak işte bunu içinde internetten bir yazı okudum ama nerde olduğunu unuttum blook orada diyorlardı ki derinbir nefes alın ve nefesinizi tutun bu süre zarfında beyniniz geçici olarak düşünmez tabi her şekilde beynimiz düşünüyor ama bu nefes tutma süresince aklımızdan geçenler bize o kadar rahatsızlık vermezMİŞ daha yoğunlaşırmışık pc05 diyorlar

Ya bu arada sevgili hayal ablamızın meditasyonu daha hiç sonuna kadar dinleyemedim ayrıca HAYAL ABLAYA BİR SORUM OLACAK hayal abla bu meditasyonu yatarak dinlesek mümkün mü ? blook çünkü bu gün sandalyede fazla gevşemişim içim geçmiş şaşkın uyuklamışım dengem bozulunca sandalyeden düşdüm ya ben bıktım her seferinde sandalyeden düşmekten yatarak olmazmı en azından uyuya kalırsam ağzım burnum patlamaz bir yere çarpıp... BİRDE UYURKEN DİNLENE BİLİYORMU? HER ŞEYİ ÜŞENGEÇLİKTEN UYURKEN HALLAETMEYE ÇALIŞIYORUZ AMA ...nolcak bilmem sevgiler teşekkürler ..hismiley.

meryemi 30-05-2008 07:26 PM

Ynt: Zihnimizi susturmak

Alıntı:

serkan Nickli Üyeden Alıntı
Arkadaşlar hani meditasyon veya konsantrasyonumuzu artırmak istediğimizde diyorlar yaa şunu yapın bunu yapın vs... veee en sonunda da zihninizi susturun işte ben bunu araştırdım zaten rahatlamak kolay zor olan zihni susturup düşünceyi o şeye (her neyse düşündüğünüz )odaklamak işte bunu içinde internetten bir yazı okudum ama nerde olduğunu unuttum blook orada diyorlardı ki derinbir nefes alın ve nefesinizi tutun bu süre zarfında beyniniz geçici olarak düşünmez tabi her şekilde beynimiz düşünüyor ama bu nefes tutma süresince aklımızdan geçenler bize o kadar rahatsızlık vermezMİŞ daha yoğunlaşırmışık pc05 diyorlar

teşekkürler serkan,
doğru olabilir, denemek bedava ve zahmetsiz dl67 super

shamanic 31-05-2008 12:37 AM

merhabalar ben kısaca öneride bulanayım.. hayal ablada tamamlayacaktır..

eğer nefesini tutar oksijensiz kalırsanız evet ruh ve beden aciliyeti olan yaşama öncelik verir anda kalırsınız..

ama aynı farkındalığı derin ve devamlı nefes alarakta yakalarsınız..
hem böylelikle oksijensiz kalarak hücre ölümlerine sebep vermemiş olursunuz..

nefes tutma çalışmaları doğru nefes alımı öğrenildikten sonra vücudun ki yani enerji tutma kapasitesini arttırmak için yapılır..
önce doğru ve devamlı nefeslerle blokajlar temizlenir.. ciğerler rahatlatılır ki bir dolu nefes aldığınıda vücudunuza çekitiğiniz oksijen
siz nefesinizi tuttuğunuz zaman vucudun işleyişine yardımcı olsun..

nefes al ver sürekli yaptığınız bu işleme konsantre olduğunuzda başka birşey istesenizde düşünemezsiniz..

nefesle birlikte dinginlik farkındalıkta gelir o noktada isteğinizi düşünebilirsiniz..

nefesi tutup bu çalışmayı yaptığınızda da niyetinizi nefesle birlikte evrene bırakın..

meditasyonları farkındalıkla yapmak önemlidir.. gerçek anlamda meditasyon yaparken geçilen boyutu tarife kelimeler yetmez..

henüz o ince çizgi üzerinde gidip gelemediğimiz zamanlarda uyku moduna geçeriz..

bu evreyi atlatana kadar uzanarak yada oturarak çalışmayı yapabilirsiniz.. bunun için kendimizi strese sokmaya gerek yok..

çünkü meditasyon önce rahatlık demektir.. ama kendinden geçmek değil.. ikisi arasında kaldığımız gün gerçek meditasyona adım atmış oluruz..

sevgiler..

hadiya 31-05-2008 12:57 AM

Hımmm super her zamanki gibi anlatım iyi olunca bizede olay anlaşılmıştır demek düşüyor .. sanırım her zaman şu acelecilik kurbanı olacağız bu 4. meditasyonum oldu daha olayın başındayız değilmi?... Olmuyor demek ve strese girmek için çok erken sanırım 1 hafta günde 2-3 defa dendikten sonra neticeler netleşir inşallah... teşekküler ..
not: ama şu nefes olayını gerçekten öğrenmek istiyorum forumda ise bulurum zaten ama yoksa bu konuda da her zamanki gibi yardımınızı esirgemezsiniz inşallah tekrar teşekkür ederim hismiley

hayalayaz 31-05-2008 01:31 AM

arkadaşlar emeklenmeden yürünmez..önce diyaframdan nefes almayı öğrenmek ve bu nefes alışı alışkanlık haline getirmek lazım yani...her zaman kolayca diyaframdan nefes alıp vermeye alışmak lazım..o nefes tutuşlar ( ben uzun süre nefes tutulmasına karşıyım..nedenini şaman açıklamış zaten...önce derin ve akıcı nefes almayı öğrenin.aynı bebekler gibi , bir bebği uyurken gözlemleyin karnı nefes alırken şişer nefes verirken söner....sitede, nefes almayı öğreten konular var şaman zaten bu konuda bir çok kaynak sundu..bizlere..yatarak yapılabilir tabii meditasyon ama bilinçaltı yattığımızda uyumaya proğramlı olduğu için uykuya dalarız..yinede sizin için en kolay hangisi ise öyle yapın, sandalyeden düşüyorsan, uzun oturark veya yerde oturarak yapabilirsin..saygılı sevgiler.

hadiya 31-05-2008 10:17 AM

Teşekkür ederim hayal abla sevgiler hismiley

meryemi 31-05-2008 10:59 AM

Alıntı:

serkan Nickli Üyeden Alıntı
Hımmm super her zamanki gibi anlatım iyi olunca bizede olay anlaşılmıştır demek düşüyor .. sanırım her zaman şu acelecilik kurbanı olacağız bu 4. meditasyonum oldu daha olayın başındayız değilmi?... Olmuyor demek ve strese girmek için çok erken sanırım 1 hafta günde 2-3 defa dendikten sonra neticeler netleşir inşallah... teşekküler ..
not: ama şu nefes olayını gerçekten öğrenmek istiyorum forumda ise bulurum zaten ama yoksa bu konuda da her zamanki gibi yardımınızı esirgemezsiniz inşallah tekrar teşekkür ederim hismiley

bende acelelik kurbanı olmak üzereydim ki hayal ablam sağolsun ilk yanlışmamda doğruyu görmemede yardımcı oldu.. artık sabredeceğim.. yavaş yavaş sindire sindire ah tüh keşke demeden öğrenecek yanlışlarıma yanlış bildiklerime üzülmeyeceğim. çünkü zaten insan doğuştan bilmiyor herşeyi... biz bize öğretileni biliyoruz. duyduklarımızın arkasını bazen araştırıyor bazen hemen kabulleniyoruz. aslında bu da bize verdikleri öğrenmedeki tenbellik alışkanlığıyla ilgili olsa gerek . yani bence..

Alıntı:

hayalayaz Nickli Üyeden Alıntı
arkadaşlar emeklenmeden yürünmez..önce diyaframdan nefes almayı öğrenmek ve bu nefes alışı alışkanlık haline getirmek lazım yani...her zaman kolayca diyaframdan nefes alıp vermeye alışmak lazım..o nefes tutuşlar ( ben uzun süre nefes tutulmasına karşıyım..nedenini şaman açıklamış zaten...önce derin ve akıcı nefes almayı öğrenin.aynı bebekler gibi , bir bebği uyurken gözlemleyin karnı nefes alırken şişer nefes verirken söner....sitede, nefes almayı öğreten konular var şaman zaten bu konuda bir çok kaynak sundu..bizlere..yatarak yapılabilir tabii meditasyon ama bilinçaltı yattığımızda uyumaya proğramlı olduğu için uykuya dalarız..yinede sizin için en kolay hangisi ise öyle yapın, sandalyeden düşüyorsan, uzun oturark veya yerde oturarak yapabilirsin..saygılı sevgiler.

tekrar tekrar teşekkürler ablacım.... s456 s456

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:20 AM.