Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ne Yapmalı? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-yapmali/)
-   -   sosyal fobi için eft (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-yapmali/626033-sosyal-fobi-icin-eft.html)

anonim13 21-02-2017 10:45 PM

sosyal fobi için eft

sosyal fobi için eft uygulamak istiyorum nasıl uygulayabilirim
bu eft hakkında bilgisi olan aydınlatsın
köklü olduğuna inandığım düşünce kalıplarım var ama hem telkinle hemde eft ile köklerini kurutucam
-başkalarının hakkımdaki düşüncelerini çok önemsiyorum
-mutluluğum insanlara bağlı resmen
-insanları kırmaya üzmeye çok korkuyorum
-insanları sürekli bi memnun etmeye çalışmak
bu düşünceler için nasıl eft uygulayabilirim ?

bgtgyjbga 22-02-2017 01:17 AM

Cevap: sosyal fobi için eft

eft yaparken sözler 1 önemliye hisler 100 önemlidir eft de 'o duyguya' odaklanmalısın. misal bu başkalarının düşüncelerini önemseme ise başkalarının senin hakkında ileri geri konuşmalarına odaklan hayal et o rahatsızlığı hisset.

yani tıplamaları yaparken o hissi sonuna kadar yalamaya çalışa misal:
herkez beni eleştirior benim ne kadar da beceriksiz tembel suratsız biri olduğumu söylüyorlar vs vs vs vs.

bu yoldan geçmiş biri olarak diyorum ki sosyal fobinin en büyük nedeni özgüvenin düşük olması ve kendini değerli hissetmemek.
benim tavsiyem çocukluğuna in ve onu düzelt yani biinçaltını temizle. tavsien ego ve syççluluk telkinlerini 4-5 ay dinle

bgtgyjbga 22-02-2017 01:20 AM

vede şunu yap;
hikaye yaz, örn 9 yaşında annen ve babanla beraber pikniğe gittiğinizi hikayele çok güzel vakit geçirdğiniizi taasvir et. böylelikle çocuklukta verilmemiş sevgi saygı düzeltilebilirbence ben böyle yapıyorum faysadını gördüm
hikayeleme ile geçmişimi yeniden yazıyorum

anonim13 22-02-2017 06:25 PM

görüntülü chat programıyla duygumu ortaya çıkartmaya çalışıyorum sonra mola verip eft yapıyorum ama sanki anlık rahatlama gibi rahatladığımı nasıl hissedebilirim

bgtgyjbga 22-02-2017 08:26 PM

dostum tam o duyguyu yaparken yapmalısın vuruşları.

eft bende de anlık rahatlamalara yol açmıştı şimdi ara ara denk getirirsem yapıyorum.
sosyal fobi için özgüven ve özsaygı kazanmalısın, bunun içine dediğim hikayeleme tekniğini kullanman yararına olur ben çok faydasını gördüm, yapman gereken şey yazdığın hikayelerle(anlatabilrisindde ben yazıyorum çünki böyle anlatacağım şeye daha rahat odaklanabiliyorum) geçmişini baştan yazmalısın.

anonim13 23-02-2017 04:23 PM

geçmişteki kötü bir anıyı olumluyamı değiştiriyim yoksa herhangi bir güzel anıyı daha güzelmi yapıyım ve bunu hayal etsemde olurmu

bgtgyjbga 24-02-2017 12:25 AM

asosyaller gelsin: Asosayllik, sessiz sakin efendi çocuk, utangaçlık, sosyal fobi... lahmacun kaşarlı pide külbastı, bulgur pilavı etli ekmek burger pizza

hem kötü anıları olumluyla değiştir hem güzel anıları daha güzel yap hem de yeni güzel anılar ekle

eklediğin anılar problem çözme, övgü alma barındırsın,

ada.basar.35 07-03-2018 04:44 PM

Bir uzmandan destek almak isterseniz ;
Uzmanlık Alanları :

Evlilik ve Aile Terapileri
Bilişsel Davranışçı Terapi Yöntemleri Eğitimi,
Ergen Bireysel Danışmanlık,
Sınav Kaygısı Eğitimi
Yetişkin Bireysel Danışmanlık Eğitimi
Çocuk Wsc-r Testi
Stres Yönetimi Eğitimi
Öfke Yönetimi Eğitimi
Problem Çözme Becerileri Eğitimi
Kriz Ve Çatışma Yönetimi Eğitimi

olan bir Danışman olan Ahmet Bey ile görüşebilirsiniz.
Danışman
WWW. PENTALOJI.COM

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:40 AM.