Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ne Yapmalı? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-yapmali/)
-   -   evrenin cezasımı,seçimlerimizin sonucumu (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-yapmali/617971-evrenin-cezasimisecimlerimizin-sonucumu.html)

hayatbeklemez 11-03-2011 12:55 AM

evrenin cezasımı,seçimlerimizin sonucumu

geçmişinizden ders alın tarihiniz tekerrür etmesin diye bir söz var bu söz üzerine açıcam konuyu ve nacizane fikirlerimi paylaşacağım,eğer sizinde bu konuda düşünceleriniz varsa lütfen paylaşın çok mutlu olurum=)Hayatımızın An lardan oluştuğunu hepimiz biliyoruz,geçmişimizde ki anlarımız,şuanımız ve geleceğimizdeki anlar(bu anlar bizim şuanlarımızın deneyimlerimizle oluşuyor,farkında olmamız gerekenleri,görmemiz gerekenleri şuanlarda atladığımız zaman (geçmişte atladığımız gibi) daha farklı kimliklere bürünmüş şekilde gene karşımıza çıkıyor belki daha da ağır(ki daha ağır oluyor geneli),geleceğimizde de karşımıza çıkan bu deneyimleri de atlamaya devam ettikçe bu sefer bedeller ödemeye başlıyoruz,bu bedeller en büyük bedeller oluyor,ya sağlığımızdan,ya zamanımızdan,ya da en önemlisi özümüzden kendimize olan saygımızdan kaybediyoruz)Her anımız seçimlerimizle sonuç buluyor,düşünsenize bir sürü yol oluyor seçimlerimizde,ve bir yolu seçiyoruz.bazılarımız pat diye yapıyor seçimlerini,bazıları düşünüyor,bazıları konuklara sorma hakkını kullanıyor:Pşaka bir yana yaptığımız seçimleri ya içsel korkularımıza(kimseye ifade edemediğimiz,kendimize bile ifade edemediğimiz korkular) ya da biliçaltı kayıtlarımıza(inandıklarımız,doğru zannettiğimiz şeyler) göre yapıyoruz.şİMDİ ne yani ben seçimlerimi özgür bir şekilde yapıyorum istediğim gibi diyor olabilirsiniz.ama öyleyse niye mutsuz oluyorsun diye bir soru sorulur?fevkalade olmamız lazım.(olanlarda vardır tabiki)yapılan seçim doğrultusunda değersizlik korkun,yetersizlik korkun gibi korkularından hangisi daha ağırsa onunla bir yola giriyoruz ve o yol bizim oluyor.ee daha sonra,eğer farkındalığa erişirsen(ki bunun için ahlanıp vahlanıp,suçu çevreye,başkalarına atıp,kahretsin niye ben diye dövünürsen dışına bakıp bakıp ,kendini haklı çıkarma gayretlerine girersen debelenmeye devamm)yani içine bakıp deneyimin başına ben bunu niye yaşadım?işte cevap=amaç için,hangisi,en iyi versiyonunu sağlamak için.sana engelleri göstermek için.evren kendi potansiyelini deneyimlemek istiyor,sen de huzurlu ve güzel deneyimler yaşamak istiyorsun,ama bu korkularla nasıl en iyi versiyona sahip olabilirsin.farketmedikçe bu deneyimler büyüyor.illa fark etmelisin,içini görmelisin,sevgyi görmelisin.seni üzen sensin.korkularla başlamak bir işe,korkularla çıkmak bir yola aynı ne kazandırıyor,gözyaşından başka.kimse ceza vermiyor bize,biz kendimizi cezalandırıyoruz,seçimlerimizin sonucunu görmeyerek,farkında olmayarak,dışımızla ilgilenerek,sorumluluğu kendi üzerimizden atarak..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:30 AM.