Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Mutluluğu ve Güveni İçte Hissedenler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/mutlulugu-ve-guveni-icte-hissedenler/)
-   -   İlk Gün iki duygu--Mutluluk-ağlama (http://www.hayatimdegisti.com/forum/mutlulugu-ve-guveni-icte-hissedenler/622401-ilk-gun-iki-duygu-mutluluk-aglama.html)

Almilalmi 20-12-2012 05:09 PM

İlk Gün iki duygu--Mutluluk-ağlama

Öncelikle sunu söylemek istiyorum daha bugun kesşfettim telkinleri..Özellikle şu an ego güven güçlendirici telkini dinliyorum ve suratımda bi gülümseme içimde bir mutluluk hissi oluştu ve üye olup paylaşmak istedim.. :):) şu an inandım olumlu etkilere

Ama anlamadığım bir nokta var, kilo problemi olan bir insanım ve ilk siteye bakarken kilo verme telkini ve metnini okudum ve ağlamaya başladım nedensizce..sebebini merak ediyorum..sonradan okudum önce suçluluk duygusu ve ego dinlenmesiş gerekiyormuş, acaba bilinçaltım da ben gibi kilolarıma mı üzülüyor :((

ceko_25 20-12-2012 05:37 PM

Cevap: İlk Gün iki duygu--Mutluluk-ağlama

yada bilinçtın savunmadadır istemedigin bir işi yapama diye sana kilo aldırmış olabilir bi akrabam çok çalışmaya ihtiyaç duyuyo ama 130 kilo civarında doktora gidiyolar sebep ne diye tiroid bezinde yavaş mı hızlımı ne çalışmadan ötürü kilo alıyomuş bu işte o kadının çalışmasın diye bilinçaltının bi oyunu bide çalışmak dna sında yok oldugu için bilinçaltı bi mecburiyette böle bi savunma geliştirmiş diyorum ben fazla kilo num bence şölede bi yorumu var genelde kilolu insanlar sakın yanlış anlama ürkek ve kendine fazla güvenmeyen insanlar olurlar ama bunlar genç yaşta olanlar için tabi yaş ilerleyince kilo alanlar geçerli diil bu kendine güvensizlik ürkeklik sonucu bilinçaltı bedeni muhafaza için daha büyük görünmeye çalışır bedeni olması gerektiginden daha büyük gösterirki karşı tarafa iri yarı güçlü bi adam imajı versin ki bu kişiler geneldede numaralı gözlüklerinde arkasındadır

Almilalmi 20-12-2012 05:58 PM

çok mantıklı bence bilinçaltının savunmada olma durumu cunku hep kilolu bir bünyeydim cocukluktan beri..umarım bu telkinler işe yarar ki faydalı olacağına inanıyorum :) teşekkürler yorumunuz için

cansuyu 21-12-2012 11:38 AM

ah şu bilinçaltımız :)

ancak sevgili Ceko açıklamanızı çok beğensem de bir noktayı ayırdetmek istiyorum izninizle.
hipotiroidi psikosomatik değil tümüyle fizyolojik ve hatta çoğu kez genetik bir durumdur.

ve kilo sorununu tümüyle bilnçaltına yıkmadan önce kesinlikle sağlık kontrolü öneririm. hipotiroidi veya başka, kilo alımına sebep olan şeyler varsa ekarte edilmeli önce.

bana öyle geliyor ki, herşeyi bilinçaltına yıkmak da bazen gerçeklerden kaçmak için bilinçaltının bir oyunu.

hepimizin olumsuz tüm durumlarının olumlu yeni durumlarla yer değiştirmesini dilerim.

ceko_25 21-12-2012 12:25 PM

aynı fikirdeyim hani hastalaıkların büyük çogunlugu pskolojik deniliyo ya o örnegimde ki o büyük çogunlugun dışındadır ben yakından tanıdıgım için verdim örnegi her şeyi bilinç altına yıkmamak lazım ama bu tarz ihtimalleride göz önünde bulundurmak gerekir

WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:07 AM.