Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Mutfak Sohbetleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/mutfak-sohbetleri/)
-   -   mutfak yeteneği (http://www.hayatimdegisti.com/forum/mutfak-sohbetleri/3061-mutfak-yetenegi.html)

suzzy 10-12-2007 02:37 PM

mutfak yeteneği

kim mutfakta ne kadar iyi'ymiş bakalım görelim...
ben mutfağı inanılmaz seviyorum...evde geçirdiğim zamanın çoğunu mutfakta geçiririm..

bir şeyler yapmayı çok severim...geneldede beğenirler yaptıklarımı..özellikle mezelerde ve tatlılarda kendime güvenirim...

salatalarıda çok severek yaparım...birde ben kendi tariflerimide yaratırım...ortaya çok güzel şeyler çıkıyor ve yaratıcısı siz oluyorsunuz..bence bu harika bir şey..

shamanic 10-12-2007 03:11 PM

Ynt: mutfak yeteneği

severim ... yaparım ... beğenilirde .. ama oturup şöle adam gibi yemem.. mıymıy mıyyy...
yemekten çok sunum hazırlar gibi sofra hazırlarım.. sonrada bi dünya bulaşık..2 kişi 2 çeşit yemek yiyoz 2 ssat sofra topluyoz.. olsun yinede güzel oluyo...

ama ver zeytin peynir domatesi bana ballı börek yiyom sanırsın.. ama üstüne türk kahvesi içmeden hiç bir anlamı yok... ben daha çok kahve altı bişiler yerim... yemek zorunda olduğum için önemli olan kahve ve arkadaşları gerisini ihtiyaçtan bünye istiyo bende kırmıyorum kendisini elma ve diğer arkadaşlar ise baştacımdır... du bi elma alıp geleyip bu arada girlhaha

suzzy 10-12-2007 03:16 PM

Alıntı:

**shamanic** Nickli Üyeden Alıntı
severim ... yaparım ... beğenilirde .. ama oturup şöle adam gibi yemem.. mıymıy mıyyy...
yemekten çok sunum hazırlar gibi sofra hazırlarım.. sonrada bi dünya bulaşık..2 kişi 2 çeşit yemek yiyoz 2 ssat sofra topluyoz.. olsun yinede güzel oluyo...

ama ver zeytin peynir domatesi bana ballı börek yiyom sanırsın.. ama üstüne türk kahvesi içmeden hiç bir anlamı yok... ben daha çok kahve altı bişiler yerim... yemek zorunda olduğum için önemli olan kahve ve arkadaşları gerisini ihtiyaçtan bünye istiyo bende kırmıyorum kendisini elma ve diğer arkadaşlar ise baştacımdır... du bi elma alıp geleyip bu arada girlhaha

akşam yemek olayına bende özen gösteririm...

ama shaman'cığım mııyy mıy yiyemiyorum..nasıl oluyor o iş bilemedim...

yapmayı sevdiğim gibi yemeyide çok seviyorum..allahtan fiziğim mükemmel... khkh56

tresor 10-12-2007 03:27 PM

mutfaga cok meraklıyım aklınıza gelen turk mutfagında ne varsa hemen hemen hepsını yapıyorum, tek baklava acmadım onu da ogrenıcem herhalde arkadasım ascı hamur ıslerıne cok elı yatkın halıyle sevincli, bunun dısında çin, japon ,meksıka, ıspanyol yemeklerı, uluslararası mutfaklarada merakım var, sımdı japon ıslerını ogrenıyorum yavastan allahtan komsularım cok meraklı beraber pısırıyoruz, bır haftada 3 kez zeytınyaglı bıber dolması sıparısı aldım, arada da baskalarına fason pısırıyorum yanı 44, bır bulasık cıkıyo ondan sonra ıste cok fena , bu ay gelecek gaz faturasını da neyse onu cekım yasası halledecek anlastık bız onunla cilgin897, ( fırın yanıyor ya o nedenle ), bana sureklı burada tatlı yaptırıyorlar son 2 kez revanı yaptım, ırmık tatlısını cok sevdıler, sutlu tatlıları hıc bılmıyorlar fırsat oldukca sutlac yapıyorum . Haa bır de gecenlere kısır yaptım onu da cok begendıler, patlıcan yemeklerım cok begenılır, ne yapsam yıyorlar valla herhalde guzel oluyo sımdı kendımı ovmeyeyım , ıtalyan yemeklerınden de bır suru makarna sosu tarıfı ogrendım burada makarna ana yemek , bızım gıbı degıl, makarna yemedıklerı tek gun yok, benım aslında en buyuk hayalım bır restaurant acmak bunu da yapacagım ınsallah . Yaptıgım yemeklere ac bıraz da reıkı verıyorum tadına doyulmuyo aa34

suzzy 10-12-2007 03:34 PM

şekerim bütün dünya mutfaklarını saydın nerdeyse.... dusun

eee artık biz tarif vermeyelim ayıp olur... aa34

veeee artık senden bildiğin dünya mutfakları tariflerini bekliyoruz... girlhaha

tresor 10-12-2007 03:47 PM

ama ben yedıklerımı denıyorum tam netıce aldıklarımı yazarım tabı, sımdı suşi denemesı yapıyoruz ama bence tam basaramadık henuz pırıncımızde bır sorun var cozer cozmez verıcem tabı tarıfını askolsun ttli3

firdevsi ala 06-05-2016 11:40 PM

Cevap: mutfak yeteneği

Ascilik kursuna gidiyorum. Umarim bu yetenegimi gelistiririm.

suyahapsettim 07-05-2016 09:16 AM

Yemek yapmak aşktır :) bazı insanlar bu konuda doğustan yeteneğe sahip bence.bende onlardan biri oldugumu düsünüyorum.tek pismanlıgım aşçılık ve onunla ilgili bir bölüm okusaydim suanda iyi yerlerde olabilirdim :/

firdevsi ala 07-05-2016 10:44 AM

Hala gec kalmis degilsin ismegin ascilik bolumune gidebilirsiniz

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:58 AM.