Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kuantum Düşünce (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kuantum-dusunce/)
-   -   DURMAYIN! HAYAL GÜCÜNÜZÜ ZORLAYIN (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kuantum-dusunce/619411-durmayin-hayal-gucunuzu-zorlayin.html)

tolgaasya 03-08-2011 03:23 PM

DURMAYIN! HAYAL GÜCÜNÜZÜ ZORLAYIN

Tolga ÇELEBİ

Kuantum düşünceyle ilgili birçok kitap okudum ve seminer izledim. Bize hep aynı şeyi söylüyorlar. Mutluluğu düşle, zenginliği düşle, sağlığı düşle, aşkı düşle. Hayal kur ve hayal kur. Bunlar birçok insana saçma gelebilir. Hatta aptalca olduğunu da düşünebilirsiniz. Ama şunu bilmeniz gerekiyor, düş kurmasaydık, ilkel bir yaşam sürmeye devam ederdik.

Tüm icatlar ihtiyaçtan doğar. Birisi kalkıp telefon fikrini hayal etmeseydi bu gün hala dumanla haberleşiyor olabilirdik. İnsanlar uçmayı düşlemeseydi uçak biye bir araç icat edilemezdi. Dünyayı ve evreni keşfetmek, olmayanı hayal etmekle başlar. Uzaya çıkmayı hayal etmeselerdi bu gün olduğumuz yerden gökyüzüne bakmaya devam ederdik.

İcat, keşif ve benzeri her türlü yenilik, ilk önce bir düşten ve düşünceden ibaretti. Düş kuran hayatı yakalar, hayal gücü imkansızı başarmanızı sağlar.

“En fazla iş başaranlar en çok hayal kuranlar olabilir.” Stephan Leacock,

“Hayal gücü bilgi gücünden önemlidir.” Albert Einstein

“Zihinsel aktivasyon, hızlı öğrenmenin önemli bir yoludur ve fiziksel çalışma kadar verimlidir” Prof. Dr. Nurselen Toygar

Buradan; ‘boş boş hayal kuralım’ anlamını çıkartmak da doğru olmaz. Çalışmadan, sadece hayal kurarak başarılı olmak imkansızdır. Hayal gücü bize yol açar, yoldan yürümek ise eyleme bağlıdır, harekete geçmeye bağlıdır.

İyimser olmak, hayata pozitif bakmak da düş kurma yeteneğimizi güçlendirecektir. Her şeyden şikayet eden insanlar, kurduğu hayallerde de kendilerine olumsuzlukları çekecektir. Çünkü hayata negatif bakanlar, hayallerinde de negatifi düşünür.

ginka 03-08-2011 09:56 PM

Cevap: DURMAYIN! HAYAL GÜCÜNÜZÜ ZORLAYIN

hayal etmek düşünmek ve en önemli ikici şey ise mutlu hissetmek herşeyin yolunda gittiğini hissetmek :)

tolgaasya 04-08-2011 06:16 PM

Alıntı:

ginka Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 803965)
hayal etmek düşünmek ve en önemli ikici şey ise mutlu hissetmek herşeyin yolunda gittiğini hissetmek :)

Katılıyorum, iyi hissetmek...

yelda_k 04-08-2011 06:59 PM

eskiden hepp hayal kurardım erkenden yatar gelecege dair hayaller kurardımm .
ama bir aydır hiç hayal kurmuyorum ve hepp mutsuzz dolaşıorumm .
hayal defterim vardıı bir aralarr sanırım o defteri elime almanın vakti geldiii :)

teşekkürler tolgaasya

sweeet 04-08-2011 11:17 PM

Birçok insan hayl kırıklığı yaşamamak için hayal kurmaktan vazgeçiyor.

Bence hayallerimizin yıkılmasından korkacağımıza hayal kuramamaktan korkmalıyız.

tolgaasya 05-08-2011 09:04 AM

Alıntı:

yelda_k Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 804010)
eskiden hepp hayal kurardım erkenden yatar gelecege dair hayaller kurardımm .
ama bir aydır hiç hayal kurmuyorum ve hepp mutsuzz dolaşıorumm .
hayal defterim vardıı bir aralarr sanırım o defteri elime almanın vakti geldiii :)

teşekkürler tolgaasya

Hayal defteri çok iyi bir fikir. İnsanlar hayal kurmasaydı, dünya bu günkü gibi bir yer olmazdı. Uçağın icadı bir hayalle başladı. Her şey hayalle başladı...

tolgaasya 05-08-2011 09:05 AM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 804027)
Birçok insan hayl kırıklığı yaşamamak için hayal kurmaktan vazgeçiyor.

Bence hayallerimizin yıkılmasından korkacağımıza hayal kuramamaktan korkmalıyız.

Çok doğru, katılıyorum...

prenses1 05-08-2011 04:30 PM

hemen bir defter edinip hayallerimi yazmaya başlamalıyım.çok teşekkürler.

busesu 06-08-2011 11:38 AM

aynen bende hemen bir deftere hayallarimi yazacağım çok iyi bir fikir teşekkürler yelda ne iyi ettinde paylaştın bizimle.

tolgaasya 08-08-2011 09:31 AM

Her şey ama her şey hayal etmekle başladı...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:37 AM.