Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Kuantum Düşünce

Uyarılar

Kuantum Düşünce kuantum düşünce gücü, kuantum düşünce teknikleri, şanal kuantum düşünce, kuantum düşünce teknigi, kuantum düşünme, kuantum düsünce, kuantum düşünce nedir, kuantum düşünce kitap, kuantum düşünce tekniği, kuantum fiziği düşünce, kuantum düşünce, kuantum ve düşünce, kuantum duşunce, kuantum düşüncesi, kuantum düşünce şanal günseli, kuantum düşünce tekniği şanal, kuantun düşünce, kuantum düşünce grubu, kuantum düşünce gurubu, kuantun düşünce tekniği, kuantum düşünce tarzı, kuantum düşünce tekniği nedir, kuantum düşünce yöntemi, kuantum düşünce kitabı, kuantum düşünce sanatı, kuantum düşünce tekniği kitabı, kuantum düşünce tekniği eğitimi, kuantum düşünce tekniği kitap, kuantum düşünce seminerleri, kuantum düşünce merkezi, kuantum düşünce ve yaşam merkezi, kuantum düşünce nasıl uygulanır, kuantum düşünce tekniği nasıl uygulanır, kuantum fiziği ve düşünce, kuantum düşünce sistemi,

Batsın Bu Dünya, Bitsin Bu Rüya

Alternatif Kişisel Gelişim ve Kuantum Düşünce Batsın Bu Dünya, Bitsin Bu Rüya Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Tolga ÇELEBİ “Batsın bu dünya, bitsin bu rüya.” Bu şarkıyı hatırladınız mı? Orhan GENCEBAY’a ait bir parça. Orhan GENCEBAY, müzik dünyamızın gerçek anlamda değer taşıyan sanatçılarından biri. Zaten benim burada değinmek istediğim, şarkı ve şarkının sözleri. Sabah işe gelirken radyoyu ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Kuantum Düşünce telkin cd indir izle İstanbul Kuantum Düşünce nerededir kimdir Kuantum Düşünce çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Kuantum Düşünce hipnoz Kuantum Düşünce olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Kuantum Düşünce hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Kuantum Düşünce kuantum düşünce kitap haberi

Batsın Bu Dünya, Bitsin Bu Rüya

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 26-04-2011, 02:23 PM   #1 (permalink)
Yüzbaşı

tolgaasya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,123
781 Mesajinıza toplam 3,631 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
tolgaasya has a spectacular aura abouttolgaasya has a spectacular aura abouttolgaasya has a spectacular aura about
Standart Batsın Bu Dünya, Bitsin Bu Rüya

Tolga ÇELEBİ

“Batsın bu dünya, bitsin bu rüya.” Bu şarkıyı hatırladınız mı? Orhan GENCEBAY’a ait bir parça. Orhan GENCEBAY, müzik dünyamızın gerçek anlamda değer taşıyan sanatçılarından biri. Zaten benim burada değinmek istediğim, şarkı ve şarkının sözleri.

Sabah işe gelirken radyoyu açtım ve bu parça ile karşılaştım. Sabah sabah; ‘batsın bu dünya’ diyerek başladım güne. J Şaka tabiki, bu söz hiçte bana göre değil. Ama yinede şarkıyı sonuna kadar dinledim. Sonrada bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Bir düşünün; yaşadığımız gezegenin masmavi bir gökyüzü var, kıpkırmızı bir güneşimiz var, geceleri, romantizmin doruklarına ulaşmamızı sağlayan ‘ay’ımız var, soluduğumuz hava hayatta kalmamızı sağlıyor, rengarenk çiçekler göz zevkimizi doyuruyor, kısacası mükemmel bir gezegende yaşıyoruz. Neden evimize ‘batsın’ diyelim ki? Biz yaratılanı severiz, yaratandan ötürü. Bu dünyayı da, içindekileri de severiz. Sevdiğimiz şeye de ‘batsın’ diyemeyiz. Peki, bir insanı böyle bir şarkı sözü yazmaya iten sebep ne? Neden böyle bir şarkı sözü yazıldı? Daha da önemlisi bu şarkı dinleyip zevkten kendinden geçen insanlar var. Acaba toplum olarak acıların çocuğu olmayı mı seviyoruz?

Hoşuma giden bir söz daha var. J Volfgang V. Goethe şöyle demiş: "Siz zannettiğiniz gibi değilsiniz, düşünceleriniz gibisiniz.” Kısacası ne düşünürsek oyuz. Acı düşünürsek, acılı bir hayat yaşarız. Lokantaya gittiğimizde; acılı kebap siparişi verdikten sonra, “yahu bu çok acı” diyerek başkalarını suçlayamayız. Aynı şekilde; acı dolu bir hayat isteyerek, bizi karamsarlığa sürükleyecek şarkılar dinleyerek, karamsar düşüncelere kapılarak acıyı kendimize çekeriz ve bunun için başkalarını suçlayamayız. Zorluklar insanları nadir olarak yener, kendine güvensizlik ise çoğu zaman...

İnternette çok güzel bir yazı buldum. Hoşunuza gideceğini düşünerek sizlerle de paylaşmak istiyorum:

Kimlik Karakter
Geçicidir Süreklidir
Haklarda odaklanır Sorumluluklarda odaklanır
Tek kişiye değer verir Çok insana değer verir
Başkalarında kıskançlık doğurur Geleceğini inşa eder
Her şeyi ancak kapıya kadar getirir İşleri sonuna kadar götürür
Geçici izlenimler yaratı Kalıcı saygı ve dürüstlük yaratır

Her günümüz bir öncekiyle aynı geçiyor. Her gün aynı yerlere gidip, aynı şeyleri yapıyoruz ve aynı insanlarla görüşüyoruz. Sanki hayatımız sürekli kendini tekrar ediyor. Aslında yaşam hareket demek, değişim demek, enerji, demek. Ama birçoğumuzda bunlar yok.

Hayatımız; tıpkı programlı bir robotunki gibi aynı ve tek düze geçiyor. Hatta karşılaştığımız olaylara gösterdiğimiz tepkiler bile birbirini tekrar ediyor. Bir olaya karşı gösterdiğimiz tepkiyi, bilinçaltımıza yerleştiriyoruz. Daha sonra aynı olay başımıza geldiğinde otomatik olarak bilinçaltımıza daha önce kaydettiğimiz tepkiyi veriyoruz. Buna patern diyorlar. Olaylar karşısında gösterdiğimiz tepkilerin kaydedilmesi ve tekrarlanması. Sanırım biz özgür değiliz. Baksanıza; tepkilerimiz bile daha önceden kaydedilmiş tepkiler...
Bazen bir şey değiştirmek istersiniz hayatınızda, harekete geçeriz. Sonra “amaaan boş ver” diyerek vazgeçeriz. Bu konuda Anthony ROBBINS şöyle diyor: “Ne yapmak gerektiğini pek çok insan bilir. Ama bildiğini yapan insan sayısı çok azdır.” Ne kadar doğru söylemiş.

Bir insan, değişmekten neden korkar? Bu sorunun cevabı aslında çok basit. İster iyi yönde, ister kötü yönde olsun; her değişim bir şeyden vazgeçmemizi gerektirir. İnsanı asıl korkutan değişimin kendisi değil, bir şeyden vazgeçme düşüncesidir. Alışkanlıklardan vazgeçmek bizi korkutur, çözüm olarak da değişime direnç gösteririz. Direnç tüm evrende olan bir kavram. Canlı cansız etrafımızdaki her şey, evrende var olmak için direnç gösterir. Ama insan için direnç kavramı, değişim söz konusu olduğunda zarar veriyor.

Anthony ROBBINS’e göre: Kişinin içinde bulunduğu durumda çektiği acı, değişmenin getireceği acıdan küçükse; kişi değişimi reddedip aynı durumu korumaya yönelir. Ama içinde bulunduğu durum artık çekilmez hale geldiyse, yani bu durumun verdiği acı, değişimin getireceği acıdan daha fazlaysa, bu durumda kişi değişime yönelir ve yenilik yapmak için harekete geçer. Eskiyi terk eder.

Bazen isteyerek, bazen zorunlu olarak değişmek isteriz. Ama değişim kaçınılmazdır. Aynı hayatı her gün yaşamaktan vazgeçip, değişim rüzgarına yelken açmak dileği ile.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Aman dikkat!!! Aklınıza gelen, başınıza gelebilir. Bu yüzden pozitif düşünün, olumlama yapın, her anın tadına varın. Güzel düşünün, iyi yaşayın. Karamsarlıktan, umutsuzluktan, enerjinizi düşürecek her şeyden uzak durun.
tolgaasya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-04-2011, 03:14 PM   #2 (permalink)
Yüzbaşı

Berilce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,207
808 Mesajinıza toplam 2,263 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Berilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of light
Standart Cevap: Batsın Bu Dünya, Bitsin Bu Rüya

Alıntı:
tolgaasya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tolga ÇELEBİ

“Batsın bu dünya, bitsin bu rüya.” Bu şarkıyı hatırladınız mı? Orhan GENCEBAY’a ait bir parça. Orhan GENCEBAY, müzik dünyamızın gerçek anlamda değer taşıyan sanatçılarından biri. Zaten benim burada değinmek istediğim, şarkı ve şarkının sözleri.

Sabah işe gelirken radyoyu açtım ve bu parça ile karşılaştım. Sabah sabah; ‘batsın bu dünya’ diyerek başladım güne. J Şaka tabiki, bu söz hiçte bana göre değil. Ama yinede şarkıyı sonuna kadar dinledim. Sonrada bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Bir düşünün; yaşadığımız gezegenin masmavi bir gökyüzü var, kıpkırmızı bir güneşimiz var, geceleri, romantizmin doruklarına ulaşmamızı sağlayan ‘ay’ımız var, soluduğumuz hava hayatta kalmamızı sağlıyor, rengarenk çiçekler göz zevkimizi doyuruyor, kısacası mükemmel bir gezegende yaşıyoruz. Neden evimize ‘batsın’ diyelim ki? Biz yaratılanı severiz, yaratandan ötürü. Bu dünyayı da, içindekileri de severiz. Sevdiğimiz şeye de ‘batsın’ diyemeyiz. Peki, bir insanı böyle bir şarkı sözü yazmaya iten sebep ne? Neden böyle bir şarkı sözü yazıldı? Daha da önemlisi bu şarkı dinleyip zevkten kendinden geçen insanlar var. Acaba toplum olarak acıların çocuğu olmayı mı seviyoruz?

Hoşuma giden bir söz daha var. J Volfgang V. Goethe şöyle demiş: "Siz zannettiğiniz gibi değilsiniz, düşünceleriniz gibisiniz.” Kısacası ne düşünürsek oyuz. Acı düşünürsek, acılı bir hayat yaşarız. Lokantaya gittiğimizde; acılı kebap siparişi verdikten sonra, “yahu bu çok acı” diyerek başkalarını suçlayamayız. Aynı şekilde; acı dolu bir hayat isteyerek, bizi karamsarlığa sürükleyecek şarkılar dinleyerek, karamsar düşüncelere kapılarak acıyı kendimize çekeriz ve bunun için başkalarını suçlayamayız. Zorluklar insanları nadir olarak yener, kendine güvensizlik ise çoğu zaman...

İnternette çok güzel bir yazı buldum. Hoşunuza gideceğini düşünerek sizlerle de paylaşmak istiyorum:

Kimlik Karakter
Geçicidir Süreklidir
Haklarda odaklanır Sorumluluklarda odaklanır
Tek kişiye değer verir Çok insana değer verir
Başkalarında kıskançlık doğurur Geleceğini inşa eder
Her şeyi ancak kapıya kadar getirir İşleri sonuna kadar götürür
Geçici izlenimler yaratı Kalıcı saygı ve dürüstlük yaratır

Her günümüz bir öncekiyle aynı geçiyor. Her gün aynı yerlere gidip, aynı şeyleri yapıyoruz ve aynı insanlarla görüşüyoruz. Sanki hayatımız sürekli kendini tekrar ediyor. Aslında yaşam hareket demek, değişim demek, enerji, demek. Ama birçoğumuzda bunlar yok.

Hayatımız; tıpkı programlı bir robotunki gibi aynı ve tek düze geçiyor. Hatta karşılaştığımız olaylara gösterdiğimiz tepkiler bile birbirini tekrar ediyor. Bir olaya karşı gösterdiğimiz tepkiyi, bilinçaltımıza yerleştiriyoruz. Daha sonra aynı olay başımıza geldiğinde otomatik olarak bilinçaltımıza daha önce kaydettiğimiz tepkiyi veriyoruz. Buna patern diyorlar. Olaylar karşısında gösterdiğimiz tepkilerin kaydedilmesi ve tekrarlanması. Sanırım biz özgür değiliz. Baksanıza; tepkilerimiz bile daha önceden kaydedilmiş tepkiler...
Bazen bir şey değiştirmek istersiniz hayatınızda, harekete geçeriz. Sonra “amaaan boş ver” diyerek vazgeçeriz. Bu konuda Anthony ROBBINS şöyle diyor: “Ne yapmak gerektiğini pek çok insan bilir. Ama bildiğini yapan insan sayısı çok azdır.” Ne kadar doğru söylemiş.

Bir insan, değişmekten neden korkar? Bu sorunun cevabı aslında çok basit. İster iyi yönde, ister kötü yönde olsun; her değişim bir şeyden vazgeçmemizi gerektirir. İnsanı asıl korkutan değişimin kendisi değil, bir şeyden vazgeçme düşüncesidir. Alışkanlıklardan vazgeçmek bizi korkutur, çözüm olarak da değişime direnç gösteririz. Direnç tüm evrende olan bir kavram. Canlı cansız etrafımızdaki her şey, evrende var olmak için direnç gösterir. Ama insan için direnç kavramı, değişim söz konusu olduğunda zarar veriyor.

Anthony ROBBINS’e göre: Kişinin içinde bulunduğu durumda çektiği acı, değişmenin getireceği acıdan küçükse; kişi değişimi reddedip aynı durumu korumaya yönelir. Ama içinde bulunduğu durum artık çekilmez hale geldiyse, yani bu durumun verdiği acı, değişimin getireceği acıdan daha fazlaysa, bu durumda kişi değişime yönelir ve yenilik yapmak için harekete geçer. Eskiyi terk eder.

Bazen isteyerek, bazen zorunlu olarak değişmek isteriz. Ama değişim kaçınılmazdır. Aynı hayatı her gün yaşamaktan vazgeçip, değişim rüzgarına yelken açmak dileği ile.
Einstein'ın çok güzel bir sözü var, değişim konusunda; "Bir insanın
her gün aynı rutini izleyip, farklı şeyler beklemesi deliliktir"...
Berilce isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-08-2011, 02:53 PM   #3 (permalink)
Yüzbaşı

781 Mesajinıza toplam 3,631 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
tolgaasya has a spectacular aura abouttolgaasya has a spectacular aura abouttolgaasya has a spectacular aura about

Alıntı:
Berilce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Einstein'ın çok güzel bir sözü var, değişim konusunda; "Bir insanın
her gün aynı rutini izleyip, farklı şeyler beklemesi deliliktir"...
Evet, çok güzel özetlemiş...
Aman dikkat!!! Aklınıza gelen, başınıza gelebilir. Bu yüzden pozitif düşünün, olumlama yapın, her anın tadına varın. Güzel düşünün, iyi yaşayın. Karamsarlıktan, umutsuzluktan, enerjinizi düşürecek her şeyden uzak durun.
Alt 05-08-2011, 03:09 PM   #4 (permalink)
Teğmen

THE BAKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 60
29 Mesajinıza toplam 83 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
THE BAKER is an unknown quantity at this point
Thumbs up Cevap: Batsın Bu Dünya, Bitsin Bu Rüya

Anthony ROBBINS’e göre: Kişinin içinde bulunduğu durumda çektiği acı değişmenin getireceği acıdan küçükse; kişi değişimi reddedip aynı durumu korumaya yönelir. Ama içinde bulunduğu durum artık çekilmez hale geldiyse yani bu durumun verdiği acı değişimin getireceği acıdan daha fazlaysa bu durumda kişi değişime yönelir ve yenilik yapmak için harekete geçer. Eskiyi terk eder.

Ben de bu ifadeyi çok beğendim.

Her şeyi kontrol edemezsin..Boşvermelisin.
(Butterfly Effect)
THE BAKER isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-08-2011, 09:32 AM   #5 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
THE BAKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Anthony ROBBINS’e göre: Kişinin içinde bulunduğu durumda çektiği acı değişmenin getireceği acıdan küçükse; kişi değişimi reddedip aynı durumu korumaya yönelir. Ama içinde bulunduğu durum artık çekilmez hale geldiyse yani bu durumun verdiği acı değişimin getireceği acıdan daha fazlaysa bu durumda kişi değişime yönelir ve yenilik yapmak için harekete geçer. Eskiyi terk eder.

Ben de bu ifadeyi çok beğendim.
Evet, Anthony Robbins nu konudaki en iyi yazarlardan. Tüm kitaplarını bir kaç defa okudum...

Bookmarks

Seçenekler
Stil