Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kpss (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kpss/)
-   -   KPSS 2013 (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kpss/622626-kpss-2013-a.html)

nurbanu25 05-02-2013 03:25 PM

KPSS 2013

Merhaba arkadaslar.gecen yıl 2012 kpss baslıgını acmıstım,bu yıl da 2013'unu acıyorum.hepımıze hayırlı ugurlu olsun.ben anasınıfı ogretmenıyım.uc yıldır ucretlı ogretmenlık yapıyorum.malum ucretlı ogretmenlıgın bırcok sıkıntısı var.mesela ben ıkıncı donem ıse devam etmıyorum.neden,cunku kadrolu ogretmen geldı.ben de saglam bı karar alarak 5 ay cok sıkı kpss calısmaya karar verdım.bu yıl sınava gırecek arkadaslar calısma yontemlerını,dertlerını,sıkıntılarını burda paylasabılırler..kpss'de ıkıncı yılım.ınsallah bu sene hepımız basarıcaz,sevgıler...

kutayhun 05-02-2013 04:53 PM

Cevap: KPSS 2013

hocam yolun açık olsun.. hayallerin gerçek olsun...
tüm dualarım ve iyi dileklerim seninle...
bu arada aklıma geldi de telkinmp3.com da kpss seti var
oradaki cdler çok iyi hafıza güçlendirci falan var iddialı ol telkinleri var.. bence yararlan..
sevgilerle hocam umarım başarılı olursun... cidden tüm içten dileklerimle kolay gelsin...

nurbanu25 05-02-2013 06:48 PM

Cok tesekkur ederım sevgılı kutayhun,gercekten cok guzel ve ıcten dıleklerde bulunmussun.hepımıze basarılar ınsallah...

shadow_walker_ 05-02-2013 07:13 PM

siz öğretmenler biraz daha rahatsınız bu konuda her sene sınavınız var 2 senede bir giriyoruz biz de .. puan 2 sene geçerli ama 1 kere alabiliyorsun o puanı .. 1 kez düşük alsak havadan 4-5 sene gitti yani .. bende önümüzde ki yıl dersaneye başlayacağım. iyi bir dersane arıyorum istanbulda . varmı sırf kpss için ayrı bir dersane iyi bildiğiniz .. ayrıca girecek herkese başarılar :) tek şansım var o yüzden altın vuruşu yapmalıyım .. 85-90 arası almam şart...

teresa 05-02-2013 07:27 PM

Alıntı:

shadow_walker_ Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 836604)
siz öğretmenler biraz daha rahatsınız bu konuda her sene sınavınız var 2 senede bir giriyoruz biz de .. puan 2 sene geçerli ama 1 kere alabiliyorsun o puanı .. 1 kez düşük alsak havadan 4-5 sene gitti yani .. bende önümüzde ki yıl dersaneye başlayacağım. iyi bir dersane arıyorum istanbulda . varmı sırf kpss için ayrı bir dersane iyi bildiğiniz .. ayrıca girecek herkese başarılar :) tek şansım var o yüzden altın vuruşu yapmalıyım .. 85-90 arası almam şart...

benımde aynen ıkı yılda bır sansım var.ve dedıgın gıbı 2014 te kazanamazsam kafadan 2016ya atıo ve 85 90 almam lazım benımde..ben ıyuzden sımdıden başladım calısmaya..2014 kpss sını rıske atmak ıstemıorum..sende bos zamanlaında sımdıden baslayabılırsın hem seneye yukumuz hafıflemıs olur

nurbanu25 05-02-2013 09:19 PM

Arkadaslar.kpss bos zaman ısı degıldır.hele kı sızın gıbı ıkı yılda bır gırecekler ıcın.surda sınava kaldı bes ay.ben de bu hafta sıkı bı sekılde calısmaya basladım.dısarıya bıle fazla cıkmıyorum.bazen sıkılıyorum ama bu ıs gercekten dısıplın ısı.sweeet arkadasımızı ornek vermek ıstıyorum.o gecen yıl gercekten cok sıkı calıstı.dıresegım curudu demıstı bı keresınde.yuksek bır puanla kadrolu ogretmen suanda.onun da paylasımlarını beklerız...

sweeet 06-02-2013 12:27 AM

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle plan ve program yapın derim. Dershane insanı disipline ediyor. Sınav imkanları ve kaynak sağlıyor. Ben Yediiklim'e gitmiştim İstanbul kariyer diye de geçiyordu. Tekrar gitsem ihtiyaca giderim ve onların kitapları ile hazırlanırken kesinlikle yediiklim de çözerim. Yine beyaz kalem mutlaka çözülmeli. Tarih, coğrafya ve vat üzerinde durulması gereken ve bitirilmesi gereken konular.Türkçe bir şekilde yapılır ama eksik konular üzerinde mutlaka durulmalı. Özellikle matematik konusunda zayıf olan arkadaşlar yapabilecekleri konuları ve soru tiplerinin çözümlerini iyi öğrensinler matematiğe asla yapamam ön yargısı ile bakmasınlar ben sıra ile değil en hızlı çözdüğümden en yavaş çözdüğüm alana doğru çözerdim denemeleri çok faydasını gördüm. Deneyin derim. Soruların mantığını anlamak o soruyu hazırlayanın ne istediğini bilmek bir yerde az buçuk soru uzmanı olmak gerek kpss eleme sınavı ve malesef her geçen yıl biraz daha fazla elemeleri gerekiyor. Ama imkansız değil 88 küsür aldım, atandım. Türkiye'nin bir ucu da olsa memnunum tek derdim hasret başka sıkıntım yok. Çok şeyler öğrendim, çok güzel şeyler yaşadım. Daha geride bir sürü güzellik var inanıyorum. Özellikle de öğretmen arkadaşlara derim ki vatanımın her bir karış toprağında görev yapmaya hazırım diyebiliyorsanız bunun da bir rahatlığı oluyor. Kendinize inanın ben hep inandım. Ciddi manada hazırlandığımda atanacağıma hep inandım bir çok şeyden ödün verdim. Sevgilime, aileme, arkadaşlarıma ayırdığım vakitlerden hatta istemeyerek de olsa kendi sağlığımdan ama geçti o zor günler rahatladım şimdi kafamda başka hedefler başka düşler. Sınav sonucu hiç bir zaman son olmayacak bunun da farkında olun. Sadece hem A hem de B hatta C planlarınızı bile hazırlayın tek bir seçenek yerine alternatifiniz olsun.

Unutmayın tüm sonlar yeni başlangıçlardır aslında.

Sevgiler.

nurbanu25 06-02-2013 02:10 PM

Ben kpss'ye gecen yıl aldıgım yedııklım setıyle calısıyorum.kpss ogretmenlık setı olarak gecıyo.12 gy-gk,12 egıt,bıl.calısma kıtabı var.ıkı adet yaprak test kıtabı,her dersın soru bankası kıtabı var.kavram harıtaları,deneme sınavları da var.yanı dort dortluk bır set.benım calısma seklı soyle: kalan sure 5 ay.ıkı gunde bır kıtap bıtırırsem ortalama konuları uc kere tekrar etmıs olucam.sabahtan konuları calısıp,test cozuyorum,aksama konuları tekrar edıp tekrar test cozuyorum,boylece konuyu ıyıce kavramıs oluyorum.her pazar gunu de bır deneme sınavı yapıcam ınsallah.sızlerın de calısma planını beklıyorum,sevgıler...

nurbanu25 15-02-2013 03:16 PM

Sevgılı kpssdaşlar
nerlerdesınız yahu.forumda tek kpss ye hazırlanan ben mıyım.nıye kımse calısma planını paylasmıyo.ben ıkı haftadır cok sukur duzenlı calısıyorum.gunde 7-8 saatımı alıyo ama olsun.sonucu dusunerek calısmak ınsanı daha motıve edıyo.ucretlı ogretmenlıkte cektıgım sıkıntıları da dusunuyorum tabıkı..
Bu arada deneme puanı hesaplaması hakkında bılgısı olan var mı. mesela kpss ogretmenlıkte 120 gy-gk,120 egıtım bılımlerınden toplam 240 soru var.bunun puan hesaplamasını bılen arkadaslar paylasırlarsa cok sevınırım,ıyı calısmalar...

sweeet 15-02-2013 06:00 PM

Ben hazırlanırken puan hesabı için burayı kullanırdım.

http://www.kpssuzmani.com/PuanHesapla.aspx

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:42 AM.