Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kitaplar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kitaplar/)
-   -   *Tüm Hayatınızı BİZZAT Değiştirin* (Mükemmel Kitap) (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kitaplar/623371-tum-hayatinizi-bizzat-degistirin-mukemmel-kitap.html)

Zakoreus 23-09-2013 01:11 AM

Cevap: *Tüm Hayatınızı BİZZAT Değiştirin* (Mükemmel Kitap)

aynen öyle o kişiler yüzünden normal kişiler bile tartışamıyor neyse bu devirde yapılıcak son şey o, yapılıcak en iyi şey ise kendini geliştirmek bu sene bi üniversiteye gireceğim artık kitap okuma fırsatım çok artıcak ama şu an daha çok kişisel gelişim psikoloji kitapları istiyorum benim için en önemlisi onlar sonradan bu türlere geçicem

Zakoreus 23-09-2013 04:28 AM

Bir de atlamadan söyliyimde kuran hiç değişmeden bugüne gelmiştir o zamandan bu zamana içinde yazanlar aynı çünkü ilk kuran bile duruyor o kuranın hangi yıla ait olduğu yazıldığıda artık kanıtlanıyor carbon 14 tekniğiyle, türkçe çevirileride doğru çünkü dünyada arapça bilen tek 1 türk olmadığını biliyoruz eğer o soruna tam yardımcı olabilmişsem tamamdır benim için :)

selinarosa 26-09-2013 10:12 PM

Alıntı:

Zakoreus Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 846738)
Bir de atlamadan söyliyimde kuran hiç değişmeden bugüne gelmiştir o zamandan bu zamana içinde yazanlar aynı çünkü ilk kuran bile duruyor o kuranın hangi yıla ait olduğu yazıldığıda artık kanıtlanıyor carbon 14 tekniğiyle, türkçe çevirileride doğru çünkü dünyada arapça bilen tek 1 türk olmadığını biliyoruz eğer o soruna tam yardımcı olabilmişsem tamamdır benim için :)

Aslına bakarsan, bahsettiğin ''Carbon 14'' yönteminin geçerliliği hakkında ciddi tartışmalar var, sevgili Zakoreus. Bu yöntem yalnızca bitki, hayvan ve insan gibi organik maddeler üzerinde uygulanabiliyor ve kesin bir bilgi vermekten ziyade tahmini bir bilgi ortaya koyuyor. Yöntemin uygulandığı canlı kalıntısı kadar, direkt olarak güneşle de bağlantılı bir teknik. Bu arada, güneş ışınlarının dünyaya uzun zaman önce direkt olarak ulaşamadığı, çünkü bugün okyanusları oluşturan suların o zamanlar tüm gökyüzünü saran bir bulut tabakası olduğu teorisi de mevcut... Kısacası bu yöntem kesin bir kanıt değil. Kaldı ki, ''Carbon 14 tekniği uygulandı ve kanıtlandı'' DESELER BİLE, NİYE YÖNTEMİ BİZZAT UYGULAMADAN İNANIYORSUN? Önceki mesajlarımda da dediğim gibi, İNANMAYI SEÇEN, İNANMAYI SEÇER... Bu kadar basittir.

Bu arada dünyada Arapça bilen tek bir Türk olmadığını nereden biliyoruz? Antakya gibi çok basit bir örnek vereyim. Türk vatandaşı olan, fakat Arap asıllı olduğu için her iki dili de son derece iyi konuşan kişilerle dolu bir yer... Kast ettiğin şey ''safkan Türk olup da Arapça bilen'' birisi ise, yine de nasıl bu kadar emin konuşabildiğini anlamış değilim. Kaldı ki dünyada hiçkimsenin kusursuz bir safkan olduğunu sanmıyorum. Binlerce yıldır bütün ırklar birbirleri ile eşleşiyor...

Zakoreus 07-10-2013 04:09 AM

carbon 14 herşeyde tutuyorda bunda tutmaz zaten neyse ben illede böyle şeyler arayanlar için diyorum, zaten kuranın değişmediği belli ilk günden beri çünkü tek tip kuran var başka bişey yok sadece kuran ama incile tevrata bakarsan hepsi bozulmuş tahrip olmuş ve insanlar tarafından değişmiş yeni şeyler eklenmiş bazı şeyler çıkarılmış hepsinin inandığı bi önder var ama öncelerden bu hataya düştüğü için insanlar allah kuranı sonuna kadar koruma sözü vermiştir ki o ayet numaralarındaki rakamların matematiksel mucizelerini görmek çok zor değil şimdide uyduruk hadisi şeriflerle bozulmaya çalışıyor din ama kuran değişemiyor nedense. ben inanmayı seçmedim annem babam gibi sülalem gibi atalarım gibi cahiller gibi inanmayı seçmedim ben aklederek inanmayı seçtim ve hadisi şeriflerin hepsini kafamdan çıkardım sadece allahın sözü var benim için... kuran çevirisi olarakta tüm çevirilere baktım onlarcasına ama hepsi belli bi mezhebe göre yazmış anlamadığı yerleri çevirmemektense küçükte olsa anlam kaymış ama o anlamlar çok büyüyor insanımız sayesinde ben en doğru çeviriyi buldum ve o kişide zaten benim gibi ne mezhep kabul ediyo ne hadis ne yobazlık ne körü körüne inanç sadece akıl ve düşünce ve tabi ki sadece allahın sözü olan kuran... zaten o kuranı okursanız ne kadar kolay ne kadar gerçek insanlıktan bahsedildiğini anlarsınız ama bizimkiler naapıyo namazı arapça duayla okuyo, örtünün denen ayeti başörtü olarak okuyor, namazda allah 3 vakitten bahseder ve istediğiniz rekat kılın der 2 rekat kılsan 2 dk olmuyor düşün ama biizmkiler 5 vakit namazı farz kılmış şu kadar rekat kılıcaksın diyor abdestte ağzına burnuna çekicesksin diyor ama allah diyo yüzünü kolunu ve ayağını yıkaman yeterli diyor... ben allah varsa bu kadar zor olmicağını düşündüm ve inançsız yaşamayı tercih edebilirdim ama kendim araştırdım doğruyu buldum benim için artık sadece allah ve insan var... hiçbir zorlama bile yok yapmam gerekn tek şey sabah öğle ve akşam sadece 2 rekat namaz kılmak yani günde 5 dk allaha ayırmak o da türkçe dua okuyarak arapça değil...çok girdim çıktım ama düşmanca görmesin kimse bende düşmanca gördüm ama dini değil dini böyle gösterenleri ve aklımı kullandım hemen karşı atağa çıkmayı seçmedim

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:41 PM.