Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kitap Çalışması (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kitap-calismasi/)
-   -   Tüm insanlar kötü bir ben iyiyim (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kitap-calismasi/717-tum-insanlar-kotu-bir-ben-iyiyim.html)

hayatimdegisti 24-01-2007 12:20 AM

Tüm insanlar kötü bir ben iyiyim

Dünyanın adaletsiz olduğunu düşünen insanların değer bilmediğinden şikayet eden kurbanlardan olmayı seçenlerden misiniz? 98569

Bazı insanlar görüyorum.Onlara göre sadece kendileri iyi.Diğer insanlar kötü...
Hayatları boyunca anlatıp dururlar.
-Ona şöyle iyilik yaptım şuan bunu yaptım insanlar çok vefasız falan fıstık blissy
http://images.google.com.tr/images?q...ok/angel-2.gif

Bu bakış açısını değiştiremedikleri için hayatları boyunca mutsuz olmaya mahkumdurlar.

Bu kadar kesin çizgilerle insanları iyi ve kötü diye ayırmak ne kadar doğrudur.

Birisi aramayınca sormayınca üzülmek sürekli zihninde bir defter tutmak ve hep aynı şeyden şikayet etmek..

Kime dost dediysem kazık yedim kime güvendiysem suistmal edildim...

Ne kadar güzeldir böyle şikayet etmek...

Oysa neden dışarıda arıyoruz ki güveni ilgiyi alakayı.
O zaten içimizde...

Birisi sizi arayıp sormadı mı?Belki bir derdi vardır aklında?Belki düşüncesizlik etmiştir?Belki sizde onu aramamışsınızdır zamanın da?

Tüm insanlar kötü ve tek melek siz misiniz?

Birde böyle bir melek olma durumu vardır..
Bazı insanlar kendilerini melek olarak görürler..
Yada dürüstlük timsali..

Oysa her kötünün içinde özünde iyilik vardır...
Yeter ki görmesini bilelim.. dl78

Elbette çıkarcı insanlarda var çevremizde.E napalım bizde bardağın dolu tarafını görelim..

Sözün özü lafınızı unutmayın arkadaşlar..
Bence tüm her şey içimizde var.Dışarıya kızmayalım içimizde arayalım..
İçimizde rahat ve güvende olduktan sonra kimseden şikayet etmeye gerek yok..
Herkesi olduğu gibi kabul etmekte fayda vardır. blook
cilgin897

lalezar 16-02-2007 06:50 PM

Bence böylesine sızlanan insanların kendi dilinde bi çagrısı bu;benimle ilgilenin ,beni sevin,yoksa hayata küsecegim...şu da olabilir kendi içinde sana rahat vermeme amacı var,seninle ugrasır durur...gerçekten böyle tipleri hepimiz görmüşüzdür,tabir caizse kargadan başka kuş tanımazlar,yeniliklere kapalıdırlar...benim aslında ,kendimle konuşmam ,diye haykırırlar satır aralarında,duyan duyar,,gülmeyi bilmezler,seni ne kadar üzerlerse o kadar haz duyarlar...belki en iyisi mesafeli durabilmek..bilmeyen insan kötülük yapar.. partysmiley

lalezar 16-02-2007 11:39 PM

Aslında o son noktada ,insan kötülük yapıyosa bunun ne oldugunu bilmiyodur,u hissettirmek istemiştim..yani etrafına ne denli negatif düşünceler derdest edip yolluyor..ve asla empati kuramıyor..yalnız şurda haklı olabillirsin,hayata küsmek derken,bu durum da sizin hayatınızı karartabilirm,en iyisi bana vah vah tüh tüh deyip beni eğlendirin,hadi birlikte aglayalım..ama yine de benim işlerim tıkırında ...sence bu normal mi?cehalet bence..kederleri zevk edinen tuhaf insanlar.. 4897 4897

hava-hoş 08-01-2008 03:51 PM

Ynt: Tüm insanlar kötü bir ben iyiyim

"ben onun hep yanındaydım o benim hiç yanımda değil...bu kişiye şunu sorarım "canım benim ,,sen onun yanında olurkaen ,kendin için mi yatırım yapıyordun" en tahammül edemediğim insan tipleridir bu tip serzenişte bulunanlar..bir de birine bir iyilik yaparlar ,,-aslında kendisinin yarınlarına yatırımdır o-karşısındaki kişide onun frekansındaysa ondada ,anında bir gebe kalma korkusu,,,o bene bunu yaptı bende ona bunu yapmalıyım falan filannn ....ayyyy yazarken bile çıldırıyorummm....çoookkk hikayeler yaşadım bunlarla ilgili ben...insan birine bi iyilik yapacaksa ,içinden geldiği için yapmalı sorgusuz sualsiz...içinden gelmiyorsa da lütfen zorlamasın...her iki türünde adı iyilik değildir çünkü....

çok sevdiğim bir arkadaşıma içimden kopan çok güzel bir hediye aldım ,aa bunu gören başka bir insan hemen devreye girip bana ,,"" aa o sana bilmem ne bilmem ne ...... ayy sinir oldum .anladınız siz...daraldım yazamıyorum ..gerçekten cinlendiğim bir konudur bu....

sweeet 31-10-2013 08:37 PM

Cevap: Tüm insanlar kötü bir ben iyiyim

Herkesi olduğu gibi kabul etmeyi seçiyorum.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:34 PM.