Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kitap Çalışması (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kitap-calismasi/)
-   -   Elindeki Kitap (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kitap-calismasi/613802-elindeki-kitap.html)

cansuyu 18-07-2012 01:38 PM

Cevap: Elindeki Kitap

ebeveyn olmak üzerine okuduğum hiçbir kitap tam işe yaramadı bende ..sonuçta şunu anladım ki..
ne yazık ki hiçbir çocuk kullanma kılavuzuyla doğmuyor... :))
ve aslında çocuklarımız öğretiyor bize ebeveyn olmayı.. beni kızım anne yaptı.. hala onun anneler gününü kutlarım :))

cansuyu 18-07-2012 01:42 PM

nerdeyse her akşam.. haydarpaşada inip vapurdan yürüyorum.. ve tam da yolumun üstünde kitap fuarı.. bakmayayım diyorum.. önce dışardaki kitaplar falan derken .. çekiliyorum içeri.. ve aldığım kitapların hazzı yüzümde çıkıyorum :))

dün seçenek etkisi ni ( YILMAZ YUNAK)aldım.. sanırım kelebek etkisi gibi birşey :)

kitabın arka kapağından..

ölmekten korkma
kaderini değiştirebilirsin
ve şunu iyi bil
geçmişi şimdiyi ve geleceği aynı anda..evet..evet..
hepsini de şu anda zaten yaşıyorsun.
buna şaşırma
skaderini seç.
seçenek etkisini başlat

bigokyanus 18-07-2012 03:14 PM

http://www.boyutstore.com/ProductIma...-ktp-00270.jpg

Arka Kapak

Her Yaştan Çocuk Sahibi Ebeveynler İçin: Çocuk Davranışlarındaki Korkuyu Tanımak ve Başetme Yolları.
Çocuğunuzun Davranışlarındaki Şifreyi Çözme Çocuğunuz sınav stresi mi yaşıyor? Ya da yalnız uyuyamıyor, kardeşini kıskanıyor, iştahsızlık çekiyor ve hırçın mı? Herkes çocuğunun davranışlarını gözlemleyerek yaşadığı korkuların şifrelerini çözme becerisine sahip olmak ister ancak bunun yollarını bilimsel gerçeklere ve otuz yıllık gözlemlere dayanarak öğrenmek isyenler için Sabiha Paktuna Keskin'in size bazı önerileri var. Keskin, Çocuk Davranışlarındaki Korkuyu Tanımak ve Başetmek adlı yeni kitabında, her yaştan çocuk sahibi anne babalar için son derece önemli incelemelerine yer veriyor. 120 sayfalık kitapta öncelikle lisan yeteneği gelişmiş bir yetişkinin dahi anlatmakta zorlandığı anksiyete duygu durum bozukluğunun bir çocukta yaratabileceği çaresizliğe ışık tutuyor. Bir korku hali ve ölüm hissi olan anksiyete, doğumdan itibaren bir çocuğun uyku ve beslenme düzenini bozarak onun yaşam kalitesini ve gelişmesini olumsuz etkileyen bir durumdur. Ayrıca dikkat eksikliği ve öğrenme sorunu olarak da çocuğun akademik hayatını etkiler. İşte sözlerin dahi anlatmakta yetersiz kaldığı bu durumda, bu kitap sayesinde çaresizliği bir kenara bırakıp çocuğunuzun yaşamakta olduğu anksiyetenin şifrelerini çözebilirsiniz. Üstelik birbirinden renkli görseller ve bizzat çocukların kalemlerinden çıkmış resimler kitabın kolayca anlaşılmasını sağıyor. Profesyonel hayatı boyunca analitik çözümlemeci özelliği ile gündelik hayatta rahatlıkla uygulayabileceğimiz kolay stratejiler ve önerilerle, Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin'in bilgilendirici kalemi, bir kez daha ebeveynlerin yoluna ışık oluyor. Her anne babanın mutlaka edinmesi gereken bir başucu kitabı.

Yazar:Sabiha Paktuna Keskin

Sayfa Sayısı: 120
Dili: Türkçe
Yayınevi: Boyut Yayıncılık

nurbanu25 18-07-2012 03:22 PM

Kemal Açmaz/Bireysel Mükkemmellik Anahtarı NLP

sweeet 20-07-2012 06:49 PM

Aşkın Gözyaşları I i ismine münhasır gözyaşlarıyla bitirdim. II. ve III. kitabını da almıştım onlara devam edeceğim. Bir kitap bu kadar mı güzel yazılır, bir konu kadar mı güzel ve duru anlatılır? Sinan yağmur'un anlatımı damla damla işledi yüreğime. Ben bu kitabı okumadım adeta içtim. Kitabı sınav döneminde kaçamak okuyarak yarısını geçmiştim kalanını da iki üç kere daha elime alarak bitirdim. I. kitabı Sems i tanımak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim. Anlatılanların tümü %100 gerçek mi diye bazen insan tereddüte düşse de sanki olayları oradaymış ve olanları yakından izlemişcesine güzel anlatmış.

Yarım bıraktığım A. Robbins'in Sınınsız Güç Kiatbına da devam ediyorum. Robbins eğitim süresince o kadar çok kitap okumuş ki ister istemez etkileri kitabına da yansıyor ve bir çok konuda bilgi içeriyor kitap. NLP konusu derin bir derya arka arkaya teknikler veriyor ama uygulamak ve uygularken uygulamanızın doğruluğunu sorgulamak ypruyor biren bitirmek yerine o yüzden sindire sindire okumayı seçiyorum o kitabı. Sanırım çeviri dili de bu durumu biraz etkiliyor olabilir. Düşünüyorum keşke her kitabı orjinal dilinde okuyabilecek yeterlikte olsak. En azından ingilizce bilenler bunu denemeli. Dublajlı film bile bazen keyif vermiyor mecburiyetten izliyorum. :)

Işıldayan Safir 20-07-2012 11:20 PM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 826492)
Aşkın Gözyaşları I i ismine münhasır gözyaşlarıyla bitirdim. II. ve III. kitabını da almıştım onlara devam edeceğim. Bir kitap bu kadar mı güzel yazılır, bir konu kadar mı güzel ve duru anlatılır? Sinan yağmur'un anlatımı damla damla işledi yüreğime. Ben bu kitabı okumadım adeta içtim. Kitabı sınav döneminde kaçamak okuyarak yarısını geçmiştim kalanını da iki üç kere daha elime alarak bitirdim. I. kitabı Sems i tanımak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim. Anlatılanların tümü %100 gerçek mi diye bazen insan tereddüte düşse de sanki olayları oradaymış ve olanları yakından izlemişcesine güzel anlatmış.

Yarım bıraktığım A. Robbins'in Sınınsız Güç Kiatbına da devam ediyorum. Robbins eğitim süresince o kadar çok kitap okumuş ki ister istemez etkileri kitabına da yansıyor ve bir çok konuda bilgi içeriyor kitap. NLP konusu derin bir derya arka arkaya teknikler veriyor ama uygulamak ve uygularken uygulamanızın doğruluğunu sorgulamak ypruyor biren bitirmek yerine o yüzden sindire sindire okumayı seçiyorum o kitabı. Sanırım çeviri dili de bu durumu biraz etkiliyor olabilir. Düşünüyorum keşke her kitabı orjinal dilinde okuyabilecek yeterlikte olsak. En azından ingilizce bilenler bunu denemeli. Dublajlı film bile bazen keyif vermiyor mecburiyetten izliyorum. :)

Ya var ya Aşkın Gözyaşları 1 kadar beni hayrete düşüren bir kitap olmamıştır. Okuyan kimle konuştuysam senin yazdıklarına benzer şeyler söylediler. Ben aldığımda büyük bir aşkla ve heyecanla başlamıştım. Ama yazarın anlatımını hiç ama hiiiççç sevmedim. Bazı yerlerinde anlamıyor muyum, yanlış mı anlıyorum diye birkaç kere okudum, daha da sinir oldum. Hatta nerdeyse Şems'ten ve Mevlana'dan nefret ediyordum. O nedenle Şems ve Mavlana'yı anlatan başka kitaplar aldım. Mesela ben Şems'i tanımak isteyen kimseye tavsiye etmiyorum bu kitabı. Her ne kadar kitabın iyisi kötüsü olmasa da ben çok soğumuştum o dönemde.

Sınırsız Güç'te öyle ele alıp okunup kaldırılıcak kitaplardan değil. Aynen dediğin gibi sindire sindire okumak lazım. Ben de okurken zorlanmıştım. Bazı yerleri sürekli tekrar etmiştim. Anlamıyorum sanıyordum. Bu konu üzerine Abdullah abiyle konuştuğumda kitabı satır satır bildiğini söylemişti. O da çevirisinin iyi olmadığını söylemişti. Demek ki sorun ben de değilmiş demiştim. girlhaha Çeviri kitaplarda bu tür sıkıntılar oluyor maalesef.

cansuyu 28-07-2012 03:24 PM

modum düştü ya.. iki gün kitap okumamışım.. hemen anlarım okuyamıyorsam yaşamda birşeyler yolunda gitmiyor demektir benim için..gerçi o dönemlerimi de daha çok yazmak için kullanırım. malum acı üretkendir. oturup acımın kendisini tanımlamam. ama o duyguyla boğulurken izin veririm benden başka sözcüklerle çıkışına..

bugün bir kitaba başladım sonunda..

EĞER BUDA SAPLANIRSA..

CHARLOTTE SOPHİA KASL PH. D.

spiritüel yol üzerindeki değişimin el kitabı diyor kapağında..

ve arka kapaktan alıntı..

Terapist, bestseller yazar ve spiritüel pratisyen olan Charlotte Kasl, korkulardan srınıp sevgi vasıtasıyla yaşamımıza farklı bir boyuttan bakmamızı sağlamaktadır. -Geneen Roth Bu kitap yazarın, "Buda Güvenirse" ve "Buda Ertelenirse" adlı eserindeki gibi, insanın yaşamı boyunca saplantılarından dolayı yaşadıkları ve bunlardan nasıl kurtulacağı hakkında bir yol gösterir. Dürüstlüğü, bilgeliği, anlayışlılığı, psikoloji ve spiritüel görünüşün yumuşaklığını amaç edinen Charlotte Kasl, Ruhsal Değişimi 7 Adım'a ayırır. Bunlar:
*Neye Saplandığınızı Fark Edin
*Ortaya Çıkın
*Dikkat Edin
*Gerçek İçinde Yaşayın
*Başkalarıyla Bağ Kurun, Yaşamla Bağ Kurun
*Düşünceden Eyleme Geçin
*Bırakın Gitsin

Korkulardan kurtulma, sevgi ve bağlılık üzerinde duran bir öğretiyi içeren "Eğer Buda Saplanırsa" adlı kitap, saplanmaktan kurtulmanın pratik yollarını verir. Pratisyen terapist, iyileşmenin ve değişimin uzmanı olan Charlotte Kasl; Feminizm, Budizm ve Reiki alanlarında bilgiye sahiptir.

bumbada 29-07-2012 02:59 AM

oğuz atay - korkuyu beklerken

seni çok mu yalnız bıraktılar sevgilim

cansuyu 11-08-2012 12:08 AM

Küçük Arı yı okudum dün gece..
duygu ırtınasına yakalandım ama düşündürdü de..
mutluluk.. mutsuzluk.. umut.. acı..doğru.. yanlış.. vicdan hatta..ne kadar öznel kavramlar aslında..

huriye_89 29-08-2012 06:13 PM

Mümin Sekman- Herşey Seninle Başlar
herşey benimle başladı ve devam ediyor =)

maviinci 29-08-2012 09:39 PM

kürk mantolu madonna.

froyaa 29-08-2012 10:07 PM

"tutunamayanlar".tehlikeli bir kitap.az kaldı ama keşke bitmese.

huriye_89 14-10-2012 10:52 PM

Bugün iki kitap aldım kendime. En yakın zamanda okumaya başlıycam.
Yıka Beynini ve Alaycı Kuş.

gökçe y. 15-10-2012 01:19 PM

osho - yakınlık

ßyKuS 15-10-2012 02:06 PM

Affetmek Öğrenilebilir ve Z-ponopono yöntemi

Atamm 15-10-2012 03:14 PM

Yuzde yuz dusunce gucu nu bitirmek uzereyim cok begendim.. Bu tarzda baska ne okuyabilirim onerilerinizi bekliyorum :)

bumbada 23-10-2012 12:45 AM

Alıntı:

froyaa Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 828960)
"tutunamayanlar".tehlikeli bir kitap.az kaldı ama keşke bitmese.

ah canım selim .
korkuyu beklerken i tavsiye ederim .

Senemmms 23-10-2012 12:47 AM

Farkındalık Maceraları-Jan Chozen Bays

cansuyu 28-10-2012 11:48 AM

yine çok fazla kitap okudum ve okuyorum. rastgele seçtiğim halde bir garip ya da olağan bir şekilde kendi yolculuğumla paralel seyreden örtüşen kitaplar..

balkonumda ayrı, spor salonunda ( yürüyüş bandı ve bisiklette mutlaka okuyorum :)) ) ayrı serviste ayrı başucumda okuduğum ayrı kitaplar var.

spor çantamdaki son kitaptan sözetmek istiyorum.

IŞIĞA DOĞRU Monique Douglass Andrews

Parçalanmışlığın, çıldırışın ve kurtuluşun hikâyesi...
Sookie, ailenin en küçük ve tek kız çocuğuydu. Görünüşte her şey yolundaydı. Anne babası birbirini seviyor, üç ağabeyi Sookienin üzerine titriyordu. Oysa bu mutlu aile tablosu, babalarının onları terk etmesi ile birdenbire parçalanacaktı. Sookie için artık ne zaman sona ereceği belli olmayan karanlık bir dönem başlamıştı. Yıllar sonra küçük Sookie genç birkadın olduğunda, içinde bulunduğu karanlıktan kurtulmak için sevgi ve inançla örülü büyük bir mücadeleye başlıyordu.

ruhunda ortaya çıkan yedi ayrı kişiliğin sesiyle yaşayan Sookie ve terapistinin yaklaşımı kendi yaşamımda uzun süre benle beraber olan hayali arkadaşımı çağrıştırdı bana. birlikte çalıştığımız psikiyatrımız çok kolay çözümlemişti ve şaşkınlıkla kabullenmek zorunda kalmıştım ki kötü olduğuna inandığım davranışları arkadaşıma malediyordum. o egomun karanlık yüzüydü.

eskiden kitapları hiç okunmamışcasına korurdum. artık okuduğum belli olacak şekilde okumayı seviyorum. çiziyorum işaretliyorum yanlarına notlar alıyorum. tüm kitapta dikkatimi çeken bir sürü paragraf varken..tek bir cümlenin altını çizdim.

İNSANLAR KENDİ YÖNTEMLERİYLE DELİRİRLER..

sadece delirirken mi kendimiz oluyoruz acaba? ya da kendimiz olmak için kendimizden de mi özgürleşmeliyiz?

Stien I Bjerget 31-10-2012 02:47 PM

Zero Limit
Bir Çok Hayat Bir Çok Üstad
Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer.

Işıldayan Safir 31-10-2012 03:24 PM

Şuan okuduklarım: Karamazov Kardeşler, Totem ve Tabu, Kuantum Başarı ve Var Olmanın Gücü... Ne yalan söyliyim en çok Karamazov Kardeşleri sevdim. Son zamanlarda kişisel gelişim kitaplarının birbirinin tekrarı olduğunu düşünen biri olarak farklı buldum. Hatta hayatımda ilk defa bir kitapta beğendiğim yerlerin sayfalarını not alır oldum. Cümleler farklı, farklı sözcükler var... Böyle kitapları daha çok seviyorum. Birbirinin tekrarı kitaplar baygınlık geçirtiyor bana. Karamazov Kardeşleri kesinlikle okunmalı. Dostoyevski harika bir yazar.

Totem ve Tabu'da sıkıcı gelebilir insanlara. Ancak Freud çok ilginç bilgiler vermiş. Genel kültür açısından okumayı tercih edebilirsiniz.

Sevgiler.

cansuyu 31-10-2012 08:34 PM

gelişim yolculuğumuz için mutlak yalnızca kişisel gelişim kitapları okumak gerektiğini düşünmüyorum. önemli olan ruhumuzu beslemek ve ufkumuzu ötelemek bence. at gözlüklerimizi bir kez çıkarmayı göze aldıktan sonra tıpkı 80 günde devrialem tamamlamaya azmeden Fogg gibi, yol boyunca gereksinimimiz olan şeyleri çantamıza içgüdümüzle doldururuz zaten, taşların arasındaki çiçekleri seçebiliriz diye düşünüyorum :)
rastgele seçtiğimi söylemiştim kitapları :)

şu an elimdeki kitap
Schubert'le Yaşamak
Yazar : Bonnie Marson

Görünüşe göre efsanevi besteci yirmi birinci yüzyılda hala hayattaydı. Sağlığı oldukça yerindeydi ve Brooklyn`li avukat Liza Durbin’in bedeninde yaşamını sürdürüyordu. Daha da şaşırtıcı olan Schubert’in yanında harikulade bir hediye getirmiş olmasıydı. Çocukluğu sırasında vasat bir piyano öğrencisi olan Liza birden profesyonelliği de aşarak konçertolar yazmaya ve besteler yapmaya başlamıştı. Fakat bunun yanında Avusturyalı başarılı besteci on dokuzuncu yüzyıldan günümüze gelip modern bir Amerikalı kadının bedeninde yeniden var olabilecek miydi? Daha da kötüsü Liza bu doğadışı olayı etrafındakilere deli olmadığını ispatlayarak nasıl anlatacaktı?

okurken keyif aldığımı söyleyebilirim.düşününce bazen kendi bedenimiz kendi ruhumuza bile dar gelmiyor mu? kendimizde kendimize neleri hapsediyor neleri azat ediyoruz?

cansuyu 13-12-2012 04:03 PM

Dilek Başer' in Yarım Bekaret kitabı elimde.

arka kapak çok güzel anlatmış kitabı, alıntılıyorum.

Sabah uyandığımızda, o gün bir yenilik beklemeden, sırf aynı günlerden birisini daha yaşayacağımız için mutlu
olsaydık…

Tanımadığımız kalabalıklara hayatımızı adamaktan vazgeçip, sadece küçük ailemizle, çocukluk veya asker
arkadaşlarımızla yetinseydik…

Kavgamızın en tatlı yerinde, "Haydi, örgütlü mücadeleye" diye tıslayan adamı taşla kovalayıp, Allah'ın yaramaz
çocukları olarak yaşasaydık…

Kimi seversek sevelim, bekaretin bir parçasını mutlaka saklamak yerine, onu tamamen tek kişiye hediye edip,
kadere razı olabilseydik…

Başka bir cennet daha yaratılır mıydı?

"Yarım Bekaret", 70'li yıllardan günümüze ilerleyen bir hikaye. Karakterler büyüyor, yaşlanıyor.
Karakterlerin geçirdiği değişim bir ülkenin değişimine ayna tutuyor. Dört kişilik bir ailenin ilginç öyküsü ülke
gerçekliğini irdeliyor. Fethetmek için değil, fethedilmek için yaşanan kıyasıya mücadeleyle yeni dünya kendini
gösteriyor. Yeni dünyadaki yeni ülkede hayali bir gerilla, bir fatih, halk uğruna o son parça bekareti saklayan
kadınlar veya erkekler, hayatı haram ediyor.
Romanda ayrıca, tedricen değil, ani bir sıçramayla değişen çağın yarattığı gürültülü boşluk anlatılıyor.
Küreselleşme ve elektronik cinlerin ele geçirdiği insanlar, sınırsız iletişim imkanlarına rağmen teker teker hayalet
oluyor. Topluca kahkaha atarken, şarkı söylerken, kavga ederken, sadece kendi seslerini duyabildiklerinden
habersizler.

Melankolik bir mizahla yazılmış "Yarım Bekaret" bu külliyen kayboluşta, yitip gidenler kadar,
varolmayı bilenlerin de romanı.

________

bumbada 14-12-2012 02:24 AM

murat menteş korkma ben varım ....

cansuyu 29-12-2012 07:00 PM

Coşkun Irmak Değişmenin Aynaları II

Kitapla ilgili açıklamada, Irmak'ın kitabında herkesin kimliğini sorgulayacağı ve gerçek 'ben'ini bulunmaya çalışacağı belirtilerek, 'İbret Oyunu' hikayesiyle dürüstlük ve inançların masaya yatırıldığı kaydedildi. Hikayede, pederlerin gördüklerinin ardındakini bulma yolunda arayışlar içinde kıvrandığı, tahmin edilmeyen bir gerçekle karşılaştıkları ve tiyatro yolculuğunun gerçeği bulma yolculuğuna dönüştüğü ifade edildi. Coşkun Irmak'ın 'Theseus'un Gemisi' hikayesinde ise Yunan filozoflarını farklı bir bakış açısıyla anlattığı dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

'Belki de bildiklerimiz tamamen doğru değildir. Belki de Sokrates, kitap sayfalarında gördüğümüz, kuramlarını ezberlediğimiz o adam değildir. Bambaşka bir adamdır Platon belki de. Aristoteles, Makedonya'ya gitmeden önce neler yapmıştır? 'Değişmenin Aynaları' kitabıyla kimliğinizi ve gerçeğin ne olduğunu sorgulamaya ve sarsıcı bir yolculuğa hazır mısınız?'

...ve arka kapak yazısı..

Bir aşkın peşinden gidip tüm hayatı yeniden sorguladınız mı…
"Yapmam" dediklerinizi, teker teker, hiç düşünmeden güzel bir suret uğruna yaptınız mı…
İmkansız bir aşkın peşinden koşup hiç bilmediğiniz yerlere gitmeye kalkıştınız mı…
Aşk size ne yaptırabilir…
Coşkun Irmak, "Değişmenin Aynaları II" kitabıyla yine düşünmemizi, şaşırmamızı, kavrama sınırlarımızı aştığı için "tesadüf" diye adlandırdığımız yaşantıların hayatımızı; hatta bütün bir toplumun hayatını nasıl değiştirdiğini, kendi kimliğimizin gerçekte taşıdığı anlamı farkedememenin, insanı nasıl büyük yanılgılara ve değişimlere taşıdığını anlatıyor.
Usta bir yazarın rehberliğinde yine cesur bir yolculuk için hazır olmalısınız…
Tarık bin Ziyad hikayesinde, imkansız aşkın çekici rengine boyanıp kendini bilemez hale gelen, ezberlerini bozan, akıllı ve olgun bir adamın yaşadıklarını okuduğunuzda şaşıracaksınız. Mantık ve aşkın bitmeyen yüzyıllık savaşında belki de taraf olmaya davet edileceksiniz.
Dünyada Tek Başına hikayesinde bir sultanın yolculuğunda siz de kendi benliğinizi sorgulayacaksınız…

"Şarap kupasını kaldırdı:
"Haydi, içelim."
"Ben şarap içmem."
"Denir ki; günah işlemekten tövbe etmek için, hiç değilse bir kere günah işlemek gerekir. Günah işlemeden tövbe eden adam, neye tövbe ettiğini bilir mi? Bilmediğin bir şeye tövbe etmek, akıllı bir adamın yapacağı iş mi? İşlemediğin bir günahı tövbeyle taçlandırmak niye?.."
"Haramdır."
'Sahip olduğum düşünceler, şu anda yaşadığım duygular, önümde duran şaraptan daha az günaha sokmaz beni. Bu nasıl bir şey? Bu kadının yanında, alışık olmadığım şeyler yaşıyorum. Şeyler... Şey gibi... Olgun bir adamın çok gerilerde bırakmış olması gereken duygular... Ama yaşıyorsan, geride kalmamış demek... Ama bunun böyle mi olması gerekir? Bu nasıl şey?.. ' "

Pek çok tiyatro oyunu yazmış ve yönetmiş, yazdığı ve yönettiği tiyatro oyunlarıyla ödüller kazanmış, çok izlenen ve sevilen "Öyle Bir Geçer Zaman ki" dizisinin senaristi Coşkun Irmak'ın yazdığı "Değişmenin Aynaları II" ile gözlerinizi yine başka bir iklimde açacak ve yeniden hayatı düşüneceksiniz…

cansuyu 06-01-2013 01:58 PM

EFSUN...Orada buralı bir kadın..
arka kapak..
"Bir, asal sayı bile değildir. Asal sayılar dahi ikiden başlar. Her şeyin başı çift olmaktan geçiyor..."
Ben böyle söyleyince çapkın bir gülüş yokluyor dudak kıvrımlarını.
"Asal değil ama asil sayı!"
O, çoğul kişilik bozukluklarının pençesinde terk edilmiş bir kadın.
Efsun ismiyle müsemma bir Ece, açık denizde durulmayan bir Alize, o Efsun.
Orada "Buralı" Bir Kadın.
Sürükleneceksiniz..

cansuyu 11-02-2013 11:14 AM

Helene Grimaud

Özel Dersler

arka sayfa yazısı
Açlık içinde uyandım. Çok uzun süreden beri tatmadığımdan, toprağa, kıtalara, fırtınalara, patırtılara acıkmıştım. Ten üstündeki tuz, büyük kara köknarların reçinesi, ilkbaharda biçilmiş sevecen otlar... kokuların iç kemiren arzusu karnımı kerpeten gibi sımsıkı sarıyordu. Çiğ bir balığın derisini dişlemeyi, dünyanın senfonisine kulağımı açmayı, ışıktan gözlerim kamaşırken gerçekten görmek için bakmayı, ellerimi sıcacık toprağa ve kurtların nemli ağzına daldırmayı arzuluyordum. Gürüldeyen ve dönen dünyaya geri dönmek istiyordum." Güvensizliğin üstesinden nasıl gelmeli? Ruhu nasıl eğitmeli? Tutkuyu hatta aşkı nasıl tanımlamalı? Héléne Grimaud üçlü yolculuğunda kendine bu soruları soruyor: güzellikleri bizimle paylaştığı İtalya yolculuğu; onu hayatın anlamı üzerine bilgilendiren değişik kişiliklerle belirlenen zihinsel yolculuğu ve araştırmasının sonunda mutluluğun yolunun nasıl bulunduğunu ya da müzik, yabani yaşam ve mutlak bir var oluş tutkusunun aynı coşku içinde nasıl birleştiğini gösterdiği iç yolculuğu.

ve kitaptan birkaç cümle..
Bir bakış için dünyanın herşeyi bir arada doğar. Dal için anın ağırlığı kuşun ağırlığıdır.

Çalışmayla ve zaten bilineni derinleştirmekle yetinmemeli, doğru anda özellikle de el değmemişin keşfine ulaşılmalı

Eğer hayatımızda hiçbir anlam bulmuyorsak bu yolculuk, önceki biz daha bu dünyada yokkenki hiçliği ve buradan yokolduğumuzda olacak olan hiçliği içeri sokar.

Hayata inanmak kendi gücüne inanmaktır.

Yaşamayı öğrenmek öncelikle hayatı sevmeyi öğrenmektir, yanı sadece sevmek. Pencereleri gökyüzüne okyanuslara açın sevgi dalga dalga içeri girecektir.Sevgiyle dalga dalga ıslandıktan sonra, ölmeyi değil ölmemeyi öğrenmiz gerekir. Ve ölmemek de tamı tamına insanın hayatını ve onda edindiği görüşü tamamladığı eserine aktarmasıdır..

cansuyu 17-02-2013 01:17 PM

Alexandra Gray
ON ADAM ve BİR KADIN

Bazen O'nu Ararken Kendini Bulursun

Ne Bakir'in ilk deneyimi, ne Öğretmen'in garanticiliği, ne Avukat'ın kuralları, ne Aşık'ın gülümsemesi, ne Lord'un asaleti, ne Milyarder'in başdöndürücü dünyası, ne Yönetmen'in torpilleri, ne Aktör'ün çekciliği, ne de Bay X'in yakışlıklılığı doldurmuştu dünyasını. En sonunda O'nda karar kılmıştı. Ama biliyordu ki O'da yetmeyecekti. İnsanın önce kendini keşfetmesi, kendi ayakları üstünde durması gerekiyordu.

İşte sana düşenler, bütün taliplerin; kimi en çok seversin.
Bak, gerçeği gizleyemezsin.
Shakespeare, Hırçın Kız

arka kapak

vasat diyordu yorumlar ama oturup bir solukta okudum. neden hep aynı tür ilşkileri yaşarız sorusunun cevabı gibiydi sanki. insan okurken farkında olmadan çekirdek inançlara varıyordu.
ve ancak biz değişirsek bu döngünün kırılacağını görüveriyordu..

ve daha önemlisi ancak aitlikle, iyelik eki yle tamlanacağı yanılgısıyla başlayan arayışın, kaçınılmaz olarak , ancak kendisiyle bir olmayı öğrenmesi dönüşüm sürecini başlatmasıydı.( ki benim yaşamımda ve paylaşımlarımda en çok altını çizdiğim konudur bu)

altını çizdiğim birkaç cümle..
Ayrı olduğumuzda beni sevmek onun için kolay oluyordu ve sonra yeniden birlikte olduğumuzda beni yine görmez oluyordu. Şimdi anlıyordum ki bu acı durum ona veya herhangi bir adama aşık olduğumda benim kendimi göremememle ilişkiliydi.

Yanıtın kendimle bir olmak ve değerli diğer yarımı bulamadığım için kendimi başarısız hissetmenin yersizliğini biliyordum. Bu yüzden ben de yalnızca içinde olduğum güne odaklanıp gelecek korkularına direnmeye ve yaşamımın bu hali için minnet duaları etmeye başladım.

Yalnızlık sanatında ustalaşmıştım ve hayatım kontrol altındaydı. En büyük sınavım yalnız başınayken bulduğum huzuru başkalarıyla ilşkiye geçerken koruyabilmek olacak gibi görünüyordu.

Yakında daha iyidir. Gelcekte harika. Şimdi olması en iyisidir.
________

Küçük Prensin yazarından sevdiğim bir cümle de ben ekleyeyim
Kelebeklerle tanışmak istiyorsan iki üç tırtıla katlanmak zorundasın.

Yine de herşeyin satırlarda verildiği kitapları çok sevemiyorum. Satıraralarına sıkışmış keşifler hep daha çok ilgilendiriyor beni.

cansuyu 04-03-2013 01:37 PM

Selgesusta Buse

M.Sadık Aslankara

SELGASUSTA BUSE açıkgöz bir televizyoncu olan Alaattin'in tutkusu. Alaattin, beyazcamın gerisinde sevilmeyenlerden biri. Bir de onu doyuma ulaştıran, kendini beğenmişliğinin simgesi, sihirli bir lambası var. Alaattin'e göre bütün kadınlar ahlaksız, bütün erkekler üçkağıtçı. Ama o, ilkeli bir adam; ibadetinden geri kalmaz, belli günlerde iki tek atar. Çıkarı varsa insanları arar. Belgesel tutkunudur, çalıştığı kurumun belgelerini, parayı bastırana parça parça satar. Alaattin'in serüveni anlatmakla bitmez.
M.Sadık ASLANKARA'nın şiirsel anlatımıyla, usta işi kurgusuyla Alaattin'in serüvenini, yaşamındaki gerilimi, gelgitleri anlamak için SELGASUS'TA BUSE'yi okumak gerekir. Çünkü elinizdeki, genç yazarın ustalığının kanıtı bir romandır.
arka kapak

cansuyu 04-03-2013 01:39 PM

ama ben de sevemedim Alaattin'i. ve okuyamadım bir türlü başladıktan sonra, gitmedi kendini götürmedi kitap. -ki pek başıma gelen birşey değildir bu-
sonra düşündüm, Alaattin' de beni huzursuz eden neydi. Küçük adam diye nitelediğim (Wilhelm Reich in tam da dinle küçük adam ında hitap ettiğini düşündüğüm ) adamcıklardan biriydi. ama toplumda azınlık da sayılmazlardı. sanki ötelediğim başka bir huzursuzluk yaratıyordu ama bende.
sonra anladım, küçük adam yaftasını yapıştırırken tereddüt etmediğim bu küçük adamın, kocaman bir hayali vardı ve hayaline doğru planlı bir yolculuğa çıkıyordu. küçük adamın bile....
beni küçük adamlıktan ayıran neydi ki?

ve yolculuk bu kez sabırsızlık doğurdu içimde.

okumak ya da anlamak için ne gerekir ki? bize benzemediğini düşündüğümüzde mi çekeriz bakışlarımızı ? anlamaya başladığımızda mı tekrar dünyasına gireriz ?
sevemedim ama, anladım Alaattin'i.
okudukça anlamadım
anladıkça okudum

bird of paradise 04-03-2013 10:39 PM

SAİDE KUDS-Kimya Hatun

kimyanın hayatını kendim yaşıyormuşcasına içine girdiğim etkilendiğim gerçekçi bir kitap, daha bitiremedim ama hala ne olacağını merak ettiğim, aklımın orda kaldığı bir kitap

UqUr 05-03-2013 10:25 AM

İbn-i Sina - Hayy Bin Yakzan okuyorum terli345dusun2

heromaster 05-03-2013 08:36 PM

Joseph murphy-- bilinçaltının Gücü kitabını okuyorum

Bilinçaltının gerçek manada nasıl çalıştığını öğrenin...:))

seniha. 05-03-2013 09:47 PM

louıse hay- pozitif gücün büyüsü

karamel_ 31-08-2013 11:26 PM

zero limit Joe Vitale ( ho'oponopono yöntemiyle hayatınızda %100 değişim yaratacaksınız)

karamel_ 06-02-2014 02:29 PM

Aptalın Deneyimi Aklını Başına Toplamak İçin Rehber
Mirzakarim NORBEKOV

"Kitabınızın sayesinde kendi gücüme daha fazla inanmaya başladım ve maddi refaha doğru büyük bir adım atabildim..."
(Nina, 32 yaşında)
"Kitabınızı sadece okumak bile ruhunuza öyle bir güç veriyor ki bedenimizdeki yaraların sesi kesiliyor ve sadece yürüyorsunuz, çalışıyorsunuz, adeta kanatlanıyorsunuz. Kocaman bir teşekkür size!.."
(Olga İvanovna, 64 yaşında)
"Size, Ben adlı o harikulade ve mucizevi dünyaya girebilme imkanını armağan eden bir insan olduğunuz için hitap ediyorum. Siz ve kitabınızın yardımıyla görme yetimi yeniden kazandım (4 diyoptri idi), bana soluk aldırmayan eklem ağrılarından ve -İŞTE MUCİZE!- 20 yıldır yakamı bırakmayan kekelemelikten de kurtuldum..."
(Pavel, 25 yaşında)
"Kitabınız aracılığıyla verilen fevkalade iyimserliğiniz ve yaşam sevginiz sağlığım, karakterim, yani kendi üzerimde çalışırken gücüme güç kattı ve istediğim şeyi mutlaka elde edebileceğime dair bir inanç verdi. Sonuç ise ortada!.. Bir şey daha: Kitabın rehberliğinde göz sağlığım için çalışırken bir sürü hastalıktan da kurtulacağımı hiç ummamıştım..."
(Oleg Petroviç, 54 yaşında)
"Aptalın Deneyimi kitabından çok yararlanıyorum. Yaptığım eklem jimnastiğinin ardından bedenim ve yüreğimde bir hafiflik hissi oluşuyor. Eklemlerim de daha esnek olmaya başladı, duruşum değişti. Bedensel ve ruhsal olarak değiştim. İçimde öyle bir his var ki sanki özüme -Tanrı beni nasıl yarattıysa işte ona- dönüyorum. Kendimi, dünyayı seviyorum. Norbekovun sistemi ile tanıştığım için Tanrıya teşekkürler."
(Ludmila Vitalyevna, 49 yaşında)

SOLAK_ 06-02-2014 09:21 PM

Ahmet Ümit / Bab-ı Esrar

exilee24 06-02-2014 09:42 PM

uyanış kursu-joe vitale

chees19 19-02-2014 10:23 PM

TEŞEKKÜRLER

hatiicee 19-02-2014 10:36 PM