Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kitap Çalışması (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kitap-calismasi/)
-   -   Elindeki Kitap (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kitap-calismasi/613802-elindeki-kitap.html)

mystical 04-09-2010 09:10 PM

Cevap: Elindeki Kitap

Nil gün- Geçmişin gölgeleri

Geeçmişin gölgelerinin etkisinden sıyrılıp yeni bir ben' e merhaba demek için güzel bir kitap

smyrna1 14-09-2010 11:17 AM

Orhan KOLOĞLU-

ABDÜLHAMİT GERÇEĞİ

Not:Alışık olduğumuz sıkıcı tarih kitaplarından değil akıcı gidiyor, en son olasılıksızı bu kadar severek okumuştum:)

bigokyanus 14-09-2010 11:24 AM

Alıntı:

smyrna1 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 768285)
Orhan KOLOĞLU-

ABDÜLHAMİT GERÇEĞİ

Not:Alışık olduğumuz sıkıcı tarih kitaplarından değil akıcı gidiyor, en son olasılıksızı bu kadar severek okumuştum:)

Olasılıksızı ben de çok beğenerek okudum , aynı heycenla empati kitabına başladım , olasılıksız kadar akıcı gitmemişti... Yine de bitirdim ama şu an kitaptan aklımda hiçbir şey kalmadığını farkettim.

smyrna1 14-09-2010 11:47 AM

Alıntı:

bigokyanus Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 768286)
Olasılıksızı ben de çok beğenerek okudum , aynı heycenla empati kitabına başladım , olasılıksız kadar akıcı gitmemişti... Yine de bitirdim ama şu an kitaptan aklımda hiçbir şey kalmadığını farkettim.

evet çalıştığım kurumda öyle bir kütüphane varki evlere şenlik, empatiyi geçen ay, "asya tarihi" bölümünde tesadüfen görmüştüm:D neyse dedim aldım amerikan edebiyatı bölümüne koydum bir dahaki ay geldiğimde bulayım diye dün gittim ara Allah ara bulamadım yoksa onuda bu hafta okuyacaktım:)

bigokyanus 14-09-2010 12:14 PM

Alıntı:

smyrna1 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 768288)
evet çalıştığım kurumda öyle bir kütüphane varki evlere şenlik, empatiyi geçen ay, "asya tarihi" bölümünde tesadüfen görmüştüm:D neyse dedim aldım amerikan edebiyatı bölümüne koydum bir dahaki ay geldiğimde bulayım diye dün gittim ara Allah ara bulamadım yoksa onuda bu hafta okuyacaktım:)

Tamam okuduğunda bana da hatırlatır mısın zira ben kitaptan hiçbir şey hatırlamıyorum şu an :((

elccy 14-09-2010 12:19 PM

KOLONİ.Ben bu yazarın eserlerini bir solukta okuyorum ve bayılıyorum..
Grangé’nin uzun zamandır beklenen romanı...
Soluğunuzu kesen tempo, heyecan ve gerilim hiç bitmeyecek!

Onlar Çocuktular...
En mükemmel elmasların saflığındaydılar...
Ne ufak bir lekeleri...Ne de en ufak bir kusurları vardı...
Ve ne de en ufak bir günahları...
Ama onların saflığı kötülüğün saflığıydı...
Paris’te bir Ermeni katedralinde işlenen bir cinayet. Kan yok, cinayet aleti yok, yara bere yok…
Biri yaşlı ve huysuz emekli bir polis, diğeri Çocuk Bürosu’nda görevli, ancak açığa alınmış uyuşturucu müptelası genç bir polis. Bu ikisi, gitgide hunharca bir hal alan ve peşpeşe işlenen cinayetlerin katilini veya katillerini bulmak için birlikte çalışmak zorundadır. Birbirlerine ihtiyaçları vardır, birbirlerini tamamlamaktadırlar. Ancak bu cinayetler sıradan bir seri katilin işi değildir. Gizli servisler, naziler,Yahudiler, ülke içinde ülkeler, ve “siyah bölgeler”… Sanki birileri bir şeyleri gizlemek istemektedir.
Fransa’nın göbeğinde başka bir ülke olabilir miydi?
Bu ülkeye kim veya kimler göz yumuyordu?
Burada neler yapılmaktadır?
Kaçırılan çocuklar ile öldürülenler arasındaki bağ nedir?
İki polisin çabası cinayetleri açığa kavuşturmaya yetecek midir?
Yoksa…

heeyyy 14-09-2010 01:17 PM

Robinson Crusoe/ Daniel DEFOE

aprilrose 14-09-2010 01:45 PM

Amin Maalouf'dan Semerkant henüz bitti. Dün akşam Ertuğrul Özkök'ün Tuhaf adlı kitabına başladım. Gerçekten adı gibi tuhaf bir kitap, kitabı bitirince bloğumda tanıtımını yapacağım. Amin Maalouf'un Semerkant kitabını merak edenler aşağıdaki adresten yorumumu inceleyebilirler.

Semerkant/ Amin Maalouf / Kitap / Milliyet Blog

smyrna1 14-09-2010 02:04 PM

Alıntı:

aprilrose Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 768308)
Amin Maalouf'dan Semerkant henüz bitti. Dün akşam Ertuğrul Özkök'ün Tuhaf adlı kitabına başladım. Gerçekten adı gibi tuhaf bir kitap, kitabı bitirince bloğumda tanıtımını yapacağım. Amin Maalouf'un Semerkant kitabını merak edenler aşağıdaki adresten yorumumu inceleyebilirler.

tarih merakım oluşmaya başladı son zamanlarda özellikle asya ve afrika dahada özelde arap tarihi ve gelişmi ve türk arap toplumu ilişkileri osmanlıdaki arap eyaletlerin yapısı falan... semerkant deyince acaba dedim? de pek alkaalı değilmiş, sizin şahsınız da burdaki arkadaşlardan bu bahsettiğim zeminde bir kitap tavsiyesi istiyorum:)

not:bu arada bloğunuz güzelmiş:)

genco 14-09-2010 02:04 PM

Ütopia-Thomas More

"...Utopia'lılar, halkın kötülük yapmasını engellemekle kalmazlar; ödüller ve şerefler bağışlayarak erdemin yolunu gösterirler halka. Utopia'lılar sevgi içinde birlikte yaşarlar. Orada hiçbir yargıç insana tepeden bakmaz, insanda korku uyandırmaz. Ülkeyi yöneten başkan öteki yurttaşlardan ayırdedilemez. Ne süslü bir kaftanı ne de parlayan bir tacı vardır. Utopia'lılar paranın hiçbir değeri olmadığını bildikleri için rüşvet olmaz, namus yolundan şaşmazlar. Ütopia'lılar düşünceleri ve inançları yüzünden suçlanıp yargılanmazlar. Onlara göre bireyi ve toplumları yücelten şey, özgürlüktür."

aprilrose 14-09-2010 02:36 PM

Alıntı:

smyrna1 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 768311)
tarih merakım oluşmaya başladı son zamanlarda özellikle asya ve afrika dahada özelde arap tarihi ve gelişmi ve türk arap toplumu ilişkileri osmanlıdaki arap eyaletlerin yapısı falan... semerkant deyince acaba dedim? de pek alkaalı değilmiş, sizin şahsınız da burdaki arkadaşlardan bu bahsettiğim zeminde bir kitap tavsiyesi istiyorum:)

not:bu arada bloğunuz güzelmiş:)

Teşekkür ederim bloğumu beğendiğiniz için.

Tam olarak istediğiniz konuya yönelik bir kitap tavsiye edemeyeceğim. Ben okuduğum tarihi kitaplardan bahsederek size yardımcı olmaya çalışayım isterseniz.

Safiye Sultan serisi mesela ben şahsen çok ilginizi çekeceğini düşünüyorum.

Semerkant'da 11.yy İran tarihini bulabilirsiniz.

Çiçeklerin Kanı adlı kitapda yine 15. yy İran tarihine bir bakış bulabilirsiniz.

Ahmet Ümit'in İstanbul Hatırası, çoğunlukla İstanbul'un tarihi geçmişini anlatan bir kitap.

Halid Hüseyin'in Uçurtma Avcısı yakın tarih Afganistan'ı anlatıyor.

Yine Halid Hüseyin'in Bin Muhteşem Güneş, muhteşem bir öyküyle Afganistan tarihini de anlatıyor.

Zülfü Livane'linin "Engereğin Gözündeki Kamaşma" adlı kitabı bir hadımağası gözünden sarayı ve zamanın olaylarını anlatan bir kitap.

Ayşe Kulin'in Umut ve Veda adlı kitaplarında Osmanlı İmparatorluğunun çöküş dönemleri bir ailenin hikayesi ile birlikte anlatılmış.

İlk aklıma gelenler bunlar oldu. Umarım yardımcı olabilmişimdir, selamlar.

smyrna1 14-09-2010 02:51 PM

Alıntı:

aprilrose Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 768317)
Teşekkür ederim bloğumu beğendiğiniz için.

Tam olarak istediğiniz konuya yönelik bir kitap tavsiye edemeyeceğim. Ben okuduğum tarihi kitaplardan bahsederek size yardımcı olmaya çalışayım isterseniz.

Safiye Sultan serisi mesela ben şahsen çok ilginizi çekeceğini düşünüyorum.

Semerkant'da 11.yy İran tarihini bulabilirsiniz.

Çiçeklerin Kanı adlı kitapda yine 15. yy İran tarihine bir bakış bulabilirsiniz.

Ahmet Ümit'in İstanbul Hatırası, çoğunlukla İstanbul'un tarihi geçmişini anlatan bir kitap.

Halid Hüseyin'in Uçurtma Avcısı yakın tarih Afganistan'ı anlatıyor.

Yine Halid Hüseyin'in Bin Muhteşem Güneş, muhteşem bir öyküyle Afganistan tarihini de anlatıyor.

Zülfü Livane'linin "Engereğin Gözündeki Kamaşma" adlı kitabı bir hadımağası gözünden sarayı ve zamanın olaylarını anlatan bir kitap.

Ayşe Kulin'in Umut ve Veda adlı kitaplarında Osmanlı İmparatorluğunun çöküş dönemleri bir ailenin hikayesi ile birlikte anlatılmış.

İlk aklıma gelenler bunlar oldu. Umarım yardımcı olabilmişimdir, selamlar.

kendi ilgi alanıma göre safiye sultan incelemeye değer, çok teşekkür ederim:)

aprilrose 14-09-2010 02:59 PM

Alıntı:

smyrna1 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 768324)
kendi ilgi alanıma göre safiye sultan incelemeye değer, çok teşekkür ederim:)

Rica ederim, şiddetle tavsiye ederim Safiye Sultan serisini. Çok yerinde bir karar. Güzel okumalar dilerim.

karamel_ 14-09-2010 03:17 PM

oğuz saygın- negatif limanlar dan pozitif sulara

bigokyanus 14-09-2010 04:50 PM

Alıntı:

aprilrose Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 768308)

Semerkant 10 yıl kadar önce bi çırpıda okuduğum tarih sevmememe rağmen süper etkilendiğim bir kitaptı.

Bence de çok güzel , okumak isteyen herkese tavsiye ederim , Ömer Hayyam ı da bu kitapla tanımıştım...

Sevgiyle yoğurulmamışsa yüreğin,
Tekkede manastırda eremezsin.
Bir kez gerçekten sevdinmi bu dünyada,
Cennetin, Cehennemin üstündesin.

zahiri 16-09-2010 01:53 AM

Alıntı:

elccy Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 768293)
KOLONİ.Ben bu yazarın eserlerini bir solukta okuyorum ve bayılıyorum..
Grangé’nin uzun zamandır beklenen romanı...
Soluğunuzu kesen tempo, heyecan ve gerilim hiç bitmeyecek!

Onlar Çocuktular...
En mükemmel elmasların saflığındaydılar...
Ne ufak bir lekeleri...Ne de en ufak bir kusurları vardı...
Ve ne de en ufak bir günahları...
Ama onların saflığı kötülüğün saflığıydı...
Paris’te bir Ermeni katedralinde işlenen bir cinayet. Kan yok, cinayet aleti yok, yara bere yok…
Biri yaşlı ve huysuz emekli bir polis, diğeri Çocuk Bürosu’nda görevli, ancak açığa alınmış uyuşturucu müptelası genç bir polis. Bu ikisi, gitgide hunharca bir hal alan ve peşpeşe işlenen cinayetlerin katilini veya katillerini bulmak için birlikte çalışmak zorundadır. Birbirlerine ihtiyaçları vardır, birbirlerini tamamlamaktadırlar. Ancak bu cinayetler sıradan bir seri katilin işi değildir. Gizli servisler, naziler,Yahudiler, ülke içinde ülkeler, ve “siyah bölgeler”… Sanki birileri bir şeyleri gizlemek istemektedir.
Fransa’nın göbeğinde başka bir ülke olabilir miydi?
Bu ülkeye kim veya kimler göz yumuyordu?
Burada neler yapılmaktadır?
Kaçırılan çocuklar ile öldürülenler arasındaki bağ nedir?
İki polisin çabası cinayetleri açığa kavuşturmaya yetecek midir?
Yoksa…

ah ne kitaptir o yarabbim!!

zynp0 21-10-2010 08:02 PM

"Ölmeden önce cevaplamanız gereken 7 soru" diye bir kitap varmış, dikkatimi çekti, okuyan veya nasıl bir kitap olduğunu bilen var mı acaba?

maviinci 22-10-2010 10:52 AM

Hablemitoğlu - Köstebek

bigokyanus 22-10-2010 11:12 AM

Alıntı:

zynp0 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 774744)
"Ölmeden önce cevaplamanız gereken 7 soru" diye bir kitap varmış, dikkatimi çekti, okuyan veya nasıl bir kitap olduğunu bilen var mı acaba?

Kitabın adını daha önce hiç duymadım , sen okursan eğer bizi de bilgilendirri misin?

bigokyanus 22-10-2010 11:13 AM

Alıntı:

maviinci Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 774828)
Hablemitoğlu - Köstebek

Sevgili maviinci daha fazal bilgilendirir misin kitap hakkında?

Perfinya 22-10-2010 05:51 PM

İskender Pala -Babilde Ölüm İstanbul'da Aşk

YESHAPPY 22-10-2010 06:23 PM

"R.Şanal_Kuantum Düşünce Tekniği"

Maddenin enerjiye, düşüncenin gerçeğe dönüştüğü bir alana bakmak heyecan verici bir duygu. Atomaltı dünyanın fotonları sizin emirlerinizi bekliyor. Bolluk, heyecan, aşk ve sevgi dolu bir yaşam için düşünmeyi yeniden öğrenmek keyifli bir serüven. Çok katlı ve çok boyutlu insan bilincinin tam kapasite kullanımında ne gibi sonuçlar ortaya çıkacağını yavaş yavaş görüyoruz artık. Kuantum Düşünce Tekniği basit bir "düşün ve elde et!" esasına dayanmaz. Bununla birlikte ve daha çok Evrensel ilkelerle uyumlanmanın yollarını da sunar bize. Kuantum Düşünce Tekniği tamamen uygulamaya dönük bir çalışma biçimidir. Konuşmaktan çok yapmaya, bilmekten çok olmaya, değişmekten çok öze ulaşmaya yönelik bir çalışma.

barışsever 22-10-2010 07:32 PM

Robin Sharma - Mükemmelliğin Rehberi

Daha başındayım ama güzel olduğuna eminim superxy

Tanıtım Yazısı:
"Ben, gününü en iyi şekilde yaşamak için çok çalışan bir adam, iki muhteşem çocuğunu tek başına yetiştirmeye çabalayan bir baba ve insanların hayatlarında -bir şekilde- fark yarattığını uman biriyim. Sizden hiçbir farkım yok... Uygulanabilir fikirlerim olduğunu düşünmekteyseniz, lütfen tüm günümü deneyimlemek üzere olduğunuz bilgilere odaklanarak geçirdiğimi bilin."

Bestseller yazar ve liderlik uzmanı Robin Sharma, Mükemmelliğin Rehberi'nde hayatınızı yeni bir gözle değerlendirmenize ve bu yolla gerçek bir yaşam deneyimine ulaşmanıza yardımcı olacak ipuçları sunuyor. Yazar Microsoft, Nike, FedEx ve NASA gibi kuruluşlarda danışmanlık yaptığı süreçte edindiği bilgileri süzerek, evrensel ilkelerin mesleki ve kişisel gelişimine ve performansına nasıl liderlik ettiğini anlattığı kitapta, bireysel yaşamından da pek çok deneyim ve değerlendirmeye yer veriyor.

Mükemmelliğin Rehberi, takipçilerini olduğu kadar Robin Sharma'yla ilk kez tanışacak olanları da heyecanlandıracak...

Parlayan 22-10-2010 07:44 PM

Gölgenin Sırrı (Kendi yaşam hikayene sahip çıkabilme gücü)
Debbie Ford.
Hayal Mühendisliği kitabını tekrar şöyle bir okuduktan sonra bu kitaba başlıcam ilk sayfalardan göz attım harika gözüküyor..

bigokyanus 25-10-2010 11:34 AM

Alıntı:

MerveeC Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 774924)
İskender Pala -Babilde Ölüm İstanbul'da Aşk

Çok isabetli bir tercih olmuş , ben 2 yıl önce okumuştum ve nerdeyse bir solukta bitirmiştim süperdi.

bigokyanus 25-10-2010 11:35 AM

Kita adı: Yoga nedir ne değildir?
Yazarı: Akif Manaf

Prof. Dr. Akif Manaf Yoga yolunda 35 yıldan fazla bir sürede elde ettiği tecrübeleri okuyucuyla paylaşmaktadır. Yoga, insan hayatının bütün boyutlarını olumlu yönde etkileyen ve geliştiren bir sistemdir. Bu nedenle yüz binlerce yıldır Yoga insanoğlunun ilgisini çekmekte ve uygulanmaktadır. Yazar, Yoga sistemini orijinal kaynaklardan, olduğu gibi aktarmaktadır. Yoga orijinal şekilde, doğru yolla uygulanırsa, insanı dengeli, huzurlu ve neşeli yapar. İnsan bütün olumsuzluklardan kurtularak, olumluluğun tadını çıkartır. Orijinal Yoga Sistemi'nin sekiz basamağı, gerekli detaylarla, anlaşılır bir dilde açıklanmaktadır. Bütün bilinen sözde 'yoga' türleri, Orijinal Yoga Sistemi'nin sekiz basamağından yapılan alıntılardır. Yoga sisteminin sekiz basamağını bilen kişi, aynı zamanda tüm Yoga bilgisine de sahiptir.

Bu kitapta Prof. Dr. Akif Manaf Yoga sisteminin sekiz basamağını kapsamlı bir şekilde, gerekli tüm detaylarıyla birlikte ele almıştır. Yoga, hem derin teorik hem de detaylı pratik yönleriyle anlatılmıştır. Bu kitapta verilen bilgileri uygulayan herkes fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığını sonuna kadar koruyabilecek.

(Tanıtım Yazısından)

smyrna1 25-10-2010 11:40 AM

charles dickens- iki şehrin hikayesi....

1700 lerde fransa ve ingiltere arasında geçen olaylar ve bu olayların ortasında tatlı bir aşk hikayesi....

kumsal1980 25-10-2010 12:08 PM

Elif Şafak aşk romanını okuyorum bitmek üzere.Sonra Ahmet Ümit Kukla romanı okumaya başlayacam.Her kitap sanki insanı yeni bir hayatla buluşturuyor gibi :))

altın saçlı kız 25-10-2010 12:14 PM

ooo67Bende bir kaç kitabı birlikte götürmeyi huy edinmiş biriyim.Şu anda''Evrenin Ruhu-Fred Alan Wolf''un kitabını'da okuyorum.Bir fizikçinin gözünden öz,ruh,madde ve benlik,konularıyla ilğili bilim eşliğinde görüşlerini anlatıyor.Aslında çok oldu 5-6 aydır okuyorum.Anlamaya özümsemeye çalışıyorum.F.A.W.derki'ancak ruhun semavi bir şey olduğunu,ışıktan daha hızlı,düşünce kadar hızlı hareket edebileceğini düşünmenizi isterim'der.Kitap ta kuantum fiziğiile evren, varoluş,ruh,madde,benlik vs konularını anlatıyor.

altın saçlı kız 25-10-2010 12:19 PM

Aşk kitabını geçen yıl okudum.Olağan üstü güzel buldum.Fakat kitapçı bir arkadaşımın söylediği bir şeykafama takıldı.Elif Şafa'ğın Ahmet Ümit'in 'Bab-ıEsrar'kitabından etkilendiğini söyledi.Bu kitabı okuyan varmı gerçeklik payını merak ettim ama Aşk kitabının dili çok güzel ve akıcıydı.Bir çırpıda okudum.

bigokyanus 25-10-2010 12:32 PM

Alıntı:

altın saçlı kız Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 775325)
Aşk kitabını geçen yıl okudum.Olağan üstü güzel buldum.Fakat kitapçı bir arkadaşımın söylediği bir şeykafama takıldı.Elif Şafa'ğın Ahmet Ümit'in 'Bab-ıEsrar'kitabından etkilendiğini söyledi.Bu kitabı okuyan varmı gerçeklik payını merak ettim ama Aşk kitabının dili çok güzel ve akıcıydı.Bir çırpıda okudum.

Bab-ı Esrar ın da aynı olduğunu kızkardeşim söyledi ikisini de okudu ama ikisini de bir çırpıda okuduğunu söyledi , aynı olsaydı Aşk kitabını okuyamazdı diye düşünüyorum.

Neptün 25-10-2010 01:10 PM

Aşk'ı da okudum, Bab-ı Esrar'ı da. İki kitap hemen hemen aynı tarihlerde çıktı. Birinin diğerinden etkilenme olasılığı yok zaten benzerlik de yok. İkisi de kafasına göre roman yazmış. Özellikle Elif Şafak'ın Aşk kitabında oldukça uydurma yerler var :) nacizane MEvlana ve Şems hakkında okuduğum kitaplarla karşılaştırma yaptığımda bu farkı gördüm. Roman ve araştırma kitapları arasında çok fark var. Romanda yazar nasıl hayal ediyorsa öyle yazıyor. Ama araştırma kitaplarındaysa belgelere bağlı kalmak zorunda. Aşk da Bab-ı Esrar da hayal ürünüdür bir yerde. O yüzden iki yazar birbirinden etkilenmiş olsa da fark etmez bence :)

Perfinya 27-10-2010 07:42 PM

Alıntı:

bigokyanus Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 775311)
Çok isabetli bir tercih olmuş , ben 2 yıl önce okumuştum ve nerdeyse bir solukta bitirmiştim süperdi.

Teşekkür ederim. Evet çok güzel de çok az ağır ve bilmediğim kelimeler var. Kelimelerin altını çizip araştıracağım derken kitabın akıcılığı gidiyor. Ama kelime haznemi geliştirmeme katkısı fazla.idea3

salvameaa 27-10-2010 07:55 PM

Kendi Kutup Yıldızını Bul isimli kitabı okuyorum,olumlu düşünmemi sağlıyor.

bigokyanus 28-10-2010 09:53 AM

Alıntı:

Perfinya Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 775947)
Teşekkür ederim. Evet çok güzel de çok az ağır ve bilmediğim kelimeler var. Kelimelerin altını çizip araştıracağım derken kitabın akıcılığı gidiyor. Ama kelime haznemi geliştirmeme katkısı fazla.idea3

Ben çok fazla araştırmamıştım bilinmeyen kelimeleri çünkü ilerleyen yerlerde kendin anlamını çıkarabiliyorsun kullanılan cümleye göre :) İyi okumalar...

barışsever 28-10-2010 10:00 AM

Paulo Coelho: Simyacı.
Yeni başladım ama başlangıcı güzel gidiyor.

Neptün 28-10-2010 11:29 AM

Ben de Mevlana ve İnsan okuyorum y789

smyrna1 02-11-2010 03:58 PM

Buket UZUNER--Balık İzlerinin Sesi

kurgu bir roman içinde aşk var, geniş bir hayal dünyası var, tavsiye ederim son zamanlarda en akıcı okuduğum kitap......

özeti aşağıda ama sonu biraz tuhaf geldi bana onuda ekleyeyim:)

http://www.buketuzuner.com/default.a...izlerinin-sesi

bigokyanus 02-11-2010 04:11 PM

Kitabın adı : Bi'şey söylicem ama gülmek yok
Yazarı: Mine Sota

http://www.kidap.com.tr/bisey-soylic...9183-sz380.jpg

Sokakta yürürken bir televizyon muhabiri size pat diye mikrofon uzatıp En son ne zaman delirdiniz? Ağladınız? Sevindiniz? Merhamet duydunuz? Şımardınız? Âşık oldunuz? Acıdınız? Sinirlendiniz? Gözünüzden yaş gelene kadar güldünüz? diye sorarsa, bu soruların cümlesine birden Mine Sotanın son kitabını okuduğumda. diye cevap verebilirsiniz.
Bir ömrü bir güne sığdıran bir kelebek gibi, hayattan hayata konan bu kitap, size Aman çimlere basmayalım, aman turistlere iyi davranalım, vergimizi de ödeyelim dışındaki iyilikleri de hatırlatacak, hatırlatmakla da kalmayıp içinizde, herkese merhamet etmek, yamuk yaptıklarımızdan özür dilemek, efendime söyleyeyim sokağa fırlayıp çevrede dolaşan insanları Hepinizi çook seviyorum, canlarım benim! diye sımsıkı kucaklayıp çay ısmarlamak, keçi gibi ağaçlara tırmanıp erik toplamak, ıslık çalarak su birikintilerinde zıplamak gibi istekler de doğuracaktır.
Herkesin şikâyet edip kimsenin ayrılamadığı şu canına yandımının dünyasının kaç bucak olduğunu, bilimsel olarak değil milimsel olarak açıklayan bu kitabı okuyup cümle dertlerinizin üzerine üfleyin gitsin. Stresle sıkılmış tüm vidalarınız gevşesin, çocukluğunuz içinizden size bakıp muzipçe gülümsesin, sizi gören herkes Yok yok, sen de bir haller var vaaarr desin, üzüntü, tasa, içinizi sıkan ne varsa bitsin
Keyifli keyifli okumalar, okudukça kıkır kıkır gülmeler, güldükçe güzelleşmeler Hadi bakalım.( Tanıtım yazısından)

ELPARANOID 02-11-2010 05:53 PM

En son okudugum psikoloji karisik, kisisel gelisim kitabi Dogan Cuceloglunun Korku Kulturu kitabi. Bir hafta falan once, ama dun bitirdigim bir kitap Yavuz Bahadıroglunun Sahipsiz Saltanat romani. Yarın yeni bir kitaba baslayacagim, tam karar veremedim. Ya Dogan Cuceloglunun İcimizdeki Biz ya da Stephen Kingin Ruhlar Dükkanı kitabını okuyacagim.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:10 PM.