Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kendine Güven (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kendine-guven/)
-   -   Sinif arkadaslarim hakkinda sıkıntı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kendine-guven/624399-sinif-arkadaslarim-hakkinda-sikinti.html)

Alperro 22-09-2014 06:07 PM

Sinif arkadaslarim hakkinda sıkıntı

Herkese merhaba bu sitede yeniyim lise 2.sinif ogrencisiyim ve sorunuma yakin bir baslik buldum sonra bu sitede konu acmaya karar verdim.
Sorunuma gelecek olursak sinifimdaki 2 cocuk benle cogu zaman ugrasiyor,eziyorlar beni..Bunlardan biri zaten okuldaki haylazligin babasi gibi ikisi de sigara iciyor. Digeri ise bu cocuk olmadigi zaman benle hic ugrasmaz hatta konusuruz bile.Neyse bunlar beni cok rahatsiz etmeye basladi ve buraya yazmaya karar verdim.
Bunlarin sigara icenler cetesi gibi bir grubu var ne zaman kavga vs. olsa toplanirlar.Yani bu cocuklara karsilik da veremeyecek durumdayim.Cogu zaman yanlarinda cakmak,bicak gibi seyler bulunur.Bir keresinde rehber ogretmenimize de soylemistim fakat onun ardindan daha cok rahatsiz eder oldular.Konusarak suyuna gitmeye calissam da nafile... Asosyal falan da degilim arkadaslarim var ama az konusurum.Yardiminiza ihtiyacim var.Kavga etmeden bir cozum bulmak isterim. Simdiden tesekkurler..

Funk1903 22-09-2014 06:45 PM

Cevap: Sinif arkadaslarim hakkinda sikinti

Alıntı:

Alperro Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 851678)
Herkese merhaba bu sitede yeniyim lise 2.sinif ogrencisiyim ve sorunuma yakin bir baslik buldum sonra bu sitede konu acmaya karar verdim.
Sorunuma gelecek olursak sinifimdaki 2 cocuk benle cogu zaman ugrasiyor,eziyorlar beni..Bunlardan biri zaten okuldaki haylazligin babasi gibi ikisi de sigara iciyor. Digeri ise bu cocuk olmadigi zaman benle hic ugrasmaz hatta konusuruz bile.Neyse bunlar beni cok rahatsiz etmeye basladi ve buraya yazmaya karar verdim.
Bunlarin sigara icenler cetesi gibi bir grubu var ne zaman kavga vs. olsa toplanirlar.Yani bu cocuklara karsilik da veremeyecek durumdayim.Cogu zaman yanlarinda cakmak,bicak gibi seyler bulunur.Bir keresinde rehber ogretmenimize de soylemistim fakat onun ardindan daha cok rahatsiz eder oldular.Konusarak suyuna gitmeye calissam da nafile... Asosyal falan da degilim arkadaslarim var ama az konusurum.Yardiminiza ihtiyacim var.Kavga etmeden bir cozum bulmak isterim. Simdiden tesekkurler..

Onlar ne yaparsa yapsın görmezden gel.Sanki onları anlamıyormuşsun gibi onlar birer yabancıymışda sen yaptıklarından bir anlam çıkaramıyormuşsun gibi davran.Daha sonrasında onlar sana birşey söylemeden gerekiyorsa sen sınıf içerisinde yanlarına git mesela onların hemen önüne veya arkasına otur gerekiyosa muhabbet et az birşey.Aksi takdirde sen onlardan kaçarsan onlar herzaman kovalarlar sen kaçmaki kovalamasınlar :)

Alperro 22-09-2014 07:51 PM

Cevap: Sinif arkadaslarim hakkinda sikinti

Zaten arkasinda oturuyorum.Mesela bazi teneffuslerde gelip masamin ustune oturuyor sacma sacma sinir edici sorular soruyor.Ben de rahat birakir misin veya gider misin diyince gitmezsem ne olacak tarzinda cumleler kuruyor bir sey diyemiyorum.Amaci benim karsilik vermemi beklemek diye dusunuyorum kisacasi kavga cikartmaya calisiyor.Ancak zil caldiginda rahat birakiyorlar bu yuzden de her teneffus disari cikmaya calisiyorum.Bu durumdan da sikildim artik

Funk1903 22-09-2014 10:42 PM

Cevap: Sinif arkadaslarim hakkinda sıkıntı

Biraz enerjik olup pasif olmazsan sorun çözülücektir diye düşünüyorum çünkü pasif kişiler karşısında bu durumlar genellikle hep oluyor malesef.

Alperro 22-09-2014 10:59 PM

Peki sizce hangi tur telkinleri dinlemeliyim ? Gece uyurken dinleyebilir miyim ? Yarin hayirlisi bakalim dediklerinizi uygulamaya calisacagim.Bir degisiklik olursa yazarim.Hepinize tesekkurler.

Funk1903 22-09-2014 11:58 PM

İlk ego ve suçlulukla başlamanı öneririm 1 ay böyle devam et günde 8 saat olmak şartıyla uykudada dinleyebilirsin.Daha sonrasında ihtiyacına göre telkin listeni şekillendirebilirsin sana kalmış birşey :)

Pelish 23-09-2014 12:11 AM

merhaba,

bunu çözmenin tek yolu var, ağzını burnunu kırcan kral sensin :D

bende bi aralar senin giydim, 20 sene önce; çocuk geliyo gidiyo enseme şaplak, kafama vuruyo, aşalıyo, pislik yapıyor, sonra bi gün ne oldu bilmiyom ayarım kaçtı çocuğu tek elimle boğazından sıkıp duvara yapıştırdım ayakları yere değmiyordu, sonra hepsi bana taptı abi sensin dediler,

yukarda kısa başımdan geçeni anlatım tabi sen öyle bişiy yapma kesinlikle... bence yapman gereken Furkan kardeşimin dediği gibi pasif olursan ezerler kaçarsan kovalarlar. O yüzden duruş benden dilin konuşma tarzın ses tonun çok önemli.

Şimdi sadece kendinin yaptıklarını otur sakin bir kafa ile düşün derim. Daha sonra Ego Telk. gece gündüz dinle.

Saygılarımla.

Alperro 23-09-2014 03:39 PM

Agiz burun kirabilim de sorun hepsinin toplanip bana dalacagindan korkmam.Gerci bugun iyi anlastik konustuk falan.Bazen cinnet geciriyorum yaptiklarindan bazen de adam gibi konusuyor.Dedigim gibi fazla olmasalar yaptigi anda kaldirip duvara vurabilirim de yemiyor smil56 . Bu gece sosyal fobi dinledim iyi geldi ama tavsiyenize uyup egoya donucem tesekkurler hepinize..

Alperro 24-09-2014 10:18 PM

Şu aralar iyi kötü anlaşıyoruz da yaptığı el şakaları hoşuma gitmiyor söylüyorum yineliyor hareketlerini.Sınıfta birisine hiçbir şekilde elini kaldıramıyor.Bir gün sormayı düşünüyorum nasıl bu kıvama getiriyorsun bunu falan ( sevincli ).Kendisi de iyi çocuktur güçlüdür fitnesse gitmiş sanırsam o yüzden.Ben hiç ağırlık kaldırmadım hiç kas çalışmadım ama ayarım kaçarsa kodummu oturtur kıvama geliyorum akli dengemi kaybediyorum falan.Vursam vururum ama sonrasından korkuyorum çıkışta sıkıştırmalar vs.Ne yapmalıyım nasıl bir tepki vermeliyim böyle hareketler yaptığında ? Yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler.

Pelish 25-09-2014 03:35 AM

şimdi, hayat hep bir problem vardır, umut ışığı olarak bizi görmen çok güzel ve bir o kadar hoş, ama burada devamlı bunu bana yaptı şunu bana yaptı ben ne yapayım dediğinde kendine güvenin olmadığı çok aşikar,

yapman gerekenler, dik durman, gerekenleri bıkmadan söylemeye devam etmen, düzgün bir biçimde uyarman. (tabi yılışık alışık bir tipse öyledir) kendine sahip çık sadece ama sadece derslerine odaklar, dahası ise bazı şeylere kendini veremiyorsun.

otur düşün yaptıklarını ve onların yaptıklarını acaba nerede hata yapıyorsun, onu düzeltmen sıkıntılarını ortadan kaldıracaktır.

Saygılarımla

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:20 AM.