Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kendine Güven (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kendine-guven/)
-   -   Özgüven ve Kıskançlık Yardım Lütfen..?? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kendine-guven/618160-ozguven-ve-kiskanclik-yardim-lutfen.html)

ckby 29-03-2011 02:41 PM

Özgüven ve Kıskançlık Yardım Lütfen..??

Ben 2 yıldır bir garip oldum..aşırı kıskanç,kurgucu şüpheci sürekli aldatılacağını düşünen bir adam oldum..bunda sevgilimin çok güzel olmasının büyük etkisi var..sürekli beni beğenmicek,başkasına bakıp onu beğenicek..elimden kayıp gidicek düşüncesi sarıyor beynimi..çok sorun çıkartıyorum ufacık şeyleri takıntı yapıyorum..neredeyse gözlerine kilit vurucam evlensek eve zincirlicek kadar kıskanç bir adam oldum..bunun özgüven eksikliginden kaynaklandığı kanaatine vardım..telkini dinliyorum..içeriğide okudum..şöyle bir ibare geçiyordu ''şimdi geride kırıntıları kalan utanma, kıskançlık,suçluluk,kızgınlık,sahiplenme ile ilgili korkularının gitmesine izin veriyorsun'' bu telkin beni kıskançlık duygusundan bertaraf etmez dime..yani ben herşeyin ölçülü olmasını istiyorum..gerektiği kadar kıskanıyım gerektiği kadar sahipleniyim..sadece fazlasından kurtulmak istiyorum..lütfen yardımcı olun ??

Alice in Wonderland 29-03-2011 03:30 PM

Cevap: Özgüven ve Kıskançlık Yardım Lütfen..??

bence telkinleri dinlemeeye devam et. hangi telkini dinlemektesin. ben kıskançlık telkinini yaptırdım Atakan bey e onu dinliyorum. Kıskanç değilmiyim? Kıskancım ama eskisi kadar takıntı derecesinde değil. Kendime güven ile birlikte dinliyorum ve faydasını gördüm. Mesela etrafımdan güzel bir kız geçtiği zaman sevgilim onu görücek diye iççten içe sinir olacak kadar kıskançtım. şimdi etrafımda kim var kim yok hiç önemi yok hem kıskançlığım orantılandı hemde kendime güvenim. tavsiye ediyorum. ama emek istiyor :)

ckby 29-03-2011 04:31 PM

kendine güven telkinini dinliyorum baya iyileşme var 3 gün fln oluyor..iyiyim yani kafama saçma sapan bi düşünce geliyor sonra o uçup gidiyor kendime kızıyorum nasıl böyle düşünürsün diye..önceden otobüste fln yüzü bana dönük olsun derdim bi ortamda fln..es kaza yüzü ortama dönük olsa tadım bi kaçardı ki..zehir ederdim ona o günü..telkinden sonra daha hiç görüşmedik..bi süre zaten ara verdik git dedim kafanı dinle bi süre..ben biraz toparlanmam lazım..1 ay sağlam bi dinliyim hergün..sonra bi çıkalım ortama alem bi çift görsün ve ben kendimi bi göriyim nasılım :)) sadece tamemen yoketmesin diyorum yani..sevgilimi gerektiğinde kıskanabiliyim..ot gibi olmıyım biri ona laf atarsa rahatsız ederse fln yine gidip kırıyım elemanın kemiklerini..bu konuyu Atakan Bey'e danışmak lazım galiba nasıl ulaşıcam kendisine ?

bigokyanus 29-03-2011 04:48 PM

Niye kemiklerini kıracaksın ki , kıskançlık bence dinginlenmesi gerekli bir şey ve kendine hakim olmayı bilmeli insan ...
Sevgilin iyiymiş açıkçası , bakmak yüzünden günü zehir ediyorsun ve bu ilişkiye devam ediyorsa seni gerçekten çok seviyor demektir. Seviyorsa zaten aldatmaz niye aldatsın ki...
Bu yönünden bakmayı denedin mi?
Sen ne kadar mükemmel olursan ol , aldatmak isterse aldatır , gitmek isterse gider . Sadece kendi huzurun , ilişkinizin huzuru için kıskançlığın egemen olmasına izin verme ...

ckby 29-03-2011 05:07 PM

kendi kıskançlığıma birşey demiyorum doğrudur söylediklerin de...benim kadınıma dışarıdan bi yanlış olursa,yanlış yapanın kemiklerinide kırarım kafasınada sıkarım..sizin kadar geniş bir insan değilim..çizgilerim var benim..ben sadece fazlalıklarını atmak istiyorum..bu kız 2 yıldır benim kaprislerimi çekiyorsa evet beni gerçekten seviyordur..bunu anlamaya başlıyorum yavaş yavaş..benim tutumlarım yüzünden bana burda hesap sorman ayrıca yanlış..çünkü ben bi hata yaptığımın farkındayım ve tedavi olmak için bu forumdayım..sen niye öyle yapıyorsun niye böyle yapıyorsun demesi kolay oluyor..aynı psikolojide değiliz ve aynı şeyleri yaşamadık seninle.. ben bi zaman aldatıldım,yalan söylendi bana.. kadınlara hiç güvenim kalmadı..kadının kutsallığı gitti gözümde..artık hayatıma kadın sokmam dediğim anda biri çıktı geldi..yani kolay şeyler değil ben durup dururken böyle olmadım..sende bu açıdan baktın mı benim durumuma?

bigokyanus 29-03-2011 05:31 PM

Alıntı:

ckby Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 794647)
kendi kıskançlığıma birşey demiyorum doğrudur söylediklerin de...benim kadınıma dışarıdan bi yanlış olursa,yanlış yapanın kemiklerinide kırarım kafasınada sıkarım..sizin kadar geniş bir insan değilim..çizgilerim var benim..ben sadece fazlalıklarını atmak istiyorum..bu kız 2 yıldır benim kaprislerimi çekiyorsa evet beni gerçekten seviyordur..bunu anlamaya başlıyorum yavaş yavaş..benim tutumlarım yüzünden bana burda hesap sorman ayrıca yanlış..çünkü ben bi hata yaptığımın farkındayım ve tedavi olmak için bu forumdayım..sen niye öyle yapıyorsun niye böyle yapıyorsun demesi kolay oluyor..aynı psikolojide değiliz ve aynı şeyleri yaşamadık seninle.. ben bi zaman aldatıldım,yalan söylendi bana.. kadınlara hiç güvenim kalmadı..kadının kutsallığı gitti gözümde..artık hayatıma kadın sokmam dediğim anda biri çıktı geldi..yani kolay şeyler değil ben durup dururken böyle olmadım..sende bu açıdan baktın mı benim durumuma?

Ben sadece sana yardımcı olmaya çalışıyordum , sözlerimi yanlış anlamışsın , diyelim kafasına sıktın ne kazancın olacak?
Geniş diye değerlendirmen beni , yargı değil mi?

Ben kimseye hesap sormadım sormam da , olaya objektif yaklaşmaya ve yardımcı olmaya çalışıyorum. Size hayatta başarılar dilerim , hoş kalın.

ckby 29-03-2011 06:04 PM

Alıntı:

bigokyanus Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 794649)
Ben sadece sana yardımcı olmaya çalışıyordum , sözlerimi yanlış anlamışsın , diyelim kafasına sıktın ne kazancın olacak?
Geniş diye değerlendirmen beni , yargı değil mi?

Ben kimseye hesap sormadım sormam da , olaya objektif yaklaşmaya ve yardımcı olmaya çalışıyorum. Size hayatta başarılar dilerim , hoş kalın.

dur dur yanlış anladım ben seni..kusura bakma..sende varya hiç birşey beğenmiyorsun :) demek istediğim benim olana dışarıdan bi müdahale olursa pişman ederim adamı..kemiklerini kırarım diyorum beğenmiyorsun,kafasına sıkarım diyorum yine beğenmiyorsun..hiçbirşey yapmadan tamamen olaya hiçbirşey olmamış gibi de davranamam ki sen bence öyle yapmamı doğru buluyorsun..yani ben sizin gibi geniş değilim derken onu kastettim..kusura bakma yaa özür dilerim

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:28 AM.