Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kendimizi Tanıyalım (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kendimizi-taniyalim/)
-   -   Sorun Ne? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kendimizi-taniyalim/620567-sorun-ne.html)

Neptün 21-01-2012 01:26 AM

Sorun Ne?

Merhaba sevgili dostlar,

Bir hocamdan öğrendiğim yöntemi paylaşacağım. Ben her denediğimde inanılmaz cevaplar aldım. Ve gelişimime büyük faydası olan cevaplardı bunlar.
Hayatımdaki engellerin kaynaklarına inebilecek nitelikte bir çalışma. İnşallah siz de faydasını görürsünüz umuduyla yöntemi yazıyorum.

İlk olarak bir soru soruyoruz.

Bu kafamızı uzun zamandır kurcalayan bir soru olabilir. Yahut nedenini merak ettiğiniz bir soru... Kısacası soru niteliği taşıyan herhangi bir şey olabilir. Cevabını merak ettiğiniz ne varsa sorabilirsiniz. Bu size kalmış bir şey.

Sorunuzu bir deftere yazın.

Kalem kullanarak hiç düşünmeden aklınıza ne gelirse yazın. Sürekli olarak yazmaya devam edin. Yazarken elinizi kaldırmadan yazın ki düşünmeye yani bilinci devreye sokmaya fırsat vermeyesiniz. Saçma sapan düşünceler olsa dahi yazabilirsiniz. Soruyla alakası olmasa da yazın yani. 15-20 dk boyunca yazmaya devam edin ya da tatmin olana dek... Süre konusunda kısıtlama getirmeyin kendinize. Çünkü bu size bağlı. Cevap birkaç dakikada da gelebilir bir saatte de gelebilir.

Yazma alışkanlığınız pek fazla yoksa kollarınız ağrıyabilir ama bu hiç sorun olmasın, birkaç saniyelik dinlenme molaları verebilirsiniz ama vermeseniz daha iyi olur.

Cevap mutlaka gelecektir.
Ancak düşünme payı vermeyin kendinize.
Bu yöntem bilinci mümkün olduğunca devre dışı bırakarak bilinçaltından çıkacak cevapları alma amacı taşır. Bu yüzden düşünmeden yazmaya özen gösterin.

Kolay gelsin dostlar!
Sevgilerimle...

Neptün

Neptün 21-01-2012 01:29 AM

Cevap: Sorun Ne?

Soracağınız sorular konusunda gayet rahat ve geniş düşünebilirsiniz. Her türlü soru olabilir.
Örneğin:

Neden bu kadar öfkeliyim?
Bu işe başvurmalı mıyım?
Yapmak istediklerimi engelleyen ne?
(Kaybettiyseniz) Anahtarlarım nerede?

Babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?
Kabarma tozu pastayı nasıl kabartır? Tabii bunlar işin espri kısmı... Siz gerçekten cevabını almak istediğiniz sorulara odaklanın.

frezya 21-01-2012 02:29 AM

Alıntı:

Neptün Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 818025)
Babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?
Kabarma tozu pastayı nasıl kabartır? Tabii bunlar işin espri kısmı... Siz gerçekten cevabını almak istediğiniz sorulara odaklanın.

girlhahagirlhahagirlhaha ilahi neptün :) paylaşımın için çok sağol,eminim faydalı olacaktır.Yazdığımız o kadar düşüncenin içinden cevabı bulabilirsek :)

Neptün 21-01-2012 02:46 AM

Alıntı:

frezya Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 818033)
girlhahagirlhahagirlhaha ilahi neptün :) paylaşımın için çok sağol,eminim faydalı olacaktır.Yazdığımız o kadar düşüncenin içinden cevabı bulabilirsek :)

Yazdıkça zaten cevap geliyor. Gelene kadar da yazmaya devam etmek lazım. Çarpıcı şekilde fark ediliyor sorunun cevabı.

:) Ben de teşekkür ederim canım benim.

güven87 21-01-2012 02:06 PM

Sanırım güzel bir metot böylelikle bilinçaltıda yavaş yavaş boşalır. Bilnçaltını kazmaya devam .. Bu metot da küreğimiz olsun 44a

Neptün 21-01-2012 03:29 PM

Alıntı:

che1987 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 818081)
Sanırım güzel bir metot böylelikle bilinçaltıda yavaş yavaş boşalır. Bilnçaltını kazmaya devam .. Bu metot da küreğimiz olsun 44a

Evet, ben bunu birkaç ay önce öğrendim ve ne sorduysam inanamayacağım cevaplarla karşılaştım. En derinde yatan şeylere ulaştım ve onların üzerinden kendimle ilgili gelişimime devam ettim.

ßyKuS 03-10-2012 03:38 PM

tam olarak böyle birşey arıyordum. Yöntem inanılmaz. bununla öğrendiğiniz soruların cevaplarını bizimlede paylaşır mısın ? neptün

ßyKuS 03-10-2012 04:28 PM

aslında bakarsanız bu konuyla ilgili benimde aklıma birşey geldi...

Zihin Gücünü Keşfet adlı makaleyi okurken kendime, başladığım bir işi neden bitiremediğimi sordum bir kaç saniye içinde aklıma amaçsızlık geldi. Bu arada ben tamamen kitap okumaya konsantre halindeyken cevap geldi.. :) :)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:59 AM.