Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   İlginç Bilgiler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ilginc-bilgiler/)
-   -   Dünya üzerinde bilinen aşk sembolleri nelerdir? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ilginc-bilgiler/614526-dunya-uzerinde-bilinen-ask-sembolleri-nelerdir.html)

Alexandra 10-08-2010 11:14 AM

Dünya üzerinde bilinen aşk sembolleri nelerdir?

• Aşk garip bir oyun. Ayrıca garip olan sadece aşkın kendisi değil, aynı zamanda aşkın sembolleri de oldukça farklı. Gelin aşkın sembollerine birlikte bir göz atalım...

• Ejderha
    Ejderha özellikle çinde büyük bir önem taşıyor. Çünkü ejderha üretkenliğin bir simgesi ve bu yüzden de hiçbir kutlamada eksik olmuyor.
  • Gül
    Gül antik astrolojide Venüs'ün ve aşkın simgesi olarak kabul ediliyordu. Gerçi günümüzde de anlamını hala yitirmeyen gülün yeri her zaman ayrı olacak.

• Yumurta
    Yumurta Yahudilerde, Hıristiyanlarda ve aynı zamanda filozoflar için üretkenlik anlamını taşıyordu.

• Elma
    Havva'nın Adem'i baştan çıkartması elmaya bağlanıyor. Herhalde o gün bugündür de elmanın erkekleri baştan çıkarmak için kullanılan bir meyve olarak kabul edilmesi gayet doğal.

• Timsah
    Gambia'da bir söylentiye göre nehirde beyaz bir timsah görürseniz, çok çocuğunuz olurmuş. Nehirde beyaz timsah gören oldu mu bilinmez ama, ülkemizin beyaz timsah görmeye hiç mi hiç ihtiyacı yok.

• Nişan yüzükleri
    Hayatını birlikte geçirmeye karar veren çiftlerin ve sonsuz sevginin simgesi olan nişan yüzükleri çok eskilere dayanıyor. Güncelliğini de hala yitirmedi.

• Ay
    Gece tanrıçası Sirona'nın simgesi olan ay, aynı zamanda üretkenliğin de bir simgesi.

• Yılan
    Yılan birçok kültürde görüntüsü ve hareketliliğinden ötürü cinsellikle karşılaştırılıyor.
  • Dudaklar
    Kırmızı dudaklar her zaman kadınların tetikte olduklarını ve birşeyleri arzulamaya başladıklarını gösteren bir simge olmuştur.

• Kurbağa
    Eskiden kurbağa gören kişinin ikizleri olacağı düşünülürmüş. girlhahagirlhahagirlhaha
Enteresan gerçekten, bir tanesini çıkarmak durumunda kaldım. Freudçu bir simgeydi.

Gerisi bildiklerimiz ve bilmediklerimiz karması... sevgiyle kalın

bigokyanus 10-08-2010 11:31 AM

Cevap: Dünya üzerinde bilinen aşk sembolleri nelerdir?

Benim aşkım orkide, naif, saf ve bir mucize....

derya88 10-08-2010 12:09 PM

Timsah
Gambia'da bir söylentiye göre nehirde beyaz bir timsah görürseniz, çok çocuğunuz olurmuş. Nehirde beyaz timsah gören oldu mu bilinmez ama, ülkemizin beyaz timsah görmeye hiç mi hiç ihtiyacı yok.

bencede teşekkürler:)

Alexandra 10-08-2010 01:42 PM

Katılıyorum Derya, çoğalmanın da bi hesabı kitabı olmalı. Hatta mümkünse ebeveyn olmak için de insanlar ehliyet almalılar. Gördüğüm, izlediğim bazı ebeveynler, kendini yetiştirmekten aciz. Bu çok dikkat edilmesi gereken bir konu bence. Fikrimi çok uç bulmanız mümkün fakat biraz etrafa bakınca ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır diye umuyorum.

bigokyanus 10-08-2010 02:00 PM

Alıntı:

Bluepebbles Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 761402)
Katılıyorum Derya, çoğalmanın da bi hesabı kitabı olmalı. Hatta mümkünse ebeveyn olmak için de insanlar ehliyet almalılar. Gördüğüm, izlediğim bazı ebeveynler, kendini yetiştirmekten aciz. Bu çok dikkat edilmesi gereken bir konu bence. Fikrimi çok uç bulmanız mümkün fakat biraz etrafa bakınca ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır diye umuyorum.

Fikrine kesinlikle katılıyor ve asla uç olmadığını düşünüyorum. Bu işin bi kursu ve sertifikası olmalı ve bu sertifikayı alamayan bebek sahibi olmamalı diye yıllardır söylüyorum. Öyle üzülüyorum ki işkence gören bebeklere, değeri olmayanlara , değer verilmeyenlere... Halbuki büyük bir nimet bebek sahibi olmak , bir lütuf , malesef farkına varamıyor insanlar ve Allah'ın emanet ettiği çocuklara hor davranıyorlar. Elimden gelse kocaman bir ev alırdım ve tüm o istenmeyen ve hor davranılan çocukları evlatlık edinirdim.

Alexandra 10-08-2010 03:49 PM

Süpersin Deryacım,
Kesinlikle sana katılıyorum. Ehliyetsiz çocuk doğurulmamalı.
Öte yandan ehliyetli insanlar kendilerine ait doğurduktan sonra ikinciyi düşündüklerinde bir tane de evlat edinseler. Maddi durumu yetiyorsa, ne güzel olurdu. Bir çocuğun dünyası değişse, yalnızlığı silinip gitse...

Kimi niteliklere sahip ebeveynler de çocuk sahibi olamıyor. İşte onların neden evlat edinmediklerini de hiç anlayamamışımdır.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:12 PM.