Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Hikayelerimizi Anlatalım (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hikayelerimizi-anlatalim/)
-   -   Hafızam?! Şeytan aldı götürdü! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hikayelerimizi-anlatalim/251197-hafizam-seytan-aldi-goturdu.html)

Siyahça 02-04-2009 11:15 PM

Hafızam?! Şeytan aldı götürdü!

konu açıp açmamakta epey tereddüt ettikten sonra (kalabalık yapmak istemedim de), derdimi içimde tutmanın daha zararlı olacağına karar verip sizlere danışmaya cesaret ettim...

benim hafızamla ilgili cipciddi bir sorunum var..kendimi bildim bileli ayrıntı körüyümdür ve hafızam da feci derecede zayıftır...belki buna çocukluktaki yanlış beslenme alışkanlıkları sebep oldu (et yememenin hafızayı körelttiğini duymuştum), belki de ve yüksek ihtimalle bu benim psikolojimin yarattığı bir savunma taktiği...
başıma gelenler itibariyle pişmiş tavukla aynı kaderi paylaşsak da yaşadıklarımın ve başkalarına yaşattıklarımın tamamının sorumlusu olduğumu biliyorum...öyle büyük hatalarım oldu ki bunları hatırlamak dahi istemiyorum..

hah işte bu hatırlamak istememe durumu artık bende refleks hale geldi! şu geçen yıl kullandığımı anlattığım körolasıca ilacın etkisiyle hafızam daha da öldü...artık bir balığın hafızasına sahibim diyebilirim...dün tanıştığım insanı bugün hatırlamıyorum! insanları incitmekten ödüm koptuğu için de bu beni kahrediyor..

hüfff çok uzatmışım yine!

kısaca hafızamdan şikayetçiyim ama sitedeki hafıza geliştirici çalışmaları yapmaktan da korkuyorum..çünkü...

ya o zaman acı veren anıları hiç silemezsem??

Siyahça 03-04-2009 08:35 PM

Cevap: Hafızam?! Şeytan aldı götürdü!

çaresiz derde düştüm değil mi?! ağla2

keskin38 03-04-2009 08:58 PM

Merhaba siyahça. Bende de son aylarda unutkanlık aşırı hal almaya başladı. Ayrıntılara çok önem veririm. Bir şey anlatırken en ufak ayrıntısına kadar anlatırım ama nıye hafızam zayıf çözemedim. Bir yolunu bulursan benimle de paylaşırmısın?

Siyahça 04-04-2009 10:01 AM

söz veriyorum.. :)

sanemce 05-04-2009 07:29 PM

merhaba siyahça

bizi üzen inciten bir takım olayları hatırlamamayı seçiyoruz ve farkında olmadan bizim seçimimiz dışına çıkan bir unutkanlık süreci başlıyor.

telkinleri dinlemek ve yaptığımız diğer çalışmalar bilinçaltımızı temizlerken farkındalığımızı da arttırıyor..

görmek istemediğimiz sorunlarımız aslında yok olmuyor.. en ufak bir tetiklenme de patlamalarımız bu yüzden. hani derler ya "ceviz kabuğunu doldurmayacak bir sebep" diye..

aslında yaşanılan son durum değildir patlamamızı sağlayan..
birikimler..

ne kadar negatif birikimimiz varsa tüm bunları yok etmeliyiz, yüzleşmeliyiz, özgür bırakmalıyız..

zamanla unutkanlıklarda bizi terkedecektir..

bura da açılan hiç bir konu kalabalık oluşturmaz..

bilakis paylaştıkça hangi sorunun üstesinden nasıl geleceğimizi öğreniyoruz birbirimizden..

paylaşımlarını kısıtlı tutma lütfen 12389

sevgiler kiss3

justagirl 05-04-2009 07:45 PM

selam siyahça.
umuyorum ki zaman ilerledikçe senin isteğin ve buradaki herkesin yardımlarıyla bir değişim sürecine gireceksin.
sanemce demiş ya paylaşımlarını kısıtlı tutma diye. bence bunu kulak ardı etme çünkü senin için sıradan, günlük olan bir düşünce aslında seni engelleyen olabiliyor. sen açıkça hislerini yazdığında bunu farkeden biri sana yol gösteriyor. (bkz. benim günlüğüm)
yolunda muaffak olman dileğiyle sevgiler

Siyahça 05-04-2009 10:48 PM

haklısınız galiba..ilginiz için çok teşekkür ederim..gerçi bende çok belirgin, hızlı değişiklikler olmaz, (bilinçaltım feci inatçı) ama yazarım yine de kaplumbağa hızı adımlarımı...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:54 PM.