Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Hedefler Makaleler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hedefler-makaleler/)
-   -   hedefe ulaşma (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hedefler-makaleler/4734-hedefe-ulasma.html)

flower 24-02-2008 04:41 AM

hedefe ulaşma

Konfüçyus, kimi insanlara birşey öğretmenin en iyi yolunun bunu örneklerle göstermek olduğunu biliyordu.
Bu yüzden sınıfın tam karşısına geçti. Eline bir vazo aldı, tüm öğrencilerin görebileceği şekilde vazoyu havada tuttu.

Diğer elinde elma vardı.

Öğrencilerin meraklı bakışları arasında, elmayı vazonun içine bıraktıktan sonra, vazoyu yere koydu ve şöyle dedi :
'Elmayı vazodan çıkarmayı başaran öğrenci, elmayı yiyebilir.'

Çocuklardan biri acıkmıştı, ilk o davrandı ve elini vazonun Dar ağzından içeri soktu. Elmayı yakaladı, çıkarmaya çalışıyor AMA başaramıyordu.
'Elimi çıkaramıyorum !'

Konfüçyüs 'Elmayı sıkı sıkı tutmaktan vazgeçmediğin sürece, elini çıkartman mümkün olmayacaktır' dedi.
Çocuk elmayı elinden bırakmak istemiyordu ; AMA sonunda zorunlu olarak bıraktı.

Elini vazodan çıkardığında, yüzünde şaşkınlık okunuyordu.
'Elmanın vazodan nasıl çıkarılabileceği konusunda sizin bir fikriniz var mı?'

Konfüçyüs vazoyu yerden alıp ters çevirdi. Elma vazonun içinden yuvarlanıp avucunun içine düştü.

Çocukların hepsi gülmeye başladı. Aslında o kadar basit birşeydi ki bu.

Konfüçyus 'Fakat bu, göründüğü kadar basit değil' dedi.
Elmayı havada tutuyordu konuşurken.

'Bazen birşeyi gerektiğinde bırakabilmek zor bir iştir.
Onu bırakabilmek de bir beceridir. super

Eğer bir şeyi tuttuğunuzda, ulaşmak istediğiniz şeyi engellediğini görüyorsanız, o zaman onu özgür bırakmalısınız.

yaptığınız şeylerle bir türlü olumlu bir sonuca ulaşamıyorsanız, o zaman buna son vermelisiniz. dusun

İşte ancak o zaman hedefinize ulaşabilirsiniz. ' b456

alıntı ......... ......... ......... .

bu bana Hintlilerin maymun yakalama yöntemini hatırlattı;

Hintliler ağzı dar bir kavanozun içine Fındık, Ceviz, İncir, badem vb. koyup, bir ağaç dibine, sağlam bir misina ile bağlayarak bırakırlarmış. Adamlar ayrılınca Maymun hemen ağaçtan inip, elini kavanoza sokup, yemişleri avuçlarmış. Ama ondan sonra dolu avucunu bir türlü kavanozdan çıkartamazmış. Kendisini yakalamaya gelenleri gördüğü halde, yemişlerden vazgeçmeyi başaramadığı için yakalanmaktan kurtulamazmış ttli3

bazen önümüzdeki fırsatları göremiyor...bazende gördüğümüz halde egomuzun kurbanı oluyoruz belki de...
özbenliğimizi ve değerimizi keşfedip farkındalığımızı arttırdığımızda...hedefe varmak da daha kolaylaşabilecek sanırım

sevgiyle http://img176.imageshack.us/img176/5476/gleniekcq6.gif

dogan_blade 27-06-2008 12:25 AM

Ynt: hedefe ulaşma

büyük bir düşünür der ki : "hergün Tanrı ya bana bisiklet vermesi için dua ederdim ama ben çalışıp bisiklet aldım ve
Tanrı nın bisikletle vs seylerle degil günahlarımla sevaplarımla ilgilendiğini anladım artık her akşam günahlarımı bağışlaması İçin dua ediyorum ".

Ben hayatta çevremden arkadaşlarımdan duydugum iltifatları güzel sözleri yönlendirici öğütleri bu söz kadar benimsememiştim.
insanların başarılı olabilmek için kendi sözlerini söylemeleri gerektiğini düşünüyorum,söylemeselerde
büyük düşünürleri örnek almaları gerekir . smiliyface

olsun 26-05-2009 09:09 AM

Cevap: hedefe ulaşma

Bir şeyi zorla almaktan sa ,sana isteyerek gelmesi diye yorumladım benblissy
Sen bir şeyi (kişiyi) ne kadar istersen , o şeyin (kişinin) de seni aynı şekilde (frekans,istek,arzu) istemesi gerek.
Bunun için uygun ortam (düzlem) sağlanması gerek.
Çekim karşılıklı oluşmalı.
UYGUNLUK KARŞILIKLI OLMALI.
O şey seni ne kadar ÇEKİYOR sa ,sen de o şeye o derece ÇEKİCİ gelmelisin.smil56
sevgiyle,nurten

olsun 26-05-2009 09:17 AM

ZOR-LAMA DİREN-Ç gösterir.
ZOR ve DİRENMEK ooo67
İşi KOLAYlaştırmak UYUM gerektirir.

İstenen şeye veya duruma ÇEKİCİ gelmek dusun2 Onun gelmesini sağlamak

sevgiyle,olsunsmil56

olsun 26-05-2009 09:29 AM

zaten O olmaktır.
Seni çeken şeyin doğrultusunda ilerlersen yakınlaşırsın ,yakınlaştıkça daha net görür ve tanırsın, birleşmeye başlarsın,bütünleşir ve bir olursun.
O olursun.

Arzu ettiğin şey var olan birşey ise onu oluğu gibi kabul etmek gerekir.(bütünüyle)
Arzu ettiğin şey de değişiklik istiyorsan sen de değişmeyi kabul etmelisin.
ya da Sanatçı olup Yaratıcılığını kullanır yeni bir şey Doğurursun y789
sevgiyle,olsun

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:09 AM.