Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Hayat Soruları (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hayat-sorulari/)
-   -   Boğaziçi Üniversitesi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hayat-sorulari/25539-bogazici-universitesi.html)

bluemoon24 29-12-2008 06:12 AM

Boğaziçi Üniversitesi

Eğitim dili: İngilizce

Kuruluş yılı: 1863

Türü: Devlet Üniversitesi

Rektörü: Prof. Dr. Ayşe Soysal

Yeri: İstanbul, Türkiye

Web adresi: http://www.boun.edu.tr

10 Eylül 1971'de tamamen Türk hükümetinin üzerine geçen Boğaziçi Üniversitesi, yüz yılı aşkın bir süredir Robert Koleji'nin kampüsü olan alana resmi olarak kurulmuştur. Rektörlüğün ve çoğu fakültenin Rumeli Hisarüstü-Bebek-Etiler üçgeninin içinde bulunduğu Boğaziçi Üniversitesi, ilk yıllarda Kuzey kampüs ve Güney kampüs'ten oluşuyordu. İçinde rasathaneyi barındıran Kandilli Kampüsü 1982'de, Hisar Kampüs ise 1989'da Üniversite bünyesine dahil olmuştur. Üniversite şu anda, Uçaksavar Kampüsü'nde, personel için lojmanlar, öğrenciler için yurtlar ve de büyük bir spor kompleksi barındırmaktadır. Bu kampüs aynı zamanda Türkiye'nin en gelişmiş öğrenci yurt kompleksi olan 'Superdorm'u barındırmaktadır. Sarıtepe Kampüsü olarak adlandırılan, Karadeniz sahili üzerindeki Kilyos yakınındaki dinlenme yeri 1985 yılında kazanılmış, ve inşası tamamlanarak faaliyete geçmiştir.

Ben Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim. Bu üniversiteyi tercih etmemin ana sebeplerinden biri sosyal bir hayat istememdi. Bu yönüyle çok gelişmiş bir alt yapıya sahip bir okul ancak sosyal olmak için doğru bölümü seçememişim[img]images/smilies/smile.gif[/img] Genel olarak okulumuzdaki mühendislik eğitiminin teknik okullar kadar iyi verilmediği söylenir ancak gerekli teknik donanıma ve laboratuvarlara sahibiz. Eğitim ise fikrimi sorarsanız mühendislik anlamında oldukça teknik ve disiplinli. Diğer bölümlerde ise eğitimleri hakkında bilgim olmasa da başarının ana sebebi olarak bolca verilen araştırma projelerini gösterebilirim. Böylece her öğrenci, mesleği hakkındaki gelişmeleri mezun olmadan takip ederek tecrübe kazanmakta ve bunu da iş hayatına girişte kullanarak kendini öne çıkarabilmektedir.

Öğrenci faaliyetleri de oldukça geniş yelpazeye sahip. İstediğiniz spor dalıyla ilgilenebilir, ilgi duyduğunuz herhangi bir alanda(sinema, tiyatro, mağaracılık, su altı sporları, fotoğrafçılık, havacılık vb.) kendinizi geliştirebilirsiniz.

Tarihi binaları, boğaz manzarası ve doğu sınırını oluşturan Rumeli Hisarı ile Güney Kampüsümüz eşsiz bir atmosfere ve manzaraya sahiptir.

Kısacası Boğaziçi Üniversitesi'nde yapabilecekleriniz sizin hayallerinizle sınırlıdır.

Bu başlık altında, Boğaziçi Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her türlü konuda size yardımcı olabilirim.

Fakülte, Yüksekokul ve Enstitüler:

Eğitim Fakültesi:

# Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi

# Eğitim Bilimleri

# İlk Öğretim

# Orta Öğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi

# Yabancı Diller Eğitimi

Fen-Edebiyat Fakültesi:

# Batı Dilleri ve Edebiyatları

# Çeviribilim

# Felsefe

# Fizik