Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Geri Dönüşüm Kutusu (http://www.hayatimdegisti.com/forum/geri-donusum-kutusu/)
-   -   Arkadaş... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/geri-donusum-kutusu/13711-arkadas.html)

çiçeğim 17-09-2008 10:35 AM

Arkadaş...

Çok ,ilginç veson derece güzel bence insan başkasının yuzune değl yüreğine bakmalı
ARKADAS (Beni geride biraktigim ayak izleriyle degerlendirin...) Vietnam'da savastiktan sonra sonunda evine dönmekte olan bir asker hakkinda bir hikaye anlatilir. San Francisco'dan ailesini aradi: "Anne baba, eve dönüyorum, ama sizden bir sey rica ediyorum. Yanimda bir arkadasimi da getirmek istiyorum." "Memnuniyetle, onunla tanismak isteriz," diye cevapladilar. Ogullari, "Bilmeniz gereken bir sey var" diye devam etti. "Arkadasim savasta agir yaralandi. Bir mayina basti ve bir koluyla ayagini kaybetti. Gidecek hiçbir yeri yok, ve onun gelip bizimle kalmasini istiyorum." "Bunu duyduguma üzüldüm oglum. Belki onun baska bir yer bulmasina yardimci olabiliriz." "Hayir. Anne, baba, onun bizimle yasamasini istiyorum." " Oglum," dedi babasi, "Bizden ne istedigini bilmiyorsun. Onun gibi özürlü biri bize korkunç bir yük olur. Bizim kendi hayatimiz var, ve bunun gibi bir seyin hayatimiza engel olmasina izin veremeyiz. Bence bu arkadasini unutup eve dönmelisin. O kendi basinin çaresine bakacaktir. "Oglu o anda telefonu kapatti. Ailesi ondan bir süre haber alamadi. Ama birkaç gün sonra, San Francisco polisinden bir telefon geldi. Ogullarinin yüksek bir binadan düsüp öldügünü ögrendiler. Polis bunun r olduguna inaniyordu. Üzüntü dolu anne-baba hemen San Francisco'ya uçtular ve ogullarinin cesedini tespit etmek için sehir morguna götürüldüler. Onu tanidilar ve bilmedikleri bir sey daha ögrenince dehsete düstüler: Ogullarinin sadece bir kolu ve bir bacagi vardi. Bu hikayedeki aile
de birçogumuz gibi. Güzel olan ya da birlikte olmaktan zevk aldigimiz insanlari sevmek bizim için çok kolay, ama bize rahatsizlik veren ya da anlarinda kendimizi rahatsiz hissettigimiz insanlari sevmiyoruz. Bizim kadar saglikli, güzel ya da akilli olmadiklarini hissettigimiz insanlardan
uzak durmayi tercih ediyoruz. Kalbimizde arkadaslik adinda bir mucize var. Nasil oldugunu veya nasil basladigini anlamazsiniz. Ama bu özel armagani bilirsiniz ve arkadasligin Tanri'nin en büyük armagani oldugunu anlarsiniz. Gerçekten de arkadaslar çok nadide mücevherlerdir. Sizi gülümsetip
basarmaniz için cesaret verirler. Sizi dinlerler ve kalplerini size açmak isterler. Bugün arkadaslariniza onlarla ne kadar ilgilendiginizi gösterin.

b456

yeni bir hayat 17-09-2008 12:20 PM

Ynt: Arkadaş...

Bu askerin hikayesini daha önce de okumuştum ve çok duygulanmıştım.Gerçekten de arkadaşlarımızı oldukları gibi kabullenmek, en zor günlerinde de yanlarında olmak,bazen bizi zorlasalar da bununla başedebilmek gerekiyor. İşte fedakarlık burada devreye giriyor.Sadece iyi gün dostu olmamalı.. ark5

esmir 17-09-2008 01:45 PM

Ynt: Arkadaş...

çok etkileyici bir hikaye

teşekkürler rt67

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:38 AM.