Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Gerçekten Bırakmak İstiyor musunuz? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/gercekten-birakmak-istiyor-musunuz/)
-   -   Gerçekten istiyorum fakat:(( yardım.. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/gercekten-birakmak-istiyor-musunuz/622359-gercekten-istiyorum-fakat-yardim.html)

lowelas 15-12-2012 03:30 AM

Gerçekten istiyorum fakat:(( yardım..

sigara bırakma konusunda araştırma yaparken sitenize denk geldim ve üye oldum.sorun şu defalarca denedim bırakmayı ve sonuç hep hüsran..gerçekten bırakmak istiyorum ama olmuyor acayip bi hale giriyorum kişiliğim değişiyor aşırı asabiyet kızgınlık weya başka türlü haller..bu daha ne kadar devam edecek diye düşünüp duruyorum işin içinden çıkamıyorum.yani vücudum nikotin istiyor ama alamıyorum çünkü bıraktım diyorum buda beni depresyona sokuyor çıldıryorum resmen.benim bu sigaradan bi şekilde kurtulmam lazım yoksa kafayı yicem:(( yada sigarayı bırakmayı bırakacağım..

maviinci 15-12-2012 09:35 PM

Cevap: Gerçekten istiyorum fakat:(( yardım..

bir anda değil de belki zamanla bırakman daha iyi olmaz mı?

lowelas 16-12-2012 01:28 AM

azaltarak bırakmakmı o işi dahada zorlaştıryor gibi..Çünkü ne kadar az içersen belli bir süre sonra içeçeğin saati beklemeye başlarsın gibime geliyor..

maviinci 16-12-2012 10:32 AM

ama bir anda bıraktığın için belki de bu kadar fazla sıkıntı yaşıyor olabilirsin. sonuçta sigaranın ne olduğunu hepimiz biliyoruz. vücudun senin sürekli aldığın nikotin miktarını talep ediyor, belki de her seferinde biraz daha fazlasını istiyor. sen diyorsun ki, vermiyorum! bu sefer o da üsteliyor çünkü ihtiyacı var. sen diyelim ki günde 2 paket içiyorsun, bir anda bunu kestiğinde yaklaşık 40 sigarayı kesmiş oluyorsun sanıyorum. peki bunu zamanla bir pakete, sonra günde yarım pakete (tabii bu kısa süre içinde olmayacak, sağlıklı bir şekilde bırakmak istiyorsan), sonra günde 3 4 taneye vs. düşürmeyi deneyebilirsin. program yapabilirsin. ve mesela bunun için ödüller koyabilirsin. mesela, 2 paketten bir pakete indirdiğin günün takvimine bir ödül koy, istediğin hoşuna giden bir şeyi koy. ne bileyim, yaş pasta alabilirsin vs.. sonra yarım pakete indiğinde de aynıını yap. bir süre sonra sigaradan uzaklaştıkça, sigarayı azalttıkça ödüllenmeye şartlanacaksın, belki de tamamen bırakana kadar bunu devam ettirmen gerekebilir ama sonuçta hedefine ulaşmış olacaksın ve bu sana çok fazla şey katar, bundan eminim.

maviinci 16-12-2012 10:33 AM

her ne kadar iyi bir şey olmasa da, sigara hayatında yer etmiş. sen onu tutup çekiyorsun ama yerine bir şey ya da bir şeyler koyman lazım ki o gittiğinde bir daha aramayasın...

lowelas 16-12-2012 11:06 PM

daha önce denemiştim mesela bugün 30 tane içtim yarın 29 dedim hergün bir tane azaltarak dewam ettim hatta bunları yazıyordumda sonra bu oran saat başına düştüğü zaman veya 2 saate düştüğü zaman bütün merkezim geçeçek olan 2 saaate odaklanıyor işi dahda zorlaştıryor diye düşündüğümü burdan çıkarttım mesela bir ara 1 aybıraktım sonrassında içtiğimde sadece akşamları bir tane içiyordum bütün gün akşam olmasını bekliyorudum:) yerine birşey koyma mevzusu ise onuda denedim malesef nikotinin yerine koyacak bir şey bulamadım hatta işi dahada zorlaştırdı diyebilirm.ben bıraktığım zman 1 ay 6 ay sonra içmek istemiyorum benim istediğim bundan kurtulmak aklıma gelsin gelmezse zaten şüphe etmek lazım akıl sağlığından çünkü kaç senedir sistemli bir şekilde yaptığım birşeyler ama aklıma gelme canım istiyor mevzusu olmamalı bunu yapanda nikotin bağımlılığı diye düşünüyorum yani alışkanlık değil bir hastalık..önerileriniz içinde teşekkür ederim..

ßyKuS 16-12-2012 11:19 PM

lowelas şansına küs.. elimde sigarayı bırakmanı sağlayacak hem meditasyon hemde telkin var ama nete ne zaman yüklemeye çalışsam netim kesiliyor... Sana yardımcı olabilmek isterdim.

lowelas 17-12-2012 12:01 AM

ben sigara bırakma telkin ney ve kuş sesini indirdim siteden aynısı değilmi?bir de telkin olayına ilk sigaradan mı başlıcam daha doğrusu nereden başlıcam bu konuda kafam karıştı biraz..

lowelas 17-12-2012 01:47 AM

Alıntı:

maviinci Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 834671)
ama bir anda bıraktığın için belki de bu kadar fazla sıkıntı yaşıyor olabilirsin. sonuçta sigaranın ne olduğunu hepimiz biliyoruz. vücudun senin sürekli aldığın nikotin miktarını talep ediyor, belki de her seferinde biraz daha fazlasını istiyor. sen diyorsun ki, vermiyorum! bu sefer o da üsteliyor çünkü ihtiyacı var. sen diyelim ki günde 2 paket içiyorsun, bir anda bunu kestiğinde yaklaşık 40 sigarayı kesmiş oluyorsun sanıyorum. peki bunu zamanla bir pakete, sonra günde yarım pakete (tabii bu kısa süre içinde olmayacak, sağlıklı bir şekilde bırakmak istiyorsan), sonra günde 3 4 taneye vs. düşürmeyi deneyebilirsin. program yapabilirsin. ve mesela bunun için ödüller koyabilirsin. mesela, 2 paketten bir pakete indirdiğin günün takvimine bir ödül koy, istediğin hoşuna giden bir şeyi koy. ne bileyim, yaş pasta alabilirsin vs.. sonra yarım pakete indiğinde de aynıını yap. bir süre sonra sigaradan uzaklaştıkça, sigarayı azalttıkça ödüllenmeye şartlanacaksın, belki de tamamen bırakana kadar bunu devam ettirmen gerekebilir ama sonuçta hedefine ulaşmış olacaksın ve bu sana çok fazla şey katar, bundan eminim.

daha önceden telkinleri indirebilmek için aşağıdaki adresi wermişsinz doğru yerdeyim değilmi?? ego ve suçlulukla başlamamız gerekiyormuş söylenenlere göre bende suçluluk ve ego ile olan bütün telkinleri indirdim hepsini dinlememde sakınca varmı yoksa sadece bir tek wersiyon secip onumu dinlemem lazım?ayrıca yeni wersiyonlarının süresi daha uzun diğerleri 2007 diyor süreleri daha kısa aynı şeymi oluyor içerik olarak veya daha yenilerimi var gibi sorular geldi aklıma:)
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...da-burada.html

gülücan 17-12-2012 02:32 AM

lowelas biraz önce dua bölümüne bir yazı yazdım okursan belki denemeye karar verirsin..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:24 AM.