Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Evlilik (http://www.hayatimdegisti.com/forum/evlilik/)
-   -   çok üzülüyorum yardımlarınızi bekliyorum. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/evlilik/622723-cok-uzuluyorum-yardimlarinizi-bekliyorum.html)

nevresim 13-03-2013 01:32 PM

çok üzülüyorum yardımlarınızi bekliyorum.

merhabalar.
keyfim çok kaçmış durumda,1 aylık evliyim ama eşim evlendiğine çok pişman gibi davranıyo,buna çok üzülüyorum.
görücü usulü oldu evliliğimiz,4,5 ay önce nişanlandık nişandan sonra görüşmeye başladık telefonda ayrı sehirlerde yaşıyoduk,aileler tanışıyodu,ilk başlarda bana çok çok ilgiliydi ben ısınmamıştım ona aslında ama belli etmemeye çalıştım,beni göklere çıkarıyodu,beni beğendiğini çok iyi hissediyordum,sonra zamanla aşağıya düşüşe geçirdi,şimdiyse eve gelmek istemiyo bunu çok iyi hissediyorum ama mecburi hizmet gibi eve gelip gidiyo,bunuda şakayla karışık dile getirdi zaten,benle zaman geçirmekten sıkılıyo bunalıyo,hareketlerine yansıyo,annesine benimle ilgili yaptıgı şakalar hiç hoş değil,engelledim sayılır ama artık içinde yaşıyo bu duyguları,içi neyse dışına yansıtıyo,beni istemiyo artık ama bi kere yarı yolda da bırakamaz beni ailelerimize karşı ayıp olmasın falan diye zorla yürütüyo,ben artık evlendim ve eşimle zaman geçirmek istiyorum,beraber sinemaya gidelim,spor yapalım,ama o hiç istemiyo,ailesi deseniz sürekli gözleri üstünde bana soruyolar içkiyi bıraktımı,seni dışarıya çıkarıyomu falan diye,onlarda iyi niyetten soruolar,görümcelerim kaynım öyle eşleriyle beraber hareket ediolar hep,ben üzülüyorum zaten tekim şehir değiştirdim.
eşimin bana ilgi duyması gerek sanırım.beni hafife alıyo.
çok istemeden niye evlendin demeyin orası ayrı bi başlık olur,ama şimdi mevcut durumu düzeltmek istiyorum yardım edin lütfen.

atmaca42 13-03-2013 02:00 PM

Cevap: çok üzülüyorum yardımlarınızi bekliyorum.

işiniz zor gibi ama herşeyde bi hayır var zamanla alışırsınız diyeceksin ki uzaktan fetva vermesi kolay haklısınızda ama belki evliliğe hazır değildir olur bazen insan kendini hazır hissetmez ne biliyim sorumluluk ağır gelir ondanda olabilir bu davranışları yani bu sorunları en iyi çözecek olan yine sizsiniz konuşun onunla aile içi iletişim gerçketen de öenmli bişey bende evliyim eşimin yaptığı hoşuma gitmeyen şeyleri söylerim size tavsiyem en iyisi onunla konuşmak ....

Işıklı yol 13-03-2013 02:30 PM

Sevgili nevresim,

Seni çok iyi anlıyorum. Ne yazık ki ülkemizde bu şekilde evlilik örnekleri çok fazla. Geçtiğin yollardan geçtim, seni çok iyi anlıyorum bu yüzden. benim sana tavsiyem şu olur. Bak güzel bir yerdesin önce bunu bilmeni isterim. Burada ki insanlar birbirlerinin sorunlarına ilgili, kendince yardımda etmeye çalışıyor. Öncelikle telkinlerini lütfen dinle. Yani suçluluk ve ego güven güçlendirici. Eşinin sözlerine yoğunlaşma, bu onun tercihi, kendini ona ispatlamaya da çalışma zamanla yorulursun. Öncelikle bebek tercihini biraz ertele, hemen bebek yaparsan işin ikiye katlanacak. Bir değil iki sorunun olacak. Çünkü mutsuz bir anne bir bebek için iyi bir anne değil. Tabi bu yine de senin tercihin çok bu konuda bir şey söylemek haddim değil. Sonrasında kendin için yap her şeyi. Kendini yetiştir, ama bunu sadece kendin için yap. Onu değiştirmeye uğraşma, sen kendin değişmeye bak. Ve üzülme, çünkü evlilik farklı bir şey seninle mutlu değilse bile bu senin eksikliğinden kaynaklanmıyor. Demek ki onun beklentisi farklıydı diye düşün. Kesinlikle, sana tavsiyem, hem onun yanında ol fakat kendini geliştir. Sen değiştikçe onun gözleri kör değilse zaten kamaşır. Belkide çok güzel hasletlerin var. Olsun sen kendine bir gül bahçesi gibi davran. Sende ki güzellik etrafına güzel insanları toplayacaktır zaten. Üzülme sakın, etrafında pervane olma. Fakat yine de elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret et. Ve bil ki kötü söz sahibinindir. Sen kendin bir inci tanesi olmaya bak. Sen insanlığında ilerle. Bırak seninle seni sevenler gelsin. ve tabi ki senin sevdiklerin. sevgimle
Birde zaman ver daha çok yeni zamanla belkide alışacaktır senin varlığına

juger 13-03-2013 04:31 PM

Tüm hazineler sende sevgili nevresim. İnsanın yaratılışı aşktır, sevgidir. Başkaca sevgiye ihtiyaç yok. Biz var sanıyoruz çünkü O sonsuzluğa aşığız, O'na duyduğumuz özlemi başka insanlarla gidermeye çalışıyoruz. Halbuki derdin dermanı da bizdedir.

İnsanlar seni sevmese de sen onları sev. Kendini de sev, yalnızlığı da. İnsanın çevresi kalabalık görünse de, daima yalnızdır. Yalnız doğar, yalnız yaşar ve yalnız ölür insan. Mühim olanı yalnızlıktaki o selameti bulabilmektir. Allah hakkınızda en hayırlısını nasip etsin.

sweeet 14-03-2013 03:25 PM

Bir de bilmiyorum daha önce denedin mi ama ona sor birlikte ne yapmak istediğini veya nereye gitmek istediğini belki bir orta yol bulursunuz? Ve kesinlikle onun sevdiğin yönlerine odaklan.

nevresim 14-03-2013 11:25 PM

...................

Işıklı yol 14-03-2013 11:43 PM

Daha çok başındasınız arkadaşım. Ben 21 yıllık evliyim, 2 oğlum var. Senin tercihin tabi ama sen şanslısın, erken farkına varmış ve çözüm yolları aramaya koyulmuşsun bile. Ben sadece üzülüyor ve ağlayıp duruyordum. Çok zor zamanlar geçirdim. Erkekler kadınlar gibi değiller. Öncelikle telkinlerinizi dinleyerek başlayın derim. Benim eşimde alay eder, aşağılar, kötü davranırdı bana. Çok mücadele ettim. Kendinden vermeye başladın mı eksilir durursun. O yüzden diyorum " kendini geliştirmeye bak, beklentilerini azalt" diye. Kendi içinde mutluluğu bulduğunda bu tüm davranışlarına yansıyacak. Suçu kendinde bulmaya çalışırsan bu senin için bir anafora döner. Hep verir durursun. Hayat sizin hayatınız, seçimlerinize saygı duyuyorum. Umarım her şey istediğinizden bile güzel olur.

Işıklı yol 14-03-2013 11:53 PM

Tabi ki onunla da konuşabilirsiniz. Ona karşı açık olursanız, kendinizi iyi ifade edebilirseniz belkide hatasını fark eder. En azından içinize atarak büyütmemiş olursunuz. Ona onu sevdiğinizi, birlikte daha mutlu olmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Senin için ne yapabilirim diye sorabilirsiniz ona. BU da bir çözüm yolu olabilir bana göre.

nevresim 15-03-2013 05:40 PM

hepinize yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum o kadar çok ihtiyacım var ki buna.
konuşmam gerektiğii söylemişsiniz bunu bi kaç kez denedim ama bi sonuca varamadım,düğünden sonra 5 günlük bi tatile çıktık, orda da çok sıkıldı,hatta yakını bi iki kişiyede söyledi bunu,sıkıldım bunaldım diye,tatil sonrası market alışverişi yaptık bana "ne gerekiyosa fazla fazla al, ya of öyle sürekli getiremem seni,sonra şu btti bu bitti deme" tarzı bşeyler söyledi,benimle markete bile gitmek istemiyo,eski günlerini özlüyo.
dün ona hiçbirşeyin rastlantı omadığını söyledim evliliğimizi kastederek,o da benim ne günahım vardı ki dedi,yani benimle rastlaşmasında.
ilk nişanlılık döneminde benimle çok ilgileniyodu,belki ben ona yeterince ilgi göstermedim,ama onun bana yaptığı hiç bişeye duyarsız kalmadım,ilgili davrandım,hatta dün bana şunlarıda söyledi,
ben sabahtan akşama kadar çalışıyorum,ama sen sabahları beni uğurlarken bile mecburiyetten kalkıyosun,bunu hissediyorum,evliliği bi görev gibi görüyosun,dedi.sanırım eve geldiğinde onu şaşırtmamı,süprizler yapmamı bekliyo galiba.o siyaset yapmayı bilmez doğrusunu söyler,benimle evlendiği için pişman,dediğiniz gibi konuşmayı denesem,bazende şöyle cevap veriyo seni mutlu edicem diyo,ben değilim bari sen ol der gibi.acır gibi hatta,bugün bana sen iyi niyetlisin ben sana artık iyi davranıcam dedi,merhamet göstergesi gibi olduğundan bu sözleride biişe yaramıyo,çünnkü o mutlu değil.

nevresim 15-03-2013 05:43 PM

Alıntı:

Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 837966)
Daha çok başındasınız arkadaşım. Ben 21 yıllık evliyim, 2 oğlum var. Senin tercihin tabi ama sen şanslısın, erken farkına varmış ve çözüm yolları aramaya koyulmuşsun bile. Ben sadece üzülüyor ve ağlayıp duruyordum. Çok zor zamanlar geçirdim. Erkekler kadınlar gibi değiller. Öncelikle telkinlerinizi dinleyerek başlayın derim. Benim eşimde alay eder, aşağılar, kötü davranırdı bana. Çok mücadele ettim. Kendinden vermeye başladın mı eksilir durursun. O yüzden diyorum " kendini geliştirmeye bak, beklentilerini azalt" diye. Kendi içinde mutluluğu bulduğunda bu tüm davranışlarına yansıyacak. Suçu kendinde bulmaya çalışırsan bu senin için bir anafora döner. Hep verir durursun. Hayat sizin hayatınız, seçimlerinize saygı duyuyorum. Umarım her şey istediğinizden bile güzel olur.

şimdi nasılsınız acaba nasıl düzelebilir bu durum

WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:19 AM.