Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Evlilik (http://www.hayatimdegisti.com/forum/evlilik/)
-   -   Aldatılan eşin büyüklüğü (http://www.hayatimdegisti.com/forum/evlilik/620124-aldatilan-esin-buyuklugu.html)

juger 30-11-2011 09:31 PM

Aldatılan eşin büyüklüğü

Anadolu’nun orta vilayetlerinden bir köyde, yavaş yavaş güneş batmaya hava kararmaya başlar. Karanlık iyice çöker köyün üzerine. Evlerden birinde bir kadın ve adam yatma hazırlığı yapmaktadır. Erken yatıp yarın sabaha, güneş ışığına erken uyanılacaktır.

Adam üzerini değiştirir, yatağına yönelir. Evin penceresinden; karanlık bahçeye vuran ışıkta ağaçların arasında bir gölge belirir. Kadın pencereden dışarı bakar ve gülümser. Kadının sevgilisi bahçededir. . . Tam sözleştikleri gibi, sözleştikleri saatte ve yerde adam onu beklemektedir.

Kadın kocasının uyumasından emin olunca, sessizce yataktan kalkar, üstünü giyer … Ve pencereden aşağıya atlar. Başka bir adam için, kadın kocasını terk eder. Koşarlar iki sevgili….. kaçıyorlar. Tarlaları , ovaları aşarlar…..Anadolu’da bir köy nasıl koşmasınlar ki. Arkalarından onları kovalayacak onca şey vardır. Namus belası, Töre cinayetleri, yoksulluk, cefa, korku. Arkalarında bunlar varken nasıl durabilirler. Köyden uzaklaştıklarına iyice emin olunca soluklanmak için dururlar. Kadın duraksamayı fırsat bilip nefes nefese der ki :

‘Evden çıktığımdan beri, ayakkabımın içinde bir şey var beni rahatsız ediyor’

Çıkartıp bakar ki….. ayakkabısının içinde bir tomar para!!!!! Kocası her şeyin farkında. Biliyor ki gidecek,

‘Beni terk edecek ama bunca yıl çorbasını içtim, çamaşırlarımı yıkadı, ütüledi. Bana emeği geçti’

YABAN ELDE MUHTAÇ OLMASIN DİYE ! ! ! O Yoksul köylü; bütün parasını; başka bir adam için kendisini terk eden karısının, giderek kendinden uzaklaşan adımlarını attığı ayakkabısının içine koydu. O güzel insanı, O onurlu davranışı sergileyen, O terk edilen adamı HEPİNİZ TANIYORSUNUZ ….. Çünkü O; Bir dizesinde bize yürekten seslendiği gibi Uzun ince bir yoldaydı ve gidiyordu gündüz gece …

Evet O kişi Aşık Veysel di.

Sunay Akın’dan dinlediğim bu olağanüstü hikaye, okumayı sevenlerle paylaşılmak üzere gönderilmiştir.

(alıntı)

acemisirine 30-11-2011 09:48 PM

Cevap: Aldatılan eşin büyüklüğü

Hayat ne garip...

Iyilikler dururken, vefa dururken, saygi dururken....

azraist_24 30-11-2011 10:30 PM

Gozlerim doldu okurken... Harika bir paylasim, boyle asklar var mi dedirten cinsten hem de .... Karsilik beklemeden sevmek bu olsa gerek, menfaatsiz ve beklentisiz, sadece sevmek....

matri 30-11-2011 11:11 PM

hersey insanlar icin, ve her seyin belirleyicisi ZAMAN... o zamanlarda yapilana karsiliksiz sevgi deniliyordu. simdi bunu yapin bakalim, karsilik beklemeden yapin bakalim.. emin olun tebrik edileceginize SALAK ilan edilebilirsiniz....

azraist_24 30-11-2011 11:13 PM

Alıntı:

matri Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 812426)
hersey insanlar icin, ve her seyin belirleyicisi ZAMAN... o zamanlarda yapilana karsiliksiz sevgi deniliyordu. simdi bunu yapin bakalim, karsilik beklemeden yapin bakalim.. emin olun tebrik edileceginize SALAK ilan edilebilirsiniz....

y789Hakli olabilirsin sevgili matri,

Amaa ben bu kadar olumsuz dusunmuyorum... SALAK olacagini dusunen biriyi zaten o mentalitede olmayan biri cekmez, cekim yasasi partysmiley

acemisirine 30-11-2011 11:16 PM

Alıntı:

matri Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 812426)

Önemli olan kisinin kendisini nasil hissetmesi ve nasil düsünmesi.. Gerisi bostur

laftir, fasa fisodur..

matri 30-11-2011 11:24 PM

Alıntı:

acemisirine Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 812430)
Önemli olan kisinin kendisini nasil hissetmesi ve nasil düsünmesi.. Gerisi bostur

laftir, fasa fisodur..

dostum hic mahalle baskisina maruz kalmamissin :)) sanslisin.. insanin kendini hissetmesi kadar, cevresindekilerinin onun hakkinda ne dusunduklerinede kisi onem verir. sadece kendi hareketleriyle yetinemez. yanindakilerininde fikirleri hayatini etkiler mutlaka.

acemisirine 30-11-2011 11:34 PM

Alıntı:

matri Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 812431)
dostum hic mahalle baskisina maruz kalmamissin :)) sanslisin.. insanin kendini hissetmesi kadar, cevresindekilerinin onun hakkinda ne dusunduklerinede kisi onem verir. sadece kendi hareketleriyle yetinemez. yanindakilerininde fikirleri hayatini etkiler mutlaka.

bu etkileyen kisilere dikkat etmemiz gerekmiyormu??? yani hep bu birileri

ne der- niye der- nicin der gibi düsüncelerden özgürlüklerimiz kisitlanmadimi

yada kisitlanmiyormu?? Yani ben yazarken sizi elestirmek istemedim,

lütfen yanlis anlasilmasin artik cogunluga hakim olmus bu negativ insanlara

fazlaca firsat vermeyelim, onlar yüzünden kendimizi kisitlamayalim.

ve sadece sunu belirtmek istedim, hep bu negativ kisilerin yüzünden biz yapmak istediklerimizi

yada düsünmek istediklerimizi kisitlayamayiz...

Herkes hepimiz maruz kalmisizdir ama ne kadar önem verdigimiz ve dikkate

aldigimiz yine bizim kendimizle olan barsiikligimiza ve özgüvenimize bagli...

Biri bana "SALAK" diyecek yada "ENAYI" diyecek diye ben söylemek

ve yapmak istediklerimi kisitlayamam smil56

sweeet 30-11-2011 11:36 PM

Alıntı:

acemisirine Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 812430)

laftir, fasa fisodur..

25889%100 katılıyorum şirinem :)

Janer 30-11-2011 11:56 PM

Bir sevmek vardır .. birde sevmek .. bence bu kelime sesteş olmalı .. yazılışlar aynı anlamları farklı ..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:28 PM.