Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ev Hali (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ev-hali/)
-   -   Perde yıkamak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ev-hali/614032-perde-yikamak.html)

Işıldayan Safir 11-07-2010 09:24 PM

Perde yıkamak

Merhaba bayanlar,

Bayanlar diyorum çünkü erkeklerin pek de ilgilenmediği bir mesele sanırım. girlhaha

Şimdi ben evde yalnızım. Temizlik yapıcam. Perdelerde annem gittiğinden beri yıkanmıyor. Yani Mart ayında gitmişti annem. Annem hiç izin vermiyor bi şey yapmama ama napıyım. Rahat duramıyorum. Bir de yapamazsın edemezsin lafları hoşuma gitmiyor. Sinir oluyorum iyice yapmak istiyorum. girlhaha Perdeleri yıkamaya karar verdim. 2 hafta sonra filan gelicekler heralde. Her yeri temizlemek istiyorum o arada. Ev tertemiz olsun.

Annemde alem kadın. Bir şey yapmasam niye yapmadın der yapsam neden yaptın der. girlhaha O nedenle onu dinlemicem.

Dolayısıyla sizlerden yardım istiyorum. Bu perdeler nasıl temizlenir? İnternette baktım bir şeylere korktum da biraz sararırsa morarırsa filan diye. Sonracığıma tüller ütülenir mi? Öyle şeyler de gördüm ama annem hiç ütülemiyordu.

Teşekkür ederim şimdiden :)

yeni bir hayat 12-07-2010 11:48 AM

Cevap: Perde yıkamak

Canımcım,kolay gelsin şimdiden girlhaha

yaz temizliğine kalkıştın demek..

perde yıkamak ince iş..yıkadığın suyun derecesine mutlaka dikkat etmen gerekir öncelikle..30-40 dereceden yüksek tutmamalısın..Aksi takdirde sararma,morarma korkusunu yaşayabilirsin..Ön yıkama yapman gerekecek..Yıkanmayalı uzun süre olmuş çünkü..Perdenin cinsine göre ütü gerekir..Ütü gerekmeyen de var gereken de..Geçenlerde bir arkadaşım,toz şeker tavsiye etti,çok beyazlatıyormuş..Ben bir fark göremedim ..Son yıkama suyuna çamaşır suyu katmak daha etkili bence..

Işıldayan Safir 12-07-2010 11:58 AM

Ya şuan yıkanıyorlar. Herkes hassas program diyor ama bizim makinede hassas program diye bir şey yazmıyor. Bende bebek çamaşırları programına aldım. Bebekler hassas varlıklar oldukları için kıyafetleri de öyledir dedim. Isısını da 30 dereceye aldım. Toz şeker olayını bende duydum. Koyacaktım da bilmeden denemek istemedim. Bir sonraki tura koyarım artık. Çamaşır suyu olayı da beni korkutuyor. Batırırım filan annem çok kızar. khkh56

mu@z 12-07-2010 02:05 PM

bu kadar endişeli olma bence hiçbişi olmaz inşaallah cesur ol.kimse bilerek doğmuyor:)kolay gele...

RenaC 12-07-2010 04:11 PM

Valla Allah yardımcın olsun.Yıkamasından pek anlamamda takması adamı öldürüyo.Annem perde taktırmak için bana o gün akşama kadar diller döküyo diller döküyo zorla ikna oluyorum. cilgin897

bigokyanus 12-07-2010 05:00 PM

Geç kaldım sanırım , tül beyazlatıcı şampuanlardan katıyorum ben , ayrıca çamaşır suyu hiç kullanmadım ne desem o konuda bilmiyorum. Ön yıkamalı yapman güzel olur ama hassas yıkamaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Tek yapman gereken ütülememek için kurutma devrini en düşük seçmen ve makinadan çıkar çıkmaz asman olacaktır.

Not: Koslanın tül şampuanı ve parlatıcılarını tavsiye ederim.

Kolay gelsin :)

Işıldayan Safir 12-07-2010 08:32 PM

Teşekkür ederim herkese.

Perde sorunum geçmiş bulunmakta hepsi bir güzel yıkandı ve asıldı. Annemin yıkadığı zamankinden bile beyaz oldu. Çamaşır makinesi de çok çalıştı bugün. Artık daha fazla çalıştırmıyım. Sabah 10'dan beri çalışıyor zavallım. Sağ olsun hiç de küsmedi yaptığım o kadar işkenceye rağmen. Bizim makinede ego uyanmamış daha. khkh56

Sevgiler.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:20 PM.