Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Eserekli Saatler Pisimbat'ın Mırıltıları (http://www.hayatimdegisti.com/forum/eserekli-saatler-pisimbat-miriltilari/)
-   -   Tırıvırı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/eserekli-saatler-pisimbat-miriltilari/462914-tiriviri.html)

pisimbat 12-12-2009 01:34 AM

Tırıvırı

Saat gece yarını yeni devirmişti,yataktan kalktı izlediği film yeni bitmişti hole gitti terliklerini giydi,odasına döndü çantasının arka gözünden siğarasını çıkardı ve yaktı.
Odası pis kokmasın diye balkona çıktı ,yağmur yağamaktaydı hala,derin bir nefes çekti bırakmak gerekti aslında bu mereti .
Bir dünya vardı aslında ama ya içindeki dünyada neler oluyordu ..
Yüreğinde kelimeler birikmişti bir yazamaya başlasa günler sürebilirdi.Bir senenin sonuna yaklaşılıyordu kocaman bir yıl bitiyordu,gerçekten ne çabuk geçiyordu yıllar .Oysa daha dün gibiydi ,dün neydi bir an öncesi geride kalan nefesler değimliydi ,geride kalan nefesleri en güzel anlarla yoğuruldugu zamanlar anılarımız değimliydi.
Sadakatle sarılmalı anılara en güzel anlar saklıdır hafızamızın çercevesiz fotograflarıdır onlar yüreğimizde saklanan.Bir daha hiç yakalayamacağımızı bildiğimiz anların kıymetini asla yaşarken anlamayız .bir tüyosu olsa bilsekki ilerde o anı sarıp sarmalayacağız yüreğimize daha naif davranmazmıyız .
Hoyratça savurduğumuz hayat ansızın şaklatır tokatını yüzümüze afallarız sarsılır bazende savruluruz kimi çabuk savar bu sersemliği kimi düştüğü yerden kalkamaz kalır orda,kimi inatla dikilir yoluna devam eder.
Cesaret nedir biliyormusunuz içindeki korkuları bastırma duygusudur,okadar korkarsınızki o korku sizi demirden bir yürek yapar o demir yüreğin içine gizlersiniz minik korkak çoçuğu .
Şu an kapa gözlerini ve düşün sadece nasıl bir bıçak sırtıdır yaşam denilen oyun.her anı acı yada süprizlerle dolu lahza dediğimiz göz açıp kapama anından kısa olan ,değermi içimizdeki hırsa kine nefes sayılı ömür biçili gelen bizler dünyaya düşünün bir hele.
Hayat gailesi denilen girdapta çırpınan bizler asıl olanı görmek için ya hastanelere ya da mezarlıklara öylesine gitmeliyiz kimileri kötümserlik olarak görsede düşüncelerimi asıl gerçek burada gizlidir.
Bizler değimliyiz en sevdiğimizi ellerimizle toprağa veren hasreti ve sevgisiyle yanan yüreklerimizle bizler değimliyiz dualar tesbihler elimizde her şeyin hayırlısını dileyenler evet öylede olmalı zaten.
Hayat keskindir eğrisi doğrusu yoktur kesin ve kati gerçeklerle doğarız dünyadaki zamanımızı doldurmak beyhude arayışlar içinde .dünya bir lunapark hep güzel yüzü yok maalesef bakmayın o cafcaflı boyalı şarkılı türkülü yüzüne her yol korku tüneli yada kendimizi bile tanımakta zorlandığımız aldatıcı aynalarla karşımızda az önce ben değimliydim palyaçoya gülen ama şimdi sımsıkı sarıldım fırfır dönerken .hayat hep aşk filmi tadında olmuyor maalesef korkusu gerilimi aksiyonu bol bir film ve hep baş rol sende yok öyle yağma ben yoruldum diyemezsin show senle devam ediyor ta ki perde kapanana dek .doğduğumuzda bizi gülen yüzlerle karşılayanlar oluyor bizleri uğurlarken .doğarken mutluluk veren ölümde hüzün kaplı yüreklerde kara toprakla karşılar her ölüm bir doğumdur aslında doğacağımız nasıl heyecanla bekleniyorsa eminim öleceğimiz zamanda bizi bekleyenler karşılayanlar olacak yabancı yok orda belki deden belki annen senden önce göç edenler yine beklemekte sizi korkmayın ölüm kötü değildir kanımca nasılsa yabancı yok orda da .

Uzun bir rüya misali ölüm hiç uyanmadan uyumak kim bilir buradan bile güzeldir dönen yok ki sorsak .

İçimdeki hüzün gemileri sessiz sedasız yüzmekte yine fırtınalar kopsa da en vakur halinde yürek .bu kedi yürek o kadar çok sevdiğini kaybetti ki taşıyamaz oldu özlemin hasretin yükünü o minik yüreğinde ,aslan olsa da kükrese de bilen bilir minik kedidir oysa ,galiba bu dünyada başa çıkamayacağım şeylerden biride içimdeki gidenlere duyduğum özlemim .

derya hanim 12-12-2009 01:48 AM

Cevap: Tırıvırı

kiss3Okumaya doyamacagim bir paylasim olmus ellerine kollarina saglik

pisimbat 12-12-2009 01:57 AM

Alıntı:

derya hanim Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 573601)
kiss3Okumaya doyamacagim bir paylasim olmus ellerine kollarina saglik

cat56 yüreğimden geçenler işte mersi efm

çok_mutlu:) 12-12-2009 08:33 AM

catslesiirokulçok güzel bir yazı bizim bu tarafta tırıvırı sözü çok kullanılır başlığı görünce hemen konuyu okudum ama iyikide okumuşum süper bir anlatımınız var.y789

genco 12-12-2009 09:01 AM

duygular öyle akıcı ki adeta bir yaşam gibi doyumsuz.
paylaşım için teşekkürler.

pisimbat 12-12-2009 01:00 PM

Alıntı:

çok_mutlu:) Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 573608)
catslesiirokulçok güzel bir yazı bizim bu tarafta tırıvırı sözü çok kullanılır başlığı görünce hemen konuyu okudum ama iyikide okumuşum süper bir anlatımınız var.y789

teşekkürler

Alıntı:

genco Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 573609)
duygular öyle akıcı ki adeta bir yaşam gibi doyumsuz.
paylaşım için teşekkürler.

teşekkürler

işte öyle gecenin bir vakti aktı yüreğimden kelimeler

Işıldayan Safir 12-12-2009 08:14 PM

Minik pisiciğim yine içimi acıttın hislerin özlemlerin o kadar gerçek ki güzel yazın için teşekkür ederim ayrıca hiç de tırıvırı değil (muhalefet olmam gerekiyo mutlaka :))

spestnaz 12-12-2009 08:37 PM

önnce kalbinize, sonnra ellerinize sağlıkk sayın cat56 mizz actionsmile çok güzelldi

pisimbat 12-12-2009 09:15 PM

Alıntı:

WaMPiReLLa Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 573677)
Minik pisiciğim yine içimi acıttın hislerin özlemlerin o kadar gerçek ki güzel yazın için teşekkür ederim ayrıca hiç de tırıvırı değil (muhalefet olmam gerekiyo mutlaka :))

wampirler ve cat56ler birbirini güzel anlar aslında sanırsam içimdekiler okadar sizki aslında ben yani aslında galiba hepimizin yüreciğinden geçenlerden bir kısmı galibam blook

Alıntı:

spestnaz Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 573680)
önnce kalbinize, sonnra ellerinize sağlıkk sayın cat56 mizz actionsmile çok güzelldi

ahhh ahh işte o çoçuk cat56 kalbim yapıyor bu kelimeleri cümle .y789

pisimbat 14-12-2009 10:49 PM

tırıvırı nedir biliyormusunuz benim bildiğim anlamı boşlaf yada içiboş demektir blook

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:59 AM.