Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Eft (http://www.hayatimdegisti.com/forum/eft/)
-   -   EFT TEKNİĞİNİ UYGULAYAN VAR MI ? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/eft/1614-eft-teknigini-uygulayan-var-mi.html)

YAZGÜLÜ_81 14-07-2007 12:04 AM

EFT TEKNİĞİNİ UYGULAYAN VAR MI ?

Merhaba arkadaşlar eft tekniğini uygulayan ve sonuç alan arkadaşlar var mı aramızda bu tekniği nasıl uyguladığınız , kendi
başınıza mı yoksa eğitim alarak mı ya da bir uzmanla birlikte mi uyguladığınız ve sonuçları hakkında bilgi ve paylaşımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

EFT ile streslerinizden, fobilerinizden, acılarınızdan, öfkenizden, korkularınızdan, yanlış inançlarınızdan, bağımlılıklarınızdan, travmalarınızdan, uyku sorunlarınızdan ve ağrılarınızdan, bedensel rahatsızlıklarınızdan, cinsel sorunlarınızdan, şimdiye kadar çözemediğiniz problemlerinizden kurtulabilirsiniz

Yalnızca sorunlarınızdan kurtulmak için değil,
yaşamınıza yeni bir yön vermek, hedeflerinize ulaşmak, sağlıklı ve mutlu bir yaşam yaratmak için
çok güçlü ve kolay bir yöntem istiyorsanız hismiley

ohbeee 14-07-2007 05:12 PM

Ynt: EFT TEKNİĞİNİ UYGULAYAN VAR MI ?

youtube' de videoları var, ben denemeye çalıştım ama sonuç alamadım, biraz karışık gibi.

YAZGÜLÜ_81 14-07-2007 05:16 PM

Aslında karışık değil, tekrar tekrar okuyunca anlaşılıyor da illa eğitim almak şartmış öyle diyorlar siirokul

ohbeee 14-07-2007 05:26 PM

illa kurs parası verilecek demekki :)

fato09 17-07-2007 01:44 AM

arkadaşlar EFT ne ki???

YAZGÜLÜ_81 17-07-2007 04:39 AM

Akupunkturu bilirsin iğnelerle tedavi yöntemi , bu eft tekniği iğnelerle değilde insanının parmaklarını kulllanarak yaptığı bir tedavi şekli fiziksel veya ruhsal birçok hastalığa şifa olan eft duygusal özgürleşme tekniği , vucuttaki bazı enerji noktalarının bulunduğu meridyenlere düzenli bir şekilde vurularak enerji tıkanması nedeniyle oluşan hastalıkların tedavi şekli offff anlatabildim mi bilmiyorum en iyisi şu videoyu izlemeniz biraz karışık anlattım sanırım. şaşkın
[youtube=425,350]RR-Gez21Qx8&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eenergyturkey%2Eorg%2F[/youtube]

YAZGÜLÜ_81 17-07-2007 04:40 AM

[youtube=425,350]RR-Gez21Qx8&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eenergyturkey%2Eorg%2F[/youtube]
umarım olmuştur bu kez

YAZGÜLÜ_81 17-07-2007 04:42 AM

[youtube=425,350]RR-Gez21Qx8&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eenergyturkey%2Eorg%2F[/youtube] eklenmiyor sanırım

csk 17-07-2007 09:41 AM

smil56 EFT tekniği diye okuyunca aklımda canlanan şey: banka hesabımızdan internet üzerinden EFT yapar gibi, olumlu düşüncelerimizi. sevgimizi, iyiliğimizi bir başkasına transfer etmekti. her zamanki gibi zihni sinir fikirlerimden biriydi galiba. dusun

YAZGÜLÜ_81 17-07-2007 06:13 PM

EFT nasıl çalışır?

Bedenimizin yaşam kaynağı enerji, “meridyen” adı verilen ve kendileri de enerjiden oluşan kanallar ile bedene yayılır ve tüm sistem tarafından kullanılır. Enerjinin sürekli ve düzgün aktığı, yüksek olduğu zamanlar bizim her bakımdan sağlıklı olduğumuz zamanlardır.

Yaşadığımız travmalar ve baskıladığımız, belirdikleri anda yaşamayıp içimizde tuttuğumuz duygular meridyenlerde tıkanıklıklar, aksamalar yaratır. EFT bunların yüzeye çıkarılıp giderilmesi için geliştirilmiş bir tekniktir.

Yaşadığımız olumsuz bir olayın ya da bir travmanın anısı (blokajı) bedenin enerji kanallarında saklandıkça bedensel ya da psikolojik acı yaşanır.

Olumsuz düşünce veya anı, bedenin enerji sisteminde aksaklık yaratır, bu da bedensel veya psikolojik acı olarak algılanır.

Özetle, Gary Craig’in “keşif” olarak tanımladığı ve ısrarla belirttiği gibi;

Deneyimlemekte olduğumuz tüm olumsuz duyguların nedeni, bedenin enerji sistemindeki bir aksaklıktır.

Bazı anılar bizi rahatsız eder, bazıları etmez. Rahatsız eden anılar, enerji bedenimizde aksamaya neden olanlardır ve geleneksel psikoterapide yapıldığı şekilde, bazen bu anıları tekrar etmek, derinlerine inmek, incelemek ve sahiplenmek - asıl sebep, yani enerji tıkanıklığı varlığını sürdürdüğü için- kişinin ruh halinde olumlu gelişmeler sağlayamaz.

Bu nedenle bugün birçok psikoterapist EFT ve benzeri meridyen terapileri uygulamaktadır.

Duygusal Özgürleşme Teknikleri ile olumsuz duyguya odaklanıp bu aksaklığı yüzeye çıkardıktan sonra, enerji kanallarımızın uç noktalarına kısa vuruşlar yaparak kanallardaki aksamaları, kesilmeleri giderebiliriz. Böylece olumsuz duygular tamamen ortadan kalkar, yaşama daha kolayca devam edebiliriz.

YAZGÜLÜ_81 17-07-2007 06:17 PM

EFT hangi sorunların iyileştirilmesinde kullanılır?

Zihinsel ve Duygusal Sorunlar

Bağımlılıklar (yemek, alkol, sigara, uyuşturucu)
Allerjiler
Öfke
Kaygı (anksiyete)
Panik atak
Saplantılar
Bunalımlar (depresyon)
Keder, üzüntü
Matem tutma
Okuma güçlüğü
Kendine güven
Korkular
Yersiz korkular (fobiler)
Suçluluk duygusu
Uyku sorunları
Kötü anılar
Kabuslar
Ağrılar
Performans sorunları (spor, topluluk önünde konuşma, sınav stresi vb)
Travma sonrası stres (PTSD)
Cinsel taciz ve diğer cinsel sorunlar

fato09 17-07-2007 08:15 PM

çok sağol elifçim ben kapsamlı araştırmayı yaparım nette smiliyface

YAZGÜLÜ_81 18-07-2007 12:17 AM

Evet Fatmacım nette çok açıklamalı bir şekilde anlatılıyor zaten ben bu tekniği öğrenmeyi çok istiyorum umarım başarırım. 96

fato09 18-07-2007 12:55 AM

umarım öğrenir ve çok faydasını görürsün elifçim smiliyface eh artık bana da öğretirsin sonra dimeee 12389

hayalayaz 18-07-2007 01:02 AM

arkadaşlar DİĞER KİŞİSEL GELİŞİM YÖNTEMLERİ başlığı altında eft hakkında bilgi var, sitemizi bu konularlada zenginleştirmeye hazırlanıyorum,inşallah başarılı olurum.

fato09 18-07-2007 01:09 AM

hiç şüphem yok hayal ablacım elbette başarılı olursunnn smiliyface

YAZGÜLÜ_81 18-07-2007 03:17 AM

Ben iyice bir öğrensen tabe öğretirim Fatmacım dl67

YAZGÜLÜ_81 18-07-2007 03:19 AM

Hayal ablacım bu konular hakkında da bilgi ve paylaşımlarını dörtgözle bekliyoruz blissy

YAZGÜLÜ_81 20-07-2007 07:21 PM

EFT duygusal özgürleşme teknikleri kitabı bugün elime ulaştı, tam istediğim gibi açıklamalı bir şekilde anlatılıyor ve herkesin kendi başına uygulayabileceği teknikler herkese tavsiye ederim arkadaşlar okumak isterseniz,
EFT duygusal özgürleşme teknikleri
Sistem yayıncılık
Mürüvvet Murat

ozel 20-07-2007 07:51 PM

Elifcim bu basligi actigini yeni farkettim, seninde bildigin gibi ben EFT yi kitaptan ogrendim ve uyguluyorum, super ilginc bir sey, bence illaki kursa katilmak falan gerekmiyor kitaplar gayet guzel aciklamis ama bilen birisinin gostermesi bazilarimiz icin daha kolay bir ogrenme yontemi olabilir belki. Benim hem biyolojik hemde ruhsal bir cok sorunum resmen ortadan kalkti ustelik geri donmemecesine. Ama EFT de en onemli nokta once kendine durust olmak, ornegin asagilik duygusuna sahip oldugunu bircok insan kendine bile itiraf etmek istemiyor, ozaman bu duygudan kaynaklanan, alinganlik, ozur dileme zorlugu, saldirganlik veya asiri vericilik gibi daha bircok sorun cozulemiyor. Meridyen noktalarini her defasinda tam tutturmak diye bir gereklilikle de kendimizi yormamamiz gerekiyor cunku bes asagi bes yukari bu noktalara INANARAK yapilan vuruslar yeterli oluyor. Herseyin basi inanc tabi. EFT nin asiri kolayligi karsisinda insan pekte ciddi bir yontem deyilmis gibi dusunebiliyor ama oldukca etkili bir yontem garanti veriyorum ben sahsen neseli56 Benim icin EFT nin yorucu kismi sorunumuzun kokenine inmek. Uygulamak isteyen arkadaslara kolayliklar dilerim super

YAZGÜLÜ_81 20-07-2007 09:46 PM

Feryacım ilk başlangıçta bu konuyu araştırırken kurs fikri daha kolay gelmişti ve öyle yönlendirilmiştim sanki sonra bu konuda az sayıda da olsa kitaplar olduğunu senden ve senin gibi arkadaşlarımdan öğrendim,internetten de biraz bilgi topladım, şu an okumaya başladığım kitap gerçekten çok açıklamalı,ben uygulamalara tam olarak yeni başladım ve inanıyorum ki etkisini görücem senin gibi ben de , sorunları çözmek o sorunu ve kaynağını tanımayla başlıyor ve bu yöntem insanın kendine uygulayacağı yöntem olduğu için hayatımızın neresinde ne tıkanıklık varsa ordan başlamak daha iyi oluyor ve kolay bir yöntem gerçekten de çok kolay ve basit,ancak basit olmasına rağmen etkileri çok yüksek şimdiden ben de uygulayacak olan arkadaşlara ve sana hayırlı şifalar diliyorum hismiley

fato09 20-07-2007 11:47 PM

elifçim çok sağol bu kitap hakkında bizleri bilgilendirdiğin iiçin. en kısa zamanda almaya ve uygulamaya çalışıcam. cat3500

pofuduk 03-01-2009 01:27 PM

ben uyguluyorum, 6 turdan sonra inanılmaz bir enerji, mutluluk veriyor ama sorunumu çözer mi bilmiyorum.

zeynep gül 23-09-2009 12:58 PM

Cevap: EFT TEKNİĞİNİ UYGULAYAN VAR MI ?

zor bir teknik değil ,ben kitabını almıştım , özel ders almadım kendi kendime uyguladım gerçektende sonuç alıyorsunuz.

sssasha 01-05-2010 04:23 AM

http://www.eft-turk.com/video/7/setup-nasil-yapilir
arkadaslar burda eft ile ilgili neredeyse herseyi ogrnebilirisiniz,sol tafarta video yazisinin hemen altindaki butun videolari izlemek eminim bu konuda sizi daha cok bilinclendirecek.Ben yaptim etkisi oluyor ama nasil olsa beceremicem yada problemler bu kadar kolay mi cozulur dusuncesiyle baslamayin derim,gayret etmeyip inanmadiginiz surece hicbirseyin etkisi olmaz.Basarilar

blbck 01-05-2010 11:05 AM

Bu siteden yeni bir şey daha öğrendim. Eft konusunda hiç bir fikrim ve bilgim yoktu. Artık yeni bir ilgi alanım daha oldu teşekkürler...

sssasha 01-05-2010 06:58 PM

Bagzi arkadaslar illa bir uzmana gitmek gerektigine inaniyor ama korkmayin bunu tek basiniza da yapabilirsiniz.Yukarida gonderdigim linkte isinize yagricak bilgiler ayrintili bi sekilde anlatilmistir ve farzedinki o koltukta siz oturuyorsunuz uzman size konusuyor tek bir farkla sizin probleminiz farkli.Artik eftnin bu kadar yaygin oldugu su zamanda sizin problemlerinizle ilgili bigliler toplayip biraz arastirma yaparak,inceliklerini ogrenip bunu nasil yapacaginiz netlestirir.Teknolojinin bu kadar gelistigi bir donemde bu bilgileri toplamak cok mu zor arkadaslar.Bu site bize neyi ogretmeye calisiyor,istek ve biraz gayrtele herseyi tek basimiza yapabilegemizi,hayatimizi degistirebilecegimi degil mi??? o zaman bu biraz gayretle imkansiz degil,inanin.

yesıl 22-12-2010 09:03 AM

arkadslar eft cok basit bir teknik cok agır olmayan tramvalarınız icin korkularınız icin ...yapabilirsiniz bir uzmandan yardım alınacak kadarda zor degil zor tarafı sorunu tespit etmeniz derinlerde armanız bide uzmandan kurs alınacak kadar karmasık olsaydı cogu yerde e- kitaplar olmazdı okuyun arastırın kendi kendinize uygulayacak kadar basit ve yan etkisiz der gibi ben öyle anladım umarım yanılmıyorumdur kursunu alanlar bu isi resmi yapmak isteyenler olsa gerek baskalrını tedavi edbilmek adına .ogrenmek isteyenlere kolay gelsin....

Işıldayan Safir 22-12-2010 11:27 AM

Merhabalar,

Eft'nin kolay uygulanabilir bir teknik olduğunu biliyoruz ancak bazı durumlarda uzman yardımı alınması gereklidir. Eft hakkında verilen tüm bilgiler genel bir eğitim niteliğindedir. Tam olarak sizlere EFT'yi öğretemez. Bilen arkadaşlarımızın da bilgilerini güçlendirmelerine ve tazelemelerine yardımcı olur.

Bunun yanı sıra Eft sadece basit korkular için değil, çok ağır travmatik durumlar içinde uygulanmaktadır. En bilinen örneği, Vietnam Savaşı sırasında çocukların öldürülmesi, ağır biyolojik silahlarla toplu katliamlar yapılması, diri diri insan gömülmesi, atılan bombalarla insanların, arkadaşlarının parçalanması, kendilerinin yaralanması gibi olaylara şahit olan Vietnam gazileri için de Eft yöntemi uygulanmış ve başarılı olmuştur. Bunlar kesinlikle çok ağır travmatik olaylardır.

Olayın kişide yarattığı etkiye göre çalışma uzayabilir ya da kısa süre içerisinde giderilebilir.

Sevgilerimle. actionsmile

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:09 PM.