Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Düşme Korkusu (http://www.hayatimdegisti.com/forum/dusme-korkusu/)
-   -   Düşme korkusu evet bu benim kabusum (http://www.hayatimdegisti.com/forum/dusme-korkusu/473-dusme-korkusu-evet-bu-benim-kabusum.html)

yakamozdüşleri 11-12-2006 03:15 PM

Düşme korkusu evet bu benim kabusum

merhaba Bu düşmeler ya da ayağıma bir seyin takılmasıyla tökezlemem bir gün beni gerçekten sakatlayabilir düşebilirim uyanarak Rüyalarımda sık sık düşüyorum büyük bir korkuyla uyanıyorum nedendir acaba ? Kökeninde cocukluktan düşme travmaları kalmış olabilir diye düşünüyorum kim bilir varmı sizde de benim gibi uykusunda yükselerden düşen

hayatimdegisti 11-12-2006 03:19 PM

Ynt: Düşme korkusu evet bu benim kabusum

Bu düşme korkusu uykudan çok günlük hayatta meydana geliyor.Suudi Arabistan kralı bu korkuya sahip olanlar arasında.
Hatta uçakda merdivenlerden düşüyordu korumaları tuttu...

Bu korkuya sahip kişi anladığım kadarı ile sürekli düşeceğinden korkuyor.İçinden sürekli şimdi düşeceğim kesin diye tekrarlama sonucu kişi düşüyor...

Ve bu korkunun sonucunda 3-4 kez merdiven düşüp hayatını kaybedenler bile var..Yani korkular ciddiye alınmalı...

yakamozdüşleri 11-12-2006 03:47 PM

Mesajınıza çok teşekkürler Atakan bey hismiley Bu gündelik normal hayatta pek yaşamadım bu korkuyu sadece uykumda uykulusmile rüyalarımda yaşıyorum ve irkilerek korkuyla uyanıyorum hatta bazan bacagım kasılıyor ve inanılmaz bir krampla uyandıgım da oluyor ağla Sanırım sizin dediğiniz daha da korkunç bir şey gündüz her an o korkuyla yürümek korkusu ...

AZRAİL662 21-12-2007 06:14 PM

bende rüyalarımda eskiden hep düşerdim hep 5. kattan düşerdim birgün yine düştüm sonra tekrar cıktım tekrar düştüm sonra bunu istiyerek yaptım tabi ki rüyamda o günden sonra o rüya kendisini tekrarlamayı bıraktı üstüne git neyden korkuyorsan üstüne git

akik 22-12-2007 09:31 PM

ne kadar doğrudur bilmiyorum ama rüyada düşme hissi yaşayıp veya düşüp de uyanmanın uykunun evreleri arasında iç veya dış uyaranlardan dolayı sert geçişlerden kaynaklandığını okuduydum.

üç_gömlek 22-12-2007 09:55 PM

ben çocukken hep uçurumdan düşerdim.aslında tam düşecem sıçrayarak uyanırdım.5-6 defa sıçramadan uykuya dalamazdım.sonra geçti.

akik 22-12-2007 09:59 PM

o gene iyiymiş, ben kaldırımdan düşüyodum. kaldırım yani, ne kadar yüksek olabilir ki olsa olsa 10 - 15 cm falan heralde, ama ben düşüyordum, düşersem öleceğimi sanıyordum, üstelik yere çarpmadan da uyanıyordum. sonra araştırdım biraz işte. bir de zaten yere düşmeden uyanmakmış normal olan, yere çarpıp öldüğünüzü filan görüyorsanız ciddi psikolojik/psikiyatrik sorunlara işaret ediyor olabilirmiş.

üç_gömlek 22-12-2007 10:03 PM

çocukken ben de hep uykuda düşme hissi yaşardım.

akik 22-12-2007 10:07 PM

bilmiyorum. bu kısımda profesyonel yardım gerekiyor sanırım:)

night 18-05-2008 10:26 PM

Merhabalar

Bende bu düşme korkusuna sahip olanlardanım. Çocukluğumdan bu yana 4 kez kol kırılmasıyla ve bir kaç zedelenmeyle baş başa kaldım. Bunun etkisiyle bugün ki yaşıma gelmiş olsamda yürürken sanki düşecekmişim gibi devamlı korkuyorum ve bacaklarımı çok sıkıyor yavaş ve sağlam adımlar atmaya çalışıyorum. Ve bunun sonucunda normal bir insanın yorulacağından ve daha çok yoruluyor ve daha ağır haraket etmiş oluyorum.

Ayrıca bir çocuk bile düşer gibi olsa içimden bir parça kopuyor sanki büyük bir heyecan duyuyorum.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:52 PM.