Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Diş Bakımı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/dis-bakimi/)
-   -   bembeyaz dişler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/dis-bakimi/9278-bembeyaz-disler.html)

nurhanza 21-05-2008 07:47 PM

bembeyaz dişler

dişlerinizin kalıcı olarak beyazlaşması için
sabah ve akşam dişlerinizi diş macunu yerine 15 gün zeytinyağı ile fırçalarsanız
dişlerinizde kalıcı beyazlığa kavuşursunuz.

kavuşmakla kalmaz ağzınızı dünyanın en kuvvetli mikrop öldürücüsü ile temizlemiş olursunuz

ilk fırçalamanızda dişetleriniz biraz kanaya bilir bu mikropların ağzınıza elveda etmesidir.

çok az miktarda zeytinyağını bir çay bardağına dökün ve fırçanızı bandırın sonrada dişlerinizi fırçalayın
zeytinyağı sağlıktır,sağlık mutluluk,mutluluk zeytinyağıdır
--

GMA 21-05-2008 08:05 PM

Ynt: bembeyaz dişler

Çok teşekkürler , ayrıca limon da dişleri beyazlatıyor.

Işıldayan Safir 08-03-2009 01:07 PM

çok şaşırdım zeytinyağıyla fırçalicaz sonra napcaz yaa ağzımız yağlı yağlımı kalcakdusun2 zaten yıkansa da çıkmazkikhkh56

didle 08-03-2009 02:25 PM

ya ben de tam anlayamadım sanki sarartır gibi geldi bana ama içindeki asitden dolayı mı acaba??

melodiss 08-03-2009 02:29 PM

rt67

banada garip geldi önce zeytin yağıyla sonra macunla yapcaz heraldedl78

semkur 08-03-2009 03:16 PM

Alıntı:

nurhanza Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 52545)
sabah ve akşam dişlerinizi diş macunu yerine 15 gün zeytinyağı ile fırçalarsanız

kavuşmakla kalmaz ağzınızı dünyanın en kuvvetli mikrop öldürücüsü ile temizlemiş olursunuz

ilk fırçalamanızda dişetleriniz biraz kanaya bilir bu mikropların ağzınıza elveda etmesidir.

çok az miktarda zeytinyağını bir çay bardağına dökün ve fırçanızı bandırın sonrada dişlerinizi fırçalayın
--

sevgili nurhanza denedin mi sen canım bunu :)

sabırlı 08-03-2009 06:57 PM

dusun2hakkaten ya denedin mi nurhanza:) dişimizi zeytinyağıı ile fırçalasak kayım kayım olur ya4897 birazda limon suyu sıksak fena fikir değil aslında napsak denesekmi:) 2 haftada baya çok yadusun2 durun ben bi deneyim geliyim yine yazarım:)

sabırlı 08-03-2009 07:04 PM

İzmir'in Bergama İlçesi'nde bir zeytinyaği işletmesinde çalışan Soner Çevik adlı şahıshttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif hergün 50 kilogramlık zeytinyağı bidonlarını ağzıyla kaldırıp depoya yerleştiriyor.

Çevikhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif 35 kilogramlık zeytinyağı pirinesi dolu çuvalları da yine ağzıyla kamyonete yüklüyor.
Bergama İlçesi'nde Maltepe Mahallesi Bağlar Caddesi'nde bulunan Nur Yağ zeytinyağı işletmesinde çalışan Soner Çevik (51)http://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif 2 yıldan beri hergün ağırlığı 50 kilogram olan zeytinyağı bidonlarını ağzıyla kaldırıp depoya yerleştiriyor. Özellikle stresli olduğu günlerde çok daha kuvvetli olduğunu belirten Çevikhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif "Ben 20 senedir her sabah bir bardak zeytinyağı içiyor ve dişlerimi de macunla değil zeytinyağı ile fırçalıyorum. Dişlerimdeki bu güç bundan dolayıdır" dedi.
2 yıldır bu şekilde dişleri ile bidonları kaldırdığını söyleyen şahıshttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif zeytinyağını her sabah içen ve dişlerini zeytinyağı ile fırçalayan herkesin bunu yapabileceğini iddia etti.

sabırlı 08-03-2009 07:06 PM

y789bu arada bende bi denedim fırçaladım ama zeytinyağı yokmuş evde sıvıyağla fırçaladım bende:))hiç öyle rahatsız da etmio kayım kayımda olmuo:)) 2 hafta deneyemem ama heralde..kendinize başka bi kurban bulun:))

Işıldayan Safir 08-03-2009 08:46 PM

sıvıyağda işe yarıyosa sıvı yağla yapalım daha ucuza gelirkhkh56

sabırlı 08-03-2009 08:57 PM

:)))))))))))))))))))

anceline 08-03-2009 09:08 PM

selam arkadaşlar ...branşım degil zeytinyag ya da limon dişleri beyazlatır mı bilmiyorum ancak icindeki asit seviyesi diş minelerimize zarar verebilir diye düşünüyorum....
Bir de ilginç bir şey söyliyeyim size bir rahatsızlıgımdan dolayı İSVEÇ İKSİRİ denen mucizevi karışımdan kullanmam gerekti ..aç karınla alınan bu terkip faydalı da oldu... ancak dişlerimi inanılmaz sararattı hatta belli noktaları kararttı...öyle fırçalamakla filan geçecek cinsten degil hiç gülümseyemez duruma gelmiştim....gittim dişçide temizlettim...Aman siz de bu tarz şeyler kullanmadan önce iyi bir araştırma yapın benden söylemesi
selam ve sevgi ile....

Işıldayan Safir 08-03-2009 09:14 PM

içim karardı benimde burday789

sabırlı 08-03-2009 09:20 PM

yav zaten zeytinyağı beyazlatmıyomuş dişleri güçlendiriyomuş.görmüyomusunuz adam zeytinyağı içe içe bide fırçalayarak dişlerini 50kglık şeyleri kaldırıyomuşş dişleriyle...tabi adamın elleride sapasağlamken neden dişlerini bu işin içine katmış o da merak konusu:))) dişini tırnağına katmış desek belki durumu bi nevi kurtarabiliriz:))

azime_1 19-03-2009 12:53 PM

Alıntı:

--

sahi mi söylüyorsun şakamı:)
Zeytinyaı müthiş bi şey ama ilk defa duyuyorum . Bu konuyla ilgili klasik bi soru denenmiş miy789

yas_min 19-03-2009 02:58 PM

Bende cok merak ettim valla..Evde zeytin yagi var hemen firsalayip geliyorum.

yas_min 19-03-2009 03:43 PM

Firsalayip demisim:)) Firçaladim arkadaslar, ki ben evdeysem 3 ogun kesin fircalarim. Zeytinyagla firçalamak guzel , yani hiç tiksincek birsey yok, agziniz yagli kalmiyor, ayrica dilimide fircaladim , dilimde puruz kalmadi :)) Sigara icenler bilirler, agzimizda sanki boyle lapa gibi bi his olur, iste o yok oldu misal. Suan evet damak dipleri hepsi degil bir kaç yerde sizliyor.Kanadimi? evet , yani oyle akan bir kan degildi fakat .. ayyy ne uzattim yine:)) Uzun lafin kisasi ; memnun kaldim, denicem 15 gun boyunca, ki zaten beyazlik hemen belli oluyor... Kardesime denettim, 13 yasinda henuz, fakat disleri lekeli, tiksindi o , yasindan olsa gerek, fakat evet degisik bir renk oldu disleri, daha parlak ve beyaz.

Neyse bakalim 15 gun sonra yine bu sayfadayim. PIRLANTA ben , hahahahaaa

sevgimle

serkangs 19-03-2009 04:13 PM

arkadaslar bu konu tam komedi olmus :D bende deneyecegim ;) Fakt limon konusunda arkadasimiz anceline nin de dedigi gibi zararli olur, beyazlatmasina beyazlatir ama disler gücsüzlesir . Sevgiyle kalin. Saygilar

azime_1 26-03-2009 06:13 PM

Cevap: bembeyaz dişler

limon her ne kadar asitik bri özellik sergilese de ben limonun parçalayıcı bir asirt içeriğine sahşip olduğunu düşünmüyorum. Hani mutlaka bu tarz konularda şahsi düşünceler komik gelebilir ama ben limonu göze dahi damlatılıp olumlu sonuç verdiğini bizzat gözlerimle şahit oldum. Hani siz gene de denemeyin ama... paylaşmak istedim

azime_1 26-03-2009 06:18 PM

Alıntı:

WaMPiReLLa Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 311494)
çok şaşırdım zeytinyağıyla fırçalicaz sonra napcaz yaa ağzımız yağlı yağlımı kalcakdusun2 zaten yıkansa da çıkmazkikhkh56

,

bu ağızlar ne yağlı yemkler yiyor. tükrükteki enzimler o yağ asitlerini parçalar ve mideye inidrir. Haksız mıyım:)

phantomm 23-04-2009 12:52 PM

Alıntı:

yas_min Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 312787)
Firsalayip demisim:)) Firçaladim arkadaslar, ki ben evdeysem 3 ogun kesin fircalarim. Zeytinyagla firçalamak guzel , yani hiç tiksincek birsey yok, agziniz yagli kalmiyor, ayrica dilimide fircaladim , dilimde puruz kalmadi :)) Sigara icenler bilirler, agzimizda sanki boyle lapa gibi bi his olur, iste o yok oldu misal. Suan evet damak dipleri hepsi degil bir kaç yerde sizliyor.Kanadimi? evet , yani oyle akan bir kan degildi fakat .. ayyy ne uzattim yine:)) Uzun lafin kisasi ; memnun kaldim, denicem 15 gun boyunca, ki zaten beyazlik hemen belli oluyor... Kardesime denettim, 13 yasinda henuz, fakat disleri lekeli, tiksindi o , yasindan olsa gerek, fakat evet degisik bir renk oldu disleri, daha parlak ve beyaz.

sevgimle

Yasmin dişlerin nasıl oldu merak ettim 15 gün dayanamıycam y789 Benim dişlerim de bembeyaz olsunnn smil56

Işıldayan Safir 02-08-2009 04:17 PM

Alıntı:

azime_1 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 337380)
,

bu ağızlar ne yağlı yemkler yiyor. tükrükteki enzimler o yağ asitlerini parçalar ve mideye inidrir. Haksız mıyım:)

Haklısın denedikten sonra fikrim değişti benimdekhkh56

3.tekil şahıs 06-08-2009 03:32 PM

denesem mı acaba dusun2 ... ;) :) (=

murax 09-10-2009 08:24 PM

tereyağıyla fırçalasam olur mu aceba çok seviyorumda tadını

banu 09-10-2009 10:15 PM

Alıntı:

murax Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 528440)

protein olduğu için, muhtemelen bakteri üretir smil56

harbi 09-12-2009 06:58 PM

Alıntı:

murax Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 528440)

khkh56

Ayy bende çok merak ettim.
Hemen deneyecem olmadı son çare olarak dişçide beyazlatacam :(

darkdays 09-12-2009 09:32 PM

bende denemiştim bikere ağzımda yağ tadı kaldı kötü oldu baska bir forumda daha denk gelmiştim bu olaya. bikere denedim bidahada denemedm ama gerçekten fayda ediorsa deniycem. ayrıca limonu göze damlatmak çok sakıncalı bir arkadas demiş olumlu sonçlar alınıyor diye ben çok sakıncalı oldugnu duymuştum

Elektra 09-12-2009 09:36 PM

Alıntı:

--

hmm ilginç. denemek lazım...

Houner 09-12-2009 09:53 PM

ben elma sirkesininde ağız sağlığına çok iyi geldiğini duymuştum ancak pek araştırmadım bu konuda bilginiz varmıdır??

Elektra 09-12-2009 10:01 PM

Alıntı:

Houner Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 573248)
ben elma sirkesininde ağız sağlığına çok iyi geldiğini duymuştum ancak pek araştırmadım bu konuda bilginiz varmıdır??

hmm bunu ilk defa duydum. birde çileğin diş ve diş etlerini kuvvetlendirip beyazlattığını okumuştum ama denemedim. zaten diş sağlığı yerindeyse ve günde 2 kere düzenli fırçalanıp fazla çay sigara kahve içilmiyorsa beyaz olucaktır.

spestnaz 09-12-2009 10:43 PM

Mandalina ve limon kabuğunu sıkınca çıkan su gibi şey el yüzeyi için iyi geliyormuş diye duydum

Yilmaz 09-12-2009 11:11 PM

Disler icin kabartma tozunu duyan varmi? Ben haftada sadece bir yada iki kere kabartma tozu ile fircaliyorum mükemmel diyebilirim, dislerdeki tartarlarin bile sökülmesine sebep oluyor. Kullanim simdi verecegim recete ile deneyin. Bir cay bardagina iki yada üc tatli kasigi kabartma tozu koyun ve icerisine iki yada üc tatli kasigi su koyup dis firsaci ile dislerinizi fircalayin, daha sonra normal dis macunu ile fircalayin. Bir deney veriyorum size. Bir aksam annenizin yada kendinizin hazirlamis oldugu caydan koyu olmak sarti ile üc dört bardak icin, icmeden önceki haline ve icitikten sonraki haline iyi bakin. Cay sefasi bittikten sonra recetesini bermis oldugum kabartma tozu dis beyazlastirma formülünü deneyin ve kendiniz bu deney ile kabartma tozunun diseler üzerindeki etkisini görün. Bir uyarim olacak, günde iki kere yada kabartma tozu ile bir dakidan fazla yapmanizi önermem bu benim kendi tecrübelerime dayanarak vermis oldugum bir bilgidir. Sebebi kabartma tozu dilinizin etrafindaki bakteri ve yapismis olan cay yada her neyse onlari temizlerken cok fazle dil üzerinde bekler ise dilde tahris yapabiliyor. Siz deneyler ile kendiniz bu ayari güzelce yapabilirsiniz. Deneyip memnun olanlar olursa paylassinlar ve herkes doktora bosuna dis beyazlastirmak icin para harcamasin bu ekonomik dar bogazda.

Selamlar.

Elektra 10-12-2009 09:58 AM

Alıntı:

spestnaz Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 573263)
Mandalina ve limon kabuğunu sıkınca çıkan su gibi şey el yüzeyi için iyi geliyormuş diye duydum

Ne şekersin sen blissydişlerle bi bağlantı kuramadım ama dediğini yapıcam :D

mellek2 10-12-2009 12:11 PM

BENCE ZEYTİN YAĞIN RENGİ SARI YA SANKİ DAHA ÇOK SARAR TIR GİBİ GELİYOR DENEYEN VARSA YAZARSA SEVİNİRİM

spestnaz 10-12-2009 12:17 PM

Alıntı:

maviş.cadı Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 573321)
Ne şekersin sen blissydişlerle bi bağlantı kuramadım ama dediğini yapıcam :D

estafurullah sizin şekerliğiniz o sevincli bende kenar kıyı nasipleniyorum hpm2

vittoria è nostra 18-01-2011 06:02 PM

Alıntı:

Yilmaz Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 573268)
Disler icin kabartma tozunu duyan varmi? Ben haftada sadece bir yada iki kere kabartma tozu ile fircaliyorum mükemmel diyebilirim, dislerdeki tartarlarin bile sökülmesine sebep oluyor. Kullanim simdi verecegim recete ile deneyin. Bir cay bardagina iki yada üc tatli kasigi kabartma tozu koyun ve icerisine iki yada üc tatli kasigi su koyup dis firsaci ile dislerinizi fircalayin, daha sonra normal dis macunu ile fircalayin. Bir deney veriyorum size. Bir aksam annenizin yada kendinizin hazirlamis oldugu caydan koyu olmak sarti ile üc dört bardak icin, icmeden önceki haline ve icitikten sonraki haline iyi bakin. Cay sefasi bittikten sonra recetesini bermis oldugum kabartma tozu dis beyazlastirma formülünü deneyin ve kendiniz bu deney ile kabartma tozunun diseler üzerindeki etkisini görün. Bir uyarim olacak, günde iki kere yada kabartma tozu ile bir dakidan fazla yapmanizi önermem bu benim kendi tecrübelerime dayanarak vermis oldugum bir bilgidir. Sebebi kabartma tozu dilinizin etrafindaki bakteri ve yapismis olan cay yada her neyse onlari temizlerken cok fazle dil üzerinde bekler ise dilde tahris yapabiliyor. Siz deneyler ile kendiniz bu ayari güzelce yapabilirsiniz. Deneyip memnun olanlar olursa paylassinlar ve herkes doktora bosuna dis beyazlastirmak icin para harcamasin bu ekonomik dar bogazda.

Selamlar.

ya kabartma tozu olduguna emınmısın kardeş o karbonat olmasın küçükken hatırlıyorum karbonat derlerdi ama :(

Alıntı:

yas_min Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 312787)

sevgimle

deneyen arkadaşlar 15günlük sonuçlarınızı paylaşırsanız sevinirim bende merak ediyorum işe yarralılığı nedir diye :)

ama kararsız kaldım limonsuyu zeytın yagı kabartma tozu sonu kötü gibi gelio yemek tarıfı çıkacak nerdeyse :)

ne olursa olsun denemek istiyorum yinede dişlerin pamııkk gibiydi eskiden sonra dişfırça ve macunumu değiştirdim sarardı çök kötü oldu o gün bugun eski diş macunuma dönsemde beyazlatamadım :(
ağla2

Mirilli 16-03-2012 08:22 PM

Zeytinyağını ilk defa duyuyorum...hy789

Ben sodayı tavsiye ediyorum. Soda diş lekelerinin çıkmasına ve beyazlamasna yardımcı olmaktadır...
Hatta geçen aylarda 20 yaş diş çekimi için dişçiye gittiğimde bana sormuştu dişlerindeki beyazlığı nasıl sağlıyorsun diye bende sodayla fırçalayıp bir kaç dakika sonrada diş macunuyla fırçaladığımı söyledim sanki ilk defa duymuş gibi şaşırdı hanımefendisevincli
44a

güven87 16-03-2012 08:58 PM

Alıntı:

Mirilli Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 821819)
Zeytinyağını ilk defa duyuyorum...hy789

Ben sodayı tavsiye ediyorum. Soda diş lekelerinin çıkmasına ve beyazlamasna yardımcı olmaktadır...
Hatta geçen aylarda 20 yaş diş çekimi için dişçiye gittiğimde bana sormuştu dişlerindeki beyazlığı nasıl sağlıyorsun diye bende sodayla fırçalayıp bir kaç dakika sonrada diş macunuyla fırçaladığımı söyledim sanki ilk defa duymuş gibi şaşırdı hanımefendisevincli 44a

Bir de bunu deneyelim bakalım rt67
Sodayı tüketirim şimdide fırçalayalım :)

Mirilli 16-03-2012 09:03 PM

Alıntı:

güven87 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 821823)
Bir de bunu deneyelim bakalım rt67
Sodayı tüketirim şimdide fırçalayalım :)

Soda ucuz sıkıntı olmaz
;) ilk zamalar biraz ağzınızda oluşan tattan dolayı yapmak istemezsin ama sonra alışırsınız...

Bembeyaz dişler sağlıklı gülüşler(biz o kadar abartmıyoruz tabi beyaza yakın olması kafidir...
)
krzm67

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:21 AM.