Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Diksiyon (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diksiyon/)
-   -   Fonolojik Bozukluk (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diksiyon/372242-fonolojik-bozukluk.html)

OzynS 24-06-2009 07:28 PM

Fonolojik Bozukluk

Merhaba

Bazı insanlar s,z,r,l,k,ş gibi harfleri çıkartamıyorlar. Bunlardan biri de benim. Tiz (s,z) seslerini çıkartamıyorum ve günlük hayatta çok sıkıntı yaşıyorum. Acaba ne yapmalıyım?

Atakan bey lütfen bu konuda da bir telkin hazırlarmısınız ??

pofuduk 24-06-2009 07:57 PM

Cevap: Fonolojik Bozukluk

ya kabul et bence, ya da tedavisi varsa ol.İki seçenek var ama kendini üzme.Annem dişlerini yaptırdı ve yaptırdıktdan sonra bazı harfleri(s,z,t, vs) gibi harfleri söyleyememeye başladı, ben de gerildim, üzüldüm...Sonra 2. kez diş yaptırdı ve şu an gayet rahat.
Aslında bu harflerin söylenememesi bence dişlerin konumlarıyla ve damak yapıısıyla ilgili...Belki de çok iyi bir ortodonti profesörü sana yardımcı olabilir.Doktorunu iyi araştır.
Kendine güven için de telkinleri dinle.

OzynS 24-06-2009 08:05 PM

Alıntı:

pofuduk Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 468310)
ya kabul et bence, ya da tedavisi varsa ol.İki seçenek var ama kendini üzme.Annem dişlerini yaptırdı ve yaptırdıktdan sonra bazı harfleri(s,z,t, vs) gibi harfleri söyleyememeye başladı, ben de gerildim, üzüldüm...Sonra 2. kez diş yaptırdı ve şu an gayet rahat.
Aslında bu harflerin söylenememesi bence dişlerin konumlarıyla ve damak yapıısıyla ilgili...Belki de çok iyi bir ortodonti profesörü sana yardımcı olabilir.Doktorunu iyi araştır.
Kendine güven için de telkinleri dinle.

benimki doğuştan var aslında, tedavi ol demesi kolay ama kekemelik gibi değil ayrıca telkinler ile halledilebilir yani boy uzayabiliyorsa, konuşmada değiştirilebilir, sadece benim için değil bir sürü kişi var özellikle r harfi ile sorunu olan yinede teşekkürler

pofuduk 24-06-2009 08:59 PM

diyorum ya bence damakla ilgili, hele doğuştansa bence öyle...Ağızın içi öyle bir matematiksel hesap ki, bazı dişlerin konumları, damak vs. en ufak bir ortodontik anormallikte bu olabilir.En büyük örnekse annem.Onda dişlerini acemi bir dişçinin yapmasıyla oluştu ve ikinciye yaptırdığında dişlerini başka bir hekime, düzeldi...
yoksa insan neden harfleri söyleyemesin ki.
kekemelik apayrı bir konu, o psikolojik.

pofuduk 24-06-2009 09:00 PM

bu arada bence önce kendini olduğun gibi kabul et ve herşeye ve herkese de inanma...Boy en fazla 20 yaşına kadar uzar...Ama yapabileceğinin en iyisini yap, tedavisi varsa ol.

OzynS 24-06-2009 09:54 PM

başka yanıt yok mu?

OzynS 28-06-2009 03:15 AM

yahu başka bir yanıt yok mu???

Işıldayan Safir 04-08-2009 05:32 PM

belki yöneticiler görmemiştir istersen msj at

Meursault 21-11-2010 05:42 PM

Aynı sorun ben de var. Tedavi önerisi olan var mı?

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:58 PM.