Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Diğer Sağlık Haberleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diger-saglik-haberleri/)
-   -   FASTFOOD VE HEMOROİD (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diger-saglik-haberleri/612559-fastfood-ve-hemoroid.html)

Bluesky24 08-05-2010 12:42 PM

FASTFOOD VE HEMOROİD
 
Fast food olarak adlandırılan ayaküstü yemek yeme alışkanlığının hemoroid ve kalın bağırsak kanserine yol açabileceği bildirildi.

Uzmanlar vücut için en uygun beslenmenin lifli, posalı, sulu yemekler ile sebze ve meyvelerle sağlanabileceğini, ayaküstü ve hızlı beslenme tarzının ise birçok sağlık sorununa neden olabileceğini belirtti.

Fast food tarzı beslenmenin halk arasında basur veya mayasıl olarak bilinen hemoroid hastalığına ve kalın bağırsak kanserine yol açabileceğini kaydeden uzmanlar, şunları söyledi:

Hemoroid ve kalın bağırsak kanseri, daha çok ayakta uzun süre kalma, uzun süre oturarak iş yapma, yanlış beslenme, ishal durumlarında ve kalıtımsal olarak ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle insanları yanlış beslenmeye teşvik eden fast food alışkanlığı bu hastalıkların başlıca nedenleri arasında gelmektedir. Hemoroidin tedavisi mümkün bir hastalık olmasına rağmen zamanında tedavisi yapılmadığı takdirde birçok ciddi sağlık sorununa yol açan bir hastalık olduğunu anlatan uzmanlar, hastalıktan korunmak için beslenme alışkanlıklarına ve tuvalet temizliğine dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti.

HEMOROİDSİZ BİR YAŞAM İÇİN

Hemoroidsiz bir yaşam için alnması gereken önlemler şöyle sıralanıyor:

Dengeli beslenin,

Fast food tipi yemek alışkanlığından kaçının,

Çok su için,

Temizliğinize özen gösterin,

Egzersiz yapın,

Ağır yükler taşımayın

Dar iç çamaşırları giymeyin.

Kaynak: Hekimce

Leylaakın 20-05-2019 02:31 PM

Cevap: FASTFOOD VE HEMOROİD
 
Merhaba bende internette hemoroidle ilgili forum sitelerini dolanırken bu yazıyı okudum bilgiler için çok teşekkürler. Benim basur sorunum senelerdir var ne yazık ki ameliyat fayda etmedi. Doktor yasir gözü diye birini araştırdım bende acaba bilgisi olan var mıdır? CEvaplar için şimdiden teşekkürler


WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:43 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1