Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Diğer Sağlık Haberleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diger-saglik-haberleri/)
-   -   Soru:"MR raporum hakkında" (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diger-saglik-haberleri/556789-soru-mr-raporum-hakkinda.html)

Bluesky24 22-04-2010 11:17 AM

Soru:"MR raporum hakkında"

27 Mart tarihinde şikayetlerim üzerine alınmış olan MR raporunu aynen aktarıyorum.Değerlendirmeniz kafamda oluşan sorulara cevaplar bulmama yardımcı olacaktır.

Saygılarımla.

Şadan Kaya

SERVİKAL SPİNAL MR TETKİKİNDE:

SEKANSLAR: FSE T1, FRFSE T2 sagittal

FGR T2 aksikal

Vertebraların şekil ve yükseklikleri normaldir.

Vertebra kemik yapılarında patolojik sinyal izlenmemiştir.

Tüm vertebra eklem aralığı diskleri dejeneredir.

C5-6 vertebrada belirgin ostofitler izlenmiştir.

C5-6 vertebra eklem aralığında izlenen bılging solda belirgin kanalı vertebral foraminaları daraltmıştır.

C6-7 vertebra eklem aralığında izlenen bulging solda kanalı daraltmıştır.

Lordoz düzleşmiş,posterior angülasyon izlenmiştir.

Medulla spinalis de patalojik sinyal izlenmemiştir.

Faset eklemler de dejeneratif değişiklikler izlenmiştir.

Paravertebral yapılar tabidir.

MR istenmesine sebep olan ağrılar, çok şiddetli boyun ağrısı,sağ omuzum ağırlıklı olarak; omuzlarımda sanki yerlerinden düşecekmiş hissi veren ve özellikle sağ koltuk altıma vuran bir sancı,son üç aydır istisnasız hergün şiddetli baş ağrıları idi.

Başım hala hergün şiddetli ağrıyor.Sol omuzumun boyunla birleştiği yerden başlıyormuş da yukarıya doğru bir yol izleyerek sol gözümün şişmesini sağlamak istiyormuş gibi bir ağrı bu.

Baş ağrılarım için ilk önce üç ay önce nörologdan yardım almak istedim, alınan beyin tomogrofisinde birşey olmadığı söylendi,ponstan aldığım zaman geçici rahatlama oluyor fakat bu ağrılar çok sıkıcı sosyal hayatı felç ediyor.

Bu MR raporu ile ilgili olarak -hata mı bilmiyorum-üç doktorla görüştüm,belki

de bu yüzden kafam karıştı.

Biri ameliyat dedi,boyunluk ve fizik tedavi önermedi,

Diğeri ameliyata gerek yok ağrıların geçene kadar boyunluk tak dedi,boyunluğu denedim sol omuzuma doğru yangılı bir sancı oluştu,dayanılmazdı.Ağrılar geçince boyun kaslarını güçlendirmek için fizyoterepist önerdi.

Diğer doktor da bir ay boyunluk önerdi, yukarıda yazdığım gibi...

Ayrıca boyun kaslarım zayıfsa neden bir ay boyunluk öneriliyor ki?

Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum,şimdiden teşekkür ederim.

Uzm.Dr. Aybars AKKOR

13.05. 22:08:31

Muhtemelen ameliyat olmanızda yarar var. Benim yaptığım ameliyatta sakat kalma felç olma riski hemen hemen yok, yaklaşık 45 dk sürüyor, cilt dikişiniz olmuyor, iki saat sonra ayağa kalkabiliyorsunuz. Ameliyat akşamı veya ertesi gün eve dönebilirsiniz.Zaman kaybetmeden bana gelmenizde yarar var. İlk fırsatta bekliyorum.

Dr Aybars AKKOR

0-212- 444 0 678

Yazının Orjinali için Lütfen www.saglikdanis.com adresini ziyaret ediniz.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:58 AM.