Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Diger Kitaplar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diger-kitaplar/)
-   -   Kitap Önerileri (Kişisel Gelişim Dışında) (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diger-kitaplar/619511-kitap-onerileri-kisisel-gelisim-disinda.html)

Işıldayan Safir 15-08-2011 08:23 PM

Kitap Önerileri (Kişisel Gelişim Dışında)

Selam arkadaşlar,

Genel olarak iyi bir kitap okuyucusu olduğumu söyleyebilirim. Özellikle son yıllarda çok fazla kişisel gelişime ağırlık verdiğim için bu sürede hep iletişim, insan davranışları, psikoloji ve kişisel gelişim üzerine kitaplar okudum. Diğer kitapların yüzüne bile bakmadım deyim yerindeyse. Öncesinde de siyasi içerikli okurdum genellikle.

Şuan farkediyorum ki bu durumdan aşırı derecede sıkılmışım. Kişisel gelişim kitaplarından da siyasi içerikli kitaplardan da sıkıldım. Çocukluğumdan beri fantastik konular hep ilgimi çekmiştir. Yine kitap okumak istiyorum. Ancak roman okumak istiyorum. Fantastik olabilir. Bilim kurgu olabilir. Stephenie Meyer, J. K. Rowling, Dan Brown gibi yazarların tarzını bilirsiniz bir çoğunuz. O türden. Kendime alınacak kitaplar listesi yapmaya başladım. Best seller listesi aradım ama pek yeterli gelmedi bana bulduklarım.

Anlattığım şekilde beğendiğiniz kitaplar varsa konusuna girmeden (anlatıldığı zaman hiçbir anlamı kalmıyor alıp okumamın) önermenizi istiyorum. Seri de olabilir. Yalnız kesinlikle kişisel gelişim kitabı olmasın. O kadar bıktım yani. :D

Şimdiden teşekkür ederim.

Sevgiler. actionsmile

zahiri 16-08-2011 12:23 AM

Cevap: Kitap Önerileri (Kişisel Gelişim Dışında)

Açlık oyunları serisi şiddetle tavsiyemdir ::)

Işıldayan Safir 16-08-2011 02:17 PM

Listeme eklediklerimdendi. Senin de önermene çok sevindim zahiri.

Teşekkürler. :zpzp:

Berilce 16-08-2011 02:54 PM

1) Felsefeyi mizah yoluyla anlamak (PLATON BİR GÜN
Kolunda Bir Ornitorenkle BARA GİRER) çok eğlenceli bir kitap tavsiye ediyorum,.
Siteye yazdığım bazı fıkraları bu kitaptan aldım.

2) İmkansız bir Aşk Hikayesi (Haruki Murakami) Mükemmel kurgusuyla hüzünlü bir aşk hikayesi.

3) İskender (Elif Şafak, son kitabı) Elimde okuyorum, okumanızı öneriyorum.

4) İnsan ruhunun haritası (Ahmet Ümit) Ahmet Ümit'in insan ruhunun katmanlarını dolaştığı bu kitapta,
insan üzerine yaptığı tahliller dikkat çekici, özellikle Fantastik Edebiyat (Vampirler, ölümsüzlük teması)
konusunda ileri sürdüğü görüşlerine ben de katıldım.

bigokyanus 16-08-2011 03:00 PM

Alıntı:

zahiri Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 804800)
Açlık oyunları serisi şiddetle tavsiyemdir ::)

Açlık oyunları serisini ben de okudum ama kimseye tavsiye etmiyorum . Hele de seri kitapları sırf para kazanmak için uzatıldıkça uzatılıyor gibi geliyor . İlk kitap okunabilir , sonraki 2 kitabı ben iki cümle ile özetleyebilirim okumak isteyene :)

Elindeki kitap başlığındaki okuduklarımı tavsiye ederim .
İnceleyip almak istediklerin olupta sorarsan ayrıntılı bilgi de verebilirim .
İyi okumalar ...

yasal06 17-08-2011 06:05 AM

sil baştan da güzel bir kitaptır.. mevlana ve şems hakkında yazılan elif şafak /aşk var.. adam fawer/ olasılıksız... aklından bir sayı tut.. şimdilik hatırlayabildiklerim bu kadar:)) bir de ntv yayınlarındaki kitaplar var ama daha çok bilgi içerikli ama hoş:)

zahiri 18-08-2011 05:19 AM

Alıntı:

bigokyanus Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 804871)
Açlık oyunları serisini ben de okudum ama kimseye tavsiye etmiyorum . Hele de seri kitapları sırf para kazanmak için uzatıldıkça uzatılıyor gibi geliyor . İlk kitap okunabilir , sonraki 2 kitabı ben iki cümle ile özetleyebilirim okumak isteyene :)

Elindeki kitap başlığındaki okuduklarımı tavsiye ederim .
İnceleyip almak istediklerin olupta sorarsan ayrıntılı bilgi de verebilirim .
İyi okumalar ...

aaa abla güzeldi ben sevmiştimgirlhahagirlhaha
göreceli işte y789

yasal06 18-08-2011 05:41 AM

meave binchy' nin italyanca aşk başkadır kitabı güzeldir bu yazarın diğer kitapları da güzel..irvin yalom'un divan isminde bir psikolojik romanı var.. yine ilk Türk psikolojik roman mehmet rauf'un eylül romanı var.. bu kitapların hepsini zevkle okumuştum. bu arada psikolojik romanların kişisel gelişimle hiçbir alakası yok, söylemek istedim:=)

bigokyanus 18-08-2011 10:18 AM

Alıntı:

zahiri Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 805019)
aaa abla güzeldi ben sevmiştimgirlhahagirlhaha
göreceli işte y789

Canım benim belki yaşla da alakalıdır , sonuçta insan değişiyor sürekli :)
Seri kitaplarda şunu farkettim para kaygısıyla yazılmış oluyor 2 ya da 3. kitaplar ve kendini sürekli tekrar etmesinden ben çok sıkılıyorum. Ama bitirmeden de bırakmıyorum.

Açlık oyunları serisi de bence öyleydi , 2 ve 3. kitaplar 1. kitabın farklı versiyonlarıydı. Şu an kitaptan aklımda kalan sürekli öldürücü olmaları , senin aklında kalan başka şey var mı?

Işıldayan Safir 18-08-2011 11:15 AM

İçeriğe girmeyinnnn... girlhaha

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:08 PM.