Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Diğer Alışkanlıklar ile İlgili Cd'ler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diger-aliskanliklar-ile-ilgili-cd-ler/)
-   -   çok sık el yıkama (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diger-aliskanliklar-ile-ilgili-cd-ler/445253-cok-sik-el-yikama.html)

esra90 22-10-2009 02:02 PM

çok sık el yıkama

terli345merhaba arkadaşlar bi konuda yardımınıza ihtiyacım var. ben çok titiz bi insanım hastalık boyutunda diyebilirim hayatım bazen çeklmez boyutlara gelebiliyo..ellerimi çok sık yıkıyorum lavabodan ayrılamıyorum diyebilirim 5 -6 defa yıkıyorum hala temzlenmiyomuş gibi geliyo napabilirm bu konuda lavabonun başında sinir krizi geçrcem nerdeyse o boyutta ağla2

Belgin ∞ 22-10-2009 06:19 PM

Cevap: çok sık el yıkama

Merhaba Esra90 :)

Sen de 5-6, ben de bir zamanlar 15-16 ydı :) Hatta geçen sene 23 Nisan Ortaköy buluşmasında (ki o zamanlar 1,5 aylık üyeydim) devamlı lavaboya gitmek zorunda kalmıştım. Bu konuda yazmamı söylemişlerdi ama yazmamıştım utancımdan girlhaha ne günlerdi.

Sonrasında yavaş yavaş düzene girdi bu alışkanlık. Aslında bunun titizlikle değil, bilinçaltındaki düzensizliklerle ilgisi var bana göre. Hayatınızda düzene sokamadığınız, iyileştiremediğiniz ne var bunun farkına varmanız gerek. Kurtulmak istediğiniz ama başaramadığınız şeylerin bir listesini çıkarın sebepleriyle beraber ve bunların el yıkamayla geçmeyeceğinin bilincinde olun. Sorunlar ancak üzerinde düşünülerek aşılırlar, görmezden gelinerek değil :) Telkinler bu konuda en büyük destek elbette.

Gerçi bugünlerde el yıkamak sağlıklı oldukça fakat aşırısı zarar.

Sevgiler.

Elektra 22-10-2009 07:22 PM

o kadar takma. zaten bu şartlarda normal griptir yok domuz gribidir en iyi korunma yöntemlerden biri el yıkamaktır. bol bol yıkamalı. bende sürekli yıkarım bir şey olmaz yıka gitsin ama sabunun alerji yapma riski var ona dikkat et :)

esra90 22-10-2009 10:26 PM

ilgilendiğiniz için teşekkür ederm arkadaşlar...
redflowers ..
bende aslında tereddüt etmiştim paylaşp paylaşmamak konusunda,,sizin baktığınız açıdan bakmadım hiç hayatımda hallolmayan aklımı karıştıran çok çok problem var öneriniz yapcam çok saolun tekrar sevgiyle kalın

esra90 22-10-2009 10:28 PM

ayrıca kurtulamadğm buna benzer çok takıntı var :( hayat çok zorlaşıyo :( ama olsun denyorum yinede kurtulmayı

Elektra 22-10-2009 10:51 PM

hallolur olur sıkma tatlı canını :) başka problemin varsa paylaşabilirsin :)

Canconi 23-10-2009 02:39 PM

Aslinda güzel bir aliskanlik.Bence sorun olmamasi lazim.Keske toplumda da bu kadar el yikamaya dikkat edilse.tesekkürler

esra90 23-10-2009 05:26 PM

kesnlkle güzel bi alşkanlık ama biraz fazlasıda zarar :)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:24 PM.