Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Depresyon Dünde Kaldı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/depresyon-dunde-kaldi/)
-   -   Depresyonda mısın ? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/depresyon-dunde-kaldi/622082-depresyonda-misin.html)

ßyKuS 10-10-2012 01:29 PM

Depresyonda mısın ?

Hayattan zevk almadığımı bugün farkettim ve biraz olsun hayattan zevk almak için nette dolaşırken depresyona girip girmediğimi merak ettim ve hemen dünyaca ünlü Alman psikiyatrist Ivan K. Goldberg tarafından geliştirilmiş depresyon testi yaptım.

Testi yapmak isteyenler için link: Goldberg Depresyon Testi | Degisimehazirim.com

Test sonucum 49 puan çıktı ve her girdiğim kişilik testinde sorunlu çıkmam ise ayrı bir sorun benim için ağla2 Neyse sorun varsa çözüm de vardır sözünden yola çıkarak hemen ümitsizliğe kapılmıyoruz. Soruna odaklı değil çözüme odaklı olmak daha mantıklı bu durumda.. Aklıma Depresyon dünde kaldı telkini geldi ama forumdan silinmiş. Bulamadım telkini

Depresyonla ilgili birazcık bilgilendirmek istiyorum sizleri..

Depresyonun temelinde daha önceden isteyerek ve severek yaptığı günlük aktivitelere karşı isteksizlik ve hayattan zevk alamama durumu vardır. Ek olarak depresyondaki kişide kederli ve üzgün bir duygu durum ile birlikte görülen bazı değişiklikler zamanla oluşur.Bu durumda kişi her şeyi olumsuz olarak değerlendirerek karamsarlık düşünceleri ile geçmişi ve geleceği düşünmeye başlar. Bu düşünceler istemese de kişinin aklına gelir. Yani günlük yaşantıda her şeyin olumsuz taraflarını görür.

Gördüğünüz gibi ben buna hayattan zevk alamamak diyorum neyse gelelim

Depresyonun Belirtilerine;

- Karamsa düşünce (oldum olası var)

- Keyifsizlik

- Ruhi durumda kötümserlik

- Hastanın genel faaliyetinde azalması,

- Enerji ve yaşama zevki kalmaması (düşüncelerimden yada bilinçaltımdan
çıkan bir söz bana depresyonda olduğumu gösterdi)

- Hiçbirşeyle ilgilenmeme

- Hiçbirşey yapmak istememe (kesinlikle hiçbirşey yapmak istemiyor canım)

- Bir yere gitmekten kaçınmak ve ancak yapayalnız bırakılma arzusu (Tehdit etsen seni tınlamam o derece :zpzp: )

- Evde kalmak isteme (dışarı çıkmıyorumki zaten)

- Sorumlulukları ihmal etme (hep kaçtığım şeydir aslında sorumluluk)

- Uykusuzluk ve iştahsızlık ( özelliklede sabah kalktığımda birşey yemek istememem, bunun kötü yanı yemek yaparım makarna olsun falan ama kendim yemek istemezdim nedeni bilmiyordum şimdi çok iyi anlıyorum)

- Kimsenin yardım edemeyeceğini düşünerek bir çareye başvurma ihtiyacı hissetmezler.

- İntihar düşüncesi (bu konuda bir kaç başarısız girişimim olmuştu.)

Depresyon belirtileri iki haftadan fazla sürerse doktora başvurmanız önemle belirtllinir. Tedavi süresi 2-3 ay gibi kısa bir sürede çok ciddi bi şekilde düzelmeler olabileceği belirtiliyor.

Kaynak: DEPRESYON | Bilgi Ufku | Önemli bilgiler – Önemli Olaylar – Genel Kültür – Önemli Kişiler

arkadaşlar yazım hatası için kusura bakmayın.

ßyKuS 10-10-2012 05:14 PM

Cevap: Depresyonda mısın ?

evet arkadaşlar depresyon dünde kaldı telkinin linkini buldum link: http://www.telkinmp3.com/indir/8/dep...nde-kaldi.html

sweety eğer bu mesajı görürsen depresyon dünde kaldı telkinin yanında hangi telkini dinlememi istersin.

-Elya- 10-10-2012 05:24 PM

Enerji ve yaşama zevki kalmaması.
Evde kalmak isteme.
Uykusuzluk ve iştahsızlık.

Bunların aynıları bende de var ve testte 39 çıktım. Oha diyorum izninle :/
Ne kadar hayata olumlu bakmaya çalışsam da bakamıyorum,olmuyo.
Sosyal fobimden de kaynaklı sanırım ve Yunus senin de öyle.
Hani sıkılgan bi yapımız var ya her olumsuzluğu sırtlanıyoruz,beynimiz kaldırmıyor artık bu kadar sıkıntıyı..
Sanırım telkinler işe yarar.
Bende indireyim bi.

ßyKuS 10-10-2012 05:27 PM

indir indir 21 gün sonra tekrar test yapıcam bakalım 49 puanım kaça düşücek :)

-Elya- 10-10-2012 05:31 PM

Alıntı:

ßyKuS Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 831785)
indir indir 21 gün sonra tekrar test yapıcam bakalım 49 puanım kaça düşücek :)

Düşer diye umut ediyorum :) bakalım,görelim..

huriye_89 10-10-2012 05:56 PM

hey gidi... bir zamnlar bu belirtileri ağır bi şekilde yaşıyodum ben de. ama çok şükür az çok aşmışım. belirti listesini okuyunca farkettim,umarım yaşayan herkes en kısa zamanda aşar bu sorunu.

ßyKuS 10-10-2012 06:05 PM

inşallah inşallah :)

bumbada 23-10-2012 01:21 AM

heyt açılın şöyle kenara .

hayata olumlu bakmak mı istiyorsunuz ?

sürekli kötü şeyler mi düşünüyorsunuz ?

size göre siz dünyanın en rezil , rüsva insanı mısınız ?
cevaplarını evet ise

david burns un iyi hissetmek kitabını şiddetle öneriyorum .

kafamda olumsuz bir düşünce geçince onu saniyeler içinde olumlu bakma becerisi kazandırı bu kitap . alın da biraz hayır duası gelsin bana :D sizden

ßyKuS 23-10-2012 03:49 AM

tavsiyen için teşekkürler. Bnde depresyon dünde kaldı telkinini 21 gün dinleyemeden bıraktım.

Artık şunu çok iyi biliyorum ki birşeyi yapmak istiyorsam istemekten öte harekete geçmeliyim. Nasıl harekete geçicem sorusuna ise yapmak istediğiniz birşeyi hemen temiz bir kağıda yazıyor ve altına madde madde neden yapmak istediğimizi, yaparsam bunun bana ne tür yararları olucağını yazıyor ve sizi harekete geçirecek 20 şey yazıyoruz hemen şimdi ve ne zaman birşey yapmak istediğimizde

blackstarr 23-10-2012 05:32 PM

sanırsam hepsi bende var kimsenin umrumda değilim kimse de benim umrumda değil sadece ağlayıp kusmak istiyorum ve uyumak belkide ölmek ama olmuyor işte... geçen gün kustum ve ailem tınlamadı bile umurlarında değilim tabi ölsem bile :(

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:07 AM.