Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Müzik Aletleri Dans Sahne Sanatları Klubü > Dans Motivasyon Cd

Uyarılar

Dans Motivasyon Cd Daha iyi Dans Cd'leri

Tango

Müzik Aletleri Dans Sahne Sanatları Klubü ve Dans Motivasyon Cd Tango Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Tango Tarihi Her kent, taihi, efsaneleri, abide ve caddeleri, kendine ozgu bircok ozellikleriyle digerlerinden ayrılır. Kuskusuz sanatı ve muzigi de farklılık gosterir. Gercekten, basit bir melodi bize bir yoreyi, bir sehri anımsattıgı gibi, onu duslerimizde yasatabilmemiz ve hic gormemis olsak ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Dans Motivasyon Cd telkin cd indir izle İstanbul Dans Motivasyon Cd nerededir kimdir Dans Motivasyon Cd çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Dans Motivasyon Cd hipnoz Dans Motivasyon Cd olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Dans Motivasyon Cd hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Dans Motivasyon Cd kuantum düşünce kitap haberi

Tango

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18-12-2007, 12:25 AM   #1 (permalink)
Yüzbaşı

yakamoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,275
238 Mesajinıza toplam 800 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to behold
Standart Tango

Tango Tarihi
Her kent, taihi, efsaneleri, abide ve caddeleri, kendine ozgu bircok ozellikleriyle digerlerinden ayrılır. Kuskusuz sanatı ve muzigi de farklılık gosterir. Gercekten, basit bir melodi bize bir yoreyi, bir sehri anımsattıgı gibi, onu duslerimizde yasatabilmemiz ve hic gormemis olsak da ozleyebilmemiz icin yeterde artar bile. Boylelikle, Viyana valslerinden, Napoliten sarkılardan, Habanera’dan, Madritlilerin Chotis’lerinden soz edebiliyoruz. Her kentin muziginde o yore insanının kimligini bulabilecegimiz gibi, sokaklarında kendiliginden dogmus mırıltıların, seslerin sevinc ve huzunlerin herhangi bir melodide somutlastıgını gorebiliriz. Aynı sekilde tangoda, Buenos Aires’in ve Buenos Aires’linin muzigidir.

Buenos Aires, guney yarımkuredeki en onemli sehirlerden biridir. 35.paraleldedir. 1536 yılında kurulmus, 1542 de tahrip edilmis, 1580 de yeniden ve temelli olarak kurulmustur. Uc asır sonra 1880 yılında ise Arjantin’in baskenti olarak ilan edilmistir.

Buenos Aires La Plata nehrinin batı kenarında yer alır. 19. asrın ikinci yarısında Eski Dunya’dan Arjantin’e, ozellikle Buenos Aires’e goc eden milyonlarca insan, aradan bir yuzyıl bile gecmeden bu yeni ulkede beliren hislerini – ki bunlar ofke, huzun, vatan hasreti ve dus kırıklıgı olmustur- asırı bir duygusallıkla yogurarak Rio de la Plata’nın en karakteristik ve sasırtıcı olgusunu dunyaya armagan ediyordu: TANGO….

Bu donemde, yani gecen asrın sonlarına dogru Buenos Aires, bir tur ‘yalnız insanlarca’ istila edilmisti (nufusun %70 i yabancı ve %65 i erkekti). Bu insanlar genellikle sehrin bakımsız, kenar mahallelerinde, gocmenlerin hep bir arada yasadıkları ve conventillo adı verilen kira evlerinde, her tur insanın barındıgı pansiyonlarda, genelevlerde, yasalara aykırı islerin döndüğü karanlık sokaklarda sarap ve cana denilen bir tur seker kamısı rakısı iciyorlar, sarkı soyluyorlar, dedikodu yapıyorlar ve dovusuyorlardı. Gaucho’lardan, Sicilyalı kanun kacaklarından, limaniscilerinden, muhabbet tellallarından ve melezlerden olusan bu altkulturu bas aktoru compadre veya compadrito adı verilen kabadayı tipi idi. Kendini begenmis, gururlu, kavgacı, kıskanc ve cesur bir erkek, bir macho. Bu kabadayı tipinin tanımına Borges’in El Compadrito kitabında da rastlanmakta. Yazar tanıdıgı Don Nicanor Paredes adlı bir kabadayıdan bu hayatın butun raconunu ogrenir. Compadrito ve bir fahise olan partneri pervasız, kıskırtıcı ve heyecan verici, garip bir ‘pas de deux’ dansı yaparlar. Bu dansın muziginde, habaneradan bir parca, Arjantin’e özgü ve diger bir bölümde degindigimiz milongadan bir parca, nihayet Endülüs ve Italyan folklorundan bir parca mevcuttur. Bu müzige ilkel anlamda tango demek zorundayız.

Tango bu gunlerde, kapalı ve kücük cevrelerin ayıplanan ve horgörülen müzigidir. Her ne kadar, cesitli vesilelerle bir araya gelen göcmen ailelerin eglentileri, iclerinden bir ciftin (genellikle genc ve delimsen bir ciftin) yaptıgı tango dansını iceriyorsa da, ile babaları bu muzige kusku ile bakmakta ve bırakın dans etmeyi, sabah fabrikaya calısmaya giden kız cocuklarının kulakları tango sozlerini ve bandoneonun bastan cıkartıcı ezgilerini duymaması icin pamukla tıkanmaktadır. Tango daha cok genelev dunyasında ragbet gormektedir. Muhabbet tellalları, cafishio veya cafio’lar ile cogunlukla fakir Dogu Avrupa’dan gelen sermaye kadınların, kacamak yapan maceraperestlerin bu yeni ve erotik dansı rahatlıkla yapabilecekleri yer ancak bu batakhanelerdi. Tango da yasama fırsatı bulabildigi bu yerlerin butun edepsizlikleri ve kendine ozgu dili, Lunfardo ile yogrulmaktadır. Ama tango genelev dunyasından cabuk kurtulacaktır. Lo de Hansen ve Armenonville gibi kucuk burjuva ailelerinin gittigi acık hava eglence gazinolarında tango biraz daha edepli haliyle artık yadırganmamaktadır. Ancak Tangonun kentin eglence ve kutur merkezi olan Calle Coriente’ye tımanabilmesi icin aradan bir zamanın gecmesi ve Avrupa ile tanısması gerekmektedir. Cesitli nedenlerle Avrupa’ya giden Arjantinli muzisyenlerin bu muzigi oraya tasımasıyla, tango Paris’ten baslayarak süratle yayılır ve buyuk begeni toplar. Artık Tangonun Buenos Aires tarafından oz evlat olarak kucaklanması donemi baslayacaktır. Ve tango bu ana kucagında cok cabuk gelisir, boy atar. Dunyayı etkileyecek bir akım haline dönüsmenin hazırlıkları icine girer. FEHMİ AKGUN “Yıllar Boyunca Tango1865-1993”

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Değişmeyen Tek Şey Değişimdir
yakamoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-12-2007, 12:59 AM   #2 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 1
84 Mesajinıza toplam 203 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
fatale will become famous soon enoughfatale will become famous soon enough
Standart Ynt: Tango

Tango'nun geçmiş olduğu evreler çok enteresan. Bu konuda,müziklerinden başka bir şey bilmiyordum.Bu yazı çok iyi oldu.Teşekkürler:)

Tango adı geçince aklıma ilk gelen şey,akordiyon ve Al Pacino'nun,''Scent Of A Woman'', adlı filmindeki unutulmaz tango sahnesidir..

Alt 18-12-2007, 02:25 AM   #3 (permalink)
Yüzbaşı

yakamoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,275
238 Mesajinıza toplam 800 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to behold

Al Pacino'nun Scent Of A Woman Kadın Kokusu filmi hoşuma gittiği için bir kaç kez izlemiştim, şimdi yeniden anımsamış oldum, tango sahnesini bizlerle paylaştığın için teşekkürler.

Değişmeyen Tek Şey Değişimdir
yakamoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-12-2007, 11:14 AM   #4 (permalink)
Yüzbaşı

jaunty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 305
186 Mesajinıza toplam 549 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
jaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura about

jaunty isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-01-2008, 11:25 PM   #5 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 1
84 Mesajinıza toplam 203 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
fatale will become famous soon enoughfatale will become famous soon enough

96

Alt 24-03-2008, 05:22 PM   #6 (permalink)

Tesekkür: 0
1 Mesaja İyi ki varsın denildi
Punchstein is an unknown quantity at this point

Harika bir danstır Tango en azından benim için. İçerisinde bir çok duyguyu barındırıyor. Ben tango dersleri alıyorum ve inanın farklı boyutlarda hissediyorum o 1 saat içerisinde. Ama şu da bir gerçke ki Tangoda partner çok önemli. Yani bütün iş erkekte bitiyor.
Punchstein isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-03-2008, 05:57 PM   #7 (permalink)
Yüzbaşı

gunesim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 4,989
489 Mesajinıza toplam 2,458 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gunesim is a jewel in the roughgunesim is a jewel in the roughgunesim is a jewel in the roughgunesim is a jewel in the rough

hülya sana katılıyorum. tango harika bir dans. bütün yorgunluğu sitresi atıyor. zaman bulamadığım için ben yarım bırakmak zorunda kaldım. ama tekrar devam etmeyi düşünüyorum.
"Ben Pozitif enerjiyi sevgiyle kabul ediorum. Benimle çalışmasına derinden izin veriyorum.Bolluk, aşk, sevgi, sağlık, başarı, mutluluk benim hakkım. Tüm bunları kendime çekiyorum. Ve bedenimi sarmalarına derinden izin veriyorum.Kıskançlık, korku , endişe, güvensizlik ve tüm olumsuz düşünceleri iade ediyorum ve bu tür duyguları kesinlikle kabul etmiyorum.
Pozitif enerjilerle uyumlanıyorum.
gunesim isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks