Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Dalgalanma Hissi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/dalgalanma-hissi/)
-   -   hiç bir gelişme yok (http://www.hayatimdegisti.com/forum/dalgalanma-hissi/9935-hic-bir-gelisme-yok.html)

kübrayigit 16-06-2008 08:06 PM

hiç bir gelişme yok

ya canım çok sıkkın. 88a ego ve suçluluk telkinlerini dinlerken inanılmaz değişimler yaşadım. 96 25 gün kadar sonra kendine güven ve egoyla değiştirdim listemi.ama o kadar boş hissediyorumki,hiç gelişme yok. bad45 olanlarda gerilermi diye korkmaya başladım şimdi. dusun bomboş hissediyorum,bi tuhaf oldum anlatılmaz, dingin,sakin,bomboş yani.bana noluyor arkadaşlar? 88a telkinmi değiştirsem,napsam acaba?aynı yerde sayıp duruyorum sanki. blook

kübrayigit 16-06-2008 08:10 PM

Ynt: hiç bir gelişme yok

diğer olumlu etkiler kaybolacak diye korkuyorum.oysa ne güzel başlamıştım değişmeye ya oooooofffff oooofffffffff.karamsarlığa düşmek üzereyim.bir aydır kendimi hiç depresif hissetmemiştim ama bu gün şöyle bir yokladı beni.yüz vermedim tabii.alt ettim onu.ama ya bi daha olur ve baskın çıkarsa diye endişeleniyorum nolur akıl verin.

Belgin ∞ 16-06-2008 08:26 PM

Kyiğit bu kadar olumsuz düşünme lütfen.Bunlar geçici etkiler.Çoğumuz yaşadı bunları hatta ben çok yoğun geçirmiştim.Dalgalanmaların seni olumluya götürdüğünü düşünsene bir kere.Suçluluk telkinini çıkartmasaydın keşke.Yeniden koy listene istersen.Değişimin devam ediyor ama olumlamalarla desteklersen senin için daha kolay atlatılır hale gelebilir bu süreç.
Sen yüz vermemeye devam et.Sallayıp sallayıp geçer o.Ama yüz bulamayınca görüceksin bir daha çalmaz kapını.Yüreğini ferah tut olur mu?
Sevgiler.

birmutluluk 16-06-2008 08:38 PM

merhaba kyiğit endişelenmene gerek yok geçici dalgalanma hisleri yaşıyorsun iyi ve kötünün mücadelesi olarak gör eski kalıplar yerlerinde kalmak için son çırpınış mücadelelerini veriyorlar geri dönüş yok bunuda hiç unutma olurmu sevdiğin şeylere yoğunlaşmanı öneririm bu gibi durumlar bende de oldu senin gibi benzer daha kötülerini yaşadım ama şimdi çok iyiyim tekrar dalgalanma yaşarmıyım evet yaşarım ama eskiye dönmem bunu biliyorum artık geri dönüş yok bunu şöyle örnekleyebiliriz yokuş üstü rampada bir süre kalıp tekrar yoluna devam ettiğini düşünebilirsin

birmutluluk 16-06-2008 08:45 PM

bildiğim kadarıyla suçluluk onbeş gün sonra çıkartılıp ara ara haftada bir kaç saatlik dinlemeyle yeterli oluyor ben son bir kaç haftadır dinlemeyi bıraktım düzenli dinlemiyorum yanlışmı yapyorum acaba

ametist 16-06-2008 08:59 PM

Alıntı:

kyigit Nickli Üyeden Alıntı
diğer olumlu etkiler kaybolacak diye korkuyorum.oysa ne güzel başlamıştım değişmeye ya oooooofffff oooofffffffff.karamsarlığa düşmek üzereyim.bir aydır kendimi hiç depresif hissetmemiştim ama bu gün şöyle bir yokladı beni.yüz vermedim tabii.alt ettim onu.ama ya bi daha olur ve baskın çıkarsa diye endişeleniyorum nolur akıl verin.

merhaba kyiğit ,bu tarz gel-gitler yaşanıcak normal,biraz sabırlı ol ve sanırım telkinleri hayatının merkezine aldın ve büyük değişimler bekledin çok kısa sürede,böyle bi iksir yok maalesef hayatta.tamam telkinlere alışma safhandı ,geçmek üzere.kendini koşullama telkinlere ama ihmal de etme sakın.zaten şartlamadığında,daha kolay gelişicek .telkinler çalarken kendi kendine sürsün hayat ve bak o zaman asıl gelişme neymiş anlıcaksın.ben de 7-8 ay kadar böyle bi duruma geldim ve hem siteyi hem de telkinleri bıraktım,sen de bunu yapma .bak yine dönüp dolaşacağın yer burası olur benim gibi girlhaha.
sağlıcakla kal smiliyface

kübrayigit 16-06-2008 10:26 PM

hepiniz sağolun arkadaşlar.çok iyi geldiniz bana 96 moral oldu. smiliyface .bu sitedenin en güzel yanıda bu zaten.insan kendini sanal bi ortamda değilde gayet rahat bi ev ortamında gibi hissediyor. kiss3 sanki ben odamdan;abla mavi hırkamı gördünmü? diye sesleniyorumda hemen salondan cevap geliyor gibi. uy897 benim siteyle ilgili hissettiğim tamamen bu şekilde gerçekten hepinizi sevdim,kardeş gibi içten. mlk34 burda okuduklarım bana acabamı dedirtmiyor.güven duyuyorum. tekrar teşekkür ederim hepinize arkadaşlar hismiley

kübrayigit 17-06-2008 03:33 PM

atakan bey kendimi bu kadar güzel (bakınız avatar) hissedebileceğim bir telkininiz varmı acaba 88a blook

Renton_co 15-07-2008 01:59 PM

ya bendede oluyo bunlar duruyo gibi oluyo herşey bide yorgunluk gel git durumlar. 1 ay ı geçti bide bnm iyi olcağına inanıyorum ama herşeyin

umuda_yolculuk 15-07-2008 02:41 PM

Bende 28 günden beri günde 10 saat dinliyorum ama bariz bir etki hissedemedim, dalgalanmada yaşamadım sabırla dinlemeye devam ediyorum

CeM 15-07-2008 07:58 PM

Ben siteyi ilk gördüğümde ufak ufak dinliyodum(günde 1-1.5 saat kadar) daha sonra bıraktım dinlemeyi sonra yine başladım azar azar dinledim sonra yine bıraktım wave ama en son düzenli dinlemeye başladım yaklaşık 9 gün oldu etki hissedemiyorum ama önemli olan etki etmesi, ben bunu hissetmesemde olur thumbsanim o nedenle mümkün olduğu kadar dinliyorum bide şöyle düşünüyorum geç etki edenlerde tam etki ediyomuş diye duydum o da iyi bi nokta super
kiss3

angel79 12-07-2009 08:18 AM

Cevap: hiç bir gelişme yok

ben de kısa bir süredir dinliyorum.pek etki ettiğini söyliyemem.hatta uyuyamama gibi bir sorun oluştu bende.bunu yaşayan kimse var mı bilmiyorum ama ben pek uyuyamaz oldum.
benim panik atağım var.2 yıl ilaç tedavisi artı psikoterapi gördüm.ve bu yıl tedaviyi bitirdik.ama yine yokluyor tabi.belki bunun da etkisi vardır.yani telkinlerden fayda görme sürecim diğer insanlara göre daha uzun sürecektir belki bilemiyorum.
ama bu ara kendimi ciddi anlamda depresif hissediyorum.suçluluk telkininden kaynaklanıyor olabilir mi acaba?suçluluğu çıkarıp yerine beni mutlu edecek bişey mi dinlesem ???çünkü zaman geçtikçe kendimi daha depresif hissetmeye başladım gibi geliyor:((((

silvershark 12-07-2009 09:39 PM

aslında çözümü bu doğu tekniklerinde aramak nekadar doğru bilemiyorum arkadaşım.herzaman için hayrı allahtan dile dua et huzuru daha çabuk bulucaksın emin ol!!!

salim_k 23-10-2009 06:28 PM

bende bir haftadır yasıyorum boş hissediyorum sorguluyorum olumlu değişimlerim eskiye döndü umarım geçer isteksizlik var asırı sekilde ve halsizlik....

denizyıldızı2 17-11-2009 06:46 PM

Ametist dediğin gibi telkinler hakkında çok fazla umutlu olmamak gerek bunlar bana etki eder daha iyi olurum dememek gerek çünkü o zaman söylemiş olduğun gibi pek etki etmiyor, eğer öylesine pek fazla sonuca odaklanmadan dinlersek telkinleri daha iyi sonuçlar alabiliriz, çünkü eğer böyle olmazsa telkinlerden kesin bir şeyler beklersek kendimizi şartlandırmış oluyoruz rahat olmuyoruz, öbür türlüsü daha iyidir. Bunu yazıyorum çünkü bende bu telkinleri ilk başta dinlerken çok umutluydum, galiba kesin olacak dedim fark etmeden o kadar şartladım ki kendimi şu an belirgin etkilerini göremiyorum. Sanki biraz değişiklikler oldu gibi fakat tam belirgin değil galiba biraz daha zamana ihtiyacım var :)
Bu telkinlerle ilgili metinleri de okumanızı tavsiye ederim arkadaşlar; okunmasının gerekli olmadığı yazılmış sitede ama ben merak edip okudum telkinlerin metnini ve o metinler bana telkinlerden daha etkili geldi...

shengay 09-07-2010 12:42 PM

Herkese merhaba. Benim telkinleri dinleme sürecim yaklaşık 7 ayı buluyor. Telkinleri ilk dinlemeye başladığım zamanlar etkisini çok çabuk gördüm. Daha önce hissetmediğim türden bişeydi bu..
Olağanüstü bir bilinç halinin nasıl bir şeye benzeyebileceği konusunda size fikir verebilecek bir bilinç..
O dönemde böyle güzel bi deneyim yaşamanın hazzını tadarken bi taraftanda askerliğe ramak kalmıştı..

O yüzden telkinleri 10-15 gün dinledim ve bıraktım. Ama öyle bi gidişim vardı ki.. Havalimanında herkes ağlıyorken ben hiç üzülmüyordum. 1 dk sonra ne olacağı umrumda bile değildi..
Evet hüzünleniyordum ama bu bile bana acı vermiyodu.. Ee artık vakit gelmişti :) Gideceğim yerde zor günler beni bekliyordu.. Herkesin vardır bi askerlik hikayesi ama benimki güzel bi askerlik değildi.. Herneyse :) gelir gelmez yeniden telkinleri dinlemeye başladım nerdeyse 2 ay olcak ama bırakın olumlu bi etkiyi.. kendimi daha da kötü hissediyorum. Askere gitmeden önceki ruh haliye alakam bile yok. Bu halimi izleyebiliyorum ama yine de insan huzursuz oluyor.. İçimden nerdeyse hiç bişey yapmak gelmiyor. Buradaki bazı arkadaşların motive edici yorumlarını okuduktan sonra bende devam etmeye karar verdim. Bu 1.5 aylık dönemde hergün en az 8 saat dinliyodum.. Biliyorum bilinçaltım içerden bişeyleri dışarı atmaya çalışıyor ama ben normalde depresif bi insan değilimki.. Tamamiyle kişisel gelişim amacı güderek bu telkinleri dinlemiştim. Tam olarak bilemiyorum ama mutsuz olmanın bu kadar uzun sürmesi sizce normal mi ? Bekleyip görmekten başka yapılabilecek bişeyler olabilirmi ? Hikayesi benimkine benzeyen bi arkadaş yokmu :)

hayatimdegisti 09-07-2010 01:03 PM

Bu konuda daha önce bir benzetme yapmiştik.
Normalde mutluluk talebimiz az olduğu için buna gore mutluluk üretiriz.
Yani mutluluk fabrikalarımız küçüktür.
Telkinlerle birlikte daha fazla mutluluk talep ederiz.Bir süre sonra mevcut mutluluk yetmez ve daha büyük fabrikalara ihtiyaç duyulur.

Geçici bir süre ta ki bu yeni mutluluk seviyesine alışana kadar kendinizi mutsuz hissedebilirsiniz.
Kişisel gelişim için dinleyenler için de aynı şey geçerlidir.

Dolayısı ile geçici dalgalanma süreçlerini başa dönmek olarak algılamamak gerekir.

Süreç sürekli yükselen bir grafik değildir.Önce bir yükseliş sonra bir yenilenme yapılanma dönemi ve tekrar yükselişdir.

Yaşamınız boyunca beyninizden mutluluk talebiniz 1 ken 10 a hatta fazlasına çıkıyor.
Mutluluk hormonu üretilmesi için kendinize izin vermelisiniz ve bu yeniden yapilanma dönemini sabirla geçirmelisiniz.

Bilge_Kağan 09-07-2010 01:35 PM

Alıntı:

hayatimdegisti Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 756919)
Bu konuda daha önce bir benzetme yapmiştik.
Normalde mutluluk talebimiz az olduğu için buna gore mutluluk üretiriz.
Yani mutluluk fabrikalarımız küçüktür.
Telkinlerle birlikte daha fazla mutluluk talep ederiz.Bir süre sonra mevcut mutluluk yetmez ve daha büyük fabrikalara ihtiyaç duyulur.

Geçici bir süre ta ki bu yeni mutluluk seviyesine alışana kadar kendinizi mutsuz hissedebilirsiniz.
Kişisel gelişim için dinleyenler için de aynı şey geçerlidir.

Dolayısı ile geçici dalgalanma süreçlerini başa dönmek olarak algılamamak gerekir.

Süreç sürekli yükselen bir grafik değildir.Önce bir yükseliş sonra bir yenilenme yapılanma dönemi ve tekrar yükselişdir.

Yaşamınız boyunca beyninizden mutluluk talebiniz 1 ken 10 a hatta fazlasına çıkıyor.
Mutluluk hormonu üretilmesi için kendinize izin vermelisiniz ve bu yeniden yapilanma dönemini sabirla geçirmelisiniz.

Atakan abi Doğru söylüyor Arkadaşlar..956k956k

karavan 09-07-2010 03:34 PM

Sevgili kübrayiğiti

Ben telkinleri dinlemeye başlıyalı yaklaşı 6-7 gün oldu.
Günde minimum 15 saat dinliyorum bazen yirminin de üzerine çıkıyor.Uyurken de dinlediğim için süre bu kadar uzuyor.
Yeni başladım sayılır ancak aldığım neticeler açısından baktığımda sanki bir aydan fazla süredir dinliyormuşum gibi kendimi iyi hissetmeye başladım.Ben kesinlikle devam edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

İyiki varsınız.

shengay 10-07-2010 12:04 AM

Atakan bey bu açıklama sanırım benim için yeterli saolun iyiki varsınız :) Ama size birşey daha danışmak istiyorum. Ben isme özel cd yaptırmıştım ve bunları dinleyip dinlememek konusunda tereddütlüyüm. Öncelikle ücretsiz telkinleri dinleyip fabrikaları aktif hale getirdikten sonra mı isme özel cdye geçmeliyim bilmiyorum. Bu konuda da beni aydınlatırsanız sevinirim.

crisis 01-11-2010 01:41 AM

Cevap: Ynt: hiç bir gelişme yok

Alıntı:

umuda_yolculuk Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 66433)
Bende 28 günden beri günde 10 saat dinliyorum ama bariz bir etki hissedemedim, dalgalanmada yaşamadım sabırla dinlemeye devam ediyorum

benim de aynı şekilde ..hiç bi değişiklik yok 20 gün oldu benim de...napmak gerek acaba :(

yeni bir hayat 01-11-2010 03:45 AM

Cevap: Ynt: hiç bir gelişme yok

Alıntı:

crisis Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 776620)
benim de aynı şekilde ..hiç bi değişiklik yok 20 gün oldu benim de...napmak gerek acaba :(

Telkinlerin etkisi ve sonuç alınması kişiye göre değişiyor arkadaşlar..Birkaç günde veya birkaç ay sonra etkilerini hissedenler var..Hemen umutsuzluğa kapılmayıp sabırla devam etmenizi öneririm..
Bu arada doğru şekilde dinlediğinizi ölçmek adına rehber bölümünü tekrar gözden geçirebilirsiniz..

şeniz 24-11-2010 01:07 AM

İlk zamanlarda biraz etki eder gibi oldu.İlk gün çok güzel uyudum.Sonra hafif mutluluk oldu.Bir ara ağlama hisssi oluştu.Ama sonradan hızla kesildi ve hafif hafif karamsarlık oldu gene.
Sonra mp3 üm bozuldu ve bilgisayardada az dinleyebildiğim için bıraktım.
Bir iki gündür tekrar 2-3 saat dinleyebiliyorum bilgisayardan.içime de bir kuşku düştü yeniden olmayacak mı diye?

karaborsa 24-11-2010 01:25 AM

Telkinleri dinleyen arkadaslara
Degerli arkadaslar gün icerisinde 8-10 ayri telkinmi dinliyorsunuz yada encok gerek duydugunuz telkinlerimi? mesela EGO ile ilgili bence kendiniz icin önem arzeden telkini sadece dinleyin ve 10 gün yada 20 gün gecti faydasi yok demek sabretmemek demek

Berlinde yasadigim yerde bir arkadasla sohbet ediyoruz bu arkadas gayet sinirli ve sabirsiz birisi konumuzda pysikatri bu arkadas yaklasik 2 yil piskologa gitmis ve o gün bugündür onun gözünde psikologlar hic birsey yapamayan kisiler

Sebebini sordum neden dedim bana verdigi cevap oldukca ilginc vede dogru

ben iki sene onlara katlandim ama onlar bana hic birsey yapamadilar bosuna gittim diye sikayet ediyor bende sordum ne bekliyordunki ne yapmalari gerekiyordu dedim sen parcalari degistirilebilecek bir makinamisinki dedim demez olaydim bana sen onlardan yanamisin benden yanami diyince dumur oldum

anladimki herkesin bir beklentisivar ve herkes herseyin en iyisini bekliyor hatta dilenciye bile birkac lira verince ondan bile beklentileri olanlar cok sayida EN AZINDAN DUA bekliyor sanki kendisi edemiyorya

burada anlatmak istedigim mp3ler size cokseyler verir hatta siz farkinda olmasanizda o sürec basladi bile sadece sabirla ve sakinlikle olusmasini bekleyin ve kullanma sartlarini yerine getirin gerisi kolay piskologa kizmadan ;-))

acmilanac 24-01-2011 06:52 PM

Alıntı:

denizyıldızı2 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 570896)
Ametist dediğin gibi telkinler hakkında çok fazla umutlu olmamak gerek bunlar bana etki eder daha iyi olurum dememek gerek çünkü o zaman söylemiş olduğun gibi pek etki etmiyor, eğer öylesine pek fazla sonuca odaklanmadan dinlersek telkinleri daha iyi sonuçlar alabiliriz, çünkü eğer böyle olmazsa telkinlerden kesin bir şeyler beklersek kendimizi şartlandırmış oluyoruz rahat olmuyoruz, öbür türlüsü daha iyidir. Bunu yazıyorum çünkü bende bu telkinleri ilk başta dinlerken çok umutluydum, galiba kesin olacak dedim fark etmeden o kadar şartladım ki kendimi şu an belirgin etkilerini göremiyorum. Sanki biraz değişiklikler oldu gibi fakat tam belirgin değil galiba biraz daha zamana ihtiyacım var :)
Bu telkinlerle ilgili metinleri de okumanızı tavsiye ederim arkadaşlar; okunmasının gerekli olmadığı yazılmış sitede ama ben merak edip okudum telkinlerin metnini ve o metinler bana telkinlerden daha etkili geldi...

peki ilgimizi başka yere vermek için ne yapmalıyız? örneğin telkin dinlerken tv izleme,futbol oynama vb. şeylerle ilgimizi dağıtmak mı gerekir? :)guitar

Elka 29-06-2015 12:35 AM

Merhaba, benimde bi hafta falan oldu..Ama.hiçbir etki gormedim gibi...sadece 5 6 aydir olan yuregimde biir pirpir eden sebebini bilmesigim korku vardi..iste onun pirpirligi epey azaldi..birde duraganlastim gibi sessiz sakin uyusuk gibi..bunlar telkindenmidir?ben şimdi uyurken 8saat hoparlörden dinliyorum..bu şekilde fayda etmiyomu acaba?? Yardımcı olursanız çok sevinirim..dusun2

Dusunsel 29-06-2015 03:26 AM

ben uzun zamandır dinlememe rağmen bir etki alamadım net olarak bu gibi durumlarda telkin listemi değiştiriyorum fakat biraz daha dinlemeni öneririm 1 hafta çok kısa bir süre 1.5 ay dinleyin bakalım

Elka 29-06-2015 03:40 AM

Hmm..acaba yanlış mi uyguluyorum gece uyurken hoparlörden dinliyorum..daha başka yerden telkin edinmistim tek telkin dinliyodum ve farkında.olmadan iyiye gidiyodum...kiloyla ilgili spor yapma arzusu sağlıklı beslenmeye çalışma gbi ve bir haftada baslamistida..acaba diyorum hoparlormu yanlış dinleme seçeneği ve yalnızca uyurken...

Dusunsel 29-06-2015 03:43 AM

imkan varsa gündüz bol bol dinleyip gece dinlemeyebilirsin ben arada böyle yapıyorum, belki sesi çok kısıyosundur

Elka 29-06-2015 03:48 AM

Olabilir tesekkurler:)) umarim ise yarar...

Elka 29-06-2015 11:40 PM

Arkadaşlar...ben bu sitedeki kilo verme telkinine baslamadan hemen önce başka sitenin kilo verme telkini dinliyordum....ve o telkinle daha 3gunken iştahim azalmıştı...spordan nefret ederken spor yapma arzusu başlamıştı....SONRA BURAYİ GORDUM.VE Bİ.SEKİLDE ANİDEN BURDAKİ KİLO VERME SUCLULUK VE EGO TELKİNLERİNE BASLADİM....BİR HAFTA OLDU VE OSTAHİM ACİLDİ...SPOR YAPMAK İSTEMİYORM HATTA HAREKET ETMEK.DAHİ İSTEMEZ.OLDUM....YANİ.BANA Mİ SADECE TERS ETKİ ETTİ BURADAKİ TELKİNLER??? açıkçası olumsuz yönde etkilenir oldum emeğinize yinede tesekkurler...keşke bukdr inancimi yitirmeden bi cevap alabilseydim......iyi akşamlar.

Elka 30-06-2015 01:10 AM

Su halime bakın ya...bu saatte depresyona girdim.resmen..yemek yapmak beni nasıl mutlu ederken şimdi.pijamalarla odamdan cikmiyorm..hicbisi yapasimmyok.oysa ben ne.kadar pozitif.hayat doluydum...agl34

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:54 AM.