Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Dalgalanma Hissi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/dalgalanma-hissi/)
-   -   Ani Öfke Patlamaları ve Zarar verme İsteği (http://www.hayatimdegisti.com/forum/dalgalanma-hissi/13909-ani-ofke-patlamalari-ve-zarar-verme-istegi.html)

mücella 29-09-2008 12:07 AM

Ani Öfke Patlamaları ve Zarar verme İsteği

Herkese merhaba...Ben yaklaşık bir aydır telkinleri aksatmadan dinliyorum.Hergün gece gündüz fırsat buldukça(en az 18 sa) ve sadece 3 hafta başka hiç bir şey eklemeden ego ve suçluluk dinledim 4 -5 gün önce kendine güven ve uyku ihtiyacımda belirgin bir artma olması nedeniyle erken uyanma telkini ekledim.Ancak bu hafta çok küçük olaylardan dolayı ailemle ciddi tartışmalarım oldu ben bile söylediklerime, tavırlarıma inanamadım.Aşırı ve uç tavırlar sergiliyorum.Beni tanıyanlar bu halimi en son 16 yaşımda gördüklerini söylüyorlar.Genelde içine kapanık ve insanları incitmekten korkan biriyimdir.Bunları yaşamak beni çok şaşırttı ve altüst oldum.Ayrıca bu yoğunlukta öfke duygusuyla birlikte inanılmaz biçimde kendime zarar verme isteği duydum 4- 5 yıl boyunca psikolojik tedavi görmüştüm.bu süre içinde bir doktor sosyal fobi dedi diğeri panik atak...uzunca yıllar ilaç da kullanmama rağmen hiç bir fayda göremedim.Büyümenin ergin olmanın etkisiyle davranışlarımda düzelmeler oldu tabii ancak son yıllarda hiç bu kadar agresifleştiğimi ve zarar verme duygumun(kendime),yeniden hortladığını hatırlamıyorum.Bu kadar uzun yazdığım için çok özür diliyorum ama durumumu netleştirmek ve böylece bana daha iyi yardımcı olmanız adına anlatıyorum bunları...Küçük bir not daha eklemek istiyorum: kendimi bildiğim yaştan itibaren sıkıntılarıma sebep olarak gösterdiğim içten içe suçladığım ailemden birini şimdi görmeye tahammül edemiyorum.Bu benim için çok ciddi bir mesele üstelik hep onu sırf yakınım olduğu için sevmem gerektiği inancıyla da baskı yaşadım yıllarca...Şimdi herşey içimden kocaman alev topları gibi oraya buraya saçılıp heryeri yakıp kül ediyor.Çok öfkeliyim ama dediğim gibi anlık.SİZCE NE YAPMALIYIM.PROFESYONEL YARDIM ALMAM GERKİYOR MU?TELKİNLERİ BIRAKMALI MIYIM?YOKSA BUNLAR İYİYE Mİ İŞARET????ACİL YARDIM BEKLİYORUM......

keops 29-09-2008 12:18 AM

Ynt: Ani Öfke Patlamaları ve Zarar verme İsteği

Alıntı:

mücella Nickli Üyeden Alıntı
Herkese merhaba...Ben yaklaşık bir aydır telkinleri aksatmadan dinliyorum.Hergün gece gündüz fırsat buldukça(en az 18 sa) ve sadece 3 hafta başka hiç bir şey eklemeden ego ve suçluluk dinledim 4 -5 gün önce kendine güven ve uyku ihtiyacımda belirgin bir artma olması nedeniyle erken uyanma telkini ekledim.Ancak bu hafta çok küçük olaylardan dolayı ailemle ciddi tartışmalarım oldu ben bile söylediklerime, tavırlarıma inanamadım.Aşırı ve uç tavırlar sergiliyorum.Beni tanıyanlar bu halimi en son 16 yaşımda gördüklerini söylüyorlar.Genelde içine kapanık ve insanları incitmekten korkan biriyimdir.Bunları yaşamak beni çok şaşırttı ve altüst oldum.Ayrıca bu yoğunlukta öfke duygusuyla birlikte inanılmaz biçimde kendime zarar verme isteği duydum 4- 5 yıl boyunca psikolojik tedavi görmüştüm.bu süre içinde bir doktor sosyal fobi dedi diğeri panik atak...uzunca yıllar ilaç da kullanmama rağmen hiç bir fayda göremedim.Büyümenin ergin olmanın etkisiyle davranışlarımda düzelmeler oldu tabii ancak son yıllarda hiç bu kadar agresifleştiğimi ve zarar verme duygumun(kendime),yeniden hortladığını hatırlamıyorum.Bu kadar uzun yazdığım için çok özür diliyorum ama durumumu netleştirmek ve böylece bana daha iyi yardımcı olmanız adına anlatıyorum bunları...Küçük bir not daha eklemek istiyorum: kendimi bildiğim yaştan itibaren sıkıntılarıma sebep olarak gösterdiğim içten içe suçladığım ailemden birini şimdi görmeye tahammül edemiyorum.Bu benim için çok ciddi bir mesele üstelik hep onu sırf yakınım olduğu için sevmem gerektiği inancıyla da baskı yaşadım yıllarca...Şimdi herşey içimden kocaman alev topları gibi oraya buraya saçılıp heryeri yakıp kül ediyor.Çok öfkeliyim ama dediğim gibi anlık.SİZCE NE YAPMALIYIM.PROFESYONEL YARDIM ALMAM GERKİYOR MU?TELKİNLERİ BIRAKMALI MIYIM?YOKSA BUNLAR İYİYE Mİ İŞARET????ACİL YARDIM BEKLİYORUM......

listene mutlaka topluluk önende konuşma ve sosyallik arttırıcıyı ekle...
suçluluğu bir süre listenden çıkarabilirsin dalgalanma geçinceye kadar
ama asıl sana yardımcı olacak kendinle yaptığın olumlu iç konuşmaların ve sos+top.önünde kon.
telkinleri senin çevreyle iletişime olumlu düzeyde katkı sağlayacak...
ve 18 saat dinlemek çok fazla bu süreyi 8-10 saat ya da daha aşağı çek..
ve bilinçli ve çaba gösterek dinlemeye uğraşma
sen chat yaparken tv izlerken v.b faliyetlerde telkin bırak orada çalsın

mücella 03-10-2008 11:55 PM

teşekkür ederim s456

awayy 04-10-2008 12:46 PM

Sevgili Keops,

Ben bişey sormak istiyorum. Ben de 17 saat falan dinliyorum neredeyse 1 ay oldu ve olumlu etki göremiyorum pek sad456. Neyse konu bu değil. Ne kadar çok dinlersen o kadar iyi diye okumuştum bi forumda. Neden dinlenen saati azaltmak gerekiyor??? Hayır ben zaten hayatım boyu pek kendimi iyi hissetmedğim için olumsuz etkilere katlanabilirim eğer çok dinlemek onları daha kolay atlatmamı sağlıyacaksa?? Dinlediğim süreyi azaltınca etki görme zamanım daha da uzamaz mı acaba 4897

keops 04-10-2008 02:35 PM

Alıntı:

awayy Nickli Üyeden Alıntı
Sevgili Keops,

Ben bişey sormak istiyorum. Ben de 17 saat falan dinliyorum neredeyse 1 ay oldu ve olumlu etki göremiyorum pek sad456. Neyse konu bu değil. Ne kadar çok dinlersen o kadar iyi diye okumuştum bi forumda. Neden dinlenen saati azaltmak gerekiyor??? Hayır ben zaten hayatım boyu pek kendimi iyi hissetmedğim için olumsuz etkilere katlanabilirim eğer çok dinlemek onları daha kolay atlatmamı sağlıyacaksa?? Dinlediğim süreyi azaltınca etki görme zamanım daha da uzamaz mı acaba 4897

nedeni şu bilinçaltına telkinleri algılayıp değişimi başlatması için zaman vermelisiniz
yoğun dinlemek istiyorsanız 8-10 saat yeterlidir ve yeterince hızlı değişirsiniz.. .
ayarlamaları kendi ruhsal durmunuza göre kendiniz yapacaksınız...
bilinçaltına değişiminizi sağlaması için zaman tanıyın..

awayy 04-10-2008 03:07 PM

Hmmm... Peki o zaman ben de azaltayım biraz dinleme saatlerimi. Sadece gece dinlesem yeter o zaman b456
Çoook teşekkür ederim. t678

ormia 10-10-2010 06:06 PM

Cevap: Ani Öfke Patlamaları ve Zarar verme İsteği

öfke patlamaları ben de sık yaşadım çok sinirli bir ruh halim oluyordu şu anda da zaman zaman çok sık ufak tefek şeylere sinirleniyrum ama zamanla geçecek inanıyorum bu biraz da çevreye olan duyarlılıımızı artırdığındandr belki.şimdi 3. haftam siparş cdleri dinlemeye başladm yalnız ben de çok sık dinliyordum bu süreyi gecelerine azaltıcam ne kadar çok dinlesek o kadar iyi sanmıştm:) deişime inanıyorum,inanmadığm zamanlarda bile günden güne zihnen daha arınmş ve gereksiz düşüncelerden kurtulmuş hissediyorum.atakan beyin bu kadar insana bu fırsatı sunması çok güzel ve destek olunmalı daha fazla insan bunu bilmeli:))

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:28 PM.