Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Cilt Güzelliği (http://www.hayatimdegisti.com/forum/cilt-guzelligi/)
-   -   Kirpik Bakımı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/cilt-guzelligi/4964-kirpik-bakimi.html)

cicek1973 03-03-2008 11:04 PM

Kirpik Bakımı

Kirpikleri uzatmak için:

1 bardak suyu kaynatın. 1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağı(1 yemek kaşığından biraz az) ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.

Kirpikleri gürleştirmek için:

Eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün.

Mustang 03-03-2008 11:20 PM

Ynt: Kirpik Bakımı

Badem yağı ve hint yağını ben kullanmıştım,cidden acayip işe yarıyor,gürleştirip uzattı benimkileri hatta çok şaşırmıştım...

sonbahar 04-03-2008 12:17 AM

harikasin cicek bu bilgiyi yegenim coktandir ariyordu sevinecek tesekkür paylasimin icin ellerine saglik umarim isine yarar wave wave wave

AZARRATH 30-08-2008 08:39 PM

Suna Dumankaya'nın tarifini uygulamıştım,hemde azcık azcık sürmüştüm kirpik çıkacağına döküldü 88a

Uzun zaman sonra yine çıktı ama bu da dökerse,uygulayan var mı,kirpik bu efenim kaşlardan sonra kirpiklerde önemlidir

Birde makkajınızı acı badem sütüyle silin,dost tavsiyesi

Alıntı:

1 bardak suyu kaynatın. 1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağı(1 yemek kaşığından biraz az) ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.
Anlamadım,şimdi bunları sıcak suyun içine mi atıcaz yoksa benmari usulu yani kaynayan suyun içine mesela cezve koyup cezvenin içinde mi yapıcaz. dusun

ozgehan 30-08-2008 08:56 PM

benım kırpıklerım bıraz kısa ben badem yagını yaklasık 3 aydır duzenlı kullandım gecelerı yatmadan once surdum ama bı gelısme yok malesef bende ıkı haftadır surmemeye basladım

cicek1973 11-09-2008 06:51 PM

Alıntı:

Anlamadım,şimdi bunları sıcak suyun içine mi atıcaz yoksa benmari usulu yani kaynayan suyun içine mesela cezve koyup cezvenin içinde mi yapıcaz.
Bunu benmari usulu yapacaksınız.

Ben denediğim yöntemleri şöyle sıralarsam.
1-Badem yağı gürleştiriyor.
2-Hint yagı badem yagı karışımda gürleştiriyor.
3-Fındık yagı dökülmesini önlüyor güçlendiriyor.

Ama dikkat etmek lazım göze kaçarsa yakıyor.

Aslında denediğim bir yöntem daha var ama uzun süre kirpiksiz gezmeyi göze alabilirseniz.Uçlarından kesmek ama fazla değil yoksa gözünüze batar.Uzatıyor ama epey zaman sürüyor.

sanemce 11-09-2008 07:39 PM

kaç yaşımdaydım hatırlamıyorum ama gençliğe yeni adım attığım dönemlerdi sanırım dusun kirpiklerin ucundan kesmek uzamalarını sağlıyormuş diye kesmiştim girlhaha sol gözümün kirpikleri biraz daha kısadır o yüzden b456 ayarlayamamışım aa34
hiç faydası olmadı ama. uzamadılar yani sad456

Novos 11-09-2008 09:23 PM

Alıntı:

sanemce Nickli Üyeden Alıntı

kaç yaşımdaydım hatırlamıyorum ama gençliğe yeni adım attığım dönemlerdi sanırım dusun kirpiklerin ucundan kesmek uzamalarını sağlıyormuş diye kesmiştim girlhaha sol gözümün kirpikleri biraz daha kısadır o yüzden b456 ayarlayamamışım aa34
hiç faydası olmadı ama. uzamadılar yani sad456

Kirpiklerin uzaması için:

1-Bir kahve fincanı zeytin yağında, bir tutam ceviz içi ve fındığı benmari usulü
eritin. fındık ve ceviz kararınca yağı süzüp yatmadan önce kirpiklerinize sürün.

2-http://www.zayiflamashop.com/product/Kirpik-Uzatici/zayiflama_109_Kirpik-Uzatici.html

3-yaban maydanozu (frenk maydanozu) maydanozgillerden ıtırlı bir bitkidir.
Suyuyla kirpiklere kompress yapılırsa, uzamalarını sağlar.

3.tekil şahıs 06-08-2009 02:16 PM

Cevap: Kirpik Bakımı

ben badem yagını sacta denemıstım ..12389
cıkarması bır haylı zor olmustu(=

annem demıstı ben gencken kırpıklerıme surerdım onu da bır sey olmazdı dıye'' .12389.
bakalım bır de kırpıkte deneyelım ..girlhaha

smil56

elloli1903 30-10-2010 11:07 PM

Cevap: Kirpik Bakımı

hint ağın9ı deneyenlerdenim bende 2 haftada sonuç aldım öyle çok süpürge gibi olmadı ama küçük küçük kirpikciklerim uzadı

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:11 AM.