Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Bırakmak Gerçekten Zor mu? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/birakmak-gercekten-zor-mu/)
-   -   Sigara Bırakmak Peki ya zevk? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/birakmak-gercekten-zor-mu/624445-sigara-birakmak-peki-ya-zevk.html)

sümbül1980 20-10-2014 11:56 PM

Sigara Bırakmak Peki ya zevk?

Arkadaşlar belli işte sigarayı bırakmak istiyoruz ama hayatta gerçekten sevdiğim de bir şey bu meret, ne yapacağımı tam bilemiyorum artık. geçen doğumgünüm diye yine bir heveslendim bırakayım diye ama kutlama sırasında bir baktım sevgilim bana müthiş bir zippo almış, hani içmiyor olsam yine başlardım o derece hoşuma gitti :D Kurtulamıyorum ama bir yandan da belki çok bırakmak istemiyorumdur diyorum sanki, çünkü gerçekten hayatın zevklerinden biri be, akşam şehrin ışıklarına karşı bir sigara tüttürmek, ha?

blackwood 21-10-2014 12:14 AM

Cevap: Sigara Bırakmak Peki ya zevk?

hele ki o zevk istanbulda boğaza karşı içmekse :) bende bırakmak istiyorum ama işte bu sefer hem bu zevkten mahrum kalacağım hem de en iyi arkadaşımı kaybetmiş olacağım :(

jasmin66 21-10-2014 01:08 AM

20 yıllık içiciydim günde 1,5 paket .Hiç bırakamam sanyordum.Eczanelerde satılan ve sigara bırakma merkezlerin yazdığı SGK'nın karşıladığı ilaçla bırakdım.Cha....ile başlayan ilaç.Ben eczaneden kendim aldım ilacı 200 lira fiyatı habı içtiğimin 8.günü sigarayı bıraktım 20 gün ilacı içdim sonra ilacıda bıraktım.1,5 yıldır sigara kullanmıyorum. ilaç hiç sigara kullanmayan insan gibi yapıyor bağımlılık olarak diyorum.Şimdi kokusuna dumanına dayanamıyorum.O kadar yıl nasıl içmişim diyorum bir kabusdan uyanmış gibiyim.Çayımıda içiyorum kahvemide ağzımdaki pas gittiği için daha bile zevk alıyorum.
Çok kısa sürede bıraktıra bilen ve bu sürede hiç zorluk çektirmeyen böyle bir ilaç varken sigara kullanmak yazık bence,benim çevremde ona yakın insan bıraktı ve bir daha asla içmedi.
Belki faydası olur diye bahsetmek istedim umarım yanlış birşey yazmamışımdır.Sağlıcakla kalın,

vuslatizmir77 21-10-2014 10:19 AM

Alıntı:

jasmin66 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 851963)
20 yıllık içiciydim günde 1,5 paket .Hiç bırakamam sanyordum.Eczanelerde satılan ve sigara bırakma merkezlerin yazdığı SGK'nın karşıladığı ilaçla bırakdım.Cha....ile başlayan ilaç.Ben eczaneden kendim aldım ilacı 200 lira fiyatı habı içtiğimin 8.günü sigarayı bıraktım 20 gün ilacı içdim sonra ilacıda bıraktım.1,5 yıldır sigara kullanmıyorum. ilaç hiç sigara kullanmayan insan gibi yapıyor bağımlılık olarak diyorum.Şimdi kokusuna dumanına dayanamıyorum.O kadar yıl nasıl içmişim diyorum bir kabusdan uyanmış gibiyim.Çayımıda içiyorum kahvemide ağzımdaki pas gittiği için daha bile zevk alıyorum.
Çok kısa sürede bıraktıra bilen ve bu sürede hiç zorluk çektirmeyen böyle bir ilaç varken sigara kullanmak yazık bence,benim çevremde ona yakın insan bıraktı ve bir daha asla içmedi.
Belki faydası olur diye bahsetmek istedim umarım yanlış birşey yazmamışımdır.Sağlıcakla kalın,

bu kadar çabuk sigarayı bıraktıran bir ilaç varsa müthiş bir şey.gerçi ben sigara içmiyorum zaten. ama bir türlü sigarayı bırakamadıklarını söyleyen tanıdıklarım var.bu ilacı içince nasıl bir etki yapıyor acaba?

jasmin66 21-10-2014 04:17 PM

ilacı içerken sigara içebiliyorsun ,birkaç günden sonra nikotin ihtiyacın kalmadığı için saman içiyormuşsun gibi oluyorsun alışkanlıkdan içmeye devam edebilirsin ilaç görevini yapıyor eninde sonunda bırakıyorsun.

Eczaneye sorabilirler sigarayı bırakma merkezlerinede sorabilirler.İlacın bir yan etkisi yok

vuslatizmir77 22-10-2014 11:09 AM

Alıntı:

jasmin66 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 851967)
ilacı içerken sigara içebiliyorsun ,birkaç günden sonra nikotin ihtiyacın kalmadığı için saman içiyormuşsun gibi oluyorsun alışkanlıkdan içmeye devam edebilirsin ilaç görevini yapıyor eninde sonunda bırakıyorsun.

Eczaneye sorabilirler sigarayı bırakma merkezlerinede sorabilirler.İlacın bir yan etkisi yok

peki ilacı bıraktıktan sonra sigara içme isteği duyduğunuz oldu mu hiç?

jasmin66 22-10-2014 07:15 PM

Sigara içme isteği olmadı .Sadece alışkanlıkların değişmesi zaman istiyor.Yemekden sonra masada sigara paketini gayri ihtiyari aramak,evden çıkarken sigara paketini aramak gibi.Bu herzaman olmasada ara ara oluyordu.Herşeyin tamamiyle geçmesi 6 ayı alıyor.6 aya kadar şu kadar gündür sigara içmiyorum diye sayıyordum.6. ayda herşey bıçak gibi kesildi

Yoksunluk belirtileri ilaç kullanıldığı için olmuyor.Ne öfke ne sinirlilik hiç bir şey olmuyor.Hatta mutlu oluyorsunuz.

vuslatizmir77 23-10-2014 09:55 AM

bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim sayın jasmin66.tanıdıklara bahsedeceğim bu konudan.sevgiyle kalın...

carpediempua 27-10-2014 08:27 PM

Allen Carr Sigarayı Bırakmak [HD] - YouTube

beni bıraktıran ve onlarca kere denememe rağmen etkili olan tek şey.

kitabını al oku üşeniyorsan sadece videoyuyu izlemen bile yeterli.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:51 PM.