Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Bırakma Sürecinde Yaşananlar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/birakma-surecinde-yasananlar/)
-   -   hayatım bu mücadeleyle geçecek ... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/birakma-surecinde-yasananlar/227000-hayatim-bu-mucadeleyle-gececek.html)

hava-hoş 30-01-2009 10:15 AM

hayatım bu mücadeleyle geçecek ...

herkese tekrar selam arkadaşlar uzun zamandır ortada yoktum,hepinizi çoook özledim..sizden uzak olduğum sürede ne mi oldu??3 kez sigarayı bıraktım ve 3 kez tekrar başladım.....şu an 4 gündür içmiyoroum ..bırakma kararım -içen birileriyle olmadığım dan bu süreçte-- bu sefer artık kesin diyorum çünki biliyorum ki başarıcam...arkadaşlar içmiyorken herşey 1 sigara içmekle başlıyoorr .ben hep'''isteyince içmiyosun işte ,irade sende kendini kasma yak bi tane kendi iradenle,,tekrar kendi iradenle içimicen nasılsa ''diyerek 1 sigarayla devamını getirdim...ne kaddaarrr tuzak bi düşünce bu anlatamam..çünkü bu seferde ''amannn 1 tane içtin işte 1 ide bir 100 üde ''diyosun bu sefer..önemli olan o ilk sigarayı içmemek...yapmıcammm başarıcammm siz başaranlar gibiiii....

ancak bişey sorcam sizlere..ben bıraktıktan sonraki 1-2 hafta sabahları özellikle ,,acaip boğaz yanması,,öksürük,bazen hırıltı...yani ben bırakır bırakmaz o temiz ve sağlıklı boğaz yapısına sahip olamıyorum..içtiğim zamanlar hiç bu yönde şikayet duymuyorum....nedir nedendir...bilemedim....

sevgiyle..

ruhsal 30-01-2009 06:51 PM

ben de bir kaç kez bırakmayı denedim. bir nefes tuzağına yenildim hep. belki bir gün... kimbilir...
bende de bıraktıktan sonraki ilk günler öksürmeler, boğaz yanmaları şeklinde etkiler görülüyor. fakat bir hafta civarında tüm bunlar yok oluyor. bana ait olduğunu unuttuğum pembe parlak bir cilt çıkıyor ortaya. dayak yemiş gibi uyanmıyorum sabahları, zinde sağlıklı insan tavrı oluyor duruşumda bakışlarımda. kilo falan da almıyor insan. zaten aburcuburu seven insan sigarayı bıraktıktan sonra daha çok yer bunları. bu da kilo yapar.. ayyy çok özendim şimdi ben bıraktım dediğin için.
sakın vaz geçme. belki özenirim ve güç alırım senden. başarılar....

rex 03-02-2009 03:42 AM

arkadaslar ben sigarayi birakali 10 ay oldu birkac sefer bundan once denemistim sonunda basardim sukurler olsun allahima.ilk baslarda butur bogazda yamalar,kiloalmalar,asiriderecede sinirlilik,sigara icme istegi piskoleji degisikligi falan gibi belirtilerbendede oldu fakat 2hafta sonrasi inanilmaz bir rahatlama oluyo muthisbir enerji oluyo insanda onu tatmak herseye degerbence, yeni dogmus cocukgibi hafiflir insan ,durdugun yerde durasin gelmiyo hareketetmek istiyorsun devamli .o yorgunsu bitkinhalin ortadan kalkiveriyo,nefes alisin heranlamiyla hissedecegingibi bir belirginlik gosteriyo kisacasi birakip bu duygulari tatmanizi dilerim.sadece isteyin sizi icmeye iten nedelerden uzaklasin bellibirsure arkadacevresinden eger sigaraiciyorlarsa tabiki caydan ,kahveden, yemekten sonra iciyorsaniz yuruyusecikin o isteginizi kafanizdan daha kolay atmanizda yardimci olur.ben birakabildiysem herkes birakir gunde 2 paket iciyordum zaltarak birakma calistim dahada fazllastiriyordum birden birakmak en kesin cozum bence,umarim sizde basarirsiniz .saygilar

esmas 03-02-2009 11:34 PM

bugun sigarasiz ucuncu gunum..
son bir saattir oylesine kriz geliyoki uc gundur hic bu kadar yogun istek olmamisti.
bu saatte gecenin bu saatinde cikip paket almaya gidecektim,kiyamadim 3 gundur verdigim mucadeleye..
icimden bir ses ise habire ''cok istedigin zamanlarda 1 tane icme luksun olsun'' diyor..suan nefsimle sabrim savas halinde.
bir nefeslik duman bitirecek bu kavgayi. ama o bir nefesin ardindan cekecegim pismanligi da cok iyi biliyorum ben..
ooofff..yasak seyler neden bu kadar bagimlilik yapiyor ki ooff..
hadi birileri biseyler soylesin,bir iki cumlelik yoldas olun bana..
sabir dileyin,iyi seyler dileyin olmazmi...
su gunlerde sigarayi birakmaya calisan baska birileri varsa lutfen tanisalim.
ve bu birakma surecinde birbirimize destek olalim..

rex 04-02-2009 05:36 AM

sayin arkadasim kesinlikle vazgecme inanki kisasuresuresonra o isteklilik kaybolacak kendinde farkindasin birnefestensonraki pismanlik duygusuna kapilacaginin o pismanliga dusmemek icin siradan hergun oln miyonlarca kisiyidusun verdigi rahatsizliklari nedenoldugu hastalikari inan aldigin nefesin farklilini hissettign anbile nekadar mutlu olacaksin,bunula beraber daha bircok seyin. kesinlikle pesetme sen onundegil senin o senin esirin olsun. kendine nanki basarasin.

hava-hoş 07-02-2009 09:57 PM

esmas bugün ne durumdasın bilmiyorum,,mesajını şimdi okudum arkadasım sadece 3 dk içme isteği en fazla...o dk ları geçirince bitiyo..ve içsen de o 3 dk geçiyo,,içmesen de ..en iyisi içmeden geçirmek öyle değil mi...ben artık o krizleri atlatıyorum aramıyorum çünkü biliyorum ki,,içtikten sonra sil baştan olacak yine...bırakma süreçlerimin kiminde kah yenildim kah yendim o dk ları ama hiç yılmadım bıkmadım usanmadım...tam gaz yola devam..şunu unutmuyorum,,içmekte içmemekte benim irademe bağlı..istesem paketlerce içebilirim buna kimse engel olmaz,,,ama biliyorıum ki yine istesem inatla içmem...herşey benim elimde bana bağlı...ama biz.,içmemeyi seçiyoruz hepsi bu..doğduğumuzda içmiyorduk,,bu alışkanlığa sonradan başladık ,o halde sonradan bu alışkanlık bitebilir..aslında çok basit...birazda büyütmeyelim kafamızda bu bırakma işini,ben bunu anladım.şöyle bi 21 gün içmeme alışkanlığını sürdürebilirsen devamının geleceğinden eminim...sevgiyle kal....

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:18 PM.