Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Mistik Gizem Bilinmeyenler Klubü > Gizemli Konular > Bilinçaltının Bilinmeyenleri

Uyarılar

Bilinçaltının Bilinmeyenleri Bilinçaltının Bilinmeynleri

zekanın koçu bilinçaltı..

Gizemli Konular ve Bilinçaltının Bilinmeyenleri zekanın koçu bilinçaltı.. Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Hafızam Çok Kötü, Ben Zeki Değilim... Bizler davranışlarımızın %10’unu bilinçli aklımızla, %90’ını bilinçdışı aklımızla yani bilinçaltımızda yaparız. Uzmanlar bilinçaltını bir gemiye benzetirler. Bu geminin kaptanı bilinç, tayfaları ise bilinçaltıdır. Kaptan yani bilinç duygularını kullanıp emir verir, tayfalar yani bilinçaltı itaat ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Bilinçaltının Bilinmeyenleri telkin cd indir izle İstanbul Bilinçaltının Bilinmeyenleri nerededir kimdir Bilinçaltının Bilinmeyenleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Bilinçaltının Bilinmeyenleri hipnoz Bilinçaltının Bilinmeyenleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Bilinçaltının Bilinmeyenleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Bilinçaltının Bilinmeyenleri kuantum düşünce kitap haberi

zekanın koçu bilinçaltı..

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 08-11-2010, 09:13 PM   #1 (permalink)
Üsteğmen

zamanı_geldi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 593
357 Mesajinıza toplam 832 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
zamanı_geldi has a spectacular aura aboutzamanı_geldi has a spectacular aura aboutzamanı_geldi has a spectacular aura about
Standart zekanın koçu bilinçaltı..

Hafızam Çok Kötü, Ben Zeki Değilim...
Bizler davranışlarımızın %10’unu bilinçli aklımızla, %90’ını bilinçdışı aklımızla yani bilinçaltımızda yaparız.
Uzmanlar bilinçaltını bir gemiye benzetirler. Bu geminin kaptanı bilinç, tayfaları ise bilinçaltıdır. Kaptan yani bilinç duygularını kullanıp emir verir, tayfalar yani bilinçaltı itaat edip emri yerine getirir. Dikkat edilirse gemiyi kontrol eden, tüm işi yapan tayfalar, yani bilinçaltıdır.

Ancak bilinci yani kaptanı etkileyen faktörler vardır. “Kendini gerçekleştiren kehanet” ifadesini duymuşsunuzdur. Hani bir insana 40 defa sen delisin denirse delirirmiş ya… İşte bilinç duyduklarını önemsiyor, algılıyor ve bilinçaltına gönderiyor; yani ona emir veriyor. Çocuklarımıza defalarca sen yapamazsın/sen beceremezsin/sen başaramazsın dediğiniz an, bilinç bunu algılayıp bilinç altına emir veriyor. Ve basit bir matematik sorusunu çözebilecek olan çocuk “ben yapamam ki” şeklinde bir psikolojiye giriyor. Bu durumda kehanet gerçekleşiyor ve çocuk problemi gerçekten çözemiyor.

Bilinçaltıyla Öğrenmeyi Öğrenme

Bir aile, çocuğunun derslere karşı ilgisiz olduğunu ve özellikle sayısal derslere karşı antipatisinin olduğunu düşünüp bana getirdiler. Bilinçaltı devredeydi ve kötü şartlandırılmıştı. Çocukla konuşmalarımız sırasında bana anlattığı bir anısı beni çözüme yaklaştırmıştı. Çocuk bir matematik probleminin cevabını bulamadığı için babası tarafından arkadaşlarının yanında azarlanmış ve küçük düşürülmüş. Bilinç ve bilinçaltı devreye giriyor ve bağlantı kurmaya başlıyor: “Eğer sayısal derslerde yanlış cevap verirsen azarlanacak ve küçük düşürüleceksin.” Bu çocuğumuzla yaklaşık iki hafta çalıştım. Sene sonunda dersleri, özellikle sayısal dersleri çok iyiydi. Yaptığım uygulama şöyleydi: Çocuk sayısal derslerle aşağılanmak arasında beyninde bir bağlantı kurmuş. Gözlerini kapattım. Gevşeme seansı uyguladım ve çok mutlu olduğu bir anısını zihninde görüntülemesini istedim. Bu arada hazırlamış olduğum sayısal formülleri projeksiyon cihazıyla ekrana yansıttım. Mutlu ve güzel anılarını düşünüp zihninde canlandırdığı esnada gözlerini açtırıp ekrana baktırdım. Bu işlemi 7-8 defa tekrarladım. Çünkü mutlu anısı ile sayısal formüller arasında yeni bir bağlantı kurulması geriyordu ve bağlantıyı kurduk.

Bilinçaltıyla Öğrenme Teknikleri

Motivasyon çalışması yaptığım OKS ve ÖSS öğrencilerine direk “Sizinle bugün motivasyon çalışması yapacağım” demem. Güzel ve kıssadan hisse hikayeciklerle başlarım. Bu aşamadan sonra ne söylesem zevkle dinleyecek duruma geliyorlar. Çünkü bilinçaltlarında hoş bir duygu oluşuyor. “Şimdi size dünyanın en zor sorusunu soracağım” diyorum ve tutup çok basit bir soru soruyorum. Tabii ki hemen cevaplıyorlar ve hani çok zordu hocam diye de gülüyorlar. Dikkat ettiyseniz, zor soru ve gülme arasında hoş bir bağlantı…

Bilinçaltıyla Öğrenme Tekniklerinin Temeli Nedir?
Okuduklarım ve çalıştıklarım bir türlü aklıma girmiyor.
Dersleri hiç anlamıyorum, hafızam çok kötü.
Dersleri anlamadığım için çalışmak istemiyorum.
Bazı kişiler nasıl oluyor da az bir çalışma ile benden çok daha iyi sonuçlar elde ediyorlar?
Hafızam gelişmez ki?
Ben fazla zeki değilim galiba.
Üniversitenin puanı çok yüksek, oraya sadece zekiler gider, ben gidemem.
Niye hiçbir şeyi aklımda tutamıyorum?
Dersler gerçekten çok zor, bunları yapamam…
Bu tip yakınmaları ve sitemleri çok duymuşsunuzdur. Genelde insanlar beyin, zeka ve hafızalarının kötü olduğundan şikayet ederler. Burada kendi beynimizin gücü ve kapasitesini fark etmemiz gerekiyor ki bu sorunun cevabını verebilelim. Nasıl oluyor da insanlar müthiş bir hafıza ve beyin gücü isteyen zor bilgisayar oyunlarını başarıyorlar, bölümleri tek tek hafızalarına alıyorlar ve gerektiğinde kullanıyorlar ancak kendilerinin hayatlarını kurtaracak bilgileri öğrenemiyorlar?

Nasıl oluyor da öğrenciler dersleri zihinlerinde tutamıyorlar da sevdikleri sanatçıların hayatları hakkındaki birçok bilgiyi ve yüzlerce şarkı sözünü hafızalarında tutuyorlar? Nasıl olur da çoğu insan yeni aldığı cihazların kullanımı konusunda müthiş bilgileri tüm ayrıntıları ile zihninde tutuyor fakat hafızam kötü diyerek kendini etiketliyor.Kendinizle ilgili çok ilginç ve duygusal anıları mucizevi bir şekilde hatırlıyorsunuz; bazen bir müzik parçası, bazen bir görüntü, belki de bir his sizi çok eskilerden anılara götürüyor ve anıları tüm ayrıntıları ile tekrar yaşıyorsunuz ve hafızanız çok kötü, öyle mi?

Bilinçaltının temelinde bağlantı kurma vardır. Öğrendikleriniz arasında bağlantı kurarsanız unutmazsınız. Beynimizde nöronlar var. Bütün nöronların arasında bağlantı kurduğunuzda zekâ oluşuyor. Yani ne kadar çok bağlantı kurarsak o kadar çok zeka oluştururuz. Herkeste yaklaşık 100 milyar nöron var ama nöronlar arasındaki bağlantı birleşimi sınırsız. Örneğin, tarih dersini sevmeyen bir öğrenciye Osmanlı İmparatorluğu Duraklama Dönemi’nde hangi ülkelerle savaştı dediğimizde belki öğrenci bunların tamamını hatırlamayabilir. Ama Osmanlı İmparatorluğu Duraklama Dönemi’nde VARİL ile savaştı dediğimde hemen bir gülme başlıyor ve nöronlar vasıtasıyla VARİL ve Duraklama Dönemi savaşları arasında bir bağ oluşuyor. (Viyana-Avusturya-Rusya-.......)

Bilinçaltıyla Öğrenme Teknikleri Herkese Uygulanabilir mi?

Evet, herkese uygulanabilir. Bilinçaltı sadece psikologların tapusunda olan bir konu değildir. En muazzam organımız olan beynin nasıl kullanılacağını öğrenmeliyiz. Eğitimciler bilinçaltını bilmediği için birçok çocuğu harcıyor. Eğitmenler olarak verdiğimiz mesajlar çocuğun beynine ne olarak gidiyor, nasıl sonuçlar doğuruyor, öğrenmemiz lâzım. Anne-babaların da bilinçaltı konusunda etraflıca bilgi almaları gerekir. Çünkü her insan deha beyniyle doğar.

Bilinçaltı bir bilgisayarın beyni, yani hard diski gibi verileni kaydeder. Eğer anne-baba veya öğretmen sen yapamazsın, beceriksizsin birisin gibi sözlerle çocuğu itham ederse bu sözler çocuğun beyninde kalıcı yerini alır ve bu sefer kendini başarısız, beceriksiz ve işe yaramaz biri olarak görmeye başlar. Halbuki küçük yaşlarda bilinçaltıyla öğrenme eğitimi almış bir öğrenci uzun yıllar bu eğitimin etkisini muhafaza eder.

Etkili Bir Bilinçaltıyla Öğrenme Eğitiminin Süresi Ne Kadardır?

Bilim adamlarına göre bir becerinin alışkanlık halini alma süresi 21 gündür. Fakat kalıcı hale gelme süresini 40 gün olarak değerlendirebiliriz. Öğle öğrenciler var ki, 10 dakikanın sonunda sıkıldım diyorlar. Buradaki sorun konsantrasyon değil dersi nasıl çalışacağını bilememek. Biz çocuklara zihnin çalışma mekanizmasını anlatıp uygulama yaptırabilirsek, başarısız denen öğrenciler dahi Arşimed ya da Edison olabilir.

Önemli olan, bir gülü yetiştirmek değil, gül tohumunun kendinde var olduğunu bildirmektir.

Ertan Şimşek
Genç Gelişim Dergisi

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Bookmarks