Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Beslenme (http://www.hayatimdegisti.com/forum/beslenme/)
-   -   ZEKA GELİŞTİREN 10 BESİN! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/beslenme/14753-zeka-gelistiren-10-besin.html)

rasgavs 19-11-2008 03:47 PM

ZEKA GELİŞTİREN 10 BESİN!

The Sun gazetesinin uzmanları, bilimsel araştırmaları inceleyip zeka gelişimine en çok katkı sağlayan 10 gıdayı belirledi

Patates: Kan şekerini dengeli olarak yükseltiyor bu sayede zeka daha verimli çalışıyor.

Çilek: İçeriğindeki fisetin maddesi hafıza kaybının etkilerini azaltıp, bunamayı geciktiriyor.

Bitter çikolata: Magnezyum ve antioksidan içeriğiyle beyne oksijen taşıyarak daha aktif çalışmasını sağlıyor.

Üzüm suyu: Dopamin salgılanmasını arttırarak problem çözme yeteneğini geliştiriyor.

Yoğurt: İçinde bulunan tirozin isimli madde hafızayı güçlendirip, beyni uyarıyor.

Fasulye: Lif ve protein bir arada özellikle çocuklarda zekayı açıyor.
Somon: Omega-3 yağları hem beyni koruyor hem hafızayı güçlendiriyor.

Kırmızı ve turuncu renkli sebzeler: Özellikle domates, havuç ve kırmızı biberde bulunan antioksidan beynin daha uzun süre sağlıklı kalmasını sağlıyor.

Yağsız kırmızı et: Tam bir demir deposu, özellikle sağlıklı alyuvarlar için vazgeçilmez... Beyin gelişimi için büyük yarar sağlıyor.

Tahıl: Önemli bir B vitamini kaynağı olan tahıllar, kan şekerini dengeliyor.

Kaynak : Vatan

vittoria è nostra 29-10-2010 11:53 AM

Cevap: ZEKA GELİŞTİREN 10 BESİN!

Alıntı:

rasgavs Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 88878)
The Sun gazetesinin uzmanları, bilimsel araştırmaları inceleyip zeka gelişimine en çok katkı sağlayan 10 gıdayı belirledi

Patates: Kan şekerini dengeli olarak yükseltiyor bu sayede zeka daha verimli çalışıyor.

Çilek: İçeriğindeki fisetin maddesi hafıza kaybının etkilerini azaltıp, bunamayı geciktiriyor.

Bitter çikolata: Magnezyum ve antioksidan içeriğiyle beyne oksijen taşıyarak daha aktif çalışmasını sağlıyor.

Üzüm suyu: Dopamin salgılanmasını arttırarak problem çözme yeteneğini geliştiriyor.

Yoğurt: İçinde bulunan tirozin isimli madde hafızayı güçlendirip, beyni uyarıyor.

Fasulye: Lif ve protein bir arada özellikle çocuklarda zekayı açıyor.
Somon: Omega-3 yağları hem beyni koruyor hem hafızayı güçlendiriyor.

Kırmızı ve turuncu renkli sebzeler: Özellikle domates, havuç ve kırmızı biberde bulunan antioksidan beynin daha uzun süre sağlıklı kalmasını sağlıyor.

Yağsız kırmızı et: Tam bir demir deposu, özellikle sağlıklı alyuvarlar için vazgeçilmez... Beyin gelişimi için büyük yarar sağlıyor.

Tahıl: Önemli bir B vitamini kaynağı olan tahıllar, kan şekerini dengeliyor.

Kaynak : Vatan

amann Allahııımmmmmmmm hayatımda hiçbirşeye bukadar sevindiğimi hatırlamıyorummm
blissyblissyblissyblissy

yupppppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiii sevinclisevinclisevinclisevinclisevinclisevincli

bittttteeerrr çikolataaammm beniimmm bütün abur cuburlarımı çöpe atıyorum senin için magnezyumum antioksidanımmm benimm:)))))))

çok teşekkür ederim rasgavs kardeşimm beni ne kadar mutlu ettin anlatammm. yedikçe pişmanlık duyuyordum sadece çikolatadan ibaret olduğu için megersem besin depommuş ve şimdiden sonra gönül rahatlığıyla yiyebilirimmmmm ttli3

:zpzp::zpzp::zpzp::zpzp::zpzp::zpzp::zpzp::zpzp::z pzp::zpzp::zpzp::zpzp::zpzp::zpzp::zpzp::zpzp::zpz p::zpzp::zpzp::zpzp::zpzp::zpzp::zpzp::zpzp:

Neptün 29-10-2010 11:57 AM

Asicim çok sevindim yaaa :)

vittoria è nostra 29-10-2010 12:10 PM

Alıntı:

cliviaf Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 776229)
Asicim çok sevindim yaaa :)

sorma soormaa bendeeeee çok sevindiiiiiiiiiimm cliviafcımm8977

blissyblissyblissy

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:08 AM.