Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Beklentileriniz (http://www.hayatimdegisti.com/forum/beklentileriniz/)
-   -   Suyun Altında Nefes Almak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/beklentileriniz/463238-suyun-altinda-nefes-almak.html)

yu_rin 10-01-2010 02:40 PM

Cevap: Suyun Altında Nefes Almak

Ben daha suyun altında gözümü bile açamıyorum.nefes almak sigrt56 düşünemiyorum...

teoman_ 10-01-2010 03:30 PM

güzel soru ilginç bir konu...
sınırlarımızı kendimiz belirleriz demek istemiş arkadaş
kendi bilincimizin dışına çıkabilirsek neden suyun altında nefes almayalım veya neden oksijene ihtiyaç duyalım? suyun altında nefes almadan durabilen biri suyun üstünde de nefes almadan yaşayabilir anlamı çıkmıyor mu bundan?

o halde ilk sorulması gereken insan kendi bilinç sınırlarını nasıl aşar?

inanarak veya inat ederek bu sınırlar bence aşılamaz, çünkü inanç bilincin bir ögesidir ve inanç doğrultusunda yapılan herşey insanın kendi bilinci dahilinde yapılır. bir şeye inanırsan, inandığın şeyle ilgili kendine başka bir sınır oluşturursun ama bunun farkına bile varamazsın.
elmanın yuvarlak ve kırmızı olduğuna inanan bizler, elmanın üçgen şeklinde ve mavi olacağı düşüncesine kapılarımızı kapatmış olmuyor muyuz?

Elektra 10-01-2010 07:42 PM

Alıntı:

teoman_ Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578423)
kendi bilincimizin dışına çıkabilirsek neden suyun altında nefes almayalım veya neden oksijene ihtiyaç duyalım? suyun altında nefes almadan durabilen biri suyun üstünde de nefes almadan yaşayabilir anlamı çıkmıyor mu bundan?

inanarak veya inat ederek bu sınırlar bence aşılamaz, çünkü inanç bilincin bir ögesidir ve inanç doğrultusunda yapılan herşey insanın kendi bilinci dahilinde yapılır. bir şeye inanırsan, inandığın şeyle ilgili kendine başka bir sınır oluşturursun ama bunun farkına bile varamazsın.
elmanın yuvarlak ve kırmızı olduğuna inanan bizler, elmanın üçgen şeklinde ve mavi olacağı düşüncesine kapılarımızı kapatmış olmuyor muyuz?

Güzel açıklamışsın. Artık fulun ikna olmuştur. De mi fuluncum? İkna olmadıysan yazın bana çay içmeye gel. Gelmişken seni güzel bir plaja götürcem ve başını denize sokup 15 dk bekleticem. Yaza kadar telkin mi dinlersin bilinçaltınıla mı oynarsın, sınırlarını mı aşarsın naparsan yap yoksa boğulursungirlhaha Ama senin gibi tatlı bir kıza kıyamam. blissy
Sevgiler...

Neptün 10-01-2010 08:10 PM

Alıntı:

WaMPiReLLa Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578403)
nasıl yaptığını bilmiyorum ama su altında 17 dk kalan birisini biliyorum her şeyi başarabilir insanoğlu

İşte bu oluyorsa o da olur diye düşünüyorum.

Alıntı:

teoman_ Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578423)

Merhaba teoman_ burda da sınırlarımızı belirliyoruz. Her ikisi de olmuyor mu yani? illa birine sahip olabilmek için diğer ihtimali yok mu saymamız gerekiyor? aynı anda birden fazla olasılığı göz önünde bulundurup bunların hepsine birden sahip olamaz mıyız?

Alıntı:

maviş.cadı Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578465)
Güzel açıklamışsın. Artık fulun ikna olmuştur. De mi fuluncum? İkna olmadıysan yazın bana çay içmeye gel. Gelmişken seni güzel bir plaja götürcem ve başını denize sokup 15 dk bekleticem. Yaza kadar telkin mi dinlersin bilinçaltınıla mı oynarsın, sınırlarını mı aşarsın naparsan yap yoksa boğulursungirlhaha Ama senin gibi tatlı bir kıza kıyamam. blissy
Sevgiler...

:) böyle bir cevabın geliceğini biliyordum. tamam 15 dk beklerim sorun değil nefes alamasam da.

teoman_ 10-01-2010 08:14 PM

Alıntı:

maviş.cadı Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578465)
Güzel açıklamışsın. Artık fulun ikna olmuştur.

fulun'u veya seni ikna etmek gibi bir niyetim yoktu işin aslı :)
tam tersi yukardaki yorumuma eleştiri beklemekteydim,
ben, inanarak bilinç sınırlarını aşamayız iddiasında bulundum. bu iddia benim, inanarak bilinç sınırlarını aşamayacağım inancına dayanıyordu.
o halde ben, inanarak bilinç sınırlarını aşamayız diyerek, inanarak bilinç sınırlarını aşma ihtimalini kapı dışına bırakmış oluyordum...
falan filan... :)

Neptün 10-01-2010 08:26 PM

Alıntı:

teoman_ Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578474)
fulun'u veya seni ikna etmek gibi bir niyetim yoktu işin aslı :)
tam tersi yukardaki yorumuma eleştiri beklemekteydim,
ben, inanarak bilinç sınırlarını aşamayız iddiasında bulundum. bu iddia benim, inanarak bilinç sınırlarını aşamayacağım inancına dayanıyordu.
o halde ben, inanarak bilinç sınırlarını aşamayız diyerek, inanarak bilinç sınırlarını aşma ihtimalini kapı dışına bırakmış oluyordum...
falan filan... :)

anladım. bana kalırsa inanarak bilinci esnetebiliriz.

teoman_ 10-01-2010 08:37 PM

Alıntı:

fulun Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578477)
anladım. bana kalırsa inanarak bilinci esnetebiliriz.

tam mesaj yazmaktaydım bu mesajını görünce vazgeçtim :)

bu konudaki önerilerin nedir? en azından inanmak istediğimiz halde insanlığın zihnindeki duvarları yıkabilmek için bir fikrin var mı?
insanoğlunun suyun altında nefes alamayacağı düşüncesi çok güçlü bir yasadır. bu yasayı kırmaya çalışmanın sonunda ölmek ihtimali de var :)
sadece inanarak, suya dalma cesaretini gösterebilir miyiz? yoksa bizim ihtiyacımız olan inancın ötesinde bir şeyler mi?

Elektra 11-01-2010 12:01 AM

Alıntı:

fulun Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578473)
:) böyle bir cevabın geliceğini biliyordum. tamam 15 dk beklerim sorun değil nefes alamasam da.

Ya ben sana ne diyim bilmiyorum kiii girlhahakıyamam senin gibi tatlı bir kıza blissy

DeLiTaY21 24-04-2010 10:22 AM

böyle bir şeyin oalcağını sanmıyorum.eğer olacak olursa bilenin paylaşacğını sanmıyorum:)

ßyKuS 03-08-2011 01:19 AM

öncelikle iyi geceler diorum ve yeni üyeyim öyle işde.. bnde neptün'e katılıorum sonuçta insan inandığı sürece yapamayacağı sey yoktur belkide sizi yanlıs anlamısımdır ama su gerçekde var ki Bir İnsanın yapamayacağı şey yoktur .. harbiden yok gibi bişey bu

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:19 PM.