Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Anti Aging(Yeniden Gençleşme) (http://www.hayatimdegisti.com/forum/anti-agingyeniden-genclesme/)
-   -   Kola İçince 1 Saat İçinde Vücudmzda Olanlar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/anti-agingyeniden-genclesme/2794-kola-icince-1-saat-icinde-vucudmzda-olanlar.html)

Lusid 30-11-2007 02:04 PM

Kola İçince 1 Saat İçinde Vücudmzda Olanlar

İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar). Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller.

20 dakika: Kan şekerinizde ani bir yükselme olur, yüksek miktarda insülin patlamasına neden olur. Karaciğeriniz vucudunuzdaki şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir. Bu sadece bir kaç dakika içinde olur

40 dakika: Kafein absorbsiyonu tamamlanır. Göz bebeklerniz büyür. kan basıncınız yükselir, karaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar. Beyninizdeki adenozin reseptörleri rehaveti önlemek için bloke olur.

45 dakika: Beyninizde dopamin salgısı artar. Bu tıpkı eroinin vücuttta yaptığı tepkimelere benzer.

60 dakika: Kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir (tuvalet ihtiyacı).Buda vücutta depolanmış kalsiyum, magnezyum ve çinkonun da beraberde dışarı atılması demek.

Bir süre sonra şeker ihtiyacını tekrar duymaya başlayacaksınız, kendinizi halsiz ve bitkin hissedeceksiniz. Vucüdunuzda kola ile alığınız bütün su tekrar dışarı atıldığı için sussuzluğunuz tekrar hissedeceksiniz. Şekeri ihtiyacını takiben, kafein isteğide başlayacak (sigara da ki gibi)

izmirli035 30-11-2007 07:48 PM

Ynt: Kola İçince 1 Saat İçinde Vücudmzda Olanlar

wuawww,

amaben zaten kola icmiyorum, bunlari da bilmem iyi oldu, tesekkurler paylasiminiz icin t678

sss 07-12-2007 10:22 PM

yaklaşık 1 yıldır kolayı içmiyor ve çevremdekilerede içirmemeye çalışıyorum bu yazıdaki bilgilerde çok işime yarayacak buna eminim :)

hatayli 25-05-2008 11:12 AM

evet dedikleriniz doğru ama birde şu yönden bakın ben aşırı derecede kola bağımlısıydım ve çok acı yerim kola acının etkisini öldürüyormuş bunu kolayı bıraktıktan sonra öğrendim 1 yıl kadar kola içmedim ve bu süre zarfında acı ile olabilecek tatsız bir rahazsızlık geçirdim eğer kola içiyor ve acı yiyorsanız kesinlikle birden bırakmayın size önerim

maxim 28-05-2008 10:19 PM

formül dedikleri bumuymuş yani??
müptela et aradan çık........tiskindirici
birde şu resimlere bakarsanız...tiskinliğiniz nefrete dönüşebilir
http://www.baktabul.com/ilginc-garip...-brezilya.html

dogan_blade 29-05-2008 02:02 AM

ben sigarayı bırakalı uzun zaman oldu sigarayla birlikte cola içmeyi çayı kahveyide bıraktım, arkadaşlar cola meyan kökünden yapılıyor içeriğinde agaç kökleri ve onların arasındaki ölü fare parçacıklarıda mevcut arastırabilirsiniz
o yüzden kolayı her gördüğümde aklıma kan geliyor fare kanı catsle ve tiksiniyorum ks3

colasız cuvarasız kahvesiz alkolsüz tertemiz bir hayat herkesin kendi elindedir bence smiliyface

lilo 04-06-2008 10:19 PM

Kola Sevmem bende ama zaman zaman içme gereği hissediyorum çok sık olmasada[

bigci 04-06-2008 10:27 PM

her gün en az 2.5 litre içmezsem pisikoljim bozuluyo ya :S sigara almam kullanmama ama kola tiryakisi oldum :D

Zafer yolcusu 12-03-2011 08:20 PM

Cevap: Kola İçince 1 Saat İçinde Vücudmzda Olanlar

Önceden çok içiyordum bu aralar arada sıradaydı.Şİmdi hiç içmem

yelda_k 31-03-2011 10:27 PM

yıllar önce bağımlısıydım .3 yıldır içmiorumm derken ev rakadsım hergun kola içiyor bende kendime engel olamıorumm

irademe sesleniyorum artık kolasız hayatı seçiyorumm

f0x 31-03-2011 11:43 PM

Bunları kısmen biliyordum ama kendini tekrar eden bir istek olduğunu yeni anladım.
Teşekkürler bilgi için.

shakti 01-04-2011 11:48 AM

aldığımız bir günlük ŞEKER ihtiyacı olsa yine iyi... aldığımız FRUKTOZ!

CaSaNoVa 01-04-2011 12:41 PM

Nolcakki yaa tüm güzel şeyler zaten zararlı bilinçli tüketmek lazım herşeyi birşey olmaz ozaman

Judas* 17-08-2011 06:00 PM

Çok nadir içiyorum (: Biliyordum bu zararlarını tiryakilere okutmak gerek tabi ne derece etkili olur bilemem (:

azmin zaferi 29-08-2011 01:29 AM

Ben de aşırı derecede bağımlıyım.Bırakabilmem için ne önerirsiniz?Bir ara fayrouz çok içiyordum.Günde 2 kere içiyordum.Şimdi kola çok içiyorum ama bırakamıyorum.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:28 AM.