Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Alkol Bağımlılığı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/alkol-bagimliligi/)
-   -   yardıma ihtiyacımız var (http://www.hayatimdegisti.com/forum/alkol-bagimliligi/5059-yardima-ihtiyacimiz-var.html)

nurhanza 08-03-2008 11:25 PM

yardıma ihtiyacımız var

ben bir alkoliğin kızıyım
hayatımızı mahveden alkolle, insanın en çok güveneceği dağı, babamı kaybettim, babamla birlikte, hayatımı, sevgimi, güzel geçmesi gereken onca yılı.......

geriye dönüşü yok artık, alkolik bir baba için harcanan günler, açılan yaralar kapanacak gibi değil, karekterimi davranış biçimlerimi, acılarımı, hayatımı bu gerçek şekillendirdi,

hala süregelen tatsızlıkların ikimizden biri ölünceye dek sürmesini istemiyorum, babamı değiştirmek için çok uğraştım, ciddi emek verdim..

kendimi değiştirmek zorundayım, babama nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum artık, her yolu denedim
zaten bir alkolik dibe vurmadan alkolü bırakmıyor en büyük hasarda yakınlarında oluyor, tüm aile paramparça, şiddete uğramış, ağır yaralar var
dünyanın en güzel babası olabilirdi
tanıdığım en zeki ve yetenekli insan
ama onunla yaşamak korkunç bir hal aldı, mahkemelerdeyiz hatta, tüm iyi niyetimi kaybettim ona karşı, ve korkuyorum, kötü çok kötü şeyler olmasın artık bitsin,

hayalayaz 09-03-2008 12:02 AM

Ynt: yardıma ihtiyacımız var

bende bir alkoliğin kızıydım...her akşam içerdi babam..o, kendisine alkolik demezdi ben akşamcıyım derdi..gerçektende akşama kadar çalışır ve akşamları içerdi.ama ister sabah içsin ister akşam içkisiz duramayan insan bağımlıdır...şiddette gördük..şiddet olarak aklına ne gelirse ( çok detaylı yazmıyorum..vefat etti ben herşeye rağmen onu özlüyorum) ama ben onu hep sevdim..alkolü bırakması için hastaneye yatırmayı çok istedim kabul etmedi..sonunda vefat etti..şimdi geriye dönüp baktığımda, onu yargılamadığım için..ona önerdiğim her şeyi sevgiyle yaptığımı anladığı için benimle arası iyiydi..aile hayatı yaşayan insanlardan, dört dörtlük değilse bile asgari bir davranış bekliyoruz haklı olarak..anne anneliğini bilmeli babada babalığını..sorumluluklarından kaçacaklardıda bizi niye dünyaya getirdiler diyoruz...utanıyoruz onlardan ..her anne baba gibi olmadıkları için..toplum önünde onlara özürler bulmak onların çocuğu olmak yıpratıyor bizi...sevgimizi unutturuyor bu durum çoğu zaman, sana önerebileceğim tek şey var naçizane.. onu olduğu gibi kabul et yaptığı her şeye rağmen..çok zor biliyorum..bu satırları okurken beni parçalamak istiyceksin..ama bunun tek yolu bu..onu anlamaya çalışmak ve ona sevgiyi..her şekliyle sözel dokunsa vs..sevgiyi her şekliyle vermek tek çare bu...onunla konuşmak bıkmadan usanmadan konuşmak..iki kelimenin biri seni seviyorum olmalı..onlar kendi değersizlik duyguları içinde boğuluyorlar..sevgimiz can simidi oluyor..bu babanı düzeltirmi bilmiyorum...benim babamda işe yaramıştı..herkesi lokma lokma doğrasa benim gözümün yaşına kıyamazdı..herkes ölüme bir şekilde gidiyor..bizim babalarımız uçakla gitmeyi tercih ediyorlar..halbuki yaşasaydı neler yapardık..belki hayatımız boyunca hiç olmadığımız kadar mutlu olurduk..ama yapacak bir şey yoktu ona ölmeden önce sevgimi vermekten ve verdiği kadarıyla sevgisini almaktan..sözlerimi bir türlü bitiremiyorum..sana yazmak yazmak yazmak istiyorum..mümkün olsa o, üzüntünü ellerimle alıp yok edebilirim..allah yardımcın olsun...sevgili nurhanza onlara duyduğumuz sevgi asla yok olmuyor...belki öfkeyle kırgınlıkla bastırıyoruz..ama yok olmuyor önce kendi içindeki sevgiyi ortaya full çıkar ve ona bunu göstermekten çekinme...yanlış yaptıklarında onları eleştirdikmi , hani beni seviyordun derler..sevginin seni kör etmediğini,yaptığı her şeye rağmen onu sevdiğini ama böyle davranmaya devam ederse hastalanıp öleceğini söyle..buna dayanamaz..aslında bağımlı insan duygusal insandır..kıyamaz evladına...ama sesini yükseltme..sakin olmaya çalış..sesini yükselmeden yüzünün ifadesi zaten ona her şeyi anlatacaktır...kısa zamanda en azından sizin yanınızda dengeli olmaya çalışacaktır..allah kolaylık versin...

nurhanza 09-03-2008 11:50 PM

inan öyle yoruldum ki, sevdiğimi söyledikçe bana inanması güvenmesi için elimden geleni yaptıkça o beni düşman görmeye devam etti, öyle ki toplum içinde olmayacak iftiralar, rezilce davranışlarda bile bulunmaya devam etti, gördüğü herkese benim hırsız ve çok adi biri olduğumu anlatıp duruyor oysaki son 2 yıldır belinden aşağısı yandı, sarhoşken sigara ve elektirkli battaniyede yatarken korkunç bir şekilde yandı, en kötü günlerinde bile onu yanlız bırakmadım, 4.5 ay hastanede başında refakatçi kaldım, altını temizledim, ve hep kucağımda taşıdım, o iyileşirken bu sefer bende bel fıtığı başladı, berbat ağrılara rağmen onunla ilgilenmeye devam ettim, adsız alkolikler derneğine kadar destek istedim, evleri satıp onu balıklı rum hastanesine yatırıp iyileştirmek istedim, o iyileşince karavan alıp dünyayı gezecektik, bir sürü güzel hayal kurmuştum, şimdi o iyileşti, yanıklardan kurtuldu, ama ahlak tamamen bitmiş, biricik kızım diye sarılır birlikte yol yürürüz o benim babam dedikçe, hergün ayrı bir rezillik yaşıyoruz, nasıl utandığımı ve dibe vurduğumu bu acının beni nasıl sarstığını anlatamam, emeğimle, sevgimle rezil olmuş durumdayız, hele mahkemelik durumumuz dahada içler acısı, hapse girmesini engellemek için vesayet altına almıştım, dayanacak gücüm hiç kalmadı gerçekten, sadece işime sarıldım bu yüzden babamdan uzak durmaya çalışıyorum, sabahın köründen bitkin düşene kadar çalışıyorum, düşünmek istemiyorum, ama yansımaları korkunç tek başına hastaneye gitmiş kalp damarlarından biri tıkalı diye, bence çok sağlıklı boşu boşuna kendinide benide rezil ediyor, çözümü yok galiba sadece üzüntü işte.......

hayalayaz 10-03-2008 01:21 AM

maalesef çöküntü yapıyor bağımlılıklar..demek bu kadar kötü ha..diyecek söz bulamadım birden..benimki kıyamazdı..beni kaybetmeye korkardı..ablam sen bari destek al..bu durum sinirlerini çok yıpratmış belli..bir şekilde ayakta kalmanın yolu her ne ise, kendin için yap..bunu söylemek ayıp belki ama, o hayatından vazgeçmiş..senin ona yapacağın bir şey kalmadığına inanıyorsan, kendin için bir şey yap..profesyonel destek al..hayat devam ediyor ve bu sıkıntılar tam oh dediğin zaman hastalık olarak çıkar karşına allah korusun..içindeki öfkeyi, veya onun adı her ne ise bir şekilde boşalt...ben çok öfkelendiğim zaman yastık döverim..içimdeki zehiri boşaltırım..sende şaman gibi kapalı kutusun..öyle ay vay demezsin..en azından buraya geldiğin günden beri hep toparlayıcı tarafını gördüm..demekki gerçek hayatındada böylesin..ama içe atmak sana zarar verir..konuşmak istersen ben günün her saati burdayım sana özelden telefonumu yazayım..bazen sadece konuşmak..konuşmak konuşmak ve boşalmak çok iyi gelir, inan bana yapabilecek başka bir şey gelmiyor aklıma..allah yardımcınız olsun..mutlak yapılacak bir şey vardır ama o, ne ise benim aklıma gelmiyor şimdi..sevgiler.

bigci 03-08-2008 03:58 AM

Alıntı:

nurhanza Nickli Üyeden Alıntı
ben bir alkoliğin kızıyım
hayatımızı mahveden alkolle, insanın en çok güveneceği dağı, babamı kaybettim, babamla birlikte, hayatımı, sevgimi, güzel geçmesi gereken onca yılı.......

geriye dönüşü yok artık, alkolik bir baba için harcanan günler, açılan yaralar kapanacak gibi değil, karekterimi davranış biçimlerimi, acılarımı, hayatımı bu gerçek şekillendirdi,

hala süregelen tatsızlıkların ikimizden biri ölünceye dek sürmesini istemiyorum, babamı değiştirmek için çok uğraştım, ciddi emek verdim..

kendimi değiştirmek zorundayım, babama nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum artık, her yolu denedim
zaten bir alkolik dibe vurmadan alkolü bırakmıyor en büyük hasarda yakınlarında oluyor, tüm aile paramparça, şiddete uğramış, ağır yaralar var
dünyanın en güzel babası olabilirdi
tanıdığım en zeki ve yetenekli insan
ama onunla yaşamak korkunç bir hal aldı, mahkemelerdeyiz hatta, tüm iyi niyetimi kaybettim ona karşı, ve korkuyorum, kötü çok kötü şeyler olmasın artık bitsin,

seni en iyi anlayacaklardan biriside benim ! cünkü bende bi alkolik ogluyum peki su an nasıl ! dukkana gelmemesi icin yalvarıyorum cünkü işi gücü zıpırlarıyla yani torunlarıyla ugrasmak olan bi adam :p alkolmu ben askerden geldigimden beri aldıgını görmedim :P sigaramı paketi 3 günde bitirir
bunu nasıl basardık en iyiben anlarım derken abla gencligimde mahelledekiler benle dalga geçerlerdi ayyasın oglu diye turk halkının komsuluk ilişkilerini orda bir az daha anladım cunku ben geceleri babamın sesini dinlerdim apartmanın girişine gelirdi bagırırdı küfür ederdi sag sola :'( ertesi günse benle dalga geçerlerdi eve girse anneme bagırırdı hakaret ederdi o duygu cok kötü bi şey babam nasıl yendi bunu daha dorusu nasıl alkolik oldu ! lanet olsun babamdada bendede bi zevk var bu zevk herseydne önde geliyo sanayi zevki sanayiye girip 1 kac yıl calısan artık öldürsenizde canını yaksanızda sanayiden baska hiç bi yerde calısamıyo örnek ben teknisyenlik okudum lan salak sanayide ne işin var git bi yetkili servise git bi fabrikaya calıs ama yok o pisligin içinde calıscam illa ! ve babamıda sanayi alkolik yaptı sanayinin kuralıdır ustalar kalfalar calısır usta basları patronlar saat 6 da mangalları yakarlar dukkanın arkasında bi yre :P ve nasıl yendin amcam hacdan gelince babam gene bir gün bagırıyodu amcamı aradım amca gel babamı al gene bagırıyo diye amcam babamı öyle bi döwmüşdüki o gece ayıl senle konuscam demişdi o gece bizde yatmısdı ertesi gün babamı karsısına aldı lann olm kızın evlendi o aralar ablam hamileydi oglun evlendi bak bu delikanlı askere gidecek buda evlenecek kızın hamile oglunun cocugu var dedesin olm sen artık dede laa bi kendine gel vs vsvs o sıradan konusmaları yaptılar ve manisada bi hastane varmıs babamı oraya yatırdılar :S ben askere gittim vs vs vs tekrar burda dıskapıya yattı amateme yattı tedavi sonrası ailevi ilişkiyle çözdük bu sorunu doktor karsıma aldı beni konusdu
serkan baban ne zaman alkole basdı nedne iciyo vs vs derken bana babama nasıl yaklasmam gerekdigini söyledi

serkan baban alkolik babana kızma hakkın yok buna ! baban kanser olabilirdi baban veren olabilirdi babanın gözleri kör olabilirdi babanın 2 eli 2 ayagı olmaya bilirdi baban baska ölümcül bi hastalıga yakalanabilirdi peki o zaman babana kızacakmıydı ? hayır kızmadın demi niye hasta diye işte alkolizimde birhastalık bşirde en büyük görev sana dusuyo sen onun evladısın onu mutlu etmeye bakki oda mutlu olsun ve içmesin onun yanından ayrılma yanlız bırakma üzülmesine izin verme sürekli yanında oldugunu hissetdir gücün onun gücüne eklensin ama en basda dedigim gibi baban baska bi hastalıga yakalana bilirdi baban içki içiyor diye kızma ona oda bi hastalık sıradan bi hastalık gibi davran demişdi
ve sükürler olsun babama yanında oldugumu hissetdirdim surekli onunla vakit geçirdim onu güldürdüm ve dedigim gibi artık babam aydınlıga erdi günün cohunu torunlarıyla ugrasıyo iş yerinde tamamen kontrolu ele aldım o bi müdür gibi geliyo gidiyo sanada diyecegim ablam su baban dedigim gibi verem ,kanser, vs vsvs gibi baska bir hastalıga yakalana bilirdi babana onun gibi davran alkolizm bi hastalık evet onune gecilemeyen bi hastalık nasıl hani baban grip olurda ona corba yaparsın basının altına yastık koyarsın rehabilite edersin ona ya onun gibi işte onun mutluluga ihtiyacı var overette o sisede arıyoki mutlulugu yada baska seyi alısmıs yada artık yani neyse eeeeeeeee :d anladın sen demek istedigimi ablacıgım

saygılar hismiley sadece hislerimi söyledim saygısızlık veya bi pot kırdıysam gönülden özür diliyorum .affet salaqlıgıma ver.

nurhanza 03-08-2008 09:52 AM

canım benim çok saol, bende denedim, bakırköy manisa, belinden aşağısı yandı, aylarca hastanede kaldık ona baktım, ama çok ağır bir biçimde bana saldırıyor, yanında durduğumda kendimi çokkötü hissediyorum, hemen kaçıp uzaklaşmak istiyorum, önceleri sabrım sonsuzdu, ama artık sabrım hiç kalmadı bendede ciddi marazalar başladı, bizim doktorda onu yalnız bırak dibe vursun sen ona baktıkça içmeye devam eder dedi, yalnız bıraktım şimdilik, yatalak veya sağlıklı olmadan gitmeyi düşünmüyorum yanına, bunun ağırlığı altında büyümek yeterince kötü,

bigci 03-08-2008 04:27 PM

Alıntı:

nurhanza Nickli Üyeden Alıntı
canım benim çok saol, bende denedim, bakırköy manisa, belinden aşağısı yandı, aylarca hastanede kaldık ona baktım, ama çok ağır bir biçimde bana saldırıyor, yanında durduğumda kendimi çokkötü hissediyorum, hemen kaçıp uzaklaşmak istiyorum, önceleri sabrım sonsuzdu, ama artık sabrım hiç kalmadı bendede ciddi marazalar başladı, bizim doktorda onu yalnız bırak dibe vursun sen ona baktıkça içmeye devam eder dedi, yalnız bıraktım şimdilik, yatalak veya sağlıklı olmadan gitmeyi düşünmüyorum yanına, bunun ağırlığı altında büyümek yeterince kötü,

ablacıgım seni cok iyi anlıyorum hatta su an aglıyorum agl34 dunya bi sanal alem olsa idi rumuzum ayyasın oglu olurdu her hal :'( her gün asagılarlardı biz kurtulana kadar neler cekdik babam abimler daha kücükken alkol komasına girmiş öldürmeyen allah öldürmüyo diyye bi lafımız varya ablam
babam kafası guzelken üst gecitden gecmeye usenmiş üst gecidin yanından geçerken bi araba babama vurmus baba havalanmıs havadan arabanın on camına carpmıs araba bi daha vurmus baba 2 gün acilde kaldı 3 gün sonra olay yerine sormaya gitdigimizde babamın öldügün sanıyomus onca kaza geçirdi ve asıl kötü sey tüm mal varlıgını kaybetti bi dükkan bide sahibi oldugumuz bina :'( bu alkol denen sey o kadar kötüki allahım sifalar versin baban ve bi an evel bıraksın simdi mutluyuz o kadart mutluyuzki eve yeni geldim bak torunlarından baska bi şeyi düşünmüyo ona eski günlerisordugumuzda yaa of susun abartmayın ben öle biri degildim diyo abla sevgi her seye kadi gerçekden sevginin gücü her seyi yapıyo biz babamıza inandık bizim babamız güçlüü insan onu seviyorum alkol alsanada almasda ama almasa kendi saglıgı için iyi dedik ve bırakdırdık ama manisa gercekden ordaki hastane iyimiş annem refagat etti serumle tedavi ediyolar amatemede benden sonra tekrar kaldı orda bi kaç gün son şans dediler ordada simdi iyi ablam amatemin numarasını veriyimmi bi arayın ?
ben asla bırakamam dedigim****bırakdım amatemde .

ceko_25 05-11-2012 06:01 PM

Cevap: yardıma ihtiyacımız var

ben alkolik oglu diilim ama dedem öleymiş babamınarkadaşlarında nerdeyse 10 15 tane si içmesse halisünasyonlar bile görrürler içmezlerse yaşım 27 serseri hayata bi alıştıgın zaman anlamadan 23 24 de alkolik olmaya başladını anlıyosun beni çok kötü etkiledini farkettim içtigim zaman şaşırıyorum yani anlıcanız kendi kendime öle sölüye söli artık işim olmaz sizin anlattıgınız bi durumun 10 da 1 olmadı tabi ama 15 20 sene sora öle olabilirdik ALLAHIN bi hikmeti sanki aynı şekilde bütün arkadaşlarımla beraber 2008 den beri bu serserilikten alkolden kurtulmuşuzdur yaşı 25 geçmemiş bi adamın yapıcagı tekşey haftada 2 3 kez içiyosa alkolden nefret etmenin bi yolunu bulmalı
şimdi sölicem bu yazıyı okuyupta alkolün etkisini yada esrarı tanımayanlar için saçma gelebilir ama sizin ailelerinizdeki gibi aşırı ucda içenler bir çözüm var bene menzil diye bir yer var adıyamanda hozalar falan filan ben inanmam ama uzun yıllar alkolliklikle sazvaşan birinin karakteri zayıflar o inanır ordan gitsin degerli hocaların oldugu biliyorum o lardan bi tövbe istesin evine dönsün ve esrar içmeye başlasın yoksa gerçek bi alkoligin eroinmandan hiç bi farkı olmaz esrar sakinleştiricidir pskolojik olarak alkolün verdü yıkımın çegregini vermez kanını deyiştiriyolar pskologlar terapiler falan filn bırakma oranı &1 bile deyildir bırakamassın bütün eski eroinmanlar eger zenginse yeni bi kokoinman olur en azınddan 15 daha fala eroine göre çok kaliteli yaşar bunu bi araştırın derim sizi oseviyeye gelmiş bi insan aşamları içen alkolikler esrar içerek kurtulurlar ben bunu çevremdeki insanlardan gördüm ama işsiz güçsüz parası gece yaşadıgı alkol şokunu atlatmak için sabahtan ufak ufak bi bira bi şişe köpek öledüren şaraplaro falan içer duruma geldise ona hiç bişey fayda etmez onun için en hayırlısı ölmektir bu söledigim akşam alkolikleri için kesin çözüm benceoyalanıcak bişey vermeniz lazım ona

WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:29 PM.