Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-11-2008, 07:57 PM   #6 (permalink)
comte
Moderator

Tesekkür: 3,394
828 Mesajinıza toplam 4,500 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
comte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Kaderimin Ve Ruhumun Efendisi Benim

Merhaba şule.

Öncelikle günlüğün hayırlı olsun. super

Bu sayfalarda hep olumlu ve güzel değişimlerini ve gelişimlerini beraber okuruz inş.

Herkesin bir hayat hikayesi vardır neticede.

Senin de epeyce olumsuzlukların olmuş hayatında.

Zorluklarla büyüyen, sıkıntılarla yaşayan insanlar da, yaşadığından daha fazla güçlü olurlar.

Bu güce sahip olduğunu yazılarını okurken hissettim.

Annenin seni savunmasından dolayı cesaretlenmen ve mutlu olman senin, annene olan bağlılığının ve güveninin yanı sıra, ne kadar hassas duygularının olduğunu gösteriyor.

Çocuklar, aileden hep motive ve destek beklerler. Bu desteği alarak, ebeyeyinlerinden arkadaşça bir tutumla büyüyen çocukların, büyüdüğünde, sosyal hayatla barışık ve pozitif bir insan olarak çok güzel yerlerde olduğunu görürüz.

Aile desteğini herkes alamıyor malesef. Taktir edilmeyi bekleyenlerin, hep tenkit edilerek büyüdüğünü düşündüğümüzde, kendine güvensizlik, kendini ıspatlamaya çalışma ve huzursuzluk kaçınılmaz oluyor.

Aiileler de senin dediğin gibi, bunu belki bilmiyor belki de çocuğun, daha düzenli olması için yapıyorlar, hatta bunu kendileri de söylüyorlar.

Ben senin daha iyi olman için bunu yaptım, şımarmaman için şöyle yaptım, ailemize laf gelmesin diye yaptım vs.vs.

Aslında, bunun kökenine inildiğinde, anne-babalar, kendi egolarından, o anki kızgınlığından veya bir anlık çevre baskısından yaptığını görebiliyoruz.

Yani, yetiştirme gayesi taşımayan, o anki duruma mukabil benimsenen bir davranış tutumundan ibaret olabiliyor.

Ama, bu da, kişinin ilerdeki hayatında, geçmişe yönelik olumsuz bir bakış açısına sahip olmasını sağlayabiliyor.

Bu kadar ince ve üzerinde durulması gereken, ailelerin çocuk yetiştirmek konusunda eğitim almasına kadar gidebilecek önemli bir durum bence.

Öyle ya da böyle, yetişiyor gelişiyor ve bu gerçeklerle bir gün karşılaşıyoruz.

Senin de hayatında, ideallerinin olması ve bunlardan taviz vermeden yola devam etmeni taktir ediyor ve destekliyorum. super

Buraya gelişmelerini ve deneyimlerini paylaşırsan bizler de zevkle okur, kendimize düşen payı alır ve elimizden geldiğince de tavsiyelerimizle destek olmya gayret ederiz.

Kısa zaman içinde, bütün hedeflerine ulaşabilmen dileklerimle.

Sağlıcakla.

comte isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla