Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-11-2019, 06:36 PM   #37 (permalink)
KıpçakBeyi
Üsteğmen

Tesekkür: 195
198 Mesajinıza toplam 252 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
KıpçakBeyi is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Bu da Benimkisi

Alıntı:
firdevsi ala Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Uzun zamandır foruma uğramıyordum
Açıkçası merak ettiğim çok şeyler var.
Özellikle çekirdek inanç çalışması merak ettigim konulardan biri diyebilirim ayrıca çekirdek inanç ve telkinler
Hafif müzik ruhumuzu okşadığı gibi iyileştiren hafif müzikler mozart beothoven klasik tarzin hepimiz bayila bayila dinliyoruz.
Sizin yazılarınız da bilgelik dolu yazmadan edemedim
Merakımı mahzur görün lutfen
Çekirdek inanç çalışması size neler kattı?
Hayatınızda neler değişti?
Paylasirsaniz merakla okuyacağız
Şimdiden teşekkür ederim.
Selam ve dua ile..
Sizin sorunuza cevap vermeye çalışayım.Çekirdek inanç çalışmasını yaptırdıktan sonra geçici bir rahatlama yaşadım.Kendimle ilgili oluşturduğum bazı inanışlar törpülendi ama hiç bir zaman tamamen gitmedi.Açık olmak gerekirse sanki fiks tarife uygulanmış gibi hissediyorum.Gelen telkinlerin muhtemelen çoğunluğu muhtemelen başkalarına da önerilmiştir.Bu gayet doğal yaşadığımız toplum ve sosyoloji belli.En nihayetinde İstanbul'un sayılı zengin ailelerinden gelme , pedagojik formasyonu olan mürebbiyelerce yetiştirilmiş bir birey değiliz.Kaldı ki bu insanlar bile hayatlarında sıkıntılar yaşıyor ve eğer izlemediyseniz Betul Mardin'in İsmi engelleri aşmak olan bir Tedx videosu var onu öneririm.Birde şöyle bir şey var telefonda ne kadar özgürce kendinizi anlatabilirsiniz ki.Mesela ben o dönem hiç terapiste gitmemiştim sadece üniversite yıllarımda sınav kaygısı ve düşük notlarla alakalı bir kez pdr uzmanına çıktım.Bunları anlatıyorum çünkü terapiste de gitseniz anlatmak istemediğiniz şeyler yahut terapiye direndiğiniz noktalar olacak.

Yine de ilk zamanlar moral motivasyonumu etkiledi.Kendimi iyi hissettim.Belki bilinçaltımda temizlendi ama bu üzerimdeki duygusal yükü almadı.Bence çok fazla anlam yüklemeye gerek yok.Kendi tecrübem olarak bazı şeylerde bana kapı açtı.Bana bazı problemlerimi çözme noktasında bir gayret verdi.Okuduğum kitaplar değişti ama yalnız yaşamanın getirdiği sıkıntıları gidermedi ve ben terapi ve travma tedavisine başladım.Bu konular benim için mahrem hem anlatmak istemiyorum hem de yazdıklarımı uzatmak istemiyorum.Sadece hızlandırılmış bir terapi süreci oldu.Beni rahatlattı ama EMDR maalesef tamamen travmayı çözmedi.Sonrasında duygusal anlamda sıkıntılı zamanlarım oldu.Bu bana söylenen bir şeydi.Merak eden için altı ay normal bir süre.Büyük ölümlerden sonra dahi eğer altı ayda acınızı yaşayıp (içine bastırmak yerine ki bu daha büyük sıkıntı ben de olduğu gibi) bunun üstesinden gelemiyorsanız muhakkak terapiste gitmeniz lazım.

Aradan üç sene geçti ve ben sorunlarımı , sıkıntılarımı tamamen çözemedim.Yeniden terapiye başladım.Daha önce EFT yapmış ama onu uzun süre tekrar etmeyip bırakmıştım.Tekrar EFT'ye başladım. EFT bende olan travmayı temizledi.Eksik olduğum konuları hayatımdaki tüm problemleri teker teker EFT ile temizleme yoluna gittim.Şu an buna devam ediyorum ve çok faydasını görüyorum.Üç sene önce neden bıraktım hala hatırlamıyorum.

Çekirdek inanç ve telkinler esasında insanın onaylanma isteğini bir nebze karşılıyor.İnsana aradığı cesareti ve bazı konularda problemlerini çözme isteği veriyor ama çok eski travmalarınıza inemiyorsunuz. Psikolojinin bir alt dalı var.Belki yaklaşım eğer insanların büyük travmalarını çözerseniz onların psikolojilerini büyük oranda çözersiniz diye.Bu konularda EFT çok iyi.Terapistim bana bir sene de alınacak yolu iki haftada aldığımı söylemişti.Belki şimdi telkinler bana daha faydalı olacaktır.

Özetle ağır travmalarınız varsa bunu çözmesini çekirdek inanç çalışmasından veya telkinlerden beklemeyin.Muhakkak profesyonel destek alın.Telkinler ve çekirdek inanç yaşam destek ünitesi gibi sizi hayatta tutuyor ama kanseri temizlemiyor. EFT ve EMDR artı terapi daha etkili.Cerrahi etkiyi bu yapıyor.Ücretsiz devlet hastanelerinde psikolog ve psikiyatristler var.Onlara görünebilirsiniz.Bir şekilde travmalarınızı çözdünüz.İşte bu noktada ilaç tedavisi (kemoterapi) gerekir ya.İşte bu noktada telkinler ve terapi daha çok işe yarayabilir.Çünkü o travmayı bulup çıkarmak onla yüzleşmek bir mesele bir de size yeni bir kişilik yada psikoloji tabiri ile "ben" oluşturmak gerekecek.Bu da kısa bir süre değil çünkü sadece siz değil etrafınız da değişecek.Benim için başlangıç oldu.Kendime değer vermeyi kendime yatırım yapmayı öğrendim.Dört ülke gezdim mesela.O ilk adımı atmak gerçekten zor.İnternette yazdığı gibi bu işin para ile alakası yok.Çok zenginler bile evinin ötesine çıkmıyor.

Bulabildiğiniz her şeyden faydalanın. Farkındalık arttıkça ister istemez bu sizi yeni halinize götürecek ama bunun hızlı olmasını beklemeyin.Çünkü yüzleşmek sanıldığı kadar kolay değil.
KıpçakBeyi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla